Jump to content


Fotografije

Mige[MTB]Agama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#1 mige

mige
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 15 July 2011 - 05:30 PM

Umesto lizarda 21' koji mi je bio veliki za moju visinu stigla 19' Capriolo Agama u Shimano izvedbi.

Ram / Frame:
ALLOY 6061
Vile / Fork:
ROCK SHOX TORA 302 remote
Srednji pogon / Chain wheel:
TRUVATIV BLAZE 44-32-22T
Menjači / Gears:
SHIMANO SLX RD-M662-GS rear derailleur, SHIMANO ALIVIO FD-M413 front derailleur
Ručica menjača / Shifters:
SHIMANO DEORE SL-M530
Brzina / Speed:
27
Kočnice / Brakes:
AVID BB7 mechanical disc brake
Pneumatici / Tires:
MICHELIN COUNTRY TRIAL 26x1.95
Sedlo / Sadle:
FIZIK - NISENE sport

Dakle umesto SHIMANO DEORE FD-M531 su mi stavili SHIMANO ALIVIO FD-M413 ali zato umesto SHIMANO LX RD-M581 zadnjeg menjaca su mi stavili SHIMANO SLX RD-M662-GS. Tu su malo kompezovali. Ocito zbog velike potraznje imaju problema sa delovima, pa su uklopili na taj nacin.
Bajs je sinoc dosao i imao je par sitnih podetorina na srednjem pogonu gde naleze pedala , najverovatnije nastale u toko transporta. Ali nije strasno.
Na bajs odma ugradjena wireless ciklo grupa Sigma BC 1200 po ceni od 2600.din
Za cenu od 36k ne moze se kod nas uzeti novi bajs za manje para. Znaci ovo je best buy.
Evo fotografija Agame:
( u pozadini se vidi Cacak)

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

http://www.dodaj.rs/...3G0LJTpG/11.jpg

http://www.dodaj.rs/...4gtHDHCY/13.jpg

http://www.dodaj.rs/...3P5HIw37/14.jpg

http://www.dodaj.rs/...4sUHHGHL/15.jpg

http://www.dodaj.rs/...4ffYQhIx/16.jpg

http://www.dodaj.rs/...2Z08qSR6/18.jpg

http://www.dodaj.rs/...2uFs3nnL/20.jpg
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 July 2011 - 05:32 PM

jel mi se cini,ili ne ali to je tora od 120 mm
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 mige

mige
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 15 July 2011 - 05:39 PM

130 mm
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 July 2011 - 07:55 PM

Ne samo sto je SLX menjac, vec i shadow varijanta. Onaj LX je bio obican.
Dobro je sto Tora ima vise hoda, samo da nije mnogo za taj bajs. I cini se da je tamno siva, a ne crna kao sto bese do skora. :)

Definitivno da za te pare nema bolji bajs u radnji.
  • 0

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 July 2011 - 07:59 PM

Bas tako a i shifteri su poslednje generacije.A cuo sam za te obruce remerx hammer da su neverovatno jaki.Tako da sigurno bolje nema ni u BOLJEVCIMA :mrgreen: .Svidja mi se zatvarac za sediste.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 July 2011 - 08:13 PM

A cuo sam za te obruce remerx hammer da su neverovatno jaki.


Sa 560gr/kom bas bi me cudilo da nisu. :mrgreen: Generalno, Remerx felne opasno jake.


Svidja mi se zatvarac za sediste.


Koji je uzgred za 180 stepeni pogresno montiran. Vidim ja nesto mi promaklo malo pre, nisam mogao se setim. :D
  • 0

#7 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 July 2011 - 08:27 PM

i bre Stole tebi nesto da promakne
  • 0
puno znoja,malo krvi

#8 mige

mige
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 16 July 2011 - 12:28 PM

Zarotirao sam ga kako treba.
  • 0

#9 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 18 July 2011 - 05:17 PM

Stvarno mislim da je ta Agama po toj ceni apsolutni hit! Ustvari, to je jedini nov bicikl koji se može dobiti u kvalitetu koji je u tom cenovnom rangu bio vezan samo za polovnjake.
A što se tiče Remerx felni uopšte, teško da ima jačih i za veće pare.
Onaj Alivio možeš i da promeniš za male pare, a i ne moraš.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#10 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 18 July 2011 - 08:48 PM

Ma ne diraj taj Alivio. To je i onako najmanje bitan deo na biciklu :mrgreen: .
Meni se jedino cini da je Agama "malo" teza. Ali ne moze i jare i pare ;).
  • 0
.

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 July 2011 - 09:02 PM

Agama je malo teza najvise zbog Tore (pogotovo ova od 130mm), tockova (oko 2200gr) i mehanickih diskova. Ali, koga to interesuje kad npr. nema boljih meh. kocnica od tih, a s tockovima mozes da ores. :)
Cena je zestoki hit. Izgleda da ne mogu izaci na kraj sa isporukama. Kad bi takva i ostala, ili do 40000 din, bilo bi fantasticno. Malo zarade, ali prodaju hrpu Agami, 'mesto 2-3kom godisnje. 8)
  • 0

#12 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 July 2011 - 09:06 PM

Meni se cini da su oni navukli gomilu delova koje nemogu da prodaju pa sad pakuju na tu agamu kako bi povratili novac.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#13 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 July 2011 - 09:16 PM

Imao sam prilike da probam jednu ovakvu Agamu u prodavnici u NS-u, i stvarno mislim da je bajs super, pogotovo ako pogledamo cenu koja je ~38000 din!!! Ram ima dobru geometriju a i delovi su dosta dobri, i lep je. :)

Po mom mišljenju, ovaj bajs je trenutno best buy! :!:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#14 mige

mige
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 18 July 2011 - 10:50 PM

Meni se cini da su oni navukli gomilu delova koje nemogu da prodaju pa sad pakuju na tu agamu kako bi povratili novac.



Agame su sklapali od proslog petka. To znam provereno. I verovatno sto ti kazes guraju sve te delove. Tora je iz nekog novog uvoza, to sam provalio, jer je ova serija za 2011, vidim po novom layotu logoa.
  • 0

#15 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 19 July 2011 - 04:11 PM

...

Svidja mi se zatvarac za sediste.


Koji je uzgred za 180 stepeni pogresno montiran. Vidim ja nesto mi promaklo malo pre, nisam mogao se setim. :D


Šta je 180 stepeni pogrešno montirano, tj. kako bi trebalo da bude montirano. Mige, ako može fotka kako si okrenuo zatvarač.

BTW bajs je vr' b'ate!!! :-P
  • 0
JoJ

#16 mige

mige
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 19 July 2011 - 09:29 PM

Ma ne diraj taj Alivio. To je i onako najmanje bitan deo na biciklu :mrgreen: .
Meni se jedino cini da je Agama "malo" teza. Ali ne moze i jare i pare ;).


Upravo imam problem sa tim aliviom. Ne mogu da ga ustelujem. Na dosta prenosa lanac kaci o menjac i cuje se onaj zvuk. Evo lik gde sam uzeo bajk nije uspeo da usteluje vodjice na tom aliviu. Posle sam sreo i Aleksu Borisavljevica sa foruma i on je 20-ak minuta pokusavao da ga usteluje i na kraju nije ni on uspeo. Kaze da se jos nije susreo sa ovakvom situacijom. Oteracu bajk kod jos jednog lika koji mi je on preporucio, ako na kraju nista ne budem mogao da uradim i ustelujem taj alivio kontaktiracu Capriolo. Ipak sam dobio deo mimo specifikacije i ocito se ne ukpapa u ovu pricu.
  • 0

#17 mige

mige
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 19 July 2011 - 09:31 PM

...

Svidja mi se zatvarac za sediste.


Koji je uzgred za 180 stepeni pogresno montiran. Vidim ja nesto mi promaklo malo pre, nisam mogao se setim. :D


Šta je 180 stepeni pogrešno montirano, tj. kako bi trebalo da bude montirano. Mige, ako može fotka kako si okrenuo zatvarač.

BTW bajs je vr' b'ate!!! :-P



Pogledaj na total bajku test lizarda i na fotkama ces videti kako stoji zatvarac. Tako sam i ja namestio.
  • 0

#18 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 20 July 2011 - 05:12 AM

Šta mu konkretno dođe zatvarač sedišta? Deo na šticni gde idu šine od sedišta? Na slikama na testu lizarda je single clamp šticna, ovamo je double clamp, pa baš ne mogu da povatam. Skinuh i uputstvo za montiranje šticni http://www.sram.com/...atpost-e-r0.pdf i ne mogu da provalim, šta je zaokrenuto. Pa kontam da gledam u nešto pogrešno, ako može mala pomoć...

Hvala unapred za odgovor.
  • 0
JoJ

#19 mige

mige
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 20 July 2011 - 09:45 AM

Postavljena slika
  • 0

#20 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 20 July 2011 - 10:45 AM

Ja sam sve vreme blenuo gore, mislio sam da se ovo zove stezac sticne, a i bio je zaokrenut za 90 stepeni (ne 180), pa me mozda i to zbunilo...kako god, hvala!

Sto se tice Alivia, na ovoj varijanti na kojoj je SLX pozadi napred je Alivio, barem po specifikaciji iz kataloga (http://bike.capriolo... ... index.html 9 strana). Kod mene za sada radi OK, razmisljao sam i ja da ga zamenim za Deore dok sam cekao bajs, doplata bi bila oko 1500 dinara, ali me ovaj decko iz servisa gde sam uzeo bajs ubedi da nema potrebe (otprilike rece isto sto i Zare). Vozi ga tamo gde si ga uzeo, ako ga ne usteluju neka ga zamene ili sta li vec, bajs ti je u garanciji nema potrebe da se ti cimas...barem bi ja tako uradio.

Jedino sto nije po specifikaciji na mojoj, a koliko vidim ni na tvojoj Agami, je vila, tj. fali remote. Naveden je i u specifikaciji u katalogu, a i vidi se i na slici (mada je na slici stari LX, a dosao novi SLX). Zvali Capriolo kad je stigao bajs, da proverimo da nisu zaboravili da montiraju pop-lock ili kako li se vec zove, rekose tu su vilu imali, nju su i montirali, a da odustanem od ovakvog bajsa po toj ceni zbog toga, nije mi palo na pamet. Jedino sto je po meni mnogo krndavo na Agami su pedale, mogli su da stave bar neke 200 dinara skuplje alu pedale.
  • 0
JoJ




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika