Jump to content


Fotografije

Climber


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#21 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 25 March 2011 - 01:37 PM

Hvala tebi sto si rad da podelimo misljenja.
Kad god i sta god ti treba od saveta, pomoci, recepata za klopu, ili bilo sta, slobodno na PP ili mejl, kako god tebi odgovara.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#22 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 March 2011 - 01:50 AM

Heljda je izuzetna! Ako vec voilis hled, kupuj Tonus, on je 300g i kosta oko 70-80 dinara.


Izvinjavam se što upadam u temu, imam par pitanja... :)

U kom obliku kupuješ/konzumiraš heljdu?

Što se tiče Tonusa, od kad sam ga primetio u Maxiju, redovno ga kupujem i stvarno mi odgovara. Meni to pakovanje traje 3 dana, s tim da hleb jedem samo za doručak, a za ručak jedino ako nema integralnog pirinča, za večeru baš nikad.

@climber
Još jedna prednost novog načina ishrane je što te više neće interesovati poskupljenja hleba i ulja. :mrgreen: Svi kukaju na to ulje, a ja ih gledam i nije mi jasno šta rade sa tolikim suncokretovim uljem, jel ga piju umesto vode? :) Šalu na stranu, ali videćeš, izgubićeš kilažu, bićeš zdraviji, a i zdrava ishrana čak manje košta od nezdrave. Pošto radim sličan posao kao ti što si opisao svoj, doručak uvek pojedem malo jači odmah po buđenju, recimo veliku Mistral tunjevinu u salamuri, Tonus hleb 1/3, par maslina, čašu jogurta. Probao sam bar 20 vrsta čajeva, ali posle doručka mi najviše prija čaj od kantariona, pobošlja mi varenje i generalno me opusti i pripremi za novi dan. Na poslu u toku radnog vremena najviše jedem banane jer mogu da se jedu usput bez pranja ruku pre i posle, a i kalorične su, drže sitost. Naravno, ne mora da znači da svakome isto prija. Isprobavaj razne kombinacije. Nekad ponesem pa napravim musli oko 13-14h, ako te ne mrzi da skuvaš i poneseš sutlijaš sa integralnim pirinčem, to je takođe OK obrok negde na pola radnog vremena. Uglavnom sve što napraviš i poneseš + voda je bolje od peciva iz pekare u blizini i nalivanja kafom i guaranom. :)


Del Kostelo integrale makarone


Gde ovo ima da se kupi? Kvalitetne testenine nikako ne mogu da pronađem, u najboljem slučaju one kao "integralne", a deluje mi da su samo obojene tj. fake. :)
  • 0

#23 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 27 March 2011 - 08:35 AM

Heljdu spremam najcesce na pari, isto kao pirinac ili jos neke vrste povrca. To najvise jedem za rucak sa malo nekog mesa, eventulano jos neki sos na sve to. Kupujem po prodavnicama zdrave hrane (konkretno sve u jednoj prodavnici jer mi najbolji drug drzi jedan 'zrnokljuc' ;) ) heljdu u zrnu i heljdino brasno, od koga pravim neku sopstvenu vrstu proje, koju opet jedem najcesce za dorucak uz jogurt.
Mislim da sam postavio fotografiju heljde i junetine (rucak) u temi danasnji obrok pre/posle treninga.

Del Costelo su sasvim 'obicne' italijanske testenine. Ima ih da se kupe u Maxi-u i Rodicu. Obicne ili integralne svakako su mnogo bolje od domacih, i drugih stranih proizvodjaca, moje subjektivno misljenje. Domace testenine ako se prekuvaju, imaju ukus blata, ako se skuvaju kako treba, budu slinavo-zilave, ali ove su onako malo tvrdje, nikad nije osecaj kao da su nedovoljno kuvane. Napomena je da su integralne uvek malo zilavije, i oseti se drugacija tekstura testenine, sto ja bas volim.

Izvinjavam se za off na Climberovoj temi, nadam se da ce nam svima korisiti koji savet o ishrani :mrgreen:
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#24 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 27 March 2011 - 11:07 AM

Ma nemate brige, samo pišite jer je korisno!
Vidim ja da od sutra na posao idem sa pripremljenim obrokom. Više nema pekara i sličnog... :wink:
  • 0

#25 dulek

dulek
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 March 2011 - 05:46 PM

@zeggerr

Hvala ti za info o heljdi, planiram da je uvrstim u jelovnik jer sam konstantno u potrazi za novim zdravim namirnicama.

Što se tiče proje, odlično ako i za to može da se upotrebi pošto mi je proja + jogurt jedan od najomiljenijih doručaka :), mada sam do sada pravio samo "običnu" proju od kukuruznog brašna.
  • 0

#26 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 27 March 2011 - 06:00 PM

@Climber
Milsim da ti je to najbolja, osim sto je i najzdravija opcija! Godinama sam nosio hranu na posao, a radno vreme je bilo jos duze nego tvoje... Tako da sam sve to doktorirao jos davno. Ja najvise volim 'domacu' hranu, oni koju spremamo zena ili ja. Osim sto je jeftinije i zdravije, po mom misljenju je i mnogo ukusnije, jer mi bas volimo da kuvamo i spremamo razne vrste hrane. Vise novca u dzepu, zdravija klopa, zdraviji ti, a ako uporedis ukus (naravno uz malo prakse) na kraju nece postojati ni jedan parametar (mozda osim-mrzi me da se cimam) zbog koga bi iko jeo samo ono sto moze da kupi u okolini firme u kojoj radi.

@ Dulek
Proju obozavam jos od najranijih klinackih dana. Sada mi malo smeta cisto kukuruzno brasno. Nekako mi bude naduven stomak ceo dan, iako pojedem samo 2 parceta. Otud heljdino brasno, i razne druge kombinacije brasna i svega ostalog u ishrani.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika