Jump to content


Fotografije

Gume, sirine, kramponi ...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
365 odgovora na ovu temu

#21 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 April 2008 - 10:57 PM

Hvala na odgovoru, tako sam i pretpostavljao. Poređane od bolje ka lošijim ili obrnuto?
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#22 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 April 2008 - 11:41 PM

Gume su poredjane od najslabije do najkvalitetnije. Znaci Rubena,Michelin, Kenda, Maxxis
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#23 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 26 October 2008 - 09:06 PM

Evo neko od iskusnijih da mi kaze samo, naime zabolo mi se parce stakla , recimo, 3 mm sa 15mm u gumu. NAravno u sekundi je ispustila, ja sam zamenio i sve o.k. Ali sam sutradan sa unutrasnje strane spoljasnje stavio flekicu i zakrpio je. Sad je super sve. Medjutim isti dan mi se probusi prednja, ovaj put parce aluminijuma, sitno ali je ostalo u gumi pa sam ga naso. Opet sam zamenio ali nisam i tu unutrasnju krpio. Pitanje je da li sad postoji veca opasnost od busenja gume tj. da li se rupa na spoljasnjoj, koja je minijaturna, krpi obavezno ili sta ? :?:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#24 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 October 2008 - 09:32 PM

Ne, spoljasnju krpis samo kada su neke velike isekotine i rupcage, u protivnom, nema potrebe. Naravno, ako je tubeless u pitanju, stvari su drugacije, ali se tada sipa unutar gume specificna smesa - tecnost koja sluzi da i kada nabodes gumu na nesto, ona zapusi rupu pre nego se guma iole pocne da ispumpava, pa si tako resio krpljenje i busenje gume jednim udarcem.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#25 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 27 October 2008 - 01:38 AM

Hvala Miso. Tako sam nesto i pretpostavio. Reko, ako je bas minijaturna onda nema potrebe, ali to kad mi je ta komadina stakla usla u gumu ocigledno je bilo da je za krpljenje.Nije TL.
Mislim da sam ovde na forumu procito da je neko imo problema sa tom tecnoscu za tubeless. Posto je to neka vrsta lepka, valjda taj lik kad je vozio pukla mu je i sva tecnost iscurela po tocku i napravilo se dva puta vece sranje. :?
Licno, bar iz prica i dogadjaja koje sam slusao od ljudi koji koriste tubeless, nikad to ne bi stavljao. Svalbe guma neki lik kaze stavio je sve po propisu , na odredjen pritisak sve kako treba i kad je presao preko nekog kamenja kaze guma samo spala. Malo se pomerila i ispustila. #-o

Gume su poredjane od najslabije do najkvalitetnije. Znaci Rubena,Michelin, Kenda, Maxxis


Verujem da si zurio pa si zaboravio, ali ja ne vidim da si pomenuo Hutchinson. Koristio sam Michelin pre, ali uzas. H je keva, sto bi rekli. Napred i nazad imam 2.10. Modele Buldog i Spider. Ova prva je za sve terene, ova druga je za off road. Super su. Sa tom zadnjom, posto sam je odma stavio i kad sam bajs uzeo preso sam 6500 km i krampona jos ima, nije se cepala, i dan danas se ponasa na mokrom, off-u i krivini kako i treba. Mislim dosta ljudi je subjektivno po pitanju guma, po sistemu - sta imam, najbolje je. Pozzz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#26 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 October 2008 - 06:17 AM

Od Hutchinsona je dobra Python za suvo vreme i Scorpion za blato. Slična (bolja) šara Python-u je na Geax Saguaro gumi. Kažem bolja jer se guma odlično ponašala i na blatu. Uz to sam sipao i NoFlats "mleko" i sećam se da mi je guma samo možda 2 puta "rekla" pssss na kratko 8) Dakle, vozim ih od trke na Popovici i od tada nisam imao veću intervenciju od doduvavanja gume :wink:
  • 0

#27 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 October 2008 - 12:08 PM

Za ovu unutrasnju...mislete na Michelin C4 AirComp Latex Mountain? Gde ima se kupi ta guma kod nas i koliko para?
  • 0

#28 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 October 2008 - 08:29 PM

Nemojte kupovati te "balonke" pucaju ko lude... drugaru je letos pukla dok smo sedeli i blejali (pored bajkova)... nabudzite tubeless i nema da mislite :wink:
  • 0

#29 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 October 2008 - 10:53 PM

je l' koristi neko ona seal pakovanja, tj. lepkove koji se sipaji u tubeless. Moze li se to izvesti, ali sipati u obicnu unutrasnju? Imam takvu akciju na umu. I sta od toga za u tocak, kupiti. Dajte malo opise, instrukcije, itd... :)
  • 0

#30 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 October 2008 - 11:28 AM

http://www.weldtite.... ... alant.aspx

Ovo se sipa u unutrašnju gumu, napumpa i tera dalje.

http://www.rema-tipt... ... 116336.rtt

takođe, samo u tip-top verziji. Tip-top ima Capriolo i u 27 marta prodavnica koja ih zastupa, dok je weldtite držao Planetbike.

Lično, imam weldtite, ali nisam upotrebio do sada ni jedan put, na trkama mi nisu pucale gume n:yahoo
a kada vozim van tih dešavanja, nije mi baš tolika frka sa vremenom da ne mogu da stanem i zamenim ili zalepim gumu.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#31 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 29 October 2008 - 11:52 AM

Ako neko ima isksutva sa semi slick gumom MIchelin koja je kao neka trkacka verzija gume za MTB. Znaci po sredini slick, na krajevima kramponi ali je valjda zbog tezine ili sl. ,kao recimo kod Hutch. Air light tehnologija, napravljena za trku. Pa posto ja ocu od sledece godine da odma nabacim semi slick, sta preporucujete ? Meni se ova guma svidela jako. Sad jos jedan detalj, ne znam da li je to standard ili je ova samo bila takva, ali je cela guma zelene boje.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#32 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 October 2008 - 05:54 PM

je l' koristi neko ona seal pakovanja, tj. lepkove koji se sipaji u tubeless. Moze li se to izvesti, ali sipati u obicnu unutrasnju? Imam takvu akciju na umu. I sta od toga za u tocak, kupiti. Dajte malo opise, instrukcije, itd... :)

ja koristim Joe's No Flats, i verovatno moze da se sipa u unutrasnju ali samo u onu gde imas ventil na odvrtanje...
Postavljena slika

Ako neko ima isksutva sa semi slick gumom MIchelin koja je kao neka trkacka verzija gume za MTB. Znaci po sredini slick, na krajevima kramponi ali je valjda zbog tezine ili sl. ,kao recimo kod Hutch. Air light tehnologija, napravljena za trku. Pa posto ja ocu od sledece godine da odma nabacim semi slick, sta preporucujete ? Meni se ova guma svidela jako. Sad jos jedan detalj, ne znam da li je to standard ili je ova samo bila takva, ali je cela guma zelene boje.

Krampon je krampon... ali zavisi kako vozis bajk, ako imas nameru da se takmicis, onda ti ne preporucujem nista sto ima slik u imenu :)
  • 0

#33 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 29 October 2008 - 06:31 PM

gamzzy, jel to jedna bocica za jednu gumu? video am nesto slicno kod harija, sipa se u zdravu gumu i vozis stim, ali najveca mana je sto poveca masu bajka za pola kile minimum.
  • 0

#34 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 October 2008 - 06:37 AM

ja stavim oko 1,5dl po gumi, moze i manje, ja prvi put stavio bas jako malo pa se negde izgubilo?! Sada kada stavim deci i po stalno cujem tecnost kada zatresem tocak. I ne razmisljam se da li vozim preko stakla ili trnja 8)
Sa druge strane kada pogledas to je 150g po gumi na "vec tesku spoljnu" ALI imas onaj neki osecaj sigurnosti ;) ja pumpu ne nosim sa sobom od juna meseca...
  • 0

#35 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 30 October 2008 - 11:37 AM

gamzzy:

posto vozis tubeless, koje bi bile prednosti u odnostu na default gume? nemam iskustva sa istim pa jedino vidim mane :) ,ako probusis tubeless na voznji mos da se slikas (ili da sipas magicnu tecnost, al opet moze da se probusi), zeznuto zalepiti gumu, skupe pretpostavljam... ?
  • 0

#36 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 October 2008 - 12:20 PM

"Magičnost" ovih tečnosti se sastoji u tome da kada je jednom uliješ u sistem - ona služi kao svojevrsna "barijera" za bilo šta što preti da buši gumu. Naime, vidiš trn u njoj - izvadiš ga - izađe mikronski malo te iste tečnosti - i tu je kraj - vozi dalje. Tečnost deluje na celoj površini gume, pa prema tome nemaš problem ako recimo u toku vožnje probušiš i 5x gumu. Ovde se jedino pojavljuje problem ako je velika rupa ili posekotina gume - onda ostaje da se vulkanizira iznutra, ali su to relativno retke pojave. Cena ovih guma jeste veća, ali generalno, uz pomenutu tečnost dobijaš sigurnost i varijantu da više ne moraš da razmišljaš o bušenjima.
Naravno, ako nemaš tubeless felne - imaš 2 varijante - da kupiš set koji obične felne pretvara u tubeless što je i najekonomičniji prelaz, ili da kupiš tubeless varijantu točkova.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#37 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 October 2008 - 10:08 PM

@Gamzzy - Gde nabavljas tu tecnost i koliko para.

@MisaXTR - Probao sam Tip-Top...Sipao kroz auto ventil (naravno, skinuo prvo iglicu) 125 ml, grubo, prodrmao, izokretao tocak, sve sto treba. E, sad, aj kao da probam, izbusim gumu namerno i nista, ona ispusta. Cekaaam... okreci, tresi gumu, ona i dalje ispusta. Posle meni padne napamet, da je mozda greska sto nije bio veliki pritisak u gumi, jer kuci nemam kompresor. Mislim da ona centrifugalna sila nije bila jaka, da povuce tu smesu, da zacepi gumu. Ili je nesto drugo u pitanju, recite mi, ne znam, samo nagadjam gde je greska.

Inace, taj Tip-Top je mesavina nekog gela, vlakana i sitnih parcica gume. U Capriolu kosta oko 870 din, kod uvoznika u 27. marta je oko 500 kinti!

I sto rece neke, oseti se tezina u tockovima, ali to je cena koju placas ako ne zelis a brines o busenju gume.

- Drugo, kad smo kod cene, da nadovezem - U Capriolu je Michelin C4 360 din, a u u Tigrovim prodavnicama 260 din!!

P.S. Ovo sam namerno stavio podebljano, da ljudi koji planiraju pazariti ove stvari, ne sipaju firmama u dzep veci profit od ocekivanog. :D
  • 0

#38 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 October 2008 - 12:46 AM

Negde sam vec pisao al ajde da ponovim :D To sredstvo protiv busenja sam jednom sipao cisto preventive radi, ali imao sam peh da rasecem gumu na staklo, a u tom slucaju nista ne pomaze. Spoljna guma je bila za baciti. Da steta bude jos veca ta tecnost se razlila po tocku i zicama pa sam imao muke oko ciscenja zica.

Sada koristim Schwalbe Marathon Plus spoljnu i nisam je busio 3 godine ili oko 30000km. Rezervnu vise ne nosim sa sobom izuzev na dugacke ture, ali tad vozim specijalku. 8)
  • 0

#39 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 October 2008 - 06:37 AM

[youtube_embed][/youtube_embed]

@stolegrom
Videcu da li covek jos ima toga pa cu ti napisati PM

@Hari
Naravski, kada se guma pokida, to je kraj.

Tubeless felne nemaju rupica niti bilo cega gde vazduh moze izaci, tako da se ne desava sto i Hariju... Takodje treba imati i ventil za tu felnu. Takodje, moze da se felna konvertuje za tubeless =D>
  • 0

#40 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 November 2008 - 05:29 PM

Hvala na klipu, gledao sam ga vec. Ovi likovi toliko izbusise gume, da jos malo nece ostati ni jedno parce na njima. :D Super to deluje, samo hocu i ja da to sprovedem u praksi. :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika