Jump to content


Fotografije

Hocu da kupim ovaj KTM,pomoc!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#1 VeskoR1

VeskoR1
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 08:05 AM

Dolazi zima,stari bajk se prodaje sastavljam novi. Hocu ram da kupim iskljucivo noviji KTM. Imam rici delove od starog,trebace mi jos tockovi i menjaci i da sastavi preko zime novog putka.

Visok sam 183 cm,unutrasnja duzina noge je 86 cm. E interesuje me sad ova veklicina KTM rama od 53 cm ili 21 inc. Do sad sam vozio Polara Avalanche 51 cm i ok je bio. Probao sam od od devojke Bianchi-a on je 48 cm i kad izvucem sticnu do kraja tad mi je ok ali mi nekako dodje blizu volan. Sta vi mislite za ovaj nram iz oglasa i moje proporcije. Nisam nikada vozio 53 cm dal je to preveliko za mene. Pitam jer kupujem go ram i ne mogu da ga odmah probam.

http://www.cikloberz...ow.php?id=26141


i dal zna neko koji je promer sticne sedista posto nema na sajtu njihovom te domenzije.

Unapred hvala
  • 0

#2 VeskoR1

VeskoR1
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 08:07 AM

I gledao sam na sajtu KTM oni nemaju ram od 5o cm ili 51. Njima je ram ili 48 ili 53 cm nema izmedju. Bar sto se tice ove serije Ultra
  • 0

#3 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 08:43 AM

Vozim samo drumas pa nemam pojma o velicini ramova MTB-a ali i tu vazi pravilo da je bitna duzina rama a ne visina.
A od onoga sto sam pokupio uz put sto se tice MTB velicina, za moju visinu od 181 cm (kazu da) je 19" prava mera. Mada verovatno kao i kod drumasa moze da bidne ali ne mora da znaci :mrgreen: .
  • 0
.

#4 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 October 2010 - 09:16 AM

za tvoju visinu max 19 inca
  • 0
........

#5 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 30 October 2010 - 10:09 AM

ja sam visok oko 1.80 i vozim genius-a m velicina ... nbt ... a el imas ti hidraulicnu disk kocnicu ?.. posto je disk only ram ?
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 10:43 AM

I gledao sam na sajtu KTM oni nemaju ram od 5o cm ili 51. Njima je ram ili 48 ili 53 cm nema izmedju. Bar sto se tice ove serije Ultra


Pa covek je i napisao 53cm? :roll: Inace, duzina rama je 608mm, sto mi se cini kao predugacko za tebe. U njega ide sticna manja od 31.6mm, to je sigirno. I da, trebace ti hidraulika, jer na ovaj ram ne mogu v-brake kocnice.
  • 0

#7 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 11:22 AM

Šticna je 27,2

http://www.scribd.co...portKATALOG0808
  • 0

#8 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 30 October 2010 - 01:39 PM

Ovo ti je veliko, vozio sam stariji ram te visine i bio mi je bas ogroman...
Inace tu smo... iste visine.

Dakle nista preko 20 inch ili 50 cm, mada i to moze da bude nezgodno ako je geometrija njesra.
Tako da juri nesto oko 19 - 20 inch.

Ja imam jednog od 19.5 i jednog od 20" al na ovom od 20 imam prilicno kratku lulu tako da, je moj licni utisak da je 19-19.5 za tu visinu pun pogodak.
  • 0

#9 VeskoR1

VeskoR1
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 02:38 PM

Ok hvala drugari. Ostaje mi da ganjam ovaj 48 cm to je 19 ka. Hocu samo ovaj ram KTM. Imam hidrauliku formula one. A bas mi se svideo ovaj. Video sam po forumima da je previse velik ram za mene,kazu da je z sume bolji manji ram. Ok hvala vam
  • 0

#10 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 October 2010 - 03:14 PM

ti planiras da stavis formulu the one na hardtail xc bicikl ?( mislim moze ali nema potrebe za tim, to je kocnica za FR i DH ako imas neki slab amort brzo ce dobiti luft ot tolke sile) ako planiras da vozis xc prodaj formulu the one i kupi formulu r1 , sto se cene tice u istom su rangu tako da ces ostati na nuli
  • 0
........

#11 VeskoR1

VeskoR1
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 09:52 PM

Eto vidis to nisam znao. Prodacu ih ili cu da menjam za neke slabije uz kakvu doplatu ili za vilu. Kad kupim ram onda cu da sastavljam bajk sa vama i uz vase predloge jer tako necu pogresiti u odabiru delova. Vila ce biti Rock Shox REBA SL polovna,ali kao nova to mi je od drugara sa njegovog starog bajka,jer on sad sastavlja nekog leptira (tako zovem bajkove koji su od 10 kg pa na nize) pa mu ova vila teska. Ja sam imao XCR mg koja je imala 2600 gr i nije mi bila teska :D al posto sam zagrizao u olaksavanje bajka i dizanje opreme iznad deore ka XT-u pocinjem tako i sa sastavljenjem bajka.

Evo sad ako moze predlog i spisak opreme i delova za buduceg putka (konj od milja):
Ram ce biti KTM jedan od navedenih u postu.
Od delova imam Ritchey lulu volana PRO 90 mm OS,volan razer PRO 610 mm OS,sticnu PRO 27,2x 350.
Pogon XT HT2,prednji menjac XT 770 i zadnji XT 770 gs.
Formula one hidraulike koje cu menjati sa ovim drugom za vilu gore navedenu ako vi kazete da je vila ok.
Sediste imam Selle Italia Trans Am i karbonski nosac bidona.

Predlog za tockove,nable,siftere,hidrauliku,rotore,lanac,kasetu.Gume i to samo Schwalbe ( do sad sam vozio Smart Sam 2,1 x26).
  • 0

#12 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 30 October 2010 - 10:12 PM

Kao prvo ne znam sto si se bas vezao za ktm, al dobro :)
Dalje the one kocnice u nekom oglasu su imale cenu preko 250e pa ako je to realna cijena za te pare moze i fox da se uzme sto je po mom licnom misljenju bolja varijanta od rebe (ne kazem, da je losa viljuska, al mi se vise dopada kako radi fox).

Za ostale djelove zavisi koliko planiras da se "otvoris" ali na osnovu ovoga sto imas, mislim da bi bilo glupo staviti neke djelove iz nize klase (> slx), tako da...
  • 0

#13 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 October 2010 - 10:28 PM

aman šta fali da stavi te Formula kočnice na taj bajs? i šta ima veze da je hardtail? :lol:

to je kocnica za FR i DH ako imas neki slab amort brzo ce dobiti luft ot tolke sile


to je relativno.... vila će ionako dobiti lufta ali to više zavisi od težine vozača.... i ne dobija vila luft zbog kočione sile, već je problem ako se stavi prevelik rotor, postoji neka teoretska mogućnost da se deformiše donji deo vile (oko mount-a) ili čak da se mount izčupa! i koliko ljudi vozi vile za koje piše kao max 160mm rotor, sa 180 i 200mm rotorima, i ne raspada im se vila.... to su priče za malu decu...

i bilo bi baš glupo menjati te brutalne kočnice za neke slabije #-o
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#14 VeskoR1

VeskoR1
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 10:28 PM

A te kocnice sam ja dobio za Iphon 3G i to je bilo to,samo sto je mene taj tel kostao 160 e :lol: .
KTM mi je zelja od malena a i zato sto imam karbonski poklopac od vile onaj sto dodje iznad lule i on je od KTM-a. Dobio sam ga davno jos kad sam polara vozio i tad sam sebi rekao imacu KTM m
kad tad. Tako da je to taj pravac. A taj FOX je cudo ali nisam ja bas neki bajker toliki tako da ne bude kad se vozim sa drugarima da se nesto busam :))). Nista uze cu od druga vilu i mozda slabiju hidrauliku i nku hidrauliku do 100 e. E sad ja imam 96 kg visina 183 cm. Mislim da bi trebao da uzmem neke jace tockove.
  • 0

#15 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 October 2010 - 11:48 PM

Vidim da si krenuo da sklapas ozbiljan bajs.Nadam sa da nece da stoji u sobi za reklamu i da uzivas i odmaras oci na njemu.Neznam dali si do sad vozio mtb i dali si skontao sta ti treba za tvoje potrebe.Ali na tvom mestu bi recon vila savrseno odgovarala.A sto se tice tockova na tvoju tezinu nemoj da stedis na gramima,nego uzmi nesto jako.Definitivno bih ja izabrao tockove sa 36 zbica.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#16 VeskoR1

VeskoR1
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 11:52 PM

Naravno da nece. Volim sumu i prirodu. 36 zica o njima sam i razmisljao i mozda mavic bandase za ojacanjima oko nipli ako ima sa 36 zica. A u sobi ce da stoji jer ce ga maznuti iz podruma. Vila je izabrana znaci idemo dalje. Pocecu sa sklapanjem lagano dok nadjem ram. Za iducu godinu cu ga sklopiti nadam se. Ah te pare puste :D
  • 0

#17 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 October 2010 - 03:34 PM

te kocnice vrede polovne oko 200e, ona na oglasima od 250e ako je neko kupio taj ima para za bacanje. znaci slobodno uzmi rebu sl, super amort, ali naravno neka ti drug jos nesto malo doplati
  • 0
........

#18 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 October 2010 - 03:44 PM

imas u capriolu mavic obruceve i sa 36 zbica.Ima x317 sigurno,a za druge modele neznam.Ja imam 317 vec dugo i za rekreativne vozace nemam zamerke.Ja imam 90 kg odprilike i nisam imao muke sa njima do sad.Ali nisam ni divljao bas.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#19 VeskoR1

VeskoR1
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 31 October 2010 - 04:30 PM

Ok,vilu sam vec dogovorio,kad dodje nazad u BG oticu po nju. Ok 317 mavic znaci. Uzecu. E sad ovo oko nabli. Ja imam deore m530 na ranijem bajku koji je ostao za moju dragu,one su za v brake kocnice. Ja cu sada ici na disk. E zanima me jel bas velika razlika u voznji izmendju nabli tipa XT sa obicnim lezajevima i nekih nabli kao sto su DT Swiss i slicne skupe marke koje imaju industrijske lezajeve. Kakva su iskustva sa tim nablama industrijskim. Pratio sam malo polovne ovde na berzi i bas su skupe.
  • 0

#20 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 31 October 2010 - 04:41 PM

Industrijski lezajevi su dugotrajniji i bas mogu da traju.Ali je bitno da biras nable koje imaju neke standardne lezajeve.Recimo novatec su dosta povoljne nove,ali prati oglase pa ako nalete neki tockovi sa industrijskim lezajevima kupuj.Nemoras posebno nable ali ispod 32 zbice ne uzimaj tockove na tvoju kilazu.
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika