Jump to content


Fotografije

Capriolo Firebird


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
220 odgovora na ovu temu

#1 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2007 - 02:02 PM

Već više sezona se kod ovog našeg i jednim og glavnih uvoznika i distributera za sportsku opremu - a prvenstveno za biciklizam stvari pokreću u pravom i pozitivnom smeru. Počevši od distribucije RockShox-a, Sram-a, Truvativ-a, Avid-a, Mavic-a i drugih brand name proizvođača, što je kod nas nekada bilo pojam videti i kupiti, pa do palete bicikala za sve kategorije, od najmlađih do onih koji imaju zahteve za kvalitetom i trajnošću. Ono što još nisu bili pokrili je bio i Capriolo road bajk, koji bi upotpunio ponudu, koja je pozamašna.
E, pa za 2008. god. Capriolo nam je spremio iznenađenje baš u ovom delu - prvi njihov road bajk nazvan FIREBIRD. Odmah da napomenem da je ovo i svojevrsna predpremijera ovog modela, a nadam se da će ova praksa zaživeti, jer je ovakav vid predstavljanja na zapadu već dugo uobičajena praksa.
Dakle, da krenemo sa predstavljanjem:
Ono što se odmah primećuje je da se o dizajnu vodilo veoma mnogo računa. Elegantne linije ovog aerodinamičnog rama su odlično ukomponovane u crno-crvenu kompoziciju celog bicikla. Sam ram je od 6061 alu legure i to tanjene na određenim mestima a u procesu hidro tubing sistema. Viljuška je takođe od alloy legure i lepo ukomponovana sa ostalim delovima bajka. Upravljacki sistem je poveren Truvativ-u, transmisija ( osim pogona ), kočnice Shimano-u, Remerx je zastupljen felnama, ( prednja radijalno pletena, zadnja ukršteno ), KMC sa svojim lancem...sve u svemu, jedna veoma uspela kreacija koja pokazuje da se i na ovim prostorima mogu raditi kvalitetni i lepo dizajnirani proizvodi, a konkretno ovaj će zadovoljiti kako one koji se tek upoznaju sa čarima biciklizma, tako i one sa većim prohtevima i zahtevima. Nadam se da ćemo biti i u prilici da isprobamo ovog "prvenca" kada dodje u Beograd, pa da i iz "prve ruke" vidimo kako se ovaj lepotan ponaša tamo gde mu je i mesto - na drumu!
Da kažem i da će mu cena biti okvirno 500-600 eur.

Evo i kompletne specifikacije delova:

Ram: 6061 butted hidro tubing sistem
Veličina: 540;560;508mm
Brzina: 18
Viljuška: Alloy aero fork
Šoljice rama-vile: VP A48-A Aluminium, poluintegrisane
Srednji pogon: Truvativ ISOFLOW road 2.0 PS 175mm 53/39
Uložak pogona: Truvativ Power spline 118/68
Pednji menjač: Shimano Sora FD-3400 31,8 mm za dva lančanika
Zadnji menjač: Shimano Tiagra RD-4500 SIS 9 brzina
Ručice menjača/kočnice: Shimano Sora ST-3400/ Sora BR-3400
Zupčanici: Shimano Tiagra CS-HG 50 9 brzina 12-25
Lanac: KMC Z9000
Kočnice: Shimano Sora BR 3400
nable: Shimano F/R HB - 2200
Felne: Remerx Cloudy RMX 6215 32 rupe
Gume: Michelin speedium 700x23C
Lula: Truvativ XR 31,8 5 stepeni ugao, 100mm
volan: Truvativ DB XR 31,8 460mm
Šticna: Truvativ XR Single clamp
Sediste: Selle Royal Viper
Pedale: FP - 906
Težina: 10,8 kg

Attached Thumbnails

  • Firebird.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#2 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 20 November 2007 - 05:08 PM

Hm, ram je ok lep izgled i vise od toga. Ali po opremi koju ima*koja je napomenuta u tekstu 500-600 evra je prepmogo!
E sad bilo bi dobro da je tu do 450 evra i da se daje na kredit. Kreditu se nadam pa ce biti i prodaje sigurno ali cena mora dole!!!
  • 0

#3 meffisto

meffisto
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 20 November 2007 - 10:30 PM

Svidja mi se izgled a i ova crvena boja kad te vide deluje bas agresivno :)
Za cenu ne znam ali videcemo kad zvanicno pocne prodaja, do tada je pitanje sta ce sve biti.
Jedino ne znam zasto, meni se ama bas nijedno sediste ne svidja koje Capriolo fabricki ugradjuje. Do sada je to bilo u MTB klasi, evo sad mi se ni ovo na drumasu ne svidja. Cak imam utisak da svako sediste koje oni stave samo narusi kompletnu sliku o bajku. Inace gledao sam na zvanicnom Capriolo sajtu ali nema nicega. Bas me zanima da li je ram domace radinosti ili iz uvoza.

U svakom slucaju samo napred i sto se mene tice imaju punu podrsku.
A dogodine na Tour de France..;)
  • 0

#4 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 21 November 2007 - 09:36 PM

cena je oko 45000din
  • 0
Nemanja Glisic

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 November 2007 - 01:08 PM

XTR pogon u Planetu je jeftiniji od ovog bicikla oko 60 evra. :roll:
  • 0

#6 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 22 November 2007 - 06:21 PM

XTR fc-m970 u inostranstvu 320evra.Sto se tice bajsa, mnogo je glupo sto s stavili obicne pedale, bezveze izgleda.
  • 0
Nemanja Glisic

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 November 2007 - 06:45 PM

"Šta, zar da ga prodaju bez pedala, lopovi?!" :lol:

XTR je XTR al' i napolju je skuuup... a u ovoj zemlji, ne znam kako i zbog čega nekom može da se na bilo koji način isplati da ga kupi u radnji. :?

Da se vratimo na temu - kako vam se ovaj točak čini u poređenju sa svojim jedinim domaćim konkurentom, Furiom?
  • 0

#8 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 22 November 2007 - 07:14 PM

Bicikl je u stilu Capriolo tima, :D

Imam osecaj da uvek kad izbace bicikl, tu bude nesto sto ne stima.. mozda je u pitanju teznja da za odredjenu lovu (citaj:niskobudzetnu) plasiraju bicikl na trziste, jer nakon toliko godina u ovom poslu ocekujem vise od njih :?

Lep je. Mislim da je i cena ok. Mozda da su ipak za tu lovu ponudili malicice kvalitetnije kotace, ipak su to dosta osetljivi delovi. Al eto, ni remerx kod mtb kotaca, eagle, mene do sada lepo sluzi, mozda se i ovo pokaze kao pravi izbor kotaca.
  • 0
....

#9 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 22 November 2007 - 07:15 PM

Ah da, hehe, ime mu je strasno ;)
  • 0
....

#10 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 November 2007 - 08:01 PM

Sve pohvale Capriolu. Bajk dobro izgleda.

Dao bih jedan veliki minus fotografu zbog pedala. Sediste bi i moglo da prodje al kad vidim pedale najezim se :D
Kad mu stavis tanje sediste i 'normalne' pedale ima da izgleda ko avion :D

Interesuje me da li ce biti opcija kupovine rama i viljuske lili ce biti samo paket varijanta.
  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 November 2007 - 10:09 PM

Fotograf je slikao bajk kako su mu ga doterali (možda čovek i ne ume da vozi bicikl, akamoli da se razume u trkače), njega bih više okrivio zbog senke koja je ostala.

Ne verujem da će ram i vilu davati posebno... teško da im se isplati. (već svi misle da uzmu nov trkački ram za sitnu kintu i napakuju ga koječim ;) )
  • 0

#12 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 November 2007 - 02:29 AM

Bajk je svetski a nas =D> , samo velika primedba na pedale, bukvanlo najgora klasa (plasticno telo sa alu okvitom), koje se ugradjuju na niskobudzetne bicikle.

Trebalo je staviti neke Look ili Spd, ovako na cenu bajsa treba dodati za druge pedale, i sta dobijamo? Specijalku 11kg za oko 600eura. Drumasi ce biti razocarani jednom od ove dve cifre :(

Licno bi voleo da bude samo ram i viljuska u prodaji, ili mogucnost pakovanja delova po izboru.
  • 0

#13 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 November 2007 - 03:16 AM

Nikako ne dolazi u obzir staviti ove klasicne pedale na trkacki bajk. Ili SPD-SL, LOOk i slican sistem, ili nikakve. :)


Geometrija cevi mi se svdja, mislim da je uzivo jos lepsi.
  • 0

#14 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 23 November 2007 - 05:07 PM

Daleko do toga da je los bajk, jer s obzirom da je prototip OK! aLI SA OVOM OPREMOM NEMOZE DA BUDE 500e!
Moze do 400 max, ali sve preko je mnogo. Ram su kuplili, oni uvek i kupuju ramove. Menjac pozadi mi piokazuje da je pogon sa tr sajbne-sto mi se bas ne dopada. Znaci bajk je ok ali cena mora dole, ne zbog cene, nego sto za te pare mozes uzeti vrlo jak bike, vrlo malo koriscen ako ne i nov i da je sa jakom opremom-pa zbog toga!
A izgled je mocan nema sta!!!
  • 0

#15 meffisto

meffisto
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 23 November 2007 - 05:53 PM

@Ram su kuplili, oni uvek i kupuju ramove@


Da li to znaci da oni uopste ne proizvode ramove? JA nisam upoznat toliko pa me zanima kod koga onda narucuju alu. ramove.
  • 0

#16 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 23 November 2007 - 06:17 PM

Prave celicen ramove.Karbon Spayder-a i sve ostale bolje ramove uvoze sa Tajvana, kako sam ja saznao karbonac je iz Giant-ove fabrike sa Tajvana.
  • 0
Nemanja Glisic

#17 zlatko

zlatko
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 23 November 2007 - 08:41 PM

Trkacki bicikl,bilo gde,kada se prodaje ide bez pedala.Pedale su deo licnog izbora svakog vozaca,tako da mi je besmisleno razglabati o njima .
Meni se nesvidja geometrija samog rama,preterano mi je nabudzen,ima previse krivina,malo je skup, a i vesanje prednjeg menjaca se pokazalo lose u praksi,bolji mi je sistem sa selnom.
Fotografija je ok ali mi se cini da pozicija ne stima.Jos nisam video ni najednoj trci,ozbiljnijeg rekreativca sa tako izvucenom sticnom,trebalo bi malo nize da bude.
Pozdrav svima
  • 0

#18 zlatko

zlatko
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 27 November 2007 - 01:39 PM

Prave celicen ramove.Karbon Spayder-a i sve ostale bolje ramove uvoze sa Tajvana, kako sam ja saznao karbonac je iz Giant-ove fabrike sa Tajvana.

Ne prave nikakve ramove .Sve dolazi iz Kine .Cak i ramovi koji se prave na tajvanu idu prvo u Kinu 8)
  • 0

#19 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 27 November 2007 - 05:35 PM

Ukoliko nisi upoznat postoje neke nepoznate Tajvanske firme koje rade svetske ramove. Onda dolazi neko iz Srbije, Rusije, Bugarske, Amerike itd i placa te ramove i lepi neke svoje nalepnice a ponekad i brendira iste te ramove =D> . Isti je slucaj i sa Capriolo(to je moje mislenje ne mora da bude tako). Nista od Capriolo-vih ramova se ne proizvodi u Srbiji. Sve je Made in Taiwan ili mozda Made in China =D> #-o .
  • 0

#20 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2007 - 06:47 PM

Ne treba biti ovde izricit, to sto Capriolo ili Planet bike nemaju svoju proizvodnju je sasvim normalna pojava. Veliki svetski brendovi su uglavnom 90% sa istoka i tamo se ramovi i proizvode. Daleko od toga da svi oni tamo imaju svoje fabrike! Scott, Specialized, Felt, Yeti, GT, Giant i mnogi drugi su samo jedni od mnogih koji odande narucuju svoje ramove.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika