Jump to content


Fotografije

Climber


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#1 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 20 February 2011 - 12:48 AM

Evo par reči o meni. S novog Beograda sam, vozim MTB, pre malo aktivnije, a sad zbog 9 časovnog sedenja u kancelariji sam zakržljao. Ali mislim da je vreme da se to dovede u red. Zato sam i ovde, da s "braćom po točku" nađem soluciju za to i druge stvarčice vezane za život biciklista.

Toliko za sada, vidimo se tu i tamo :D
  • 0

#2 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 February 2011 - 09:40 AM

Ja iz istog razloga sad peglam teretanu jedno 5x nedeljno, pretežno kardio, a kad krene lepše vreme lepo na pos'o bajkom i milina ;)
Pozz
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#3 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 20 February 2011 - 11:21 AM

E to ti je pametno, a ne ko ja, predao se poslu i okolnostima a sad žanjem posledice. Sad ću na kej uveče kad dođem s posla pa na trčanje dok je još hladnjikavo. JEdino što na posao nema šanse bajkom, jer uvek vučem neke registratore, papire, laptop, da me uhvati pljusak, bilo bi veselo :|
  • 0

#4 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 February 2011 - 07:26 PM

dobrodošao n2:Cm-smiley
  • 0

#5 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 25 February 2011 - 01:10 PM

Dobrodošao. I ja sam NBG, i ja sam zakržljao (a ima nas još takvih). Pa će se družimo valjda.
  • 0

#6 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 25 February 2011 - 01:26 PM

Dobrodošao... n:kolce
I nedaj se.
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#7 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 25 February 2011 - 03:11 PM

Hvala narode, druzicemo se! n:kolce

Verujete mi da sam toliko razocharan koliko sam zakrzljao da se razmisljam da pocnem Brojsovu djetu. Generalno, ona je predvidjena za osobe obolele od karcinoma i slicno. ali je preporuchuju kao vrsta "reseta" za organizam. To je ona djeta, s cajem i sokom sto se pravi od cvekle, sargarepe, celera, crne rotkve i krompira. Sinoc sam ga napravio prvi put i odvratan je (pogotovo na gladan stomak), ali na njemu biti nekih mesec dana i organizam ti se potpuno ischisti, a samim tim i salo nestaje. E kad salo nestane, onda lepo krenuti sa normalnijom ishranom i treninzima.
Do pre 3 godine sam bio u extra formi, znate ono kad si zadovoljan sobom. n2:Smiley_FalconLJ n2:smiley_bike
E onda novi posao, nova kancelarija, monitor, tastatura i stolica. I tri godine kasnije, evo me sa 20 kg viska.
Ne znam, nisam pametan, jel imate neki predlog?
I da, nisam od onih "lomljivih" ljudi, koji zbog djete uspeju zavrsiti u bolnici. Zato sam i spreman da se muchim.
  • 0

#8 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 February 2011 - 05:52 PM

Ja mislim da nema smisla govoriti o radikalnim plan-dijetama, nego da ti lepo okreneš novi list - presečeš i promeniš životne navike. PROMENIŠ ishranu, uvedeš REDOVNU fizičku aktivnost (znači, oba) i u tome ISTRAJEŠ.
Bez toga nema trajnih i zdravih rezultata. Nemoj da se zanosiš tim dijetama od mesec-dva. I sa promenama kakve sam ti navela opet imaš vremena da se stešeš i središ do leta.
Na ovom linku http://www.drbastac.co.rs/dijete.htm imaš ispod tabelu sa "dozvoljenom" i "zabranjenom" hranom, kao i nekoliko opštih saveta za ishranu. Najtoplije preporučujem maltene strogo pridržavanje tabele i saveta jer sadrže principe zdrave ishrane kojih bi, verujem, trebalo da se pridržava svako ko želi zaista zdravo da se hrani.
Pozdrav

P.S. Smaraj nas još slobodno ako misliš da imamo da kažemo (još) nešto što bi ti koristilo. :)


EDIT: Što se tiče linka - tek sad videh da ispod onog materijala na koji sam ti skrenula pažnju ima i neka dijeta za skidanje 25 kg. E to ne spada u sadržaj stranice koji preporučujem. :P
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#9 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 25 February 2011 - 07:16 PM

piiii, taman sam se uhvatio 25ice :mrgreen:

Hvala na korisnim savetima!
Nikad do sad nisam bio u ovim vodama, da imam ovoliko viška. Čitao sam pre o zdravom mršavljenju, ali nisam uzimao za ozbiljno dok se nisam pogledao u ogledalu :oops:
Tako da pomoć puno znači. Ako budem u još nekoj nedoumici, viću slobodan da pitam!
tnx!
  • 0

#10 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 25 February 2011 - 08:05 PM

Ja mislim da nema smisla govoriti o radikalnim plan-dijetama, nego da ti lepo okreneš novi list - presečeš i promeniš životne navike. PROMENIŠ ishranu, uvedeš REDOVNU fizičku aktivnost (znači, oba) i u tome ISTRAJEŠ.
Bez toga nema trajnih i zdravih rezultata. Nemoj da se zanosiš tim dijetama od mesec-dva. I sa promenama kakve sam ti navela opet imaš vremena da se stešeš i središ do leta.


+1

...izbaciš junk food, hranu iz dostave, šećer, bijeli hljeb. Jedeš više kašikom.
I krećeš se više. Pokušaš ići pješke, malo češće. Pa kad dođe lijepo vrijeme, bicikl.

Što se tiče tih dijeta, kao što Jelchica reče: promijeniti način života, i istraješu tome.

Moje mišljenje je da proces mršavljenja treba da se jako dugo dešavam, i to baš kroz promjenu načina života. Malo po malo, i eto te u normali.
A, osim toga, mislim da je taj problem i psihološke prirode. Trebalo bi se pokušati osloboditi stresa.
Bicikl je za to pun pogodak.
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#11 wiseman

wiseman
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 25 February 2011 - 08:54 PM

Pročitah na jednom mestu da smeju da se jedu kolači ali samo sa veštačkim zaslađivačima. E koliko su ti zaslađivači zdravi nisam baš siguran (čitaj aspartam i kompanija), a da se strogo izbegava med malo mi je to čudno :) dijeta se odnosi na one koji imaju problema sa povišenim sadržajem holesterola.
Po meni osnovni problem je što se jede kao nekad kada su ljudi radili na selu tipa doručak sledeći: 3-4 jajeta na oko, malo slaninice da se začine ta jajca :), pršute i kobaja, malo kulena za desert i sve to da se zalije sa 1-2 čase punomasnog jogurta, a da zaboravih i na čvarke :D . E to je doručak da te srčka strefi :), jeste zaista ali ti ljudi zato doručkuju u 5 ili 6 sati i onda rade teške fizičke poslove do 2-3h popodne, drugim rečima troše enegiju koju su uneli, a mi isto jedemo, a radimo koliko i šta? Previše energije unosimo, koju ne stižemo da potrošimo, a organizam to akumulira za ne daj bože pa sam sebe zaguši. Lek je u umerenosti i istina u odabiru hrane u smislu što prirodnija. E bre neko će meni da kaže da jagnjetina nije zdrava, alo bre :D naravno da nije zdrava da je krkaš svaki drugi dan po 1 kg, ali brate svremena na vreme onako za dušu 100-150 gr. finog mesa sa ražnja, kuvanog valja :D
Tu je i faktor genetike, duhovnog mira.
  • 0

#12 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 February 2011 - 09:33 PM

Pročitah na jednom mestu da smeju da se jedu kolači ali samo sa veštačkim zaslađivačima. E koliko su ti zaslađivači zdravi nisam baš siguran (čitaj aspartam i kompanija), a da se strogo izbegava med malo mi je to čudno :) dijeta se odnosi na one koji imaju problema sa povišenim sadržajem holesterola.


Da, nisam napomenula da ima propusta u dijeti (ti zaslađivači, npr., kao i neke druge stavke koje bi se kosile sa principima preporučene ishrane za hiperholesterolemičare, ali nije nam to tema) - neobično što to nisu još prepravili, s obzirom da tu tabelu dele skoro svim hipertenzičarima i hiperholester...blapaskfpasasšš (kako god) u zemlji.
PoJenta je da je dijeta jako dobra osnova za nekog ko se tek upoznaje sa zdravijom ishranom. Dodatno se edukujemo u hodu.. A za zaslađivače se apsolutno slažem - otrov živi.
Jeste malo neobično što sasvim izbacuju med, pretpostavljam zbog visokog glikemijskog indeksa i činjenice da stoga opterećuje jetru ako se uzima na prazan stomak. Ali to je sitničarenje za zdravog čoveka.


Po meni osnovni problem je što se jede kao nekad kada su ljudi radili na selu [...] a mi isto jedemo, a radimo koliko i šta? Previše energije unosimo, koju ne stižemo da potrošimo, a organizam to akumulira za ne daj bože pa sam sebe zaguši.


Kancelarijski čovek (Gluteus Stolicikus) - mislim na sve kancelarijske i ostale stacionirane ptice, uključujući i mene - moraju da shvate koliko je mala kalorijska potrošnja kad se ceo dan presedi i da je jača ishrana rezervisana za periode većeg nivoa fizičke aktivnosti, ako istih ima #-o
E sad, nije lako prelomiti u glavi i za ručak/večeru uzeti paradajz salatu sa tunjevinom ili mešanu salatu sa kuvanim jajetom i začinima + jogurt po želji + malo "integralnog" (u Srbiji raritet) hleba po želji, ali.. Naše zdravlje i naš izgled (kome je to bitno) su stvar našeg izbora i karaktera. Koliko truda toliko muzike.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#13 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 25 February 2011 - 10:12 PM

"Kancelarijski čovek" - upravo tako!
Generalno, i većina mojih kolega na poslu, jedu redovno kao da će ceo dan raditi na selu, a realno, ceo dan sedimo...logično je da se tovimo.
Djeta stupa na snagu odmah! pa ću videti šta će biti za nekih 3 meseca...koliko bi bilo realno za 90-100 dana oslabiti?
  • 0

#14 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 February 2011 - 10:27 PM

Eh.. To mnogo individualno varira.
Za 2 nedelje ćeš videti prve rezultate, posle mesec dana ćeš reći n2:nowplaying hell yeah! :D
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#15 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 24 March 2011 - 07:20 PM

Dobro nam dosao :mrgreen:
Poenta savremenih dijeta jeste sto drasticnije i pomalo sulude mere, isto kao sto su i ljudi postali suludo debeli; naravno nemislim na tebe Climberu niti na bilo koga sa ovoga nam naseg domacinskog foruma.
Posto sam video da imas 26 godina, a ja imam 39, i vec sam prosao kroz to kroz sta ti sada prolazis, mogu ti savetovati nekoliko stvari. Pametan si momak, nemoj preterano zuriti sa skidanjem tezine-sala. Ja sam sebi obecao da vise nikad necu biti statican, i za poslednjih 5 godina sam skinuo oko 25kg, sto sala, sto mislica jer sma preterivao u teretani... Ne zelim nikad vise da radim iskljucivo staticne vezbe, vec me godinama sve vis eprivlace dinamicke. Bicikl, trcanje, plivanje, zimi ergometar i trenazer, povremeno plivanje na bazenu. Tegove nisam omirisao vec par godina.
Obrati paznju samo na ovaj detalj, metabolizam nakon 30-e godine se drasticno usporava, i ti imas neverovatnu srecu sto si se sada osvestio. Sve ce ti biti mnogo lakse i jednostavnije. Ako nikad do sada nisi probao Brojsov nacin 'ishrane'-zivota, bolje nemoj jer ces napraviti gomilu gresaka, i neces biti zadovoljan uradjenim. nacin zivota 'prepakuj' tako da sto vise pesacis, kao sto ti Zeljko rece, i poslusaj Jelcicu, baci oko na tabelu glikemijskog indeksa namirnica.
Uz voznju bicikla, i svakodnevno hodanje bar 6-10km (veruj mi, moguce je, jer ako ja u mojim godinama sa zenom i klincima stizem da radim razne razlicite treninge, moci ces i ti) voznja bajka kad mozes, i koliko mozes-prepakuj ishranu tako da imas dovoljno svezeg povrca u ishrani. Brojsa zameni salatom od rendane cvekle i sargarepe, Jedi sve od povrca uz testenine, kuvani pirinac ili krompir, Heljda je izuzetna! Ako vec voilis hled, kupuj Tonus, on je 300g i kosta oko 70-80 dinara. Ta kolicina hleba ti je dovoljna dnevno. Poslednja 2 obroka uvece neka budu pretezno proteini, sir, jogurt, meso i neko barno jaje, naravno, ne sve odjednom, nego nesto od te vrste hrane.
Nista nije tesko veruj mi. Ljudi se uhvate hrane kao da ce umreti ako ne pojedu nesto 2, 3, ili 4 sata.
U pocetku mozda vaga nece pokazati ono sto bi ti hteo da vidis, i neka te to ne buni. Uz sto redovniji trening desice se da ce se telo preoblikovati, tako da vaga nece biti najmerodavniji pokazatelj.
Samo napred, uzivaj u svemu sto radis.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#16 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 24 March 2011 - 08:37 PM

Ciaos Zeggerr,
Pre svega PUNO TI HVALA za napisani tekst. Ima jako dobrih stvari što si napisao.
Neko vreme sam išao u teretanu, ali nakon nekih 6 meseci, mišići mi jesu ojačali ali opet nisam postigao ono što sam hteo.
E sad, u zadnjih par meseci batalio sam teretanu. U međuvremenu ogrejalo i krenuo sam na trčanje, naravno uveče jer posao svoje traži.
Što se tiče Brojsa, probao sam nedelju dana (samo sok i čaj) i nakon trećeg dana sam već video "vizije", a to sam osetio odmah i na poslu. Radim posao gde treba puno misliti i mali detalji su bitni jer posao drugih zavisi od mog. Veruješ mi da nisam znao za sebe, a ne da radim. S druge strane, primetio sam opadanje kilaže, ali rekao bih da je to bila voda i ostali nus-proizvodi :mrgreen:
Kao što si rekao, godine dolaze i znam da se metabolizam usporava. Gledam kolege na poslu, kad obratiš pažnju primetiš da ljudi jedu kao da će sutra rat i glad pa moraju da imaju zalihe :shock:

A imam i kolegu na poslu koji je u 50im godinama i super se drži, ali on jede kao dživdžan i puuuno toga žrtvuje. U neku ruku mi je uzor jer bih i sam voleo u njegovim godinama takvu formu i onda mi došlo iz d*peta u glavu da treba KONAČNO početi.
Zato, HVALA na sugestijama, veruj mi da si puno pomogao! :wink:
  • 0

#17 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 25 March 2011 - 07:30 AM

Drago mi je da sma ti imalo bio od pomoci!
Pominjao sam Brojsa jer sma ja iz istih razloga kao i ti, eksperimentisao. Nekada sam mogao da popijem 0,5l tok soka (ja ga pravim) i da to ne dA nikakve efekte. Ali kada sam malo detaljnije procitao Brojsovu knjigu, shvatio sma da se sok pije kao mantra, a ne samo svali niz grlo... E tada mi vec nije bilo dobro. Popijem 1,5dl ili max 2dl soka i naredna 2 sata osecam neverovatnu slabost. Samo sedim i gledam da nista neradim, jer imam utisak da nisam sposoban ni da hodam normalno. Onda mi je tek bilo jasno sta je Brojs mislio pod onim 'sok je izuzetno jak, nema potrebe piti ga mnogo, to je ipak lek'.
Nemoj misliti da sam se naplasio i pomislio da je sok woodoo, nego nije ga jednostavno konzumirati u svakodnevnoj kolotecini.
Heh dobar ti je izbor uzora! Otac moje bivse devojke je bukvalno cudo od coveka. Bivsi je gimnasticar, i sada ima 79 godina. Kad bi ga bilo ko video, a jos kada bi video kako i koliko trci, koliko brzo se popne na drvo, rekao bi da tu nesto nije u redu. Ovaj covek je neverovatno vitak, ali odlicnog izgleda. Definitivno ima kvalitetnih ljudi oko nas, samo ih treba videti i na neki nacin slediti njihov primer.
Sto se mene tice, cini mi se da svake godine imam sve ozbiljnije sportske ambicije. Zena me tolerise, pa u kuci imamo omanju 'spravarnicu'. Dva bicikla, trenazer, vratilo, razboj (mali), strunjace, vrecu za udaranje, konopac za penjanje-samo sto je kratak 2,80m, jos par stvari planiram-mini vestacku stenu za penjanje-za klince, ripstol, i ergometar; ovo poslednje naravno kada se finansijski naoruzam. Tada cu se smiriti obecavam i samo cu trenirati :mrgreen:

Da nesmram vise, ovde sam kacio i fotografije klope koju spremam i volim da jedem, pa ako ti nesto znaci prelistaj, nadam se da ce biti inspirativno.

viewtopic.php?f=25&t=3595&st=0&sk=t&sd=a

Pozdrav.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#18 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 25 March 2011 - 11:20 AM

Pregledao sam klopu što si postovao, izgleda extra, u ukus ne sumnjam a pogotovo u njenu korist!
Kutak za spravice ti je više nego dobar, a tek planovi =D> samo tako nastavi!
Što se tiče Brojsa, imam jednu prijateljicu koja je držala Brojsa punih 6 nedelja, ali je zato otišla na Zlatibor i tamo mogla da ga praktikuje bez svakodnevnom gradskog, stresnog života. Rezultat - preporodila se!
Ali da ga držim dok svakodnevno radim, teško, mislim da nakon dve nedelje ne bih bio u stanju ni da kucam ovaj tekst.
Sok sam i ja sam pravio, kažu da je čistiji i bolji i uglavnom ga napravim za 2 dana pa u frižideru ga čuvam, a na poslu ga nosio u termosu.
Joooj, to ispijanje soka, jednom sam ga ujutru istresao iz cuga i nedugo kasnije, mučnina, mučnina i završio sam u toaletu. Zatim sam opet lepo isčitao uputstva i jasno piše da ga treba lagano ispijati, i tako sam nastavio, ali mi se ogadilo od onog tečkog ukusa.
Nego, trenutno sam ostavio Brojsa, i po onome to si napisao, vidim da uravnoteženim nečinom života mogu postići isto...
Hvala ti na pomoći!
Kako određuješ potrebni dnevni unos hrane u organizam?
Naravno, da cepam drva ceo dan zna se da bih se i mnogo jače hranio. Međutim ja ujutru od 7 do 5 sedim u officu i možda napravim 500 do 1000m hoda kroz kancelarije, hodnike, parking i slično. Jednostavno - ne mrdam! :|
  • 0

#19 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 25 March 2011 - 11:54 AM

Unos hrane u toku dana. Nikad nisam bio zderonja, samo sma se bavio nekim sportovima gde nije bilo bitno nemati ni trunku masti, a ako s ena to nepazi sa prosecnim metabolizmom, lako se dobije 3-4cm sala oko struka. Posto sma nekad davno trenirao veslanje, a kasnije dzudo, a nakon svega toga samo isao u teretanu, nije mi bilo bitno koliko sala imam, a nisam ga imao preterano, ali u kombinaciji sa mnogo treninga u teretani, dosao sam do 108kg na 177cm.... Radio jedva 10 zgibova i sve je htelo da popuca od ligamenata od ramena ka shaki. sada sam na 83-85kg i to nije kraj 'odmascivanja' i racionalisanja sa tezinom.
Primera radi, ako jedem jaja, na prste jedne ruke mogu naborjati koliko puta sam uspeo d apojedem 3 komada, skoro uvej je to 2 ili u vecernjim satima jedno kuvano jaje.
Stvarno se nikad ne prejedam, jer nemam neku potrebu da se natovarim hranom. Jedem dosta cesce, manje obroke, tako mi odgovara. Znam da posao, zivotni tokovi i sve, radi protiv toga. Nekako sam uvek uspevao da se izborim za svoj komad vremena gde god i sta god radio, jer sam uvek bio jedan od boljih radnika, pa mi niko nije zamerao. Ionako drugi ljudi imaju po nekaoliko push pauza, a ja jedem, ili pijem caj.
U sustini ako racunam bas sve sto pojdem u toku prosecnog dana, sa sve uzinama onda imam 5-7 obroka, malih kao sto pomenuh. Mnogo volim kuvanu teteninu, pirinac i krompir, pa to verovatno pretstavlja 70% moje ihrane kad se sve sabere. Skoro uvek nakon bilo kakvog treninga pojedem malo kuvane testenine-najcesce Del Kostelo integrale makarone, samo skuvane na vodi, prstohvat soli i kasika maslinovog ulja. Takav rezim imam vec duze vreme jer mi to savrseno legne. Pojedem dovoljno d ame zasiti, a vec nakon 30-45 minuta mogu pojesti nesto konkretno, neke proteine, ribu, meso, ili sir. Meso jedem ali nikad mnogo. Voce jedem na prazan stomak. Ne znam sta bih ti jos rekao... Da, cisterna sam za vodu, mnogo pijem vode inace, trenirao ili ne, ali ni time se nanalivam, vec stalno po malo.
Dobar primer je moja zena, koja je zivela prosecno pre nego sto smo se upoznali. Odmah se pozalila na ceste glavobolje, pa sam shvatio da radi u kancelariji, da mnogo sedi, manje hoda, ne vezba bas nista, i popije 1-2 case vode dnevno. Dao sam joj nekoliko saveta i sve je bilo malo bolje vec nakon par nedelja. Kada smo poceli da se 'zabavljamo' jos dosta toga je sama promenila bez mog ikakvog nagovora, jer je shvatila da je ovako bolje. Sada, osim sto nista ne trenira, ima 10kg manje, nikad ne spava popodne nakon posla, nije vise u stanju da pojede 300g cokolade u cugu (pre joj je to bila omiljana nedeljna ili cesca mantra...) pije dosta vode i po nekoliko cajeva dnevno, zimus se zajedno samnom 'kupala' u snegu, i moze bez problema da ode na pijacu sa mladjim klincem i d aga donese na ramenima kuci, kao i sve sto je kupila da nosi u rancu. Da joj je to neko ispricao pre 10 godina, smejala bi mu se.
I sama ce rado posvedociti da nikad nije bilo nikakvog maltreta sa moje strane niti nagovora, samo je gledala i prilagodjavala se.
Kad si pomenuo drva, ja inace zivim u kuci gde se lozi kotao, tako da sam jesenas imao kompletan tretman sa 20 kubika drva, kao i prethodnih godina :D
Sustina je, sto sam stariji vise gledam da se krecem. Nekako mi prija. Manje spavam, vise radim, i mnogo vise vremena sam napolju. Spavanje i sedenje pred tv-om nije zivot (nemoj misliti da ti nesto prigovaram) to je samo privid realnosti koja se zapravo desava negde napolju.
Trudi se da napravis 'stazu'-shine bikvalno sada dok si mlad, i kasnije ce ti to biti svakodnevni automatizam u kome uzivas, jer znas i sam da kada te sport malo konkretnije uzme pod svoje, on vise nije potreba, vec bez toga neces moci.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#20 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 25 March 2011 - 12:11 PM

Zeggerr, da kažem hvala, malo je za toliko korisnih informacija. Na netu kad hoćeš malo da prelistaš o ovoj temi, na kraju 3 sata isčitavanja se umoriš. Na kraju ispadne da je čak i voda korisna i loša (samo primer). Zato mi puno znače reči našeg čoveka koji ima sličnu sliku "ideala" kojem i ja težim.
Hvala ti puno!
Ako mi još neka nedoumica iskoči ili pitanja, biću slobodan da pitam :wink:

PS: Onaj detalj za glavobolje je odličan, jer postaju česte toliko da u kolima, stanu, ofisu,.. svuda imam po tablu lekića za glavu :roll:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika