Jump to content


Fotografije
- - - - -

Online prodavnice.. vasa iskustva?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
607 odgovora na ovu temu

#561 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 05 March 2013 - 07:37 PM

A da li se na CN22 upisuje ukupna vrednost paketa ili samo vrednost robe bez transportnih troškova? Ako je prva opcija kako će carinik da zna koliki je udeo troškova transporta?
  • 0

profilepic.gif


#562 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 05 March 2013 - 07:44 PM

Pa to ako ti vrednost robe prebaci 50 eur, ide po tom sistemu.
Inace, mozes poruciti robu bez problema tipa 48eur + 15eur shipping. A ti rece coveku da se sa sve slanjem upakuje u 50eur. :wink:


u tom slučaju bi moglo da se odradi da artikal košta 10€ a troškovi isporuke 90€ i na to se ne bi plaćala carina & pdv... ne bi baš rekao da ide bez transporta...


Naravno. Ti mozes poruciti recimo neki sitan predmet za 30-40eur i ako ti hitno treba da se posalje DHL-om za 80eur. Naravno, oni ce ti traziti da im to dokazes u slucaju da to lice/firma nije ubacila racun. :wink:


kao i sve u zivotu i ovo se menja, nazalost.
Pre neki dan mi stigli delovi iz Nemacke. Vrednost 2 dela bila je 50,50 EUR + postarina 7,90 EUR
sto daje ukupno 58,40 EUR. "Poznavajuci" zakon zamolih Švabe da izostave racun ili bar da deklarisu robu ispod 50 EUR jer ce to, tih tricavih 0,50 EUR da mi ubrza i pojeftini carinsku proceduru jer mi iskustvo govori da ih (strane prodavce generalno) moji carinski troskovi ne doticu mnogo. Prodavac nije odgovorio ali je stigao paket i ocarinjen je na 2650,00 dinara! Kad sam otvorio paket video sam prilozen racin na 48 eur za robu i 16,40 EUR za postanski trosak.

Naravno, odmah sam nazvao prijatelja koji radi u spediciji i svakodnevno je u dodiru sa carinicima, carinskim zakonom i ostalim faktorima bitnim za ovu pricu, koji mi je (na moje veliko iznenadjenje) rekao da se sve posiljke fizickim licima ukupne vrednosti iznad 45 EUR carine po jedinstvenoj carinskoj stopi od 10% i oporezuju sa 20% PDVa i to u nekom "skracenom" ili "ubrzanom" postupku, vise se ne secam jer...nije mi bilo dobro, verujte mi! Da sam ta dva predmeta porucio posebno i platio 2 nemacke postarine opet bih ustedeo 10 EUR! Ludaci!
  • 0

#563 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 05 March 2013 - 08:11 PM

CCCCC dakle smanjili limit na 45E! UPOZORENJE !!!



Meni sa CRC na CN22 napisali samo koliko kosta roba, dakle 22,xx GBP, a onda unutra ima racun, tj onaj njihov papit gde pise 22.xx i plus posta 9.99GBP.

Paket nije otvaran, stigao za tacno 10 dana!

E sad se pitam, da sam kupovao za 50 GBP, to mu dodje 55evra, dakle odrali bi me na carini...??? =D>

Opet mi nije jasno dal gledaju sa sve postarinom ili bez. U mom slucaje bez postarine. Ali sta ako idu logikom a ha 22 GBP, nije ovde postarina da predje 50E, ali ako uzmem sledeci put i pise 48GBP, odmah ce da kazu otvaraj ovo je sa postarinom preko 50E.

Po zakonu bez postarine do 50e ne bi trebali da deru, ali ovo je sVrbija!

J...bmga izgleda kako koji carinik radi taj dan, ne znam vise...
  • 0

#564 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 March 2013 - 08:19 AM

A da li se na CN22 upisuje ukupna vrednost paketa ili samo vrednost robe bez transportnih troškova? Ako je prva opcija kako će carinik da zna koliki je udeo troškova transporta?


Pa gledace ti po onoj vrednosti koja pise. Ako ti neko posalje paket free a roba 60eur, ocarinice te na tih 60. :wink:

@IgorN - Moguce da je izasla dopuna/promena u Sluzbenom glasniku, trebalo bi to pronaci. Ako je nema, a nisu se vodili onime sto trenutno pise u zakonu, znaci da su te ojadili bez potrebe. :)
Inace, drugu pre stigao paket od 51eur (samo vrednost robe) i redovno ga ocarinili. 1eur al' hebi ga...pravila se moraju postovati. :lol:
  • 0

#565 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 06 March 2013 - 10:25 AM

@IgorN - Moguce da je izasla dopuna/promena u Sluzbenom glasniku, trebalo bi to pronaci. Ako je nema, a nisu se vodili onime sto trenutno pise u zakonu, znaci da su te ojadili bez potrebe...


Ne samo to, nego me drugar izdao i potvrdio da je to sve OK jer je granicna vrednost posiljke, znaci roba+transport 45EUR. Uzas!
  • 0

#566 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 06 March 2013 - 11:41 AM

Aj pitaj drugara po kom to osnovu?

Što kaže stole ako nije izašla zvanično promena u službenom glasniku onda je limit za carinjenje 50€ bez poštarine. Pa imaš osnov za žalbu u tvom slučaju, tj. ako nisi nešto muljao sa vrednošću paketa.

Edit:
Sad vidim da jesi nešto muljao, jbg. Moguće da je carinik otvorio sajt, proverio cene i video da je vrednost paketa veća od 50€ pa te rebnuo (na šta ima pravo po zakonu).

Odakle si naručio te delove?
  • 0
JoJ

#567 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 March 2013 - 12:48 PM

Ne samo to, nego me drugar izdao i potvrdio da je to sve OK jer je granicna vrednost posiljke, znaci roba+transport 45EUR. Uzas!


Igore, ti ocigledno primas neke dez<->informacije. :mrgreen:

Elem, malo pre sam zvao postu u Savskoj 6 i na moje cudjenje javi se neki vrlo ljubazan lik, koji je i potvrdio onu pricu kazivanu mnogo puta, od 50 i 70eur bez troskova transporta. Kazem sa cudjenjem, jer mi se poslednji put javio neki nadrndani lik koji je krio informacije k'o zmija noge. :)

A mozda u Vojvodini vaze neki drugi zakoni. #-o :D
  • 0

#568 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 06 March 2013 - 02:20 PM

@IgorN - Moguce da je izasla dopuna/promena u Sluzbenom glasniku, trebalo bi to pronaci. Ako je nema, a nisu se vodili onime sto trenutno pise u zakonu, znaci da su te ojadili bez potrebe...


Ne samo to, nego me drugar izdao i potvrdio da je to sve OK jer je granicna vrednost posiljke, znaci roba+transport 45EUR. Uzas!



Cekaj, pa kako transport tj posta ulazi u cenu kostanja, a to nije po zakonu. Zakon kaze da se posta/transport ne uracunava u cenu kostanja dela. Dakle deo 45evra, ili 50 ne znamo sada, nema carine, iako je sa postarinom npr 55e!
  • 0

#569 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 08 March 2013 - 03:54 PM

Priča o granici 45 evra mi liči na akt iz 2010-e, po kojoj se nisu carinili pokloni vrednosti do 45 evra koje se primaju od fizičkih lica iz inostranstva (sa granicom od 25 evra za standardne pošiljke). Ovaj akt je promenjen dobro poznatom odredbom sa granicama 50-70.

http://www.upravacar... ... stice.aspx
  • 0

#570 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 08 March 2013 - 11:59 PM

Onda su citali stari, dakle Igore idi i vidi ako te interesuje na carini!
  • 0

#571 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 10 April 2013 - 07:24 AM

http://www.smedia.rs... ... rbiju.html

Uplasili se kad je Dacic rekao da ce posetiti Paypal licno, pa resili da se vise ne zajebavaju s nama. :mrgreen:
  • 0

#572 nkoja

nkoja
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 04:14 PM

I ja sam naručivao robu sa sajtova inostranih i nikako se ne isplati. Nego neznam zašto ne naručujete preko ljudi koji naučuju umesto vas!
http://www.cikloberz...?member_Id=2409
http://www.cikloberz...?member_Id=6426
http://www.cikloberz...w.php?id=100216
KOJA
  • 0

#573 nkoja

nkoja
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 04:17 PM

http://www.cikloberz...p?member_Id=818
Ljudi umesto vas naručuju!!
KOJA
  • 0

#574 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 21 June 2013 - 04:53 PM

da, ne isplati se, ljudi nam čine veliku uslugu :mrgreen: rešavaju nam veliki problem: "šta ću sa svim ovim novcem" n2:hahaha
Postavljena slika

Postavljena slika
:mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#575 nkoja

nkoja
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 05:51 PM

a stani bre, pa vas nekoliko se zalilo kako se opeklo o narucivanju preko interneta i kako su placali 30% na cenu sa fakture. i ja sam se opekao. pa sto mislis da i ovaj ne plati 30% po proizvodu?! ne razumem!!?? Ako i on naruci preko interneta i njemu stigne paket na carinjenje!?
  • 0

#576 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 21 June 2013 - 06:10 PM

naručim naočare za ~10$ stignu na carinu i desi se najgori mogući scenario, procene ih na 40$ naplate mi 20% PDV-a na tu njihovu procenu i to izađe dodatnih 8$ + recimo 2$ za poštarinu, otvaranje paketa i ostale gluposti, dakle ukupno me izašlo 20$ a to je oko 15-16€.
Znači, dobio sam iste naočare, čekao sam isto vreme ali sam uštedeo 20€...

patike: 47$ + carina 10$ (ako procene patike na 50$) ukupno 57$ što bi bilo recimo 45€ ...

Ne znam šta je tu za ne razumeti, ajde da je proizvod raspoloživ odmah, danas naručiš sutra dobijaš ali ovako... Slažem se da ljudi treba da zarade ali 120% je malo poveća marža, zar ne...
  • 0

profilepic.gif


#577 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 06:31 PM

Niko ti ne brani da krenes u biznis :mrgreen: .
Inace se potpuno slazem da ta varijana "po porudzbini" ne uliva bas mnogo poverenja i najblaze receno je neozbiljna.
Ja sam drugu narucio naocare i stigle juce posle 2 meseca. Sva sreca i da ne poverujes, bez ikakvih drzavnih haraca. Jos pre mesec dana sam mu rekao da digne ruke i da se snalazi i covek se snasao.
  • 0
.

#578 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 06:43 PM

pravite razliku između ljudi koji naručuju on-line i masno se ugrađuju i ljudi koji imaju ulaz u veleprodaje u Mađarskoj i sl. Kod ovih drugih se desi da cena nekad bude identična on-line ceni nekog velikog web-shopa ili malo veća, ali i dalje manja nego da se direktno naručuje, naročito ako se ukalkuliše i carina.
  • 0

#579 nkoja

nkoja
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 06:45 PM

slazem se da se ovaj sa cvikama ugradio bas, jos ne placa postarinu za Srbiju iz kine. Ali ima ostalih koji se ne ugradjuju bas toliko 2000, 3000 dinara sto je opet jeftinije nego da razmisljas da li ce te odrati ovi na carini ili ne!! I sto mislis da samo tebi narucuje robu, mozda ceka da se nakupi pa poruci sve djuture.... onda sigurno podleze carini!! Mislim mi mozemo samo da nagadjamo, ja sam se opekao par puta, narucio 100 evra vrednost robe odrali me, kontaktirao carinu, kazu do 50, 60 evra ne podleze carini. Narucio robu za 40 evra oni mi opet na to naplatili 30%... tako da ne znam sta da ti kazem...
  • 0

#580 nkoja

nkoja
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 06:48 PM

Ja bi pre izabrao da nesto sto nema kod nas ili je skuplje da mi naruci neko preko neta po ceni koju je izlozio, jer on placa carinu a ne ja. Prvo njemu stizi na adresu, a on prosledjuje meni kao kupcu...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika