Jump to content


Fotografije
- - - - -

Online prodavnice.. vasa iskustva?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
607 odgovora na ovu temu

#41 sofa_rocker

sofa_rocker
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 08 June 2006 - 08:43 PM

Pa nemam pojma, vidim na svim televizijama pricaju o tome, izvinjavam se ako je dezinformacija! :)
Iz Austrije mi kasni paket 7 dana, pa kontam da je zbog guzve oko ovoga zadrzan na carini, daj boze da gresim..
Izgleda da cemo ubuduce biti prinudjeni da trazimo od prodavaca fake-ovane racune, a carinici ce da se cude i cude... :D
  • 0

#42 chundra

chundra
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 June 2006 - 09:31 AM

Ako danas ne bude stigao, u sta cisto sumnjam, mogao bih da kazem da i meni kasni paket ;)
Vec se razmisljam dal da krenem u potragu kontaktiranjem CRCa ...
  • 0

#43 sofa_rocker

sofa_rocker
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 09 June 2006 - 10:13 AM

Stigao paket... ali cd-ovi su u pitanju, nista nije naplaceno.
Nije do CRC sigurno. Ako je poslat 29. trebao je stici do sada, obicno treba 7 dana, osim kad se naruci cetvrtkom i petkom, onda stize u utorak.. verovatno je na carini zadrzan.. :?
  • 0

#44 marin

marin
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationKnjaževac

Postavljeno 10 June 2006 - 06:40 PM

Evo i mog iskustva: Prošle jeseni, negde u oktobru mi je stigao paket iz USA a u njemu roba za oko $90. Pazo sam da ne preteram. Pazarila mi rođaka ciklokomp. sedlo i Ergon rukohvate. U paketu je bio i isečak iz kase sa cenama. Dobio sam ga za 7 dana, iako je prošao carinu. Naplaćena carinska taksa oko 200 din.
Pre 2 dana mi je stigao paket sa Pulsmetrom Sports instruments 2 $29 koji su narasli u međuvremenu na $30. Zbog poštarine u USA. Ovaj paket nije ni otvaran na carini, a naplatili su samo 60 i neki dinar valjda taksu za evidentiranje, šta li?
Znači obadva paketa mi je slala rođaka i bilo je na njima napisana vrednost, ali su poslati kao poklon. Pošarina do Srbije je oko $10.
  • 0

#45 sofa_rocker

sofa_rocker
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 22 June 2006 - 03:41 PM

Postovani cikloberzijanci evo najnovijeg iskustva u vezi online porucivanja..
Narucena kaciga.. vrednost paketa sa postarinom tacno 100 eur.. Naplacen harac u vrednosti od 3270 dinara tacnije:
carina 885 din, porez 18% 1750 din, taksa 340 din, naknada (pitam se za sta) 300 din.. tako da je izaslo u p.m.

Ja se ponadao da ce mozda biti oslobodjeno ovih dadzbina jer ipak zastitna oprema je u pitanju (Englezi ne placaju porez za kacige, ne znam kako je kod ostalih) al pazi da nece, jedva docekali da me oderu. Ova vlada se maksimalno trudi da popularizuje sport u zemlji, nema sta.. :roll:
  • 0

#46 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 June 2006 - 03:50 PM

jbg.a znaci poceli jos vise da DERU. :x
Ta naknada ti je za otvaranje paketa. MAFIJA

Nemam sta reci, stvarno smo najgori. Maltene moras dodat 50% od vrednosti samo za nase lopove.

Pitam se samo kuda to idemo :-k

Nego, jesi morao ici u carinu po paket ili?
  • 0

#47 sofa_rocker

sofa_rocker
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 22 June 2006 - 04:08 PM

Ma ne, posta je kod mene u zgradi, postar samo zvrce dole i kaze silazi imas paket :) Sve se u posti plati, nikakvi spediteri i sta ti ja znam, taman posla jos i to da treba, taman da ih pobijem sve :)
  • 0

#48 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 June 2006 - 11:56 PM

Kakvu si kacigu uzeo, kao sa avatara? :lol:

Naplacen harac u vrednosti od 3270 dinara...


Čoveče, meni žao tvojih para :cry:


Postavljena slika
Koja otimačina!
  • 0

#49 sofa_rocker

sofa_rocker
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 23 June 2006 - 07:10 AM

Ne, ta sa avatara je stara, vec je prilicno pohabana tako da sam morao da je zamenim. :lol: Kad se saberem, mogao je lep srednji pogon za tu lovu da uleti al jbg.. 8-[

Nego psiho, nadam se da nece i tebi da lupe porez za te spojnice!
Sreca pa nisam poslao Sramove, one su u boji zlata, tako da bi ih verovatno tretirali kao nakit :lol:
  • 0

#50 ciklopia

ciklopia
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 07 July 2006 - 07:30 PM

Eto i mene posle duzeg vremena na berzi,na znam sta je gore,kad rikne kompjuter,ili kad treba da skinem srednji pogon na koji ne mogu ni alat da stavim od rdje...
Elem,procitao sam letimicno vase poruke,borite se sa PDV-om,carinom,rokovima isporuke,itd.Da budem realan,i ja imam malih problema sa mojom isporukom,ali mi se cini da sam nasao resenje i za taj problem.Ono sto ja mogu da vam obecam,a to su maloprodajne cene iz radnje gde sam radio,sa par evrica vise za put koji placam,a vama ne predstoji nista drugo nego da me probate.Pakovanja ce normalno biti u originalnim kutijama,roba koja se naruci do cetvrtka pre podne,bice kod mene najkasnije u subotu,a meni ostaje samo da cene koje vama trebaju proverim za dan-dva.Toliko za sada....
  • 0

#51 sofa_rocker

sofa_rocker
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 15 July 2006 - 10:09 PM

Jel pazari neko od vas nesto od kako su stupile na snagu nove "carinske povlastice"? :? Ja kako god se sracunam, nista mi se ne isplati. Ajde carina i nekako, ajde i PDV, ali zasta naknade, takse, obrazci 750 din... strasno! :(

Nego, Toni kaci cenovnik, HITNO! :wink:
  • 0
Make Tea, Not War!

#52 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 July 2006 - 12:46 AM

Nego, Toni kaci cenovnik, HITNO! :wink:


Apsolutno, evo ja se nadam za neke SPD patike i par stvarčica iz SigmaSport ponude. Prema tome, Toni, ako napraviš pravu stvar u ovo (pravo) vreme - biće to BUM!

Željno iščekujemo!
  • 0

--


#53 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 21 July 2006 - 12:13 PM

I ja sam zainteresovan za cenovnik.
  • 0

#54 random

random
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 08 December 2006 - 12:22 AM

Izvinjavam se sto dizem temu iz mrtvih, ali ovo pitanje bas pripada ovde; kakva su iskustva sa carinskom procedurom ovih meseci, da li je limit za neplacanje carine nizi (zbog Neckermann-a & Co.), ili je i dalje 100 evra?
  • 0

#55 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 December 2006 - 04:59 PM

Nazalost nizi, sve preko 20 eur podleze carini
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#56 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 08 December 2006 - 05:22 PM

ako narucujes knjige onda one ne podlezu carini ako se dobro secam, ali nisam 100% siguran..
  • 0

#57 Zorex

Zorex
  • Members
  • PipPipPip
  • 90 posts

Postavljeno 23 July 2008 - 04:22 PM

Evo da dignem temu, jel istina da je podignut limit za robu bez carine na 100 Eur?
pozdrav
  • 0

#58 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 July 2008 - 09:49 PM

Nije.
Meni su stigla danas dva sedišta sa chainreactiona.

+2 soma /sedištu
-2 soma nameti :shock: Najveći deo je otišao na neku krvničku administrativnu taksu od skoro soma...
  • 0

#59 elSwere

elSwere
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 03 August 2008 - 01:28 PM

Cekajte narode dali neko moze da napise danas ukratko koliko sve to kosta kada se uzima proizvod ispod 100e sta nam sve jos kace u ovoj lopovskoj drzavi i kolike su cene transporta..hvala unapred
  • 0

#60 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 August 2008 - 05:52 PM

Putni troskovi zavise od sajta do sajta tj. prevoznika i velicine paketa, a onda na tu cenu ide 10% carina pa na to 18% PDV, ne znam da li ide jos neka taksa.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika