Jump to content


Fotografije

Randonneurs Srbija - 200/300/400/600km maratoni kod nas


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
808 odgovora na ovu temu

#621 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Postavljeno 22 July 2022 - 07:11 AM

Stvarno dobra priča, odlično napisana, zamislio sam skoro svaki detalj iste. Ali isto tako ovi dugi breveti mi deluju baš napeto. Borba sa kišom, teškim kamionima, mrakom, bolešću, glađu, nesanicom, defektima na biciklu...ma ekstremni sport totalno. Čini mi se da je ovde cilj bukvalno preživeti i stići bezbedno do cilja u jednom komadu. Da sam znao da baš jedete u Halo Leskovac na kraju, došao bih da vas pozdravim jer živim nedaleko odatle, a i da vidim kako izgledaju ti ljudi koji prevezu 600km za to vreme, kakve bajseve voze (drumaše, jer to izgleda nema šanse na nekom drugom biciklu), itd. Pozdrav.


  • 0

#622 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2022 - 12:53 PM

Ali isto tako ovi dugi breveti mi deluju baš napeto. Borba sa kišom, teškim kamionima, mrakom, bolešću, glađu, nesanicom, defektima na biciklu...ma ekstremni sport totalno. Čini mi se da je ovde cilj bukvalno preživeti i stići bezbedno do cilja u jednom komadu. Da sam znao da baš jedete u Halo Leskovac na kraju, došao bih da vas pozdravim jer živim nedaleko odatle, a i da vidim kako izgledaju ti ljudi koji prevezu 600km za to vreme, kakve bajseve voze (drumaše, jer to izgleda nema šanse na nekom drugom biciklu), itd. Pozdrav.



Pa ne baš.. nema borbe sa bolešću jer bolestan niko ne vozi, ili barem ja to nisam video. Nema ni borbe sa gladju jer bar u Srbiji na svakih. 20-30km uvek ima neka prodavnica čak i u nekom sitnom selu.
Ostaju nesanica.. mrak i nije tako strašan jer je lakše noću voziti.. i eventualno defekt koji može snaći biciklistu i na običnoj vožnjici od 30km. Veći izazov je za zadnjicu, šake i vrat jer se dosta vremena provede u manje-više uistom položaju.
Što se tiče bicikla definitivno drumski ili neka podvrsta drumskog.. ciklokros, hibrid i sl.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#623 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 July 2022 - 01:14 PM

Jesi li ti Igore stajao negde usput da dremneš ili si sve odvozao u komadu bez spavanja?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#624 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2022 - 01:26 PM

Jesi li ti Igore stajao negde usput da dremneš ili si sve odvozao u komadu bez spavanja?



Dva puta po 30ak min, kad naidje kriza. Šoferski, naslonjen uz zid ili drvo :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#625 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2022 - 10:30 AM

I još jedan.. al' me 'oće :D

200K memorijal Ivan Puja

7546975afbbd449cc679ff3433b1251.jpg

IMG_20220724_075726.jpg

IMG_20220724_182749~2.jpg

IMG_20220724_194741.jpg

Screenshot_2022-07-26-12-31-11-091_com.stt.android.jpg

Dosta ljudi se okupilo, negde oko 70 učesnika. Mnogi od nas smo poznavali lično Ivana koji je nastradao 2018-te na brevetu 400.
Odlična organizacijai podrška nd strane Ivanovog brata Tome.
  • 4
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#626 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2022 - 03:29 PM

Od kada me zeza Tapatalk nikako da napišem neki redak...

U nedelju pravi bici dan, Ada puna biciklista za Memorijal Ivan Puja.
Hvala Tomi i Nataliji.

Jedan video sa Ivanom



Video sa Breveta 400 km.



Sa Breveta 600 km. nemam video jer mi je pred polazak pukao nosač kamere ali imam nameru da snimim video kako sam ja to video i doživeo brevet od 600 km., šta sam nosio od opreme, šta sam klopao, gde sam grešio...
Šta bi vama bilo zanimljivo da vidite i čujete u vezi breveta?

Sportski pozdrav
 


  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#627 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 26 July 2022 - 05:56 PM

Pa sve što si nabrojao bilo bi zanimljivo, proživljavanje na svakih 100km, hrana i piće kroz predjeni put i vreme, oprema, (ne) spavanje, greške i na kraju smisao (može li se naći)  za brevete preko 200km :)


  • 0

#628 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 26 July 2022 - 06:05 PM

Meni je ovo sad za vikend bio prvi brevet koji sam vozio i bilo mi je jako zabavno moram priznati, ujedno i najduža vožnja koju sam inače vozio, tj 200km. Moram priznati da sam bio iznenađen brojem ljudi na startu, doduše neki su vozili "samo" 100km ali opet. 

 

Prvi deo do negde Topole mi je bio baš bleja, posle od Topole do Lazarevca je bilo ozbiljnih uspona po jako toplom vremenu. U Lazarevcu se spojih sa ekipom pa smo i pauzu napravili lepo, te je bila ideja da kroz ravnicu vozimo na smenu pošto je duvao jak čeoni vetar, što je u teoriji bila ok ideja. Međutim tu negde oko Stepojevca, tj posle 20ak km te vožnje skapiram da ekipa vozi ipak prebrzo za moje mogućnosti pa sam ih pustio ispred i završio relativno lagano, mislim da tim tempom ne bih uspeo da završim (ili bi me odmah vozili na reanimaciju posle toga :)

 

Sve u svemu odlično iskustvo, inicijalno sam bio planirao da prvi brevet vozim kad bude nešto ravniji teren, ali mi se ovo lepo iskombinovalo sa drugim obavezama i definitivno se nisam pokajao. Da li ću ići na više još moram da razmislim :)


  • 2

#629 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 26 July 2022 - 06:36 PM

Koje su brzine na brevetima, koliko se dugo drži jači, srednji, nizak tempo, kada?, na početku ide jako pa slabi ili je stretegija ekonomisanja energijom vezana za brda, koliko igra ulogu timska vožnja da kažem ili su svi raštrkani, što nije funkcionisala smena po vetru... koliko se koristi pulsmetar u rasporedu zona aerobne i anaerobne vožnje, koliko iskustvo igra ulogu ili samo sirova snaga


  • 0

#630 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 26 July 2022 - 06:46 PM

Od kada me zeza Tapatalk nikako da napišem neki redak...
U nedelju pravi bici dan, Ada puna biciklista za Memorijal Ivan Puja.
Hvala Tomi i Nataliji.
Jedan video sa Ivanom

Video sa Breveta 400 km.

Sa Breveta 600 km. nemam video jer mi je pred polazak pukao nosač kamere ali imam nameru da snimim video kako sam ja to video i doživeo brevet od 600 km., šta sam nosio od opreme, šta sam klopao, gde sam grešio...
Šta bi vama bilo zanimljivo da vidite i čujete u vezi breveta?
Sportski pozdrav

Мене занима штошта у вези са узимањем хране током вожње 150-200 км дневно.
  • 0

#631 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2022 - 07:07 PM

U Lazarevcu se spojih sa ekipom pa smo i pauzu napravili lepo, te je bila ideja da kroz ravnicu vozimo na smenu pošto je duvao jak čeoni vetar, što je u teoriji bila ok ideja. Međutim tu negde oko Stepojevca, tj posle 20ak km te vožnje skapiram da ekipa vozi ipak prebrzo za moje mogućnosti pa sam ih pustio ispred i završio relativno lagano, mislim da tim tempom ne bih uspeo da završim (ili bi me odmah vozili na reanimaciju posle toga :)
 
Sve u svemu odlično iskustvo, inicijalno sam bio planirao da prvi brevet vozim kad bude nešto ravniji teren, ali mi se ovo lepo iskombinovalo sa drugim obavezama i definitivno se nisam pokajao. Da li ću ići na više još moram da razmislim :)



Da nisi bio sa onim biciklom boje zlata?
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#632 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2022 - 07:25 PM

Koje su brzine na brevetima, koliko se dugo drži jači, srednji, nizak tempo, kada?, na početku ide jako pa slabi ili je stretegija ekonomisanja energijom vezana za brda, koliko igra ulogu timska vožnja da kažem ili su svi raštrkani, što nije funkcionisala smena po vetru... koliko se koristi pulsmetar u rasporedu zona aerobne i anaerobne vožnje, koliko iskustvo igra ulogu ili samo sirova snaga



Sve zavisi šta se podrazumeva pod jači, srednji ili niži tempo. Zavisi i kakav je početak.. ravan, brdovit. Često se u početku započne živahnim tempom jer uvek bude neko ko voli da prži. Kasnije se mnogi raštrkaju. Neko juri, neko solira, neko voli da popije kafu pa stane (kao ja npr).. nema nikakvih pravila. Uostalom brevet nije trka. Svi imaju isti vremenski rok za završetak.
Breveti 200 i 300 su zezanje.. 400 je prekretnica jer predstavlja razliku izmedju borbe sa snom i željom za vožnjom.. 600 je već prilično mazohistički.. 1000 je preživljavanje. Na završetku prve 600-ke 2020te godine bio sam ljut jer me je sve bolelo i rekao sam da nemam nameru da vozim više od 400km. Posle 2 dana kad su bolovi prilično popustili ili nestali (kako gde) prvo pitanje koje sam drugaru uputio bilo je "hoćemo li na 1000". Čuj, hoćemo li? Idemo :D
Ta prva 1000-ka 2020te nije završena jer smo mnogo grešili prvog i drugog dana. Sledeće godine (prošle) završili smo brevet 1000 za 72 od 75 sati. Ako Bog da, za 10 dana sledi ponovo 1000K. Ekipa se već dogovara.. nas dvojica već kao veterani i 3-4 nova učesnika. Znači, stiže sveže meso.. biće i više nego zanimljivo jer oni misle da će to lako završiti.. a ja ih još ubedio da nije teško. Zapravo, teško nije ali bolno jeste :D
Još pamtim izgubljen pogled mog drugara na toj 1000ci.. ugasio se kao sijallica više puta :D . Kakav sam ja bio u kritičnim trenucima to ne znam.. mogu samo da zamislim :D

Pulsmetar nemam, niti vidim neku potrebu za njim.
Ja uglavnom vozim taktički.. izbegavam korišćenje sirove snage. Doduše mogu snagom na 200 pa čak i na 300.. sve preko toga vozim taktički. Rasporedjujem ritam naspram terena i uslova u vožnji. I najčešće koliko god da je brevet dugačak uvek ostane snage da pocepam poslednjih 50ak km.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#633 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 26 July 2022 - 07:57 PM

Da nisi bio sa onim biciklom boje zlata?

Da :)
  • 0

#634 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 26 July 2022 - 08:01 PM

Koje su brzine na brevetima, koliko se dugo drži jači, srednji, nizak tempo, kada?, na početku ide jako pa slabi ili je stretegija ekonomisanja energijom vezana za brda, koliko igra ulogu timska vožnja da kažem ili su svi raštrkani, što nije funkcionisala smena po vetru... koliko se koristi pulsmetar u rasporedu zona aerobne i anaerobne vožnje, koliko iskustvo igra ulogu ili samo sirova snaga

 

Ma funkcionisala je smena super, problem je što je tempo bio jači nego što sam ja procenio da mogu da izdržim još 50km do kraja. Ja sam pulsmetar zapravo imao, ali njega pre svega koristim za mtb, mislim da ga nisam čak ni imao definisano kao polje na Garminu, a i ne vidim da bi imalo smisla za ovako dugačku vožnju, prosto mislim da s iskustvom proceniš svoju snagu. S obzirom da mi je ovo bio prvi brevet i da sam završio ja sam zadovoljan :) što bi se reklo cilj ispunjen. 


  • 3

#635 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 26 July 2022 - 08:43 PM

Meni je ovo sad za vikend bio prvi brevet koji sam vozio i bilo mi je jako zabavno moram priznati, ujedno i najduža vožnja koju sam inače vozio, tj 200km. Moram priznati da sam bio iznenađen brojem ljudi na startu, doduše neki su vozili "samo" 100km ali opet. 

 

Prvi deo do negde Topole mi je bio baš bleja, posle od Topole do Lazarevca je bilo ozbiljnih uspona po jako toplom vremenu. U Lazarevcu se spojih sa ekipom pa smo i pauzu napravili lepo, te je bila ideja da kroz ravnicu vozimo na smenu pošto je duvao jak čeoni vetar, što je u teoriji bila ok ideja. Međutim tu negde oko Stepojevca, tj posle 20ak km te vožnje skapiram da ekipa vozi ipak prebrzo za moje mogućnosti pa sam ih pustio ispred i završio relativno lagano, mislim da tim tempom ne bih uspeo da završim (ili bi me odmah vozili na reanimaciju posle toga :)

 

Sve u svemu odlično iskustvo, inicijalno sam bio planirao da prvi brevet vozim kad bude nešto ravniji teren, ali mi se ovo lepo iskombinovalo sa drugim obavezama i definitivno se nisam pokajao. Da li ću ići na više još moram da razmislim :)

Tražio sam po FB kako li se zoveš da ti čestitam na prvom odvozanom brevetu a našao sam te ovde! Svaka čast i iskrene čestitke jer brevet nije bio ni malo lak.Bio si sa nama u grupi i dobro je što si nastavio svojim tempom,odličan potez! Pozdrav n2:drinks


  • 1

#636 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2022 - 08:47 PM

Da :)


Eto, na neki način smo se i upoznali. Bravo za uspešno završeni brevet prvenac.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#637 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2022 - 09:16 PM

Čestitke svima koji su se odvažili da voze po onakvom vremenu, a posebno onima kojima je bio prvi put.
Meni je ovo jednako teško palo kao i Lazarevac 200 koji ima 1000m uspona više (a jedan je baš težak). Jednostavno, usponi su ovde došli u najtoplijem delu dana i vrućina me skoro slomila. Baš je loše podnosim.
Pulsmetar nosim uvek, ali više se oslanjam na powermetar. Mislim da je i pulsmetar koristan da čovek lakše proceni da li moze da prati neku grupu na duži period. Jednostavno, puls će to da pokaže pre nego mišići (tad će biti kasno). Takođe, nije loše znati da kako kilometraža odmiče, sve je teže podići puls. Kad krećem u vožnju, puls ide na 130-140 za tempo 25-30. Kad sam bio blizu kraja na 400k, bilo mi je teško da podignem puls preko 110. Išao je preko, ali jednostavno nisam imao snage da ga držim preko. Ko ima iskustva, taj će znati i bez pomagala bilo koje vrste.
Ishrana je vrlo bitna ali i vrlo individualna. Nikako nije ista na 200k i 400k. Neki mogu da voze 200k samo na šećernoj vodi i gelovima, ja moram da imam jedan konkretan obrok, iako mi teško da vozim prvi sat posle obroka. Ako ne pojedem nešto konkretno, ne mogu ni čokoladice koje me drže većinu ostalog vremena. Na 400k mi je ishrana bila pogrešna (noću je izbor značajno manji) tako da je dobro imati dovoljno mesta u torbi da se tokom dana kupi hrana za noć. Naravno, treba piti i vodu ali i slatke sokove. Za vožnju je potreban šećer, a svako mora sebi naći način da uzme što više šećera, a da mu ne pozli i da mu se ne zgadi.
Kažu da u vrelim danima i elektroliti znače. Ja u nedelju napravio jedan bidon i prosuo ga skoro celog jer mi bilo odvratno piti to onako toplo. Možda bi bilo manje teško da sam popio.
Takođe je bitno imati dobru poziciju na biciklu, dobre gaće, rukavice, laganu kacigu... Nakon 24 sata na biciklu, sve boli, samo je pitanje da li manje ili više. Bolje kad je manje :)
Eto, dosta (i previše) od mene :)
  • 4

#638 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 26 July 2022 - 09:29 PM

Dobra priča, korisno iskustvo.
Svako po nešto i sklopi se dobra celina.
Ko se lomi sad će lakše odlučiti da krene :)
  • 0

#639 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1362 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2022 - 06:11 AM

Dosta ljudi koji redovno voze i brevete i duge ture se opredelilo za 100km na ovoj memorijalnoj vožnji, najviše zbog temperature. Ja sam jedva odvozao stotku, uhvatili me grčevi kod Ibarske pa sam morao da usporim i napravim dužu pauzu. Đole, Gađan i Ivan su me strpljivo sačekali i 'otpratili' do cilja i zahvaljujem im se od srca! Nije mi prvi brevet, ali mi je prva medalja (nisam nešto u tom fazonu inače), lepa uspomena na ovakav događaj. Takođe je dobro da se ovde čekiraju svi koji zaista okreću pedale, drago mi je da nas je ipak nezanemarljiv broj :)
  • 1
The sea, the sea

#640 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 27 July 2022 - 08:24 AM

Tražio sam po FB kako li se zoveš da ti čestitam na prvom odvozanom brevetu a našao sam te ovde! Svaka čast i iskrene čestitke jer brevet nije bio ni malo lak.Bio si sa nama u grupi i dobro je što si nastavio svojim tempom,odličan potez! Pozdrav n2:drinks

 

Hvala, nije me teško naći na FB pošto je prezime dosta specifično :) 

 

Eto, na neki način smo se i upoznali. Bravo za uspešno završeni brevet prvenac.

 

n2:thumbsup


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika