Jump to content


Fotografije

rame


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
54 odgovora na ovu temu

#1 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 29 November 2010 - 03:34 PM

da li je nekog od vas iz cista mira pocelo rame da boli,bez povrede bez pada...
kad vozim bajs boli kad podignem ruku boli i uopste u pokretu boli kad miruje ne boli...dal je neko imao slicno iskustvo? :cry:
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#2 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 29 November 2010 - 03:40 PM

Gde tacno je bol? I kakav je osecaj, kao da je nesto istegnuto, ili ukljesteno, ili te boli nesto ispod koze-povrsinski? Da li si ikad ranije, pa cak i davno povredjivala to rame?
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#3 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 29 November 2010 - 03:59 PM

eeeee, da si muško pitao bi jel možda rame desne ruke :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
šalamala, može to da bude čak i od spavanja, ako stalno spavaš na jednoj strani recimo...
  • 0

profilepic.gif


#4 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 November 2010 - 04:20 PM

Imao sam slicno iskustvo, meni je po nekad umelo da se javi u oba ramena, i da poremeti normalno funkcionisanje. U mirovanju ne boli nista, ali pri odredjenim pokretima (npr kad pokusam da ispravljene ruke podignem do visine ramena) jako boli, bas kao da je nesto ukljesteno. Ovo mi se dogadjalo nekoliko puta, uglavnom zimi. Nikad nisam pronasao uzrok, i ako sam po pomoc isao i do sportskog dispanzera, jednom prilikom. Dobra stvar je sto kako naidje, tako i prodje, nekad za 2-3 dana, nekad za vise.
Nisam ti nesto bio od pomoci, ali eto - nisi jedina :)
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#5 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 November 2010 - 04:50 PM

Sto rece Sirius moze i od spavanja, zbog toga mene ponekad boli rame uglavnom kada zaspem na ledjima, a ruku drzim ispod glave, mada tako retko spavam. Drugo ako te boli nonstop onda najbolje idi kod lekara, a mogla bi i pre voznje malo da uradis vezbe istezanja za taj deo.
  • 0

#6 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 29 November 2010 - 10:31 PM

nikad ranije nisam povredjivala rame,nije od spavanja sigurno jer nikad ne spavam na jednoj strani U PITANJU JE SAMO LEVO RAME :P bas kao sto neko rece kada ispruzenih ruku stavljam nesto visoko,kad oblacim jaknu,kad gurnem ruku recimo u zadnji dzep...
ne boli ispod koze niti boli kao neko iscasenje ne boli u zglobu vec kao da je misic u pitanju i kad stisnem na to mesto i onda boli...
danas htedoh da se provozam po suncu i nisam mogla ni 500m da izdrzim bolelo me...
boli vec 3 nedelje i bila sam kod lekara al nije htela da mi da uput... :roll:
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#7 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2010 - 11:12 PM

Veoma je nezahvalno davati bilo kakve dijagnoze "na slepo", ali bol u ramenu koji pritom tako dugo traje NIKAKO nije za podcenjivanje.

"Ne shvatajte olako bol u ramenu, jer on može dovesti do trajnog invaliditeta i onoga što se u narodu zove „sušenje ruke“, upozorava najveći stručnjak za rame u čitavom regionu dr Ivan Diklić, specijalista ortopedske hirurgije. Zahvaljujući stručnoj knjizi „Hirurgija ramena“, rad ovog vrsnog stručnjaka s ortopedske klinike „Banjica“ našao se u najprestižnijem svjetskom časopisu iz ortopedije (The Journal of Bone and Joint Surgery), koji ima američko i britansko izdanje.
Ova priča bitna je kako za one koji se bave sportom, tako i za svakoga ko je osjetio bol u ramenu.
-U ramenu postoji grupa od četiri mišića, takozvana rotorna manžetna, i kad jedan od njih pukne, a posebno glavni supraspinatus, čovjek ne može da podigne ruku. Do pucanja mišića može doći veoma lako, usled obavljanja kućnih poslova ili bavljenja sportom. Uzrok pucanja mišića je nagli trzaj rukom, a do toga može doći prilikom pranja prozora, pločica ili naglog cimanja u autobusu dok se držite za rukohvat, ali i kod nezgodnog držanja ruku za radnim stolom. Prilikom pada znatno češće puca mišić ramena nego što se povrjeđuje nerv. Ta najčešće neprimjetna, kratkotrajna bol, o kojoj i ne razmišljate, kasnije nerijetko vodi ka nepodnošljivim bolovima koji mogu da nastupe i poslije par dana. Naime, nakon povrede nastupa grejs period, odloženo dejstvo bola, koje nastupi kada čovjek i zaboravi da ga je nakratko zaboljelo rame, da je istegao mišić. Bolovi se karakteristično javljaju noću, pred spavanje, i traju do ranih jutarnih sati, objašnjava dr Diklić kako da prepoznate da se ne radi ni o kakvoj reumi ili promaji koja vam je zahvatila nerv, već o povredi koja može da bude opasna.
Naš sagovornik objašnjava da uglavnom svi, pa čak i ljekari, misle da je nerv uzrok noćnih bolova u ramenu.
-Ti noćni bolovi zbog kojih čovjek ne može da spava, slično kao kod zubobolje, najčešće su znak da je mišić pukao. Okreće se u krevetu, šeta po sobi, ali ga bol i ako legne i usni permanentno budi iz sna, objašnjava ovaj specijalista.
Poslije takve neprospavane noći, pacijenti najčešće ujutru odmah odu kod ljekara i na rentdgen, ali dr Diklić objašnjava da se na rentdgenskom snimku ne može uočiti da je mišić pukao.
-Ljekari obično kažu da nema razloga za brigu, da je u pitanju samo nerv, jer rentdgen ne može da uoči povredu mišića. I tada se pribjegava fizikalnoj terapiji, ali vježba ne vrijedi kad je mišić pukao. Mora se primijeniti operativni zahvat rekonstrukcije povrijeđenog mišića, upućuje ovaj vrsni ortoped koji je pet godina svog profesionalnog rada posvetio pisanju „Ramena“ (izdavač "Naučna KMD") da bi kolegama pružio stručno utočište za patologiju ovog dijela tijela, a pacijente oslobodio noćne more.
Dakle, preporuka dr Diklića je da se obavezno obratite ljekaru ukoliko bolovi u ramenu, nakon naglog trzaja, traju nekoliko dana, odnosno noći i da se ne zavaravate upalom nerva.
-Ako nijeste u mogućnosti da odete kod ljekara ili u blizini nema stručnjaka, u najvećem broju slučajeva pomaže hladna ili, pak, topla obloga, zavisi od povrede. Treba probati jedno, pa drugo i vidjeti šta više prija. Uz to, treba uzeti analgetike, ali odlazak kod ljekara se ne smije odlagati, upozorava naš sagovornik.
Kako objašnjava dr Diklić, dešava se i da tetiva duže vrijeme polako puca pa se čovjek postepeno navikava na bol… U ovakvim okolnostima i trauma male jačine, kao što je naglo cimanje u autobusu ili obavljanje sportskih i kućnih aktivnosti, može prouzrokovati pucanje mišića.
-Ako mišić naglo pukne, onda nastupa krvarenje koje može da se umanji hlađenjem nastalog otoka ledom. Period od povrede do operacije ne smije da bude duži od šest do osam nedjelja, jer se mišić odvoji i poslije ne može ili je mnogo teže da se vrati na mjesto gdje se pripaja i ušiva. Važno je da svi pacijenti znaju da mišić koji ne radi atrofira i da njegovo tkivo prelazi čak i u masnu degeneraciju, upozorava dr Diklić.
On ukazuje da postoji parcijalna i totalna ruptura mišića ramena, kada čovjek uopšte ne može da podigne ruku. U životnoj dobi od 15 do 60 godina češće dolazi do iščašenja ramena ili parcijalne rupture mišića i tada osjetite da vas jedan dio ruke boli, a drugi ne."

Dakle moj savet - što pre neka to pogleda dobar ortoped, ako je potrebno neka se i snimi da bi se postigla pravilna dijagnoza i sprovelo lečenje ukoliko ima potrebe. Imaj na umu da oporavak od povrede mišića traje dosta dugo, pa zato reaguj što pre.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#8 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2010 - 11:14 PM

Jbg stigla te licna karta :P

Serious, idi kod normalnijeg lekara, pokupi uput pa pici na Banjicu.Moguce je da imas neko zapaljenje (nazebi, prehlade , ....). Slicno je imao moj matori pa je zaglavio par meseci na fizikalnoj.Najmanje sto su mogli & morali da rade je da ti uslikaju rame na rentgen-u.
  • 0
Postavljena slika

#9 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 29 November 2010 - 11:57 PM

@misaxtr
citala sam taj tekst zato i hocu da idem da se pregledam prvenstveno zato sto mi se vozi bajs :)
samo htedoh da vi'm dal ima nekog sa slicnim iskustvom ;)
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#10 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 08:56 AM

U starom DIF-u imas ordinaciju 'Fizikus' koja se vrlo ozbiljno bavi sportistima, pa ih nazovi ili idi do njih. Njima je sigurno poznat takav ili slican problem.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#11 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 November 2010 - 09:31 AM

Moj slučaj:
mesec dana me je nešto bolelo oko ramena. Pošto se to javljalo dok sam rekreativno igrao odbojku, pri određenim udarcima (smečevima), mislio sam da je u pitanju neki ligament ili tako nešto.
Na kraju se ispostavilo da mi je ključna kost naprsla (to sam saznao jer mi je pri otvaranju vrata ista pukla).
Sad me isto rame boli pri nekim pokretima, ali "tešim se" što i mnogi drugi imaju sličan problem. Uglavnom rešavamo to zagrevanjem i "konjskom" mašću.
Pre par meseci i mene je bolelo pri određenim pokretima (češanje desnom rukom preko levog ramena, ili češanje desnom rukom srednjeg dela leđa) pa me baš zanima šta će lekar da ti kaže.
Rame je valjda dosta zeznuta stvar jer tu ima mnogo spojeva i ukrštanja mišića...
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#12 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2010 - 10:37 AM

U starom DIF-u imas ordinaciju 'Fizikus'


Jeste, a koliko se sećam - glavni u ordinaciji je Miloš Obrenović...svojevremeno sam tamo radio test opterećenja...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#13 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 10:54 AM

Moj slučaj:
mesec dana me je nešto bolelo oko ramena. Pošto se to javljalo dok sam rekreativno igrao odbojku, pri određenim udarcima (smečevima), mislio sam da je u pitanju neki ligament ili tako nešto.
Na kraju se ispostavilo da mi je ključna kost naprsla (to sam saznao jer mi je pri otvaranju vrata ista pukla).
Sad me isto rame boli pri nekim pokretima, ali "tešim se" što i mnogi drugi imaju sličan problem. Uglavnom rešavamo to zagrevanjem i "konjskom" mašću.
Pre par meseci i mene je bolelo pri određenim pokretima (češanje desnom rukom preko levog ramena, ili češanje desnom rukom srednjeg dela leđa) pa me baš zanima šta će lekar da ti kaže.
Rame je valjda dosta zeznuta stvar jer tu ima mnogo spojeva i ukrštanja mišića...

vrlo dobro znam sta je prelom i mislim da nije prelom,vec ima veze sa nekim misicem cim boli samo pri odredjenim pokretima,al ici cu na Banjicu jer tamo imam vezu pa cu videti sta je... :wink:
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#14 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 01:24 PM

U starom DIF-u imas ordinaciju 'Fizikus'


Jeste, a koliko se sećam - glavni u ordinaciji je Miloš Obrenović...svojevremeno sam tamo radio test opterećenja...


Jeste Miso, Miloš Obrenović je i dalje glavni u Fizikusu. Sasvim su dobra ekipa, i sto je najbitnije strucna.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#15 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 01:54 PM

sutra ujutru idem na banjicu tako da javljam se sta je bilo... :mrgreen:
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#16 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 03:40 PM

Odlicno javi, jer nas sve zanima sta je u pitanju.
Ja sam imao posledicu povrede ramena, koja se ispoljila kao nagomilavanje kalcijuma u ramenom zglobu. Osecaj je bio izuzetno bolan, ali samo u polozaju ruke kada pokusavam da je podignem iznad glave, posebno kada dizem ruku sa prednje strane tela. Bol je bio jaci ako je ruka malo savijena u laktu. Taj nagomilani kalcijum se video na rendgenskom snimku, ali nije bilo neke pametne trapije, pa mi je doktor savetovao stalno razgibavanje i pojacane kolicine magnezijuma.
Od svega sto sam pokusao, najvise mi je prijalo plivanje- kao samostalno odredjena terapija :mrgreen: tako da sa 4 puta nedeljno na zatvorenom bazenu relativno brzo resio problem.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#17 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 05:15 PM

nagomilavanje kalcijuma moze da se spreci uzimanjem fosfora,tj pijenjem gaziranih sokova...al to nije pametno jer ces onda unistiti kalcijum u celom telu... :D
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#18 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 06:19 PM

nagomilavanje kalcijuma moze da se spreci uzimanjem fosfora,tj pijenjem gaziranih sokova...al to nije pametno jer ces onda unistiti kalcijum u celom telu... :D


Hvala :lol: resio sam se viska kalcijuma i to pre 15 i vise godina.....
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#19 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 30 November 2010 - 06:34 PM

e pa extra... :D
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#20 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 01 December 2010 - 08:35 AM

evo ja bila kod ortopeda,rekao mi je da je u pitanju tetiva koja se zove BURZA verovatno je povredjena i dao mi je terapije,i rekao mi je da posle 2-3 nedelje dodjem na kontrolu,i ako mi terapije ne pomognu uradice magnetnu rezonancu i verovatno operaciju... n:smil42d2
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika