Jump to content


Fotografije

Online kupovina (ebay itd..)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
529 odgovora na ovu temu

#421 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 May 2020 - 05:18 PM

Iz Kine užas cene poštarine, ali ako je prodavac iz Tajvana ili Singapura još uvek su normalne cene.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#422 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 06:21 PM

A ono gde je free putuje postom po dva tri meseca a i pola ne stigne.
Onda otvaras dispute pa ti vracaju pare.

Uzas zivi.
  • 0

#423 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 06:55 PM

A ono gde je free putuje postom po dva tri meseca a i pola ne stigne.
Onda otvaras dispute pa ti vracaju pare.

Uzas zivi.

Do sada kada sam citao ,ispalo je da je sigurnije malte ne nego kada kupujemo kod nas preko post expresa,ali  uvek sam sumnjao  u ono FREE,znaci tako stoje stvari,ja ne mogu da docekam ni taj jedan dan kod nas,a ne jos da cekam mesec dana ili vise za neko sranje od 3-4-15-20E,kao da jeftinije prodjem. Mogu to i ovde kupiti.


  • 0

#424 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 02 May 2020 - 07:26 PM

Navodno je do sada poštarina bila jeftina zato što je Kina bila klasifikovana kao zemlja u razvoju te je imala razne povlastice koje ističu ove godine zato što je umeđuvremenu postala velika ekonomska sila.
Ja sam sada pogledao neke stvari koje sam naručivao i koje su mi bile na listi, i za neke je skočilo sa 1-2$ na čak 50-60$! Mislim da će se reguliasati u nekom periodu ovo na neku pristojnu cenu inače će sajt manje više prestati da postoji jer nema nikakvog smisla da ljudi plaćaju toliko i čekaju 30-60 dana.


  • 0

#425 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 25 May 2020 - 09:32 PM

Sluze li se u BiH istom politikom ko ovde da prilikom odredjivanja vrednosti posiljke uvrstavaju i cenu postarine pa tako zbirnu cenu oporezuju ukoliko predje 300 KM ili gledaju koliko vredi sama roba?
  • 0

#426 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 25 May 2020 - 09:43 PM

Mislim da je to svugdje sa postarinom

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#427 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 07:22 AM

Mislim da je to svugdje sa postarinom

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

misliš carini se i poštarina?
nije NIGDE tako veruj mi

kao što ti nije tako nigde ni da vidiš porez na akcizu, proveri račun za struju... i gomila sličnih "nigde tako" primera
  • 0

#428 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 07:24 AM

Kako nije nigdje, u Srbiji, Bosni i Hrvatskoj je tako, sad sto to nama ne pase to je nesto drugo

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#429 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 07:53 AM

vidi, nije ni to problem nego poruku koju šalje... kad te država krade, onda i svi ostali shvate to kao poruku da je ok i rade isto. I zato, tu smo gde smo.

meni npr kad naručujem preko eBaya na adresu u Nemačkoj iz USA, sve što se carini iznad $27 u EU stoje dve kolone... jedna je posebno poštarina za artikal, druga je uračunata carina ZA ARTIKAL... sve ostalo je, eno vidi prvu rečenicu... jbg
  • 1

#430 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 08:06 AM

Nemoj mijesati pojam drzave i kolonije, na ovim prostorima vise nikad nece biti drzave. Krpi se kako mozes, gdje god mozes ukrasti ukradi, drugacije ne ide, meni je stvarno zao sto je tako al je tako

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#431 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2020 - 08:46 AM

@MTB021 Ако није у Немачкој не значи да није нигде. Чак ни на нивоу ЕУ није јединствено. Из мог искуства, наплата пореза на трошкове испоруке (и акцизе) је прилично уобичајена пракса. Нема евентуално тамо где народ нема криминалан менталитет и где се не наручује и не купује од разних муватора. Нпр, Кинези обавезно на паковању истичу нижу цену од стварне (чак и кад не тражиш), а продају и шаљу фалсификате познатих марки. У Србији, шта мислиш шта би се догодило да нема царине и пореза на трошкове испоруке? Колико њих не би тражило од продавца да 90 % цене пребаци на трошкове испоруке? Сложићу се да није у реду (чак ни прихватљиво) да због тога трпе и нормални и поштени, односно да треба наћи неки другачији начин решавања, али док је таквих случајева пуно ситуација је практично нерешива, јер би за провере била потребна армија људи и онда би царина и порез морали да буду 100 %. Дакле, ми практично и не испаштамо због самовоље власти него због самовоље гомиле грађана илити глобално криминалног менталитета. Закони се овде не третирају ни као смернице, а кад се забрани и нешто што дефинитивно није нормално то се доживљава као неко лудило, пљачка, иживљавање, итд. Тако у Срији ни данас није забрањено ни паркирање (и вожња) по тротоарима, пешачким прелазима и аутобуским станицама, као ни пушење, урлање по зградама и двориштима после поноћи, а деца гину у саобраћају зато што је неко гледао у телефон, испала му цигара, возио је пијан или је хтео да улети на паркинг место. Итд. Мени лично све то смета неупоредиво више од царине и пореза на трошкове испоруке. Као и чињеница да криминалци увозе без икаквих трошкова.

 

Уосталом, због чега не аргументујеш продавницама по ЕУ и Америци да испорука за Србију не сме да кошта више него за Немачку?


  • 0

#432 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 09:17 AM

misliš carini se i poštarina?
nije NIGDE tako veruj mi

kao što ti nije tako nigde ni da vidiš porez na akcizu, proveri račun za struju... i gomila sličnih "nigde tako" primera

 

Možda nisam baš upoznat sa terminologijom, ali kako može poštarina da se carini :)? Valjda se carina plaća na proizvod, dodaju se troškovi slanja i osiguranja, pa se na sve zajedno naplati porez?


  • 0
Pozdrav

#433 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 09:45 AM

Tebi carina trazi dokaz o placanju, na dokazu u placanju gledaju konacni zbir i po tom te oglobe. Ko zivi tamo gdje je i carinska sluzba najbolje je licno odnijeti dokaz o placanju, kazu da se u cetiri oka svasta moze dogovoriti. Recimo jeftiniji mobitel je 10 evra da se ne carini, skuplji 25... Ljudi zive od toga, snalaze se jbg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#434 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 10:55 AM

Mnogo je veci problem sto su kinezi podigli cenu slanja u nebesa,nego da li ce carina nesto da naplati ili nece.

Uglavnom svi narucujemo neke sitnice i na to ide (ako naplate)placanje pdv-ea.A pdv se placa na cenu artikla plus troksove slanja.
  • 0

#435 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 11:12 AM

Spustice kinezi, vec spustaju, prosle sedmice sam narucio na drugara u hr jer je za njih free shipping, za bih bilo 70-80 usd dhl dostava jedino, evo nadjem danas jednog da mi posalje nesto sa hong kong post za 6 usd, vratice se to u normalu

Jel narucivao ko sta u ova 2 mjeseca iz GB da je vozio Royal mail, koliko je trebalo da stigne?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#436 RiderBC

RiderBC
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 11:21 AM

Sluze li se u BiH istom politikom ko ovde da prilikom odredjivanja vrednosti posiljke uvrstavaju i cenu postarine pa tako zbirnu cenu oporezuju ukoliko predje 300 KM ili gledaju koliko vredi sama roba?

Da.Cijena robe plus postarina ne smije preci 300 KM inace placas PDV.Znaci pazi da konacan iznos koji placas ne bude preko.


  • 0

#437 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 May 2020 - 01:13 PM

Možda nisam baš upoznat sa terminologijom, ali kako može poštarina da se carini :)? Valjda se carina plaća na proizvod, dodaju se troškovi slanja i osiguranja, pa se na sve zajedno naplati porez?

Cena proizvoda je ona koliko taj proizvod kosta sa postarinom i svim pratecim troskovima u Srbiji.
Ta cena je osnovica za carinu i pdv.
Ako je ukupna cena manja od 50e onda se placa samo pdv.
Ako cena prelazi 50e onda se na tu cenu placa carina od obicno 10%, a onda saberu cenu proizvoda + carinu i na taj sabrani iznos ide pdv od 20%.
Racunaj grubo oko 33% su troškovi pdv i carine na cenu proizvoda sa transportom ako prelazi cifru od 50e.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#438 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 27 May 2020 - 02:34 PM

U pravu si, ipak se carini i poštarina :). Koliko vidim tako je i u EU, makar u DE, FR i NL, mada zavisi od cene da li će ti naplatiti i carinu i VAT.


  • 0
Pozdrav

#439 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 May 2020 - 02:49 PM

Поручио јуче неке стварчице са бајк 24, поштарина уредно 19,99. 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#440 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 May 2020 - 06:19 PM

Spustice kinezi, vec spustaju...

 

Bio pre koju godinu glas o regionalnom centru u ovom našem selu, imal' novijih vesti? Ako bi to stiglo...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika