Jump to content


Fotografije

Vintage bikes and parts


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
182 odgovora na ovu temu

#161 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 04:47 PM

babe i žabe


  • 0

#162 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 04:49 PM

Zato sam ga i ostavio, jer je u vrhunskom stanju  :)

 

Evo ga na ovom sajtu, gde se vide neki detalji.

 

http://www.kinkicycl...e-dancelli.html

meni se tvoj vise dopada

nikada nisam voleo tu 105SC *belo* farbanu grupu.

Uvek mi je bila lepsa polirana grupa, pa makar i za stepenicu lošija RX100.


  • 0

#163 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 04:50 PM

Slusaj dobro. Nije ovo tvoja prcija, pa da ti odlucujes sta ce ko da pise. Ovo nije tema "dizanje u nebesa vintage bicikla", nego tema gde svako moze da iznese sta misli. Dobro ili lose. Ako ti se ne svidja ti slobodno preskoci i nemoj da citas postove od nekih od koji ne zelis. Ali ja da hvalim nesto i sto je odavno prevazidjeno, i da pisem kako je to nesto sto se ne kvari, sto samo ide i ostale gluposti koje mogu od vas da se cuju, ne pada mi napamet.

 

I ne mozet Vi da kazete da to volite ni gram vise od mene. Razlika izmedju nas je samo u nasoj realnosti i vasoj zaslepljenosti.  Ja sam vozio to kada se verovatno niste ni rodili. Odusevljavao sam se sa tim pre 35 godina. A vi mi sada otkrivate toplu vodu. 

Samo cekam kada cete da pocnete da pisete kako ti bicikli mogu da priizvode el. energiju. 


  • 0

#164 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 04:53 PM

To u tvojoj romantizovanoj verziji tvoje mladosti, Zare malopre kaze da niste ni videli vrhunski bicik u svoje vreme, a kamoli posedovali?

To je on napisao nadji post.

 

 

 

Imaš li ti uopšte predstavu koliko je pre 30-40 godina koštao dobar bajs? Pa najobičniji poni nije mogao lako da se kupi i ako ih je bilo dosta po ulicama ali je jedan isti nasleđivalo pola komšiluka i vozio se po 10-15 godina. Trkački Rog ili Unis je moglo da kupi vrlo malo ljudi. O kvalitetnim Francuskim ili Italijanskim bajsevima je moglo samo da se sanja.

  • 1

#165 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 04:53 PM

meni se tvoj vise dopada

nikada nisam voleo tu 105SC *belo* farbanu grupu.

Uvek mi je bila lepsa polirana grupa, pa makar i za stepenicu lošija RX100.

 IgorN, ovo nije tebi upuceno, nego si uleteo izmedju.


  • 0

#166 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 04:54 PM

To u tvojoj romantizovanoj verziji tvoje mladosti, Zare malopre kaze da niste ni videli dobar bicik u svoje vreme?

 

Kolko imas godina ako nije tajna?

 

Sta je kod mene romantizovano? Sta li sada lupetas? Ti si taj koji romantizuje i uzdizes ove bicikle, a ne ja.


  • 0

#167 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 04:57 PM

Očigledno premalo.

 

To u tvojoj romantizovanoj verziji tvoje mladosti, Zare malopre kaze da niste ni videli vrhunski bicik u svoje vreme, a kamoli posedovali?

To je on napisao nadji post.

 

Nisam tako napisao. Drugo je šta sam ja kao pojedinac mogao da kupim a drugo je šta su vozili najbolji vozači po klubovima. Ako misliš da sam pre 15 godina prvi put video vrhunskog Colnaga ili Pinarela starog 30 godina, grdno grešiš. 


  • 0
.

#168 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 04:58 PM

Slusaj dobro. Nije ovo tvoja prcija, pa da ti odlucujes sta ce ko da pise. Ovo nije tema "dizanje u nebesa vintage bicikla", nego tema gde svako moze da iznese sta misli. Dobro ili lose. Ako ti se ne svidja ti slobodno preskoci i nemoj da citas postove od nekih od koji ne zelis. Ali ja da hvalim nesto i sto je odavno prevazidjeno, i da pisem kako je to nesto sto se ne kvari, sto samo ide i ostale gluposti koje mogu od vas da se cuju, ne pada mi napamet.

I ne mozet Vi da kazete da to volite ni gram vise od mene. Razlika izmedju nas je samo u nasoj realnosti i vasoj zaslepljenosti. Ja sam vozio to kada se verovatno niste ni rodili. Odusevljavao sam se sa tim pre 35 godina. A vi mi sada otkrivate toplu vodu.
Samo cekam kada cete da pocnete da pisete kako ti bicikli mogu da priizvode el. energiju.

Gospodine, ako se ja Vama obracam sa postovanjem, onda i Vi treba prema meni.

Drugo, samo kod kuce mozete da pricate "slusaj dobro" i ostalo, jer nismo zajedno cuvali ovce.

Ako ne umete da komunicirate, nemojte, mene batalite.

Sve sto ste napisali u ostatku posta, procitajte i primenite na sebe.

P.s. smanjite vise pasivnu agresiju, nije to dobro u Vasim godinama.

Pozdrav i svako dobro.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 4

#169 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 05:01 PM

Gospodine, ako se ja Vama obracam sa postovanjem, onda i vi treba prema meni.

Drugo, samo kod kuce mozete da pricate "slusaj dobro" i ostalo, jer nismo zajedno cuvali ovce.

Ako ne umete da komunicirate, nemojte, mene batalite.

Sve sto ste napisali u ostatku posta, procitajte i primenite na sebe.

P.s. smanjite vise pasivnu agresiju, nije to dobro.

Pozdrav i svako dobro.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

 

Ne decko, nego da se ti naucis osnovnoj kulturi, a to je da ne mozes ti da odredjujes sta ce ko da napise i da misli.  Tako da se veoma bezobrano obracas, pa cak i ako nisi svestan toga. I opet vidim citas moje postove, rekao sam ti ako ti se ne svidjaju, slobodno ih zaobidji.


  • 0

#170 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 05:06 PM

Ne decko, nego da se ti naucis osnovnoj kulturi, a to je da ne mozes ti da odredjujes sta ce ko da napise i da misli. Tako da se veoma bezobrano obracas, pa cak i ako nisi svestan toga. I opet vidim citas moje postove, rekao sam ti ako ti se ne svidjaju, slobodno ih zaobidji.

Jos jedan besplatan savet- Malo manje zaslepljenosti, vise paznje prilikom citanja postova.

Srdacan pozdrav

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 2

#171 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 05:08 PM

Tebi Bax isto da objasnim, posto ti nije jasno ono sto je Zare napisao. Lepo ti je napisao da su bili nenormalno skupi. Ali isto skupi kao sto su i danas novi vrhunski bicikli skupi.Tako da se tada kupovalo ovako. Onaj ko je imao manje para,uzimao je neki Rog ili Unis, a oni sa vise para polovne bicikle. Znaci polovne, isto ko i danas sto se najvise skupih bicikla  kupi polovnih. Jel sada jasnije? Te polovne smo mi vozili, niko nikada nije napisao da je kupio neki nov strani bicikl. To je bilo uglavnom rezervisano za klubove.


  • 0

#172 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 05:30 PM

...Tako da se tada kupovalo ovako. Onaj ko je imao manje para,uzimao je neki Rog ili Unis, a oni sa vise para polovne bicikle. Znaci polovne, isto ko i danas sto se najvise skupih bicikla  kupi polovnih. Jel sada jasnije? Te polovne smo mi vozili, niko nikada nije napisao da je kupio neki nov strani bicikl. To je bilo uglavnom rezervisano za klubove.

ja sam cuo da su neki porucivali iz Bruegelmann-a i da je stizalo na kucne adrese :) Stara dobra vremena :)


  • 0

#173 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 07:10 PM

Bax, on 26 Oct 2021 - 11:29 PM, said:snapback.png

A sto bi menjao napred na veliki i pazadi na mali u istom trenutku?

Pa zato što si vozio napred mali a pozadi 2-3 od najmanjeg pa treba da promeniš. A da odjednom menjaš sa najvećeg na najmanji pozadi, sem ako nisi debelo promašio prenos, nema potrebe. Svako ko vozi to bi bar trebalo da zna.

 

Ovde ima ekipa od nekoliko ljudi koja na smenu zaluđuje sve ostale i stalno soli pamet. Što je najgore bez nekog velikog znanja i još gore bez potrebe. A najgore je što će oni koji ne znaju da prihvate tu priču jer se svuda mešaju pa će mnogi da pomisle da oni stvarno mnogo znaju.

 

Forum se ovih 20 i kusur godina godina mnogo puta srozavao i podizao ali ovako nikada nije bilo. 

 

 

Zare setio sam se, kako da se resi ovaj "nevidjeni" hendikep simultanog saltanja veliki/ mali u isto vreme. Gde vi prevejani profesionalci sa potsmehom prepoznajete amatera, na srozanom forumu.

 

Ustvari nisam se ja setio, vec imam bicikl koji ima kontra levi shifter, tako da eto i to je postojalo jos pravih 80tih (ne "Pekabeta" 80tih), i izbija vam i taj krucijalni argument iz ruke.

Gurnes obe ruckice od sebe i to je to, i uspes da budes prvi, u svojoj zamisljenoj trci, sacuvavsi idealnu kadencu.


  • 0

#174 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 07:11 PM

Nije tebi lako.


  • 0
.

#175 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 07:14 PM

  Jel si vozio nekad to?


  • 0

#176 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 08:05 PM

Jedno 15-tak godina frikcione šaltere, pa onda indeksne pa šamaraljke... zato nemoj da mi pričaš priče i otkrivaš toplu vodu koju sam ja otkrio još u prošlom veku. 


  • 0
.

#177 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 October 2021 - 08:34 PM

I jel si bio u problemu, da ces da padnes sa bicikla kad menjas brzine?
  • 0

#178 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 29 October 2021 - 12:24 PM

https://www.youtube....rts/PvyYMpUp3_4

 

Evo za one koji bi zeleli nesto novo da nauce, i ako imaju interesovanje za starije bicike, da malo podignem kvalitet teme.

Ovako izgleda pominjani double shift, nije nikakva stvar koju sam ja izmislio, zna se za to odavno.

 

Sasvim se lako nauci baratanje sa oba shiftera u isto vreme, par voznji je dovoljno za to, ako nemate izrazen problem sa ravnotezom, i ako vam je dobro fitovan bicikl, te da niste previse van balansa nabaceni na volan.

 

U tom slucaju ce ruka koja ostane na volanu, pogurati bicikl u skretanje....

 

PS. meni licno to ne znaci preterano, jer se vozim u svom ritmu i za svoju dusu, ali je nesto sto je lako izvodljivo i nije neki nenormalan pokret (ber ne vise nego kad samarljku zavijes da preskoci vise lancanika u jednom skoku)

 

DISCLAMER: Radite ovo na sopstvenu odgovornost!


  • 1

#179 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 09 November 2021 - 05:51 PM

 

Strast biciklizma, u jednom lepom filmicu.


  • 3

#180 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 November 2021 - 06:44 PM

Haha, dakle nekad se mtb bajkeri nisu tako zvali nego "klankeri" . Moraću ovo da zapamtim. :)

Posebno mi se sviđa momenat kada se u filmu pojavljuje Gary Fisher i pitaju ga kada su počeli da tako voze te offroad i downhill bicikle i on kaže kako je počelo pre 10 do 12 godina i kako su ti bicikli od tada dosta napredovali i kako će to sve još daleko da ode. Dakle čovek je pre 42 godine imao jasnu viziju, jer je snimak iz '79. godine, a neko je ovde napisao da su se prvi mtb bicikli na našim prostorima počeli pojavljivati tek devedesetih. Ala smo debelo kasnili....
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika