Jump to content


Fotografije

Online kupovina (ebay itd..)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
529 odgovora na ovu temu

#261 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2017 - 08:47 PM

Za paket što mi nije stigao, pošto je istekao rok za odgovor na zahtev i prodavac se nije oglasio, kontaktirao sam ebay. U roku od nekoliko minuta su mi refundirali ceo iznos 42 dolara. Vidim i paypal transakciju i sve ali se ne pojavljuje na intesa kartici/računu. Jel to treba neko vreme da legne? Nemam iskustva sa tim, ovo mi je prvi refund, uvek mi je sve stizalo u rokovima.


  • 0

#262 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 October 2017 - 09:07 PM

Imao par puta povrat novca od strane prodavca ili ebay-a. Kad sam placao sa PP racuna novci su bili vraceni na PP i tamo ostajali do sledece kupovine, takoreci nije se vracalo na karticu vezanu za PP.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#263 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 October 2017 - 09:11 PM

Za paket što mi nije stigao, pošto je istekao rok za odgovor na zahtev i prodavac se nije oglasio, kontaktirao sam ebay. U roku od nekoliko minuta su mi refundirali ceo iznos 42 dolara. Vidim i paypal transakciju i sve ali se ne pojavljuje na intesa kartici/računu. Jel to treba neko vreme da legne? Nemam iskustva sa tim, ovo mi je prvi refund, uvek mi je sve stizalo u rokovima.

Имаш опцију на withdraw колико се сећам и онда паре легну на картицу.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#264 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2017 - 09:30 PM

Da video sam i tu withdraw funds opciju ali ne funkcioniše jer je meni balance očigledno 0.0 ne znam zašto. Ja vidim tu transakciju i refund ali nigde to ne vidim na stanju, ni na paypal niti na kartici.

 

S3Z90GJ.png  7g1Bs4p.png


  • 0

#265 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 October 2017 - 09:33 PM

Da video sam i tu withdraw funds opciju ali ne funkcioniše jer je meni balance očigledno 0.0 ne znam zašto. Ja vidim tu transakciju i refund ali nigde to ne vidim na stanju, ni na paypal niti na kartici.

S3Z90GJ.png7g1Bs4p.png

Treba malo vremena da prodje da bi leglo ako si uradio withdraw, leci ce polako.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#266 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2017 - 10:14 PM

Ma nisam uradio jer ne može pošto nema na stanju. A za ovo za refund su mi rekli da će da legne na stanje istog momenta pošto je s paypala na paypal... Nemam pojma. Videću sutra. Nešto mi to ne miriše dobro


  • 0

#267 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 October 2017 - 10:17 PM

Ma nisam uradio jer ne može pošto nema na stanju. A za ovo za refund su mi rekli da će da legne na stanje istog momenta pošto je s paypala na paypal... Nemam pojma. Videću sutra. Nešto mi to ne miriše dobro

Opusti se... bice u redu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#268 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 October 2017 - 10:52 PM

Ma nisam uradio jer ne može pošto nema na stanju. A za ovo za refund su mi rekli da će da legne na stanje istog momenta pošto je s paypala na paypal... Nemam pojma. Videću sutra. Nešto mi to ne miriše dobro

Imas detaljno kad kliknes na tu transakciju da vidia da su pare prosledjene na karticu, Ali dok se ne pojave na kartici prodje 5-7 Dana.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 2

#269 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 October 2017 - 11:05 AM

novci su bili vraceni na PP i tamo ostajali do sledece kupovine, takoreci nije se vracalo na karticu vezanu za PP.

Meni su uvek vraćali direktno na karticu s koje je plaćano (a imam dve registrovane na paypalu), i to posle 2-3 dana. Na taj paypal balance vraćeno je jedino onih par dolara što uzmu na početku, pre verifikacije kartica.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#270 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 October 2017 - 01:42 PM

Dobro je, onda je verovatno to to pa treba nekoliko dana da legne


  • 0

#271 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 October 2017 - 06:56 AM

Već nekoliko dana na eBay-u pratim oglase koji se odnose na delove za električni bicikl. Evo 2 primera. U prvom oglasu se prodaje Nyon board computer koji normalno košta oko $600, a Kinez ga prodaje za $15. Drugi oglas se odnosi na bateriju. Stvarna, tj. realna cena baterije takvih karakteristika je oko $1000, a u oglasu traži $20.

 

https://www.ebay.com...oIAAOSwRBtZ4mqB

https://www.ebay.com...6MAAOSw2vVZ42mA

 

Zanimljivo je to što ni jedan, ni drugi prodavac nemaju ni jednu jedinu ocenu i siguran sam da je u pitanju neka prevara jer ne postoji šansa da bude tolika razlika u ceni. Pitanje je zašto to rade jer je poznato da eBay ima "money back" garanciju.


  • 0

#272 Kamikaza90

Kamikaza90
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts
  • LocationZvornik

Postavljeno 19 October 2017 - 07:12 AM

Verovatno pokusaj prevare.Proslog meseca se meni na facebooku vrtela reklama za Pedego elektricne bicikle po ceni od 79 eura do 109 eura sa popustom od 90%.Svaki put kad bih kliknuo na link,dobijao sam drugaciji link ka istoj web adresi.Na kraju sam potrazio proizvodjaca.Otkrio sam da Pedego postoji kao i taj proizvodni program,ali da nemaju nikakvog popusta i je cena njihovog bicikla se krece od 2700$ do 3500$ za standardne modele.Sada ti linkovi ne postoje.


  • 0

#273 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 October 2017 - 07:17 AM

... Pitanje je zašto to rade jer je poznato da eBay ima "money back" garanciju.

 

Zasto ko to radi - prodavac ili eBay? Prodavac to radi jer (verovatno) hoce da ti mazne pare, a eBay to radi zato sto im je to posao a ne postoji normalan nacin da se spreci da se takvi oglasi pojavljuju. Uostalom, mozda je eto bas taj posten i bas hoce da proda originalnu stvar za sitne pare. Sansa je mizerno mala, ali prodati skupu stvar za malo para nije protiv zakona niti pravila eBay-a.

Na tebi je da preskocis oglas ako ne zelis da se maltretiras sa povracajem novca, a na eBay je da takve oglase pazljivo prati i nalazi bolje nacine da spreci prevare (mada je to nemoguce iskoreniti).

A taj "money back" funkcionise tako sto ti pare vrati eBay a oni onda jure prodavca.


  • 0

#274 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 19 October 2017 - 08:10 AM

Dobro je, onda je verovatno to to pa treba nekoliko dana da legne

 

Imaš dve mogućnosti: 

 

1. ako si plaćao sa balansa na pp onda se vrać na pp pa ako želiš pošalješ sam sebi pare na račun koji je povezan sa paypal (2-3dana procesiranje) ili

2. ako si platio karticom direktno onda se vraća na karticu direktno i ovde postoji vreme za procesiranje obično 2-3 bus days


  • 0

#275 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 19 October 2017 - 11:24 AM

Već nekoliko dana na eBay-u pratim oglase koji se odnose na delove za električni bicikl. Evo 2 primera. U prvom oglasu se prodaje Nyon board computer koji normalno košta oko $600, a Kinez ga prodaje za $15. Drugi oglas se odnosi na bateriju. Stvarna, tj. realna cena baterije takvih karakteristika je oko $1000, a u oglasu traži $20.

ja gledo neke tockove 29er na eBay.de...otisli za gomilu novca...

nekoliko dana kasnije se pojavio oglas slicnog sadrzaja sa istim fotkama na eBay.com...lokacija Kina, nov clan 0 feedback

kontam planira da zaradi i zatvori nalog nesto tipa:

 

...i pare vrati eBay a oni onda jure prodavca.


  • 0

#276 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 October 2017 - 02:03 PM

Legao mi je onaj refund juče konačno na karticu, samo što je trebalo dosta više (čitavih 9 dana, 6-7 radnih)


  • 0

#277 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 October 2017 - 03:29 PM

Legao mi je onaj refund juče konačno na karticu, samo što je trebalo dosta više (čitavih 9 dana, 6-7 radnih)

Eto vidis...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#278 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 19 October 2017 - 03:49 PM

Nakon više od 15 godina/200 transakcija na ebay video sam svašta ali mogu da kažem da se intenziviralo poslednjih godina kad su prevare u pitanju. Meni se čini da je moguće prevariti samo alave jer se prevare vide iz aviona i zaista što kažu if it sounds too good to be true it probably is.

 

Postavljajte pitanja obavezno da vidite kako čovek odgovara čak i ako nemate ništa da pitate ipak pitajte. 

 

Drugo, predložite da vam novo registrovani pošalje simbolično 1 dolar na primer da vidite njegove podatke i vratite mu nazad taj dolar. Ako odbije ovo, znate šta treba ili ne treba da radite.

 

Ima pametnih načina da se minimizuje rizik. 


  • 1

#279 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 October 2017 - 06:43 PM

Drugo, predložite da vam novo registrovani pošalje simbolično 1 dolar na primer da vidite njegove podatke i vratite mu nazad taj dolar. Ako odbije ovo, znate šta treba ili ne treba da radite.

Baš bih voleo da vidim facu Kineza kad shvati da mu tražiš da ti uplati pare da bi video ko je :) Jesi li ti to probao?

 

Mada, može to biti i dobar biznis. Recimo pošalješ isti zahtev za jedno 10.000 Kineza i bog da te vidi :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#280 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 19 October 2017 - 06:52 PM

Baš bih voleo da vidim facu Kineza kad shvati da mu tražiš da ti uplati pare da bi video ko je :) Jesi li ti to probao?

 

Mada, može to biti i dobar biznis. Recimo pošalješ isti zahtev za jedno 10.000 Kineza i bog da te vidi :)

 

Hahaha prepoznajem trotters independent trading co. business model :wink:

 

Sad ozbiljno, da uradio sam bar 10 puta ali to važi u slučaju da sam ja već godinama na ebay, etabliran član, imam perfektnu istoriju poslovanja  a obraćam se nekom ko se tek registrovao a ima nešto meni interesantno. Ako nije spreman da pošalje dolar i dobije ga nazad onda nema transakcije. Svaki put je radilo. 

 

Inače, ovo sam prvi put video kad sam se ja tek registrovao u usa i tip mi poslao poruku "pošalji mi dolar da vidim da li si real deal etc" i ja poslao i tako sam i prodao prvu stvar na ebay, neki laptop...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika