Jump to content


Fotografije

Online kupovina (ebay itd..)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
529 odgovora na ovu temu

#461 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 06 January 2021 - 07:46 AM

Slao sam skoro zadnji amortizer na servis, pa sam hteo da mi pošalju i 1L gold 20wt i rekoše nemaju za prodaju. Možda se promenilo u međuvremenu.

U svakom slučaju hvala, poručiću onda sa bd.
  • 0

~be here now~


#462 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 11 January 2021 - 08:14 PM

Od danas ni Sram više ne može online.

Juče poručio sa bikeinn sram nx lanac 12 brzina i ljudi poslali. Danas pogledam neki šifter GX i piše "due to Sram distribution regulations we can't ship this product to Serbia".

Valjda će proći ovaj lanac carinu..
  • 0

~be here now~


#463 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 21 January 2021 - 10:59 PM

Hteo sam da posle dužeg vremena uzmem nešto sa Ebay-a, ali mi za plaćanje PayPal-om traže duplu autentikaciju, uz pozivanje broja telefona koji sam u podacima ostavio (naravno, ostavio sam fiksni), gde treba da ostavim šifru koju su mi napisali.

 

Pristanem i na to, ali telefon ne zvoni, napišu mi: Sorry, we couldn’t confirm it’s you.

 

Da im ostavljam broj mobilnog, ne pada mi na pamet. Ima li neko rešenje?

ovo je pocelo da se desava i meni u poslednjih 15tak dana.

Menjao sam racunar..da nije mozda zbog toga?


  • 0

#464 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 21 January 2021 - 11:06 PM

Sve manje servisa ce raditi bez 2fa, naviknite se/dajte im podatke ili prestanite da ih koristite, prosto je. Ima smisla. Koriscenje interneta bez upotrebe tor-a npr i iluzija o privatnosti ne idu zajedno.

Imate za 2fa opciju ponegde i QR kod, uz koriscenje jedne od gomile aplikacija dostupnih za tu namenu ne morate da dajete broj telefona samom sajtu/servisu koji koristite, vec samo toj aplikaciji, iz koje dalje skenirate QR kod i unesete generisanu sifru. Licno koristim Authy u te svrhe jer za vec zapamcene servise ne moram da vadim telefon, posto ima desktop verziju koja se automatski sinhronise i radi sasvim fino. Samo prvi put kad se koristi servis mora da se zapamti skeniranjem QR koda, posle sve ide prilicno jednostavno.
  • 0

#465 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 21 January 2021 - 11:12 PM

PayPal me je danas obavestio sledece:

 

Issues with this transaction?
You have 180 days from the date of the transaction to open a dispute in the Resolution Center.

 

 

Mozda je bilo tako i ranije, al nisam obracao paznju. Mozda nekom bude koristilo.


  • 1

#466 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 January 2021 - 08:52 AM

Uvek je bilo 6 meseci za žalbe.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#467 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 January 2021 - 01:23 PM

2FA

Користим за више сајтова и могу да кажем да је заиста смарање. Отварам сајт са компа, аутентикатор на таблету, па док ископам таблет, откључам, погледам код... А таблет буде и празан, наравно. И кад све урадим, сајт ми каже "Ааааааа, нова ИП адреса!" и онда ме не пусти, него шаље мејл, па да отварам линк, па опет 2фа... Суштински, баш ме одбија и једва се натерам да се логујем. Ипак, безбедније јесте и за неке сајтове не бих то укидао никако (ја сам и тражио 2фа, чак и када није било обавезно). Смета само што Гугл сигурно зна тачно где се ја то логујем и када.

 

Није ми пало на памет да може аутентикатор да буде исто на компу, али мислим да се тиме цела прича и обесмишљава. Поента и јесте да буду два различита уређаја. Као за бекап података.

 

Дакле, јесте смарање, али ПејПал ти барата парама и свакако је боље користити 2фа.

Бар је аутентикатор увео ону сличицу која показује колико дуго дата шифра још важи. Раније сам лудео што док ја откључам таблет и унесем шифру она је таман промењена.


  • 0

#468 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 22 January 2021 - 01:25 PM

Stigla ove nedelje dva paketa sa bikeinn i bike-discount. Sve ok. Ko planira nešto da poručuje da zna da sve funkcioniše.
  • 0

~be here now~


#469 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 22 January 2021 - 05:24 PM

Uvek je bilo 6 meseci za žalbe...

zar se nije pre nekog vremena neka koleginica zalila za neku posiljku koja joj stigla kod prijateljice u ZG i da je bio istekao rok za zalbu...?


  • 0

#470 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 January 2021 - 06:06 PM

ovo je pocelo da se desava i meni u poslednjih 15tak dana.

Menjao sam racunar..da nije mozda zbog toga?

Nema veze s računarom, za svaku transakciju moraš da dobiješ security code na mobilni. U naše vreme nije bilo tako... :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#471 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 22 January 2021 - 06:23 PM

Nema veze s računarom, za svaku transakciju moraš da dobiješ security code na mobilni. U naše vreme nije bilo tako... :)

iako sam ostavio broj mobilnog nedobivam nikake kodove nego mi ne dozvoljava uopste da se nakacim na PayPal starom sifrom nego moram da promenim sifru?!?!


  • 0

#472 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 January 2021 - 06:33 PM

zar se nije pre nekog vremena neka koleginica zalila za neku posiljku koja joj stigla kod prijateljice u ZG i da je bio istekao rok za zalbu...?

Jeste, nije se žalila na vreme PayPal-u. Na CRC je možda kraće ali PayPal je taj koji odlučuje o svemu na kraju.


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#473 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 22 January 2021 - 06:36 PM

Jeste, nije se žalila na vreme PayPal-u. Na CRC je možda kraće ali PayPal je taj koji odlučuje o svemu na kraju.

uh, znaci njoj je bilo proslo svih 180 dana!?!? Steta :(


  • 0

#474 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 January 2021 - 06:48 PM

iako sam ostavio broj mobilnog nedobivam nikake kodove nego mi ne dozvoljava uopste da se nakacim na PayPal starom sifrom nego moram da promenim sifru?!?!

Kanda si krajnje sumljiv :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#475 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 January 2021 - 07:35 PM

iako sam ostavio broj mobilnog nedobivam nikake kodove nego mi ne dozvoljava uopste da se nakacim na PayPal starom sifrom nego moram da promenim sifru?!?!

 

Па јеси ли је променио? Гомила сајтова тражи периодично мењање шифре, да се хакери не би мучили смишљањем него да они покушавају увек једно те исто, а да ти мењаш и покушаш да погодиш шта они погађају. ;) И уводе све ненормалнија правила за шифре тако да теби буде немогуће да запамтиш него да мораш да запишеш, па опет да ти неко лакше то примети и мазне ти налог.

 

Шта се деси када промениш шифру и покушаш да се  улогујеш? Ако ти не прихвата логин вероватно је нормално да ти не шаље ништа на телефон, јер по њима још увек не купујеш ТИ.


  • 0

#476 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 22 January 2021 - 07:44 PM

Шта се деси када промениш шифру и покушаш да се  улогујеш? Ако ти не прихвата логин вероватно је нормално да ти не шаље ништа на телефон, јер по њима још увек не купујеш ТИ.

promenim sifru i ulogujem se i platim..sutra ponovo ista prica..sutra ponovo ista prica..sutr..ukapirao si :)

 

Kad menjam sifru nude mi verifikacioni kod za novu sifru, tj login ili na mail ili na telefon,

ja sam izabarao na mail, koji mi je i korisnicko ime (jelte?)

pa onda valjda kontaju da sam ja zapravo ja a ne udebljani Srdjoni :)

 

Stresno gubljenje vremena :(


  • 0

#477 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 January 2021 - 08:12 PM

Dugačka šifra nije baš problem ni da se zapamti ni da se napravi. Npr. Danas.sam.ceo.dan.vozio.Košutnjak0113543443

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#478 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 January 2021 - 08:16 PM

promenim sifru i ulogujem se i platim..sutra ponovo ista prica..sutra ponovo ista prica..sutr..ukapirao si :)

Kad menjam sifru nude mi verifikacioni kod za novu sifru, tj login ili na mail ili na telefon,
ja sam izabarao na mail, koji mi je i korisnicko ime (jelte?)
pa onda valjda kontaju da sam ja zapravo ja a ne udebljani Srdjoni :)

Stresno gubljenje vremena :(

Nije gubljenje vremena uopšte. Jer kada ti očisti račun/karticu, onda ti verifikacioni kod neće izgledati tako veliko. Na zapadu za svaku transakciju imaš kod koji ti ide preko aplikacije ili SMS-a i važi 10min.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#479 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 22 January 2021 - 08:42 PM

.... Na zapadu za svaku transakciju imaš kod koji ti ide preko aplikacije ili SMS-a i važi 10min.

kako mislis na *zapadu*? Zar nije PayPal svuda isti?


  • 0

#480 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 January 2021 - 08:46 PM

@Spirit Имао сам ја неке такве шифре и то на више сајтова исте. Онда ми Мајкрософт једном јави да су ми упали на налог са њом. Давно поставио био као Скајп шифру и нисам мењао. У том тренутку схватих да и преко Скајпа могу да ти направе штету (и без кредита), а да је Скајп исто што и Мајкрософт шифра, да ја појма немам које све податке о мени могу да нађу на МС налогу и како то евентуално могу да злоупотребе. А неки сајтови и чувају последњих 5-6 шифара и смарају да мора нешто друго. Тако да кад-тад дођеш до тога да своје безвезе шифре или не можеш или не желиш више да користиш, бар не свуда. Замисли да ми неко упадне на овај налог и почне да поставља линкове на гомиле глупавих бициклистичких снимака у реалном времену који никога не занимају? Десило ми се неколико пута.

 

И јесте сморно и обесхрабрујуће, али никако губљење времена. Исто као и заштита приватности.

 

@IgorN Можда стварно имају неке покушаје упада на твој налог? Можда се твоја имејл адреса појавила на некој листи, са ко зна којом шифром, па сад гомила доконих основаца широм света хоће мало да се игра? Мене је Телеком излуђивао блокирањем имејл налога, данима и недељама, буквално сваких сат времена. И нису ме обавештавали, наравно, него тек на упит да наводно има напада. И не можеш са њима ништа да се објасниш, горе него да причаш са неком бакалницом у Шангдонгу где говоре само мандарински. Знам да би ПејПал требало да те обавештава, али можда то не раде ако је превише покушаја, не знам.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika