Jump to content


Fotografije

Online kupovina (ebay itd..)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
529 odgovora na ovu temu

#301 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 24 November 2017 - 09:16 PM

Zasto ne bi pošao do Decathlona i pazario novog BTwin-a?
  • 0

#302 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 25 November 2017 - 09:03 AM

Slazem se. Nacitao sam review-a, opisa raznih brendova za koje nisam nikad cuo. Dosta sajtova i korisnika su nahvalili hrpu manje poznatih modela.

Steta sto Srbija nije jace trziste. Ama bas nista mi se ne dopada ili ne mogu da priustim ovde. Novi su skupi ili ih nema na stanju, a polovnjaka jedva da ista ima.

Sta je tu je, valja cekati. Jedino sto je daleko veca ponuda trekinga, a to mi se vise ne vozi.

Uglavnom evo citam upravo u Kuriru, kako carina carini robu, odredjuje vrednost i lupa pdv. Uopste se ne isplati uvoz definitivno. Steta.
  • 0

#303 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 November 2017 - 11:40 PM

E izem ga. Meni je ovo pokazalo, pa ja pomislio da salju. Hvala ti na info.

Kako mi je zao sto se ovakvi brendovi ne prodaju u Srbiji. Ima ih brdo. Jbg.

Pa meni ovaj bajs ne deluje mnogo bolje od domaceg polara i capriola, jedino ne znam koje su cene ovih nasih drumasa.


  • 0

#304 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 26 November 2017 - 01:37 AM

https://youtu.be/dwyDuGrzNvI?t=68

gledam btwin trivan 520 na klipu je pogon 50/34 , kaseta 11-28

dok kod madjara u decathlonu 50X39X30 , 11-25 

https://www.decathlo...id_8377757.html

u cemu je caka?  n2:party-021 

 


  • 0

#305 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 26 November 2017 - 01:41 AM

Pa meni ovaj bajs ne deluje mnogo bolje od domaceg polara i capriola, jedino ne znam koje su cene ovih nasih drumasa.

Pa ako bih gledao 1:1 meni je dosta bolji. Preferiram mnogo Claris (imao trekinge). Plus dopada mi se dizajnerski. Boja. Mogu da biram dimenzije.
Iskreno nasi mi se i ne dopadaju. A ako bih morao da uzmem nas uzeo bih domaci Capriolo Firebird 3 sa celicnom vilom (ovaj ima karbonsku no nebitno), i em ga nema u velicini 54 cak ni 56 predugo, em ima neke uvrnute delom crvene gume i izgleda bezveze. A za polovne traze vise nego za nove. Od 400-450e. A nov je navodno oko 41 000 din. Polar Furia mi je uzasan iz licnog iskustva. Jos Tourney. Vizuelni utisak 0.

Nije samo do tog bajsa sto sam video na amazonu. Nasao sam desetine brendova koji su mi privlacniji. A imaju dobre kritike. Nego smo mi izgleda smesno malo trziste sto mi vec par ljudi reklo, pa otuda i nema nekog izbora.

Imao sam nedoumicu : "uvoz (otpao), polovnjak (Nadam se cudu i zveram svaki dan), a u najgorem slucaju da se prilicno zaduzim i iskesiram za mene velikih 72 000 na nov Giant Defy 5.

Da ne misli neko da vredjam, ponuda polovnjaka nam je i vise nego jadna. bar u tom segmentu do 400e. Tamo od 600-700e da ze naci nesto, ali to je meni preskupa. A ako bas moram da "prodam bubreg", pozajmim, onda cu uzeti nov.

Makar nece biti izgreban i ishajcen. Jer znam sebe. A tu je i garancija. Iako mi je 600e previse, u apsolutno krajnjoj nuzdi ako nista ne nadjem u sledeca 2-3 meseca, zaduzicu se i uzeti nov Giant. Mada mi je prosto zao zato sto u inostranstvu ima da se kupi hrpa novih bicikli za duplo manje pare koji nude ono sto ja zelim. Ali eto. Njih nema u Srbiji ili je uvoz preskup.

Meni su Polar i Capriolo bljak. Ako bih bas bas bas morao da uzimam bio bi Firebird 3, kojeg nema na stanju vec 7-8 meseci. Mozda i vise.
  • 0

#306 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 26 November 2017 - 02:46 AM

Polar Furia pro , ne obicna verzija :) sora oprema , patrona tiagra, tripple butted aluminijum..ja bi to odmah uzeo ali ima samo M velicina ,treba mi XL :)


  • 1

#307 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 26 November 2017 - 03:30 AM

Polar Furia pro , ne obicna verzija :) sora oprema , patrona tiagra, tripple butted aluminijum..ja bi to odmah uzeo ali ima samo M velicina ,treba mi XL :)


Gledam sad. Nemam pojma, ali ne dopada mi se. Okej je Sora. Nego ram. Nemam pojma. Valjda obracam paznju na ram. Meni se vise dopada taj neki sloping ili kako se vec kaze. Budala sam sto nisam prosle godine digao kredit. Bila hrpa Giant Defy, Specialized Allez (ali meni sexy onaj stariji model crveno-beli).

Sad sam zapeo da uzmem nesto lepo i za oko, jer planiram da ram zadrzim (bez zezanja) bar 10 godina. Mislim imam hrpu savrsenih stvati iz '80 i '90ih. Sve kao novo. Volim da cuvam stvari. "Vezem se".


Ja ako budem kupio bajs taj nece skoro na prodaju :D Od domacih bi samo nuzdom samo prosao Firebird 3. Iako je previse isaran, a i rasprodate dimenzije (M) i jedna veca (56 cm).


Ima mnogo lepih bicikala od 600e. npr lik nedavno prodavao Trek (zaboravio model, ali ram crven, ruckr bele), bajs perverzija. Ali 520e. Nije to mozda ali meni jeste.

Plus ako se cak i slucajno nesto dobro od polovnjaka pojavi, preduhitre me. Slaba ponuda. A buljim non stop. Iskreno duboko u dusi se nadam da cu navati Defy (nebitno 2012-2017) ili stari Allez. Mnogo mi se dopadaju. Svidja mi se i Bianchi. Nirone 7. Mislim. Ali obicno ih drzi Del Boy. A Smederevo mi bas bas daleko.

Zato ako bas bas nista ne dopadam da mi se dopada (broj 1 mi je ram) mislim da cu se zaduziti u Markonisport i uzeti nov Defy 5. Iako mi se dopadaju daleko vise bicikli kojih nema kod nas tipa onaj Giordano i slicno. Postoji bar 20 brendova u fazonu nikad cuo. A ne bihd davao 500e za neki Scott Speedster a za 600e imam glanc novi Giant Defy 5. Neke cene su mozda malo naduvane.


Nadam se da cu nesto naci u sledecih mesec-dva, a ako ne, zaduzicu se i uzeti glanc novi Defy.
  • 0

#308 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2017 - 09:18 AM

Није ни то иностранство никакав рај, јер ни тамо нема свега на сваком ћошку, у сваком граду, па ни у свакој земљи. И тамо се пуно наручује са нета и плаћају дажбине ако стиже изван одређене територије. И огроман број Американаца наручује са нета. Разлика је само у томе што су трошкови често ипак нижи, али највише у томе што имају пуно домаћих произвођача, који су доступнији (и нема увоза). Нпр, Холанђани имају гомилу, Американци, Италијани, Немци, итд. С тим у вези, код нас је ситуација скоро иста - Полар и Каприоло могу да се нађу у гомили места и може лако да се поручи са нета (можда су и доступнији него Кенондејл у Америци). То што нечега нема... Можда су од неког модела одустали и продају само залихе, а врло је вероватно да производње и нема током зиме. Јер, Србија је мало тржиште (са све Бугарском и Хрватском, где има Каприола) и у истој је клими. Америка у било ком тренутку има и снежне олује и тропске врућине, па се бицикли продају током целе године. И притом су произвођачи присутни у целом свету, па је продаја можда стално иста. Код нас ако се фирме не баве и зимским спортовима, а ускоро вероватно и увозом кафе и детерџената, малтене им зими нема опстанка.

 

Мој пример из поменуте Италије - у Трсту, граду од ~300.000 становника, једва да сам видео 2 (малецне) радње и 1 сервис и притом углавном далеко од бициклистичких стаза и имају оно радно време да су практично увек затворени. :) Цене? Када сам код нас Швалбе унутрашње плаћао 550 дин те исте су у Трсту биле 7, а у Ријеци још и скупље (и само једна радња их је имала). Не сумњам да у Холандији имају безброј модела, али ем што су они специфично тржиште, ем што је пуно тих модела у ствари домаће производње (у малим серијама, опет захваљујући тржишту). Међутим, већ у Италији, која је исто тако богата, има Ђиро, има традицију и популарност, има неке од најбољих бициклиста у историји и више домаћих произвођача, ситуација је већ битно другачија. Бар у Трсту и околини. Чак бих рекао да је Словенија по том питању далеко боља.


  • 1

#309 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 December 2017 - 09:48 PM

... i tako... postarina vise nego simbolicna a mozda i najludja koju sam video

 

postarina.jpg


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#310 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 21 December 2017 - 10:01 PM

... i tako... postarina vise nego simbolicna a mozda i najludja koju sam video

 

attachicon.gifpostarina.jpg

i jos kad kliknes na SHIPPING OPTION...WORLDWIDE...SEE EXCLUSIONS i nadjes SERBIA

zapravo shvatis koliko si srecan sto zivis gde zivis i koliko si ustedeo :)


  • 0

#311 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 December 2017 - 10:08 PM

Tako nekako... za te pare mozes da pazaris oko 15 komada na aliju :D


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#312 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 21 December 2017 - 10:42 PM

Naletao sam i na Aliju na sumanute poštarine


  • 0

#313 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 21 December 2017 - 11:34 PM

Mislim da te poštarine stavljaju za zemlje u koje ne salju. Valjda im praktičnije a ko zna, mozda se neko i upeca. :D

Dobar primjer su baterije. Na ebay je skoro pa besplatan shipping a pogledajte koliko je na Aliju. :)
  • 0

#314 masic1

masic1
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 30 December 2017 - 03:34 AM

znaci ovaj sajt chainreactioncycles vise nepodrzava srbiju vise se nemoze narucivati jer ukinuli su srbiju barem kada odem na njihov sajt i trazim srbiju.


  • 0

#315 asdarko

asdarko
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 30 December 2017 - 09:56 AM

Nema vise opcija slanja za Srbiju.
http://www.2bike.rs/...n-cycles/page-2
  • 0

#316 masic1

masic1
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 30 December 2017 - 11:02 AM

dobar dan jel mozete da predlozite neke sajtove gde salju robu za srbiju.


  • 0

#317 asdarko

asdarko
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 30 December 2017 - 03:01 PM

Ja sam do sada porucivao sa https://www.evanscycles.com oko 10e postarina i https://www.bike24.com 20e postarina.
  • 0

#318 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 30 December 2017 - 03:39 PM

Salje i bike-discount.de
Imam još jedan ali cu morat da provjerim u bookmarks.
  • 0

#319 masic1

masic1
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 30 December 2017 - 06:23 PM

koliko se ceka da mi dodje na kucnu adresu.jel nema carine ispod 50.00eur.


  • 0

#320 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 January 2018 - 09:25 AM

Ljudi, jel kupovao neko skoro nešto s Evansa? Da li još uvek šalju DHL-om, pa stigne za par dana?


  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika