Jump to content


Fotografije

rame


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
54 odgovora na ovu temu

#21 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2010 - 08:47 AM

Poucen iskustvom sa njima to ti ne znaci nista, tj. nemoj se cimas preemptivno :) I ja sam bio na toj njihovoj magnetnoj rezonanci (tada je bila na prvom spratu) cak su mi i zakazali operaciju (datum prijema u bolnicu) pa eto nisu me operisali, i to bez ikakvog mog uticaja.Cak sam uradio sve potrebne analize pred operaciju :)
  • 0
Postavljena slika

#22 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 01 December 2010 - 09:48 AM

evo ja bila kod ortopeda,rekao mi je da je u pitanju tetiva koja se zove BURZA verovatno je povredjena i dao mi je terapije,i rekao mi je da posle 2-3 nedelje dodjem na kontrolu,i ako mi terapije ne pomognu uradice magnetnu rezonancu i verovatno operaciju... n:smil42d2


Hajd' molim te budi malo detaljnija, ako je doktor rekao da je 'verovatno' povredjena, onda ni on nije siguran sta je i pitanju? Da li si shvatila u toku pregleda sta je zapravo sa tetivom? Da li ima neko zadebljanje u odnosu na ono sto bi trebalo da bude normalno? Uopsteno, sta ti je doktor tacno rekao, i sta si dobila od terapije? Pretpostavljam da je savetovao 100% mirovanje?
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#23 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 01 December 2010 - 11:38 AM

rekao je da je od povrede,al ja se ne secam da sam je ikad negde povredila,verovatno se skupilo od mikropovreda padala jesam i to dosta puta al nikad me posle pada nije bolelo...rekao mi je da odem kod fizijatra u dom zdravlja da mi da terapije,jos ne znam koje su verovatno vezbe,rekao je da nece odma da misli na operaciju hoce da pokusamo prvo sa vezbama inace Burzitis je zapaljenje burze koja je nesto poput vrecice ispunjene tecnoscu kojoj je zadatak da amortizuje pokrete i pritiske unutar zgloba, po njenog zapaljenja dolazi u okviru sindroma prenaprezanja, brojnih mikropovreda i istegnuca, nabijanaj zgloba, povreda koje nisu dobro lechene, ili ozbiljnijih povreda tipa pada na taj zglob, konkretne traume..Takodje mi je rekao da se sa ovim problemom javlja trosenje kostiju sto i prouzrokuje bolove,koje lici kao probadanje nozem...
@Zeggerr ako imas slican problem preporucujem da odes na proveru,jer nije za zajebavanje kad zadjes u starije dane onda ces osetiti... :wink:
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#24 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2010 - 12:45 PM

Evo jedne vežbe koja je popularna u domovima zdravlja... :wink:

Attached Thumbnails

  • Strappado.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#25 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2010 - 12:48 PM

Jep vrlo popularna vezba.Ono jeste da neki vezbaci vriste i pri pomisli da sami podignu ruku/ruke u vis, ali ovo im uvek pomogne.Ako ni zasta drugo ono barem da prociste grlo i pluca :)
  • 0
Postavljena slika

#26 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 01 December 2010 - 02:09 PM

auuuu sad se jos vise plasim :lol:
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#27 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2010 - 03:59 PM

Nema potrebe :) Pre "mucenja" ce da ti nadrogiraju rame :) (novokain+struja)
  • 0
Postavljena slika

#28 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 01 December 2010 - 04:02 PM

znaci :-({|= n2:Dizzy n:smil42d2 hahaha
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#29 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 01 December 2010 - 04:17 PM

Iskreno sada nemam nikakvih posledica niti trenutnih bolnih povreda. Sve ovo sam te pitao iz razloga 'skupljanja' iskustva u vezi sa povredama.
Hvala ti na svim detaljima. Javi kako si nakon fizikalne terapije, da cujemo ima li efekta.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#30 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 01 December 2010 - 09:19 PM

fizikalna + fiziotarapeut privatni koji ce da me sredi...sve samo da izbegnem operaciju javljam se... :mrgreen:
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#31 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 December 2010 - 01:13 PM

ijaoooo kad te iskrcka,pa malo zamesi pa krene da razvlaci.... :mrgreen: ajde srecno a ti kad se setis uzmi malo da se razgibas...mnogo si se ulenjila :lol:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#32 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 December 2010 - 01:57 PM

pa malo zamesi


nece nista da skodi?

:lol:
  • 0
Postavljena slika

#33 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 02 December 2010 - 02:09 PM

mesi me decko,a da sam se ulenjila to je tacno... :mrgreen:
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#34 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 02 December 2010 - 03:25 PM

evo ja bila kod ortopeda,rekao mi je da je u pitanju tetiva koja se zove BURZA verovatno je povredjena i dao mi je terapije,i rekao mi je da posle 2-3 nedelje dodjem na kontrolu,i ako mi terapije ne pomognu uradice magnetnu rezonancu i verovatno operaciju... n:smil42d2

Bez želje da nipodaštavam zvaničnu medicinu i vređam doktore,ali nažalost većini njih je znanje na nivou snimićemo,stavićemo u gips,isećićemo (operisaćemo),pij ove lekove...Bol u ramenu i meni se javljao,traje nekih mesec dana,trpim,prilikom treninga ne forsiram tu ruku,kako došlo tako otišlo :) Moj drugar je imao isti problem.On je takođe išao kod doktora,fizioterapeuta i ništa.Ali pošto je on takav kakav je,on je sam sebi prepisao terapiju.Što ga rame jače boli,to on više trenira.Stisne zube i trenira.Sad više nema bolove.Što reče ZEGGERR u svom postu,on je sebi prepisao terapiju plivanje i tako rešio problem.I za mnogo teže povrede i bolesti postoje mnogo lakše metode da se one reše.Ukratko rečeno,operacija nikako [-X i malo više vere da Bog pomaže,ako se mi malo potrudimo.Nebrini sve je u redu :D P.S. Ako smem da se našalim,možda Vas dečko previše mesi (to pomenuste u nekom predhodnom postu) :D :D :D
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#35 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 02 December 2010 - 06:04 PM

@Legionar
Ma ja sam na kraju i kocu strasnog maltreta po bolnicama, snimanjima i odJebavanjima od strane mdicinskog osoblja, na svu srecu nabasao na coveka koji je znao da procita snimak, inace do tada mi niko nista nije rekao ama bas nista pametno... Posto nisam cutljiv ni smusen, sta god sam mogao da izvucem od tog doktora koji je 'pravilno' procitao snimak, ja sam ga ispitao. On je rekao, nema tu sta da se radi sa medicinske strane-nagomilavanje kalcijuma je posledica neke davne povrede i da moj organizam tako reaguje; osim da se stalno razgibavam i razmrdavam, da mi zagrevanje tog dela tela traje mnogo duze nego sto bih ja to voleo. Zakljucio sam da mi je najbolje da privremeno batalim bilo koje aktivnosti tipa dizanje tegova ili sklekovi/zgibovi, pa sam se bacio na plivanje i bazen.
Moram priznati da me je prvih 2 meseca rame strasno bolelo nakon svakog termina na bazenu, ali ne odmah, nego u toku noci, i posebno sutradan. Nisam odustajao, jer nisam radio nista lose. Doktro je rekao da ce se kalcijum sam razgraditi od kruznih pokreta ruke, i naravno uz dodatak magnezijuma ishrani. Sa plivanjem sam nastavio oko godinu ipo 3-4 termina nedeljno, i bio sam se prilicno navukao na takav rezim, ali mi je vec nakon pola godine bilo mnogo bolje, bol me vise nije mucio.
Da napomenem da to nije usamljen slucaj u mom zivotu, lomio sam se previse puta. Iz toga sam zakljucio da mnogi medicinari u nasem sistemu samo gledaju da pacijenta skinu sa dnevnog reda. Doziveo sam da mi se obrcaju sa najvecim ponizavanjem i uvredama jer su nadrndani, a ja sam samo dovezen i lezao izlomljen bez ijedne izgovorene reci...
naucio sam da moram da pojurim sve sto mogu kako bih dosao do nekog ko moj snimak ili neke rezultete ne gleda preko one stvari, nego ima bar malo interesovanja. Shvatio sam da sve moram da pitam i iscackam jer drugacije mi nista nece reci.
Jednom sam imao jacu povredu mekog tkiva na ledjima, padom sam povredio skoro pa cela ledja osim ramenog pojasa. Doktori su me snimili i poslali kuci sa pricom da ne mrdam bar mesec i duze dana. Izdrzao sam 5 dana i pozvao jednog prijatelja ciji otac ima ordinaciju, oni su me prijateljski pregledali (besplatno) i rekli da nikako ne smem da mirujem. Dali su mi predlog lagane masaze i istezanja, raznih obloga i jos nekih tretmana koji su potpadali pod fiziklanu terapiju. Neverovatno je da sam samo nakon 4-5 dana stao na noge i poceo normalno da hodan, a do tada sm bio kljakav i neupotrebljiv.
Ne zelim da pljujem po medicinarima, ali kao i mnoge druge grane ovog naseg sistema, nisu bas zainteresovani da se smaraju sa nama.
Cuvajte se ljudi koliko god mozete. Kada sam bio mladji neverovatno mnogo sam se lomio, samo zbog sopstvenih ludosti. Sada sam malo razumniji pa se cuvam.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#36 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 02 December 2010 - 07:22 PM

e ovako...danas sam se javila fizijatru i ona je pogledala snimak i posle 2-3 sekunde je rekla,pa vi "devojcice" imate cistu na klavikuli(kljucna kost) i pokazala mi zatamljeno mesto na njoj...ja sam bila :shock: e a onda mi je rekla latinski naziv tendovaginitis (znam da se sad smejete) al to sam vec operisala na rucnom zglobu i ponovo mi se pojavilo...krenucu na terapije a sutra idem na ultrazvuk izvucicu sto je vise moguce testova da se potvrdi sta je a ako mi stvarno nista ne pomogne moracu na operaciju jer cista ne prolazi sama od sebe i ako prodje opet se vrati...ocigledno je moj organizam sklon ka tome...jbg... n:character0074
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#37 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 02 December 2010 - 09:29 PM

Da imas tu nesrecu da te hoce ciste. Tako i moj organizam reaguje na povredu zglobova, nagomilava kalcijum....
Stisni zube i isteraj to do kraja. Cuvaj se.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#38 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 02 December 2010 - 09:30 PM

ZEGGERR je čovek sa nažalost vrlo bogatim iskustvom u povredama.Priča je vrlo poučna.I potvrđuje moje skromno mišljenje o zvaničnoj medicini i ljudima koji je nažalost predstavljaju.A tako je lepa "profesija",ali nažalost ljudi završavaju medicinu da bi nosili beli mantil i titulu doktor,čast izuzecima.Ali svako će primiti svoju platu.

MARRA84 Složiću se da neke "boljke" imaju tendenciju da se "vraćaju".Mada mislim da je tome razlog,što se ne otkloni uzrok,koji dovodi do pojave neke boljke.Samo se otkloni posledica.Npr.jedete nešto što dovodi do pojave osipa na koži.Uzmete neku kremu i osip nestane.Vi naravno i dalje jedete što ste jeli i osip se opet pojavi.I tako u krug.To je moje skromno mišljenje.Čoveka koji se u medicinu mnogo ne razume,ali,neka mi Bog oprosti,o duši nešto znam :)
Pošto um pokreće telo, i u telu i na telu se ništa ne događa dok se prvo u umu ne rodi misao.To je ono na šta sam mislio u predhodnim rečenicama.Neka mi Bog oprosti na ovolikoj brbljivosti,a svima na forumu želim svako dobro :D n:grandpa
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#39 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 02 December 2010 - 09:35 PM

hvala n:grandpa
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#40 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 December 2010 - 11:03 PM

e a onda mi je rekla latinski naziv tendovaginitis (znam da se sad smejete)

Ma daj... otkud ti ta ideja? :D Al ipak, jesi li sigurna da te mesi dovoljno? :D

Ne ljutiš se, nadam se :D . Malkice još o doktorima - sinoć je dežurni neurolog na Urgentnom u Novom Sadu terao moju suprugu da drugi put u roku od 10 minuta meri temperaturu (prethodno je nije imala), i to dugo, uzeo toplomer i rekao: "Aha, 37,1 ! To je strašno opasno!" i poslao je sa neurologije na infektivno, da izbegne da uradi intervenciju koju je tražila prethodna doktorka (koja je završila smenu)... Na infektivnom, naravno, temperaturi ni traga ni glasa, pa danas s doktorima sve iz početka, na svu sreću bez posledica za sada... (ime i prezime vajnog doktora poznati redakciji :D ). Kod njih se, valjda, manjak ljudskosti najviše primećuje...
Na svu sreću, ima dobrih i normalnih i treba ih se držati (makar i privatno).
Odoh u off, al sad mi je lakše, ne izbija mi ovaj iz glave...
  • 0
Homesick for a place you've never been...




1 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Facebook (1)