Jump to content


Fotografije

Randonneurs Srbija - 200/300/400/600km maratoni kod nas


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
808 odgovora na ovu temu

#41 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 18 February 2011 - 06:45 AM

Ima par nas sa jezičarskog fakulteta ako ustreba da pregledamo/popeglamo tekst da bidne 100% po JUS-u. ;)


Super Jelcice, trebace sredjivanje sigurno...

Igore, ako cemo da radimo sajt, trebalo bi da pocnemo... Za iole ozbiljniji sajt trebace mi 10-15 dana a bilo bi dobro da sajt bude gotov bar 10-20 dana pre voznji.

Posto ces ti biti gazda sajta, skokni na www.loopia.rs i zakupi "Privat paket". Izaberi naziv domaina (npr brevetsrbija.com ili kako vec mislis da treba) i kad to zavrsis samo ces mi na PP javiti podatke za pristup Control panelu. Ostalo je moja/nasa briga...

Sajt cu ti napraviti tako da mozes da ga koristis i u buduce, sledecih godina, a sve sto treba ce biti na jednom mestu.

Mislim da bi bilo lepo da na jednopj stranici budu izlistani svi ucesnici, stoga, posto sam vec poceo da radim bazu podataka, ne bi bilo lose da vidimo sta od podataka da stavljamo...

Stranica ucesnici:

ime
prezime
godina_rodjenja
mesto
slika
kategorija
trka200_vreme
trka300_vreme
trka400_vreme
trka600_vreme

Stranica News:

kategorija
naslov_sr
naslov_en
text_sr
text_en
datum

Stranica Pitanja:

pitanje_sr
pitanje_en
odgovor_sr
odgovor_en

Stranica Galerija


slika
naslov_slike_sr
naslov_slike_en
opis_slike_sr
opis_slike_en
datum

Stranica Linkovi

sajt
logo_sajta
url_sajta
opis sajta_sr
opis_sajta_en

Na stranici Kalendar (a mozemo je nazvati i drugacije) izlistacemo sve podatke za svaku voznju... itd.

Ima li neko predlog, sugestiju, ideju?

Tema koju je nasao Primarijus je odlicna za nadogradnju. Trebalo bi nesto lepih slika i dizajn ce biti super.
  • 0
.

#42 petrovicivan

petrovicivan
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 February 2011 - 07:36 AM

od mene dobijaš hosting pošto sam hosting provajder, samo se javi da vidimo koji domen uzimaš
011 239-1350 petrovicivan
  • 0

#43 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 18 February 2011 - 07:48 AM

:D
...kad se male ruke slože...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#44 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 18 February 2011 - 07:57 AM

Eto! :) Sve imamo,i lektore, i provajdere i dizajnere :)
Ja sam mislio da za pocetak na brzinu skepamo po predlugu kolege, na weebly i sl,
kolko vidim sam mogu do tamo da pobacam sve u dan-dva.

Ai eto vec kad nam se nudi besplatan hostig, odoh da vidim kako stoje stvari sa tim zakupom domena :)

Malo sam bio prezauzet sa nekim drugim obavezama, pa cu verovatno tokom vikenda da prionem na rad sa svim tim informacijama koje trebaju tamo da se nadju,
pa brze bolje saljem na jezicku proveru ;) sto i nije lose! posto se nekad i sam sebi cudim kad posle samo 5 minuta citam nesto sto sam (za neverovati) ja napisao :D

Ljudi hvala na pomoci! pa se javljam posle vikenda sa necim konkretnim :)


Pozzzz
  • 0

#45 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 18 February 2011 - 08:52 AM

Ja sam mislio da za pocetak na brzinu skepamo po predlugu kolege, na weebly i sl,
kolko vidim sam mogu do tamo da pobacam sve u dan-dva.


Ne brini nista. Bice ti omoguceno brzo ubacivanje svih potrebnih podataka kroz tzv. "CMS"...

Ubacis sta treba od podataka, kliknes Add i to se pojavi na sajtu gde treba, tj. gde mu mi kazemo...
Na primer, pitanja i odgovori...

Postavljena slika
  • 0
.

#46 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 18 February 2011 - 10:03 AM

Fino fino...

Jeste da custom aplikacije imaju niz prednosti, ali mislim da u ovom slucaju i neko open source resenje moze u potpunosti da zadovolji potrebe (plus postoji izrazito velik broj tema koje su free), nego kad su ljudi spremni da pomognu ne vidim zasto se to ne bi koristilo...

Imajuci u vidu da se Mile bacio na programiranje evo par predloga koje bi mogao uzeti u razmatranje:

Cinjenica je da pravite sajt za 2 jezika, al sam misljenja da je pametnije prilagoditi ga da bude za X jezika u slucaju da trka dobije na znacaju. Sa aspekta arhitkture a i rejuzabilitija to resenje je pametnjie a nije previse kompleksno za realizaciju.

Stranica news: ne bi trebala da ima samo jednu kategoriju, tj. svaka vijest bi mogla da se mapira na X kategorija, i mogla bi da se taguje razlicitim tagovima recimo, sto bi kasnije omogucilo jednostavniju pretragu i SEO benefite.

To je to u kratkim crtama, naravno samo predlozi, a i predlozena organizacija ce sigurno da radi ok za manji sajt. U slucaju da krenete u nesto ozbiljnije, bacite ER/UML pa mogu da bacim neke komentare ako bude bilo potrebno.
  • 0

#47 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 February 2011 - 10:08 AM

Ajd da se i ja ubacim mal'ko... jel' vreme polaska podložno promenama? Za ove duže etape, koje uključuju i spavanje (?) to i nije toliko važno, ali ova od 200 km bi se završila za dan i bilo bi MNOGO lepo da počne ranije da se ne bi završavala po mraku (ok, neka životinja može da sedne na drumaša i oplete prosek 30 i završi u pet popodne ako ne siđe s bicikla 200 km).

AKO se poštuje vreme polaska onda SVI moraju da budu na cilju bar sat ranije. E sad, u koje doba moraju da krenu ljudi koji žive na 3-4 sata vožnje od BG? I onda se još istroše i tako mrtvi, ajde' nazad kući? Hmmm...
Bolje videti negde neku spavku (makar u šatorima) pa da ljudi dođu u petak uveče, kadgod, i naspavaju se, pa da se krene ranije. 8, najkasnije 9.
  • 0

#48 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 18 February 2011 - 11:43 AM

Ajd da se i ja ubacim mal'ko... jel' vreme polaska podložno promenama? Za ove duže etape, koje uključuju i spavanje (?) to i nije toliko važno, ali ova od 200 km bi se završila za dan i bilo bi MNOGO lepo da počne ranije da se ne bi završavala po mraku (ok, neka životinja može da sedne na drumaša i oplete prosek 30 i završi u pet popodne ako ne siđe s bicikla 200 km).


Da, podlozno promenama. Jos uvek nisam doredio tacno vreme, ali upravo razmiljam u tom pravcu kom i ti.
Inace ove duze, ko hoce da spava moze, ko nece ne mora ;) Bitno je samo da mu se sve to uklopi u vremensko ograncienje.
Kod duzih koji ne mogu da se zavrse "za dana" kao veoma vazno uzimam vreme povratka u grad,
posto trase idu prometnim putevima (mada jelte, za dana su SVi prometni tako da nema razlike ;) )

No konkretno za 200 bi bilo dobro krenuti recimo u 8. te ce i oni blizu vrmenskog limita ipak stici na cilj bar u neko normalno vreme za povratak, a ko isproseci 20km/h (sto je inace veoma lako na ovako ravnoj trasi) bice nazad vec u 18h bar sat pre mraka.
Cenim da je 8 sasvim u redu sto se dolazka tice, da se bas ne ustaje pre zore, a opet i da se ne vracamo po mraku ako bas ne mora.

Sto se dolaska tice beovoz varijanta krece sa NBG u 6:41 i u Indiju stize u 7:24 tako da je to taman da za 5 minuta ljudi dodju na start i upisu se,
a oni koji budu autom da dodju malo pre njih, i taman.

Znaci bitno je da se svi pojave spremni, a posto bakcanja s policijom i slicnim stvarima kao kod drugih grupnih voznjji nema, onda verujem da ce sve to brzo da se uradi.
U sustini treba samo svakom dati komplet sa neophodnim papirima i brevet kartom,u zamenu za startninu.
Prijave poreko maila se zakljucuju 24 sata ranije, kako bi se iskopirao dovoljan broj mapa i svega toga,
pripremile i ispisale brevet karte, itd.
Ako se neko bas nenadano pojavi bez predhodne prijave nece biti odbijen naravno :)
ali ipak broj takvih mogucnosti treba svesti na minimum.

Kao sto sam rekao gledacu da pomerim start 200k za subotu, kako bi svi imali vremena da u nedelju odmore, a od ponedeljka da krenu u nove radne pobede ;)

AKO se poštuje vreme polaska onda SVI moraju da budu na cilju bar sat ranije. E sad, u koje doba moraju da krenu ljudi koji žive na 3-4 sata vožnje od BG? I onda se još istroše i tako mrtvi, ajde' nazad kući? Hmmm...
Bolje videti negde neku spavku (makar u šatorima) pa da ljudi dođu u petak uveče, kadgod, i naspavaju se, pa da se krene ranije. 8, najkasnije 9.


Svakako. Ko je vise sati daleko svakako bi trebalo da dodje u petak uvece pa tu negde prenoci.
Ja u Indiji mogu da punudim smestaj za par osoba, to nije problem.Dalo bi se resiti i za vise.
No otom potom u novoj temi koja ce se ticati konkretno 200k, kad dobijem potvrdu od Francuza da smo pomerili za subotu, i to sve ..

pozdrav!
  • 0

#49 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 18 February 2011 - 11:57 AM

Jeste da custom aplikacije imaju niz prednosti, ali mislim da u ovom slucaju i neko open source resenje moze u potpunosti da zadovolji potrebe (plus postoji izrazito velik broj tema koje su free), nego kad su ljudi spremni da pomognu ne vidim zasto se to ne bi koristilo...


Ja volim sve da radim "rucno" i nisam bas vest sa sajtovima tipa Wortdpress, Joomla i sl.
Ako odlucimo da je tako nesto bolje, onda predlazem da to radi neko ko ima vise iskustva u radu sa tim aplikacijama.

Kao sto rekoh, ja volim da svaka linija koda bude moja, bez obzira da li je to PHP, HTML ili CSS ...

U slucaju ovog sajta, moglo bi da se uradi tako da HTML bude u stilu WP ili Joomle pa da onda mozemo da menjamo teme. Nemam nista protiv... Mada, ne vidim zasto bi menjali teme ako napravimo jednu da bude dobra. Mogu da napravim da svaka stranica ima drugaciju color shemu (a tema ista) i sl. zezalice, ali otom potom...

Cinjenica je da pravite sajt za 2 jezika, al sam misljenja da je pametnije prilagoditi ga da bude za X jezika u slucaju da trka dobije na znacaju. Sa aspekta arhitkture a i rejuzabilitija to resenje je pametnjie a nije previse kompleksno za realizaciju.


Moze na englesku verziju sajta da se ubaci Google translate?

Stranica news: ne bi trebala da ima samo jednu kategoriju, tj. svaka vijest bi mogla da se mapira na X kategorija, i mogla bi da se taguje razlicitim tagovima recimo, sto bi kasnije omogucilo jednostavniju pretragu i SEO benefite.


Nije problem... Moze da se ubaci da samo izabere pod kojim kategorijama zeli da se vest pojavi, kao i da doda novu kategoriju.
Postavljena slika
Naravno, kasnije te vesti mogu da se izlistavaju kako god zelimo... Po datumu, kategoriji (tag) ili nesto trece. Mada, realno, ne verujem da ce tu biti ne znam koliko vesti.
  • 0
.

#50 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 18 February 2011 - 12:06 PM

@Mile

Moze naravno, to su samo bili neki predlozi, a kao sto vec rekoh ni sam nisam misljenja da nesto kompleksno treba za sajt tog tipa...
Organizacija koju si predlozio je sasvim ok.
  • 0

#51 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 18 February 2011 - 12:19 PM

QL, :)
Ima da sredimo sajt da bude k'o bombonica.
Ako negde zaskripi, zvacu upomoc. Iako ovo radim vec dugo godina, nisam "guru" za sve ...
  • 0
.

#52 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 18 February 2011 - 12:48 PM

Moze, al nazalost nisam u mogucnosti da pomognem jer sam prebukiran projektima, tako da samo neke hintove mogu da dam, i eventualno da pokrenem neki test kad bude done, ako zatreba :P
  • 0

#53 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 February 2011 - 02:16 PM

Posto ovo okupljanje biciklista spada u masovno,da li treba obavestiti neke drzavne institucije(npr. policiju), jer ne bih voleo da zbog ovog malog propusta druzenje propadne?

Koliko su trase Breveta proverene(stanje puteva,prohodnost,gustina saobracaja...)?

Vecina ljudi a i biciklista ;) radi preko nedelje tako da treba datume odrzavanja Breveta "krojiti" prema vecini ucesnika. Moj predlog(200 i 300 km) je nedelja ili subota uvece za start Breveta.

Treba sto je moguce vise izbegavati gusto naseljena mesta(npr. centar Bg-a) ili da se kroz takva mesta vozi nocu(eventualno da se zaobicu kriticne satnice 7,8,14,16h.), takodje treba izbegavati puteve koji su optereceni saobracajem(narocito kamionima),koji su puni rupa,sljunka,rizle...

Svestan sam da je ovo Srbija ali zelim da svi ucesnici(a to nisu samo biciklisti) uzivaju u Brevetu sto je vise moguce.

Svaka cast na ideji i entuzijazmu.

Pozdrav,Ione !

Edit: Fotke sa Breveta
https://picasaweb.go... ... pzEuqiXGQ#
https://picasaweb.go... ... Ty-4O3kwE#
https://picasaweb.go... ... 7iQtNOKVA#
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#54 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 February 2011 - 02:45 PM

Meni za 200 km lično više odgovara nedelja nego subota, ali ću se prilagoditi, jer sam ipak blizu. Jedino bih molio da se datum ipak definiše što pre, jer ima nas koji radimo po mesečnom planu :D .
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#55 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 18 February 2011 - 04:41 PM

E ovako, ja se prijavljujem za voznju i imam pitanje.

Posto ne volim da mi nesto visi dok vozim, mogu li bez flurescentnog prsluka? Skinuo bi sa njga flurescentne trake i stavio na dres? Pricvrstio bi ga nekom gumom ili lastikom.
  • 0

#56 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Postavljeno 18 February 2011 - 06:51 PM

ja kolko sam skapiro prsluk je potreban samo ako se lose vidi...u slucaju magle i li mraka...

btw i meni nedelja vise lezi... jer radim subotom a nebi ovo da propustim ;)
  • 0
Doki Lee Bejbe

#57 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 18 February 2011 - 07:44 PM

ja kolko sam skapiro prsluk je potreban samo ako se lose vidi...u slucaju magle i li mraka...



Upravo tako. Obavezan je za imati (za kontrolu) a za nositi samo u uslovima smanjene vidljivosti.

Takodje ne mora to izricito biti prsluk, osim np. u slucaju PBP-a i generalno Francuske, gde je po samom zakonu o bezbednosti saobracaja u takvim oslovima obavezan.
Moze to biti reflektivni pojas (jedna traka oko struka a druga koso preko ledja i grudi) ili neka druga forma koja obezbedjuje dovoljne kolicine jasno vidljivog sa svih strana reflektujuceg materijala.
Veci reflektujuci materijal na rancu ako neko nosi (cesto i sam prsluk prebace preko ranca), narukvice na rukama i nogama, reflektujuci materijal na tockovima i ramu bicikla, i sl.

Inace taj prsluk licno nikada nisam nosio :) tako da ce i za mene to biti jedno novo iskustvo ;)
Inace primetio sam da su ti prsluci, ovi sto ih prodaju za vozace automobila i sl, strasno veliki !
Znaci dupli ja moze da stane unutra! Valjda jedna velicina za sve ;)
Ali prosle godine sam slucajno u Capriolu video "bezbednosni komplet" predvidjen za decu valjda.
Prsluk narandzast i meni od 170cm visine i 70kg tezine taman, nista ono da pravi padobran i to.
Takodje u kompletu su i dve reflektujuce narukvice i 3-4 trouglaste nalepnice i jedna privezak za kljuceve isto trouglast.
Htedoh taj par narukvica, a i prsluk se mozda nekad iskoristi, te kupih sve, posto odvojeno nema ;)
Naravno sve je brendirano pod Capriolo, al sta da se radi ;)
Toplo preporucujem nabavku tog kompleta zbog prsluka normalen velicine, i zbog reflektivnih narukvica koje su veoma univerzalne i zgodne i za po kuci ;)

Dakle slobodno moze da se kupi prsluk, pa kome nije zgodno da ga nosi, neka isece sa njega reflektujuce trake,
prisije malo elasticne gume ili cicak trake i eto :)

Inace prsluk je jedini bezbednosni rekvizit koji zahtevaju pravila. Nema uobicajenog uslova za nosenje slema, kao sot je slucaj sa bilo kojom trkom, ili slicnim dogadjajem.

Sto se mene tice, kao serifa koji ce sa sprovodi ta pravila 8) necu biti previse strog ;)
te ce jedino na cemu cu zaista insistirati biti dobra ispravna svetla napred i pozadi,
koja su na biciklu obavezna i danju i nocu (mislim montirana non stop, a ukljucena samo u uslovima smanjene vidljivosti)
Posto ce se 200k uglavnom zavrsiti za dana, prsluk(reflektivni pojas) vam mozda nece i trebati, ali ga svakako sa sobom morate imati, jer sta ako vas ipak uhvati mrak, ili kisa (pu pu..) ili magla ?
Kosta nesto nista, a zauzima jako malo mesta ..



Pozzz
  • 0

#58 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 February 2011 - 08:57 PM

Ljudi, dve zihernadle resavaju problem velicine pomenutog prsluka. Pasovace svakome. :D
  • 0

#59 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 18 February 2011 - 10:10 PM

Ljudi, dve zihernadle resavaju problem velicine pomenutog prsluka. Pasovace svakome. :D



Jeeeeste, pa da ti onda ispadne negde i em onda imas lose upasovan prsluk, em neko na nju probusi gumu ;p :mrgreen:
  • 0

#60 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Postavljeno 19 February 2011 - 06:02 PM

zar nebi bilo bolje da se trka odrzava u nedelju...negovorim ovo samo jer meni odgovora taj dan ....vec vozam ovim putem inace..i mnogo manje saobracaja je nedeljom nego bilo kojim drugim danom.

Ja sam takodje iz Indjije mogao bi i ja da primim par biciklista u dvoriste ako neko zeli da kampuje imam lepu travu :) a imam i jedan periferni objekat pod krovom moze i tamo :)
  • 0
Doki Lee Bejbe




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika