Jump to content


Fotografije
- - - - -

Biciklizam i telefon sa GPS prijemnikom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#61 Flying_man

Flying_man
  • Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Postavljeno 08 May 2013 - 09:50 PM

Ja koristim SportsTracker na HTC wildfire S. Da se ne bi gasio gps koristim aplikaciju Keep Screen ali mi dosta brzo trosi bateriju. Zato sam kupio na eBay-u eksterni punjac koji punim preko kompa ili punjaca za tel i sa njime mogu da dopunim do u proseku 3-4 puta bateriju na telefonu, nisam ga koristio dok koristim i telefon pa ne znam koju autonomiju daje.
Sto se tice izvoza treka iz SportsTrackera jedino je moguce preko njihovog sajta. Koristim ga oko godinu dana i sama aplikacija cini mi se da mi nije pucala na telefomu i ako jeste vrlo retko pa se nesto i ne secam, dok njihov sajt cesto (u posledje vreme precesto) zna da pukne.
  • 0

#62 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 08 May 2013 - 10:50 PM

Na Wildfire S sam prvo koristio Keep Screen, ali baterija ode za dva sata max koliko se sećam. Posle toga sam koristio Keep My GPS Alive kako bi GPS i dalje radio kada se ugasi displej, ali bi aplikacije koje su koristile GPS blokirale po paljenju ekrana.
Sad konačno koristim My Tracks (Google) koji radi i kada se ugasi ekran bez ikakvih pomoćnih aplikacija. Po završetku vožnje eksportujem u .gpx i učitam u Stravu.
  • 0
Pozdrav

#63 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 09 May 2013 - 12:41 AM

Hm, meni sa skoro svim aplikacijama GPS radi i kad se ugasi ekran, bar znam za sports tracker da je radilo sigurno kao i ostale biciklisticke aplikacije. Na primer, samo mi iGo gasi GPS kad ugasim ekran, maltene svi ostali ga drze upaljenog. Ne znam da li je neko podesavanje u pitanju ili je razlika izmedju samih telefona. Imam SE Xperia Pro.
  • 0

#64 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 26 October 2013 - 11:41 PM

Već par meseci koristim IpBike kao zamenu za ciklokomp, pa da ostavim par utisaka. Nemam nijednu zamerku (koja nije do mog telefona), pa da pređem odmah na par po meni glavnih aduta :).
Displej nije bog zna kako lep, ali je pregledan i može da se preuredi, slično kao na Garmin Edge uređajima, sa nekoliko različitih konfiguracija koje mogu da se biraju u toku vožnje.
Može da se isprogramira trening, od prostog održavanja brzine/pulsa do komplikovanih intervala.
Radi sa par bluetooth puls transmitera, na primer Polar Wearlink. Trebalo bi da radi i sa jeftinijim uredjajima npr. - http://dx.com/p/blue... ... ack-219404
Može i direktan upload na Stravu (i još kojekude).
  • 0
Pozdrav

#65 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 25 April 2014 - 07:38 AM

Himzo, kako kod tebe na drumašu kada si na treningu, kako je podešen ekran, uljučuje se povremeno, ili :?: Ako bi radio svo vreme pojeo bi bateriju verovatno do 3h, hm.

Nosač se lako napravi, kada prosečeš futrolu na dva mesta pa obaviješ gumicom(neko je prikazao to ovdfe na forumu i izgleda vrhunski, ne mogu sada naći, potražiću).

Dakle, onda treba razmišljati na EDGE 500, nzm zbog toga i pokrenuh temu, da vidimo šta je bolje, tj da damo manje para a da probamo izvući ove funkcije osnovne, plus HR i kadenca.

Jel fon ne može da pamti ODO?

Himzo, nije mi jasno kod ipbikea oko reinstalacije, kažeš, deinstalacija, pa posle opet da instaliram, neće ga prepoznati da ga ponovo instaliram tj da je već jednom bio na fonu?


Retko vozim preko 3h drumaša, a telefon toliko može da izdrži uz neprekidno uključeni ekran, GPS, BT i internet. Garmin Edge su super uređaji, ali za moje potrebe trenutno mi ne bi pružili mnogo više od telefona, makar ne toliko da opravdaju kupovinu.

Reinstalaciju IpBike-a nisam probao, platio sam za punu verziju pre nego što je isteklo ograničenje. Inače, besplatna verzija nema reklama i sve opcije su dostupne. Autor sam kaže da se ograničenje može zaobići reinstalacijom:
http://www.iforpowel...page=conditions

Nosače sam napravio od čvrste futrole, pokazao sam sliku drugoj temi, posle sam napravio jednostavniju verziju koja ide oko lule:
img01.jpg
img02.jpg
A posle i verziju za integrisani korman :) :
img03.jpg
  • 0
Pozdrav

#66 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 25 April 2014 - 02:19 PM

BRAVO Himzo, pa vidiš ja sam za to što si ti napravio i mislio, eto, ti si "pronašao".
Hm, 3h je mala autonomija telefona, baš. 3h mogu najviše da odradim negde 90km, ali obično bude i duže, tako da bi se ugasio fon...

Ova verzija za integrisan korman je vrh, kako si napravio nosač :?:

Koristiš neku opermu za kadencu i hr? Koliko primetih imaš za Hr, a kadenca?
  • 0

#67 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 26 April 2014 - 02:02 AM

Za duže trajanje baterije onda ili dodati eksternu ili isključivati ekran. Telefon mi ima samo običan BT, a za to nisam video da postoje senzori za kadencu. A čak i da postoje mora da ih aplikacija posebno podržava jer protokoli nisu standardizovani. A čak i da ih aplikacija podržava ne bih je koristio jer mi kadenca ni ne treba baš nešto :). Kod BTLE ili Ant+ je to rešeno, ali treba imati noviji telefon ili iPhone ili petljati sa posebnim USB Ant+ prijemnikom.

Sve zavisi koji trenutno telefon imaš i šta sve tačno želiš da meriš. Ako je telefon stariji, a bitna je i kadenca i dugotrajna baterija, onda najbolje uzeti neki Garmin. Edge 500 bi sada trebao da je nešto preko 200ak € sa svim senzorima.

Nosač sam napravio od običnog п alu profila. Na jednom kraju sam izbušio dve rupe kroz koje idu šrafovi koji postoje na skoro svim integrisanim kormanima sa donje strane lule. Još dve rupe sam izbušio na druom kraju i na futroli, pa šrafovima povezao futrolu sa nosačem.
  • 0
Pozdrav

#68 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 April 2014 - 02:50 PM

Stalak/nosač je vrh.

Ufuf, malo komplikovano oko senzora, ali to mi toliko ne smeta koliko slaba autonomija fona - srepiš da se ugasi.
  • 0

#69 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 27 April 2014 - 03:04 PM

Retko vozim preko 3h drumaša, a telefon toliko može da izdrži uz neprekidno uključeni ekran, GPS, BT i internet. Garmin Edge su super uređaji, ali za moje potrebe trenutno mi ne bi pružili mnogo više od telefona, makar ne toliko da opravdaju kupovinu.

Baterija telefona moze da izdrzi preko 3h samo ako je sveze napunjena...znaci posle podnevna voznja otpada #-o

A voznja od 3 sata je prilicno kratka voznja...tako da resenje sa telefonom nije preterano ozbiljno vec vise kao gadget.
  • 0

#70 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 27 April 2014 - 04:07 PM

Da, bateriju punim svaki dan :(. Vozim do škole pola sata, u povratku oko 90 minuta. Meni je ovo isključivo trening, više vremena nemam.

Da opet ponovim da treba razgraničiti neke stvari. Ovih zadnjih par postova je pokrenuo bockokg pominjući Stravu/GPS i merenje HR. Ako nekom to treba, a ne može da priušti nekakav Garmin Edge neka isproba telefon ako ga već ima, i ako je svestan par nedostataka koje on nosi.
  • 0
Pozdrav

#71 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 27 April 2014 - 04:30 PM

Nisu ni svi telefoni i njihove baterije isti.
Stari Sony Ericson Xperia arc S je uspevao jedva da izdrži 3 sata rada Endomonda, a novi Samsung S4 posle tih 3 sata potroši max 30% baterije.
  • 0

#72 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 29 April 2014 - 03:18 AM

Pava, logikom onda moze da cepa skoro 9h :D Mada ja ostajem na ciklomasteru, ali vredi da "produbljujemo" temu i znamo dokle se je stiglo sa ovim stvarima, šta se može, i ne, i šta treba očekivati!
  • 0

#73 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 April 2014 - 09:48 AM

Nisu ni svi telefoni i njihove baterije isti.
Stari Sony Ericson Xperia arc S je uspevao jedva da izdrži 3 sata rada Endomonda, a novi Samsung S4 posle tih 3 sata potroši max 30% baterije.

S4 potrosi 30% baterije ako stoji sa iskljucenim ekranom u torbici, a himzo prica o upotrebi telefona kao brzinomer na kormanu.
  • 0

#74 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 29 April 2014 - 01:30 PM

Moja greška.
Vrlo je pitanje koiko bi izdržao sa upaljenim ekranom jer ekran jede bateriju. Nemam nosač da probam.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika