Jump to content


Fotografije
- - - - -

Online prodavnice.. vasa iskustva?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
607 odgovora na ovu temu

#581 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 21 June 2013 - 07:01 PM

Niko ti ne brani da krenes u biznis :mrgreen: .
Inace se potpuno slazem da ta varijana "po porudzbini" ne uliva bas mnogo poverenja i najblaze receno je neozbiljna.


Da li se javljaš kao investitor? :mrgreen:

Ne bi se baš složio sa tim da je nabavka po porudžbini neozbiljna, nekad je to nužnost. Nije problem recimo da naručiš 5 pari naočara, uložiš u to recimo 4000 dinara i čim prodaš prvi par ti si vratio uloženo, ostalo može da čeka kupca.
S druge strane, ako proizvod koji prodaješ po ceni od 180€, a u nabavci tebe košta 150 evra, znači skup proizvod koji se ne prodaje tako često bilo bi suludo naručivati ga unapred jer se može desiti da ti 150€ stoji mesecima u jednom jedinom proizvodu, i šta ćeš onda!

@nkoja: ti si se opekao zato što si krenuo u nabavku a da se pre toga nisi informisao o pravilima igre koju igra canira, a nakon uvođenja paypala ne bi ti vredelo ni da si informisam pošto od tad pravila određuje carina nasumično, kako im se hoće, tj. nema pravila više...
Posebno su rigorzoni ako naručiš elektroniku tipa telefon ili tablet, onda lupaju procene samo tako...
  • 0

profilepic.gif


#582 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 07:03 PM

pravite razliku između ljudi koji naručuju on-line i masno se ugrađuju i ljudi koji imaju ulaz u veleprodaje u Mađarskoj i sl.

Tacno je, ima tu velike razlike. Jedino sto ti koji imaju prodju u velikoprodajama (ako ne znate ima takvih i kod nasih velikoprodaja) rade siguran i brz posao ali imaju manju zaradu.
Dok oni koji narucuju iz Kine kupuju macku u dzaku, cekaju sta ce kinez da posalje, pa da li ce carina da ih odere i da li ce to stici posle mesec i vise dana. Ako uopste i stigne.
Kada sve sagledate, jasno je ko mnogo vise rizikuje i ko po prirodi stvari ima vecu marzu.
Ne branim niti napadam ni jedne ni druge jer sam imao prilike da probam obe varijante ali stvari su takve kakve jesu. Svidelo se to nama ili ne.
Na kraju, niko ne brani ni meni ni bilo kome drugome da kupi direktno u Kini. Pa kom opanci kom obojci :mrgreen: .

Da li se javljaš kao investitor? :mrgreen:

.
Ja da sam investitor sada bih prodavo 10 pari razlicitih naocara, za odmah. A ne kao Bogi za pocetak jeseni :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#583 nkoja

nkoja
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 07:08 PM

Da ali ti imas prodavaca koji nemaju na lageru to sto ti treba nego iskljucivo na narucivanje, tako da on tebi nabavlja taj deo, nece da mu stoji, ako ga neko ne zezne... Ali on rizikuje da mu naplate carinu,a ti sedis kuci i dobijas po ceni po kojoj je izlozio. Tako da mozda je glupo da ulazimo u to koliko se ugradio, svakako da ce neko izracunati pre porucivanja. Koliko to kosta+ postarina i ako mu naplate carinu..
  • 0

#584 ljiljak

ljiljak
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 21 June 2013 - 07:11 PM

Ugrade se oni dovoljno da zarade bez obzira na to koliko ih carina opali :mrgreen:
  • 0

#585 nkoja

nkoja
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 07:18 PM

E jbg, nemoj sada i ti da si nerealan, ispade kao da se ugrade 100 evra... Stavi se ti u poziciju preprodavca, koliku bi ti cenu stavio za proizvod http://www.bike-comp... ... ette-.html a da narucis jos za dvoje ljudi nesto drugo... i da je sve ukupno 100 evra, na koju ces ti kao narucilac platiti 30%.., a kupcu ces proslediti za koju?
  • 0

#586 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 21 June 2013 - 07:41 PM

Nisam siguran koliko se isplati nabavljati taj konkretan lanac, pre bi potražio kod nas ako ima...
Lanac = ~23€
Dostava za srbiju = ~15 €
Porez na carinsku osnovicu (23€) = ~4,6€*
Ukupno = 42,6€
---------------------------------
* Ukoliko je cena proizvoda ispod 50€ transportni troškovi se ne obračunavaju u carinsku osnovicu. Porez iznosi 20% na carinsku osnovicu, carina se ne plaća pošto je ispod 50€. Pošto dotična firma stavlja fakturu u pakovnje i ne lažira cene rizik od random procene vrednosti od strane naših carinika je minimalan mada s druge strane i kad bi stavili recimo 5€ mislim da bi carinici verovali, ipak je to samo lanac za bicikl sad dal je za poniku ili specialku nebitno je :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#587 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 08:05 PM

E jbg, nemoj sada i ti da si nerealan, ispade kao da se ugrade 100 evra... Stavi se ti u poziciju preprodavca, koliku bi ti cenu stavio za proizvod http://www.bike-comp... ... ette-.html a da narucis jos za dvoje ljudi nesto drugo... i da je sve ukupno 100 evra, na koju ces ti kao narucilac platiti 30%.., a kupcu ces proslediti za koju?


ne znam cime se bavis u zivotu, mozda si neki ekonomista pa sad testiras...
ali mislim da je iskustvo majka.
Neki iskusni ljudi svoje iskustvo pretoce u reci i prodaju ga kao knjige ili udzbenike
izmedju ostalog savetuju druge kako da rasporede sredstva i vrednosti
da bi uvozna trgovina bila isplativa i ukazuju na parametre koji je cine neisplativom.
I nas narod ima poslovice na tu temu, nesto u fazonu:
skuplja dara od mere, kolje vola radi kilo mesa...

Koliko se secam (ne bih smeo sa zakunem)
iz jednog davnog razgovora trosak logistike
(papiri, utovar, pretovar, prevoz, carina)
ne bi trebalo da prekoraci 5% vrednosti posiljke
ako zelimo uspesan uvoz.

Gledajuci tako zaista imamo uvoznickih kuca/firmi koje mozemo da izbrojimo na prste.
Ako su pomenuti odnosi poremeceni to nekako mora da nadoknadi
pa ce ili kupac da plati nenormalnu cenu ili ce prodavac da ima nenormalno malu zaradu.
Mislim da je druga prica kad kupujes sebi i/ili prijateljima.
  • 0

#588 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 08:13 PM

a stani bre, pa vas nekoliko se zalilo kako se opeklo o narucivanju preko interneta i kako su placali 30% na cenu sa fakture. i ja sam se opekao. pa sto mislis da i ovaj ne plati 30% po proizvodu?! ne razumem!!?? Ako i on naruci preko interneta i njemu stigne paket na carinjenje!?


ti il navodis vodu ili ti racun nije jaca strana :shock:
sa USD 9 do EUR 36 dug je put
i neko se dobro oznoji dok ne zaradi tu razliku
a sta reci za USD 47 koji narastu do EUR 75?
kolika je tu cista zarada, i procentima i u novcu?
  • 0

#589 nkoja

nkoja
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 21 June 2013 - 08:52 PM

Dobro, slozio sam se da je ta cena previsoka. Nego nisu sve cene kod svih "preprodavaca" toliko visoke. Nama je u krvi da se uhvatimo uglavnom za ono sto nam bode oci i sto nam ne odgovra pa zanemarujemo ostale stvari. Kao konkretno sa ovim patikama i naocarama. Znaci mi sada diskutujemo o jednom jedinom proizvodu koji ovaj covek ima u ponudi i samo nam je on zasmetao. http://www.aliexpres... ... 87512.html
http://www.cikloberz...w.php?id=102990
na ovom se onda nije mnogo ugradio!
a i na ovome
http://www.aliexpres... ... 01719.html
http://www.cikloberz...w.php?id=103016
  • 0

#590 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 21 June 2013 - 09:07 PM

Logično je da nećeš uhvatiti da popravljaš nešto što nije pokvareno, zar ne! Uhvatiš se za ono što nevalja a ono što je dobro ostaviš da i dalje bude dobro :D
  • 0

profilepic.gif


#591 grasshopper

grasshopper
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 23 June 2013 - 01:41 PM

Pozdrav ljudi,neko vrijeme pratim temu ali je zaista ogromna jer je od 2006 godine ispisano 40 strana...htjeo sam vas pitati da mi ostavite linkove od nekoliko online prodavnica sa jeftinijim biciklistickim stvarima,kao npr. http://dx.com/c/spor...99/cycling-1607 itd. Na ovoj temi sam nailazio na stranice na kojima su stvarno pro stvari koje imaju pro cijenu,a meni treba nesto jeftinije :)
  • 0

#592 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 10 March 2016 - 07:17 PM

Idi onda na aliexpres i pazari tamo. Ako ti treba jeftino.
  • 0

#593 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 10 March 2016 - 08:12 PM

Verovatno je za skoro 3 godine pazario sta mu treba.  n2:party-021


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#594 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 10 March 2016 - 08:26 PM

Lol. Zasto je meni ova tema izasla kao sveza. Otvorio i odgovorio bez da gledam darum kada je post...
  • 1

#595 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 11 March 2016 - 08:52 AM

Bitno je da si ti njemu rekao pa makar i posle tri godine :D


  • 0

#596 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 March 2017 - 04:42 PM

Poceo sam da listam temu u nadi da cu naci sta mi treba, medjutim kad sam video koliko ima strana resio sam da napisem post :D

Uglavnom, kakvo je vase iskustvo sa velicinama na Chain Reaction, kada je odeca u pitanju?


  • 0

#597 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 12 December 2018 - 06:56 AM

Nzm da li smem da reklamiram, pa hajde neću da ne kršim pravila, a javite da li mog. Nešto sam tek sad primetio, a ne znam možda postoji odavno. Jedna naša prodavnica on/line dosta dobro snabdevena prodaje delove bez poštarine a cene nisu naduvane za tu poštarinu...potražite ;)


  • 0

#598 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 December 2018 - 10:43 AM

Šta je problem napisati? Fanatic iz Novog Sada? Ako je neka druga napiši obavezno.

Powerbike iz Leskovca imaju odlične cene i kod mnogih stvari su čini mi se najjeftiniji u zemlji ali se za sitne stvari ne isplati. Ne znam na koliki iznos je besplatna pošratrina mislim da je pre bilo 2000 a sad 3000 nisam siguran.


  • 0

#599 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 December 2018 - 01:35 PM

Šta je problem napisati? Fanatic iz Novog Sada? Ako je neka druga napiši obavezno.
Powerbike iz Leskovca imaju odlične cene i kod mnogih stvari su čini mi se najjeftiniji u zemlji ali se za sitne stvari ne isplati. Ne znam na koliki iznos je besplatna pošratrina mislim da je pre bilo 2000 a sad 3000 nisam siguran.

Jeste ti iz Leskovca imaju samo dobre cene ali robu nemaju, za šta god da sam ih pitao nemaju na stanju, ali vazno da su okačili cene ba sajtu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#600 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 13 December 2018 - 07:23 AM

Šta je problem napisati? Fanatic iz Novog Sada? Ako je neka druga napiši obavezno.

Powerbike iz Leskovca imaju odlične cene i kod mnogih stvari su čini mi se najjeftiniji u zemlji ali se za sitne stvari ne isplati. Ne znam na koliki iznos je besplatna pošratrina mislim da je pre bilo 2000 a sad 3000 nisam siguran.

Fanatik, Fanatik...nisam čitao pravila foruma :( pa ne znam da li sme da se pišu nazivi sajtova za on-line prodaju jer na sajtu stoje neki koji već plaćaju reklamu i td...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika