Jump to content


Fotografije
- - - - -

bike i zivotinje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#41 lukaj

lukaj
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 22 July 2011 - 12:27 PM

ja nemam tih problema...ja poznajem njihov jezik tako da sam sa njima i oni samnom uvek prijateljski nastrojani :lol:
  • 0
Postavljena slika

#42 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 July 2011 - 09:33 AM

Kakve sve živuljke srećete na drumovima i po prirodi? Ja bio ovih dana vozio par puta noću i sreo par ježeva i prvi put živog jazavca a da sam imao vremena da ga osmotrim iz bliza, obično pretrče put i šmugnu pre nego što se približim. Ovaj tumarao po sred druma i ne *ebe me 5% :), ja tik iza njega i polako. Valjda se bio zbunio od svela, ja stao i on me tako gledao neko vreme dok nisam posegnuo za telefonom onda je strugnuo u žbunje.
A danju često srećem zečeve a uz Tamiš neretko i srndaće, skoro sam jednog video kako se brčka u kanalu a jednom kad sam se peo na nasip mi je izašao tik ispred mene na nekoliko metara, popeo se s druge strane pa se tako iznenadio i zagalopirao preko čistine :).
  • 0

#43 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 July 2011 - 09:55 AM

...gomila seoskih dzukaca juri za tvojim bajsom,nervozane macke skacu pravo pod tvoj tocak,na putevima krave,koze,kokoske...

Mi smo se upravo vratili sa Stare planine, gde smo vozili bajkove po raznim brdima i kroz razna sela... i baš smo komentarisali na tu temu, kako su tu kerovi mnogo mirniji i druželjubiviji, nego kod nas u NS... ovde nas uglavnom uvek pojure i laju na nas kao besni, a tamo su nas samo lenjo posmatrali ili prijateljski "pozdravljali" iz daljine. :D

Inače, lično, nisam imala neke posebne neprijatnosti, tj. ništa što me moglo značajnije uzdrmati. Jedino mi je problem što uvek imam "slike u glavi", kada se sjurim nekim spustom kroz naselje, sa 40km/h, da će mi neka životinjka izleteti pred točak, a onda ne znam šta bi bilo gore, da naglo zakočim ili naglo skrenem u stranu (pri toj brzini)!? :-k
n:bicycle2
  • 0

#44 santjago

santjago
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 July 2011 - 07:29 PM

Ja rasterivanje pomahnitalih pasa obično teram pomoću bidona


Od kad si mi rekao za bidon više ga ne zatvaram (bidon) i ne ostajem bez vode u istom. Najgori su kod mene u kraju, čim krenem na vožnju naletim na njih kod malog Maxija. Tu je najprometnija autobuska stanica u kraju a džukaca 5-6 velikih i jedan mali crni. E, taj je najopasniji, odmah kidiše i urla i povuče ostale. Do sad bih uvek stao i razjurio ih, u zadnje vreme stalno spavaju. A baš bih da probam sistem, kontam da ima uvek ljudi na stanici ako krene loše :mrgreen:
  • 0

#45 Harpier

Harpier
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationBatočina

Postavljeno 29 July 2011 - 08:20 PM

Dok nisam štedeo biciklu, dok nisam vozio drumaša, kad god bi me pojurilo, bežim kol'ko mogu, a kad previše priđe, ili previše ne odustaje, samo ukočim zadnjom i zanesem bicikl, te ga puknem točkom. Ništa strašno, samo vrisne i ode.

Životinja...
Postavljena slika
Neki su mislili da je medved. Ja mislim da nije.

Jedino mi je problem što uvek imam "slike u glavi", kada se sjurim nekim spustom kroz naselje, sa 40km/h, da će mi neka životinjka izleteti pred točak, a onda ne znam šta bi bilo gore, da naglo zakočim ili naglo skrenem u stranu (pri toj brzini)!? :-k
n:bicycle2

Naglo je zgazi! Pa jebi ga, kad ne gleda....
Da ukočiš nećeš sigurno...
  • 0

#46 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 July 2011 - 08:54 PM

Da ukočiš nećeš sigurno...


A mozda bi i trebalo...

[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0

#47 Harpier

Harpier
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationBatočina

Postavljeno 29 July 2011 - 08:58 PM

A mozda bi i trebalo...

Sa četrdeset na sat...? Veća verovatnoća da će da se prevrne nego uspori. Ako to nešto izleće sa strane, čvrst stav na bicikli, jedino što možeš da postigneš. Stegneš volan, vodoravno pedale i nadaš se.
  • 0

#48 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 July 2011 - 08:59 PM

Životinja...
Neki su mislili da je medved. Ja mislim da nije.


Tvor, bre...
http://en.wikipedia....uropean_Polecat
  • 0

#49 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 09 August 2011 - 11:46 AM

U subotu ujutru (oko pola 7) sam krenuo put Loznice i kao i prethodnog puta pre mesec i nešto dana, do Obrenovca idem starim Obrenovačkim putem, samo što je ovog puta bilo mnooogo više lutalica koje jure za bajsom. Aj' da su to neki mali kerići, nego bre oni psi ko konji. Oni manji su mi tu i tamo bili za petama nekih 100m (brzina oko 40km/h kad stanem na pedalu), dok ovi veći krenu nekih 20-30m i onda iskuliraju. Htedo' koristiti sistem za rasterivanje pomahnitalih pasa (prošla strana), ali mi se nije trošila voda, s toga se morah trkati sa njima.

Tako da pazite, u čoporima su, pa ih ima od 3 do 7-8.

I još jedna stvar. Obedska bara + predveče + znoj = bežite glavom bez obzira! Vraćah se iz Loznice preko Obedske i taman se raspakova' (kaciga, rukavice, torbica...), punim vodu na česmi i vidim oko mene neke bube, šta li su već. Posle 20s oko mene brdo obada, ja reko' u 3 lepe... kupim šta stignem, nemam vremena ni da se spremim već uzimam šta mogu i ne stajem do Ašanje. Primetio sam da su me ugrizli par puta, ali tada (tj. sinoć) ništa osim toga nisam ni primetio. Budim se jutros i leva butina otečena i nabubrela k'o testo za kolače. Malo boli, ali više smeta.

Tako da, ja sam za ovo saznao na teži način, nemojte i vi!
  • 0
Posted Image

#50 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 09 August 2011 - 12:45 PM

..............do Obrenovca idem starim Obrenovačkim putem, samo što je ovog puta bilo mnooogo više lutalica koje jure za bajsom. Aj' da su to neki mali kerići, nego bre oni psi ko konji.


To je jedna kritična tačka, stari Obr. drum, jesenas sam tamo naišao na čopor od oko 30 pasa. Bez preterivanja, izbrojao sam. Ladno su stajali na sred puta i iz daljine izgledali kao stado nekih zapuštenih ovaca. Kad ja malo bliže, a ono međutim. Nije moglo da se prođe oko njih, još manje sam bio voljan da prolazim kroz njih, pa je bilo nalevo krug. Kasna jesen, hladno, kerovi nervozni, gladni, tako da [-X
  • 0

#51 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 28 August 2011 - 05:43 AM

Ja jutros patentirao novi način za odbranu od nasrtljvih kerova. Nabodeš prednju, preletiš preko kormana, zapleteš nogu, pa povučeš bajs u salto sa sobom, po mogućstvu se dočekaš na noge, ili na leđa ako imaš ranac, i dok ustaneš, kerovi tragom nestali... :mrgreen:

...elem, od sad kacigu nosim i kad idem da pi*kim!
  • 0
JoJ

#52 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 28 August 2011 - 03:19 PM

Ja jutros patentirao novi način za odbranu od nasrtljvih kerova. Nabodeš prednju, preletiš preko kormana, zapleteš nogu, pa povučeš bajs u salto sa sobom, po mogućstvu se dočekaš na noge, ili na leđa ako imaš ranac, i dok ustaneš, kerovi tragom nestali... :mrgreen:

...elem, od sad kacigu nosim i kad idem da pi*kim!

Zanimljiva taktika, treba to isprobati :)
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#53 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 28 August 2011 - 11:06 PM

Koju ja srecu imah...idem uzbrdo, iz jednog dvorista, napustenog, to je kao neka vikendica, neko malo naselje s 5-6 kuca, al nema nigde nikog, laju kerovi, i brate izlaze ispod ograde i onaj vodja i to najvec pravo na mene. Ja stadoh, i on idalje krece na moju levu stranu ja sam iza bajka, na desnoj. I saginjem se dole tipa kao da uzmem kamen, a svi laju iza ovog i krecu ka meni...medjutim, kako se ja kao savih dole, onaj vodja, taj najveci pas, odjednom nekako poce da vrti repom i da spusta glavu nekako. U tom momentu, ja ga ono pozovem, dodji, dodji, i brate dodje, ja ga pomilovah po glavi(imah i ja muda), i brate kad je pocelo da skace, na mene da me lize, reko koji ti je djavo odjednom.

Naravno, ovi ostali svi utihnuse...i sad brate ja popeh se na bajk, i nista, glvani ker pored mene, ovih 6 iza mene i svi picimo ka napred...Neverovatno...sa vodjom sam opet usput stajao, on skakao, bio pas srecan ko nova godina,...a zanimljivo, ja se s njim sprijateljih, a jedan dzukac koji je zadnji izasao iz dvorista idalje lajao, i kad je video da sam dobar s gazdom-vodjom utihnuo nije pisnuo!

Zanimljivo, da ovi ostali psi, uopste nisu smeli da mi pridju, nekako me gledali s nekim podozrenjem, imali neku distancu, i kad sam god hteo da pridjem nekom, odmah su bezali, ono kao ma pusti mene, vidi s gazdom, ja lajem kad treba :D

Posle sam ja stao na cesmu, oni otisli, pa ih opet sreo, nista nisu pisnuli, ma nista pravi drugari. Mislim da se ovo desava jednom u 100 slucajeva, a da nije tako bilo, naebo bi sam protiv 6-7 ludih kerova u divljini puta...

Jos sam se slikao s vodjom copora, onako kad je na meni-pruzis mu ruku, odmah skace na tebe...

Ujedno, jednom keru je bila skoro pregrizan vrat, tj sav krvav, verovatno od borbi...ma jezivo majkemi...stvarno ovako prodjoh...i slikah kera, i kerovre ispred sebe...mrzime da aploud...ali ima dokazi-a :D :wink: Dakle neverovatno dobro prodjoh.

A da, hvala tom keru, vodji copora, sto je bio baja, pa me zgotivio, inace bi dobro prosao.. :D
  • 0

#54 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 12 September 2011 - 01:25 PM

Eh,juce ajde malo da se vozam,i drugar i ja seli na bajs i krenuli. Predjemo jedan nadvoznjak i izlazimo iz grada. I nista mi vozimo, i ja primecujem na putu nesto ja kazem koci,kad ono tamo jedno od po metra ne vucko,nego VUCINA. Ja rek'o bezno na drvo. Ono gledali se jedno 15-30 pola sata i bilo pametniji popusta,i pobeze on u njivu. Tako da sam krenuo nadrljao bih kao crni... Ali dobro posle opet neki vucko ali je bio na lancu,pa sreca. Nabavicu vazdusnu pusku,pa sve to pobiti i otvoriti restoran... :D Makar da se zaradi. Dok me vijaju mali psi nije problem ali kad krenu oni veliki nije mi sve jedno... A nije mi jedno sad jasno,jel oni jure za tockom i pedalom ili za mojim listom? Zasto onda ne jure pse i motoriste?
  • 0

#55 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 12 September 2011 - 01:57 PM

Ako se dobro sećam (čitao sam neki tekst pre više od godinu dana), jure valjda za pedalama, tj. nogama dok okreću pedale. Ima o tome više na ciklonautu, pa ti preporučujem da pročitaš.

E sad, gledaj da te ne ugrize za list jer može svašta da bude. Veoma nezgodna povreda.

Inače, pogledaj ovaj sistem za rasterivanje pomahnitalih pasa. Trebam još dodati da u zavisnoti od vaše smirenosti prilikom nasrtaja psa, treba ''ciljati'' istog u glavu, tj u oči (pas se brže povlači). Funkcioniše odlično i mogu reći da me za sad nije izneverio, a nadam se i da neće.
  • 0
Posted Image

#56 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 12 September 2011 - 03:52 PM

Nije skupo, a moze da pomogne...

http://www.dealextre... ... ight-20304
  • 0
Vozi Miško

#57 igigl

igigl
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationBeograd/Cerak

Postavljeno 12 September 2011 - 03:58 PM

Moram dodati malu modifikaciju na predlozen sistem, kad prilazim kerecim komsijama, napunim usta vodom (iz bidona, jelte), uz malo vezbe ga mozes pikirati posred tintare, jos ako imas procep izmedju keceva... ihh! :mrgreen:
Salu na stranu, obe ruke ti ostaju na volanu, sto olaksava situaciju u kojoj moras brzo da sidjes sa bajsa i istim sredis ostatak copora.

*za vazdusnu pusku je potrebna dozvola, krivicno se odgovara za ubistvo zivotinja iz zezanja, kao i za posedovanje puske bez dozvole.
  • 0
ragazzo della strada

#58 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 12 September 2011 - 07:41 PM

Igigl znam ja sve to. Ali salu na stranu. naravno da to necu uraditi. Polako cu da vidim pa cu nesto smisliti. Jedino sto imam neki trip od njih pa mi je i to problem. Ali ono gledaj ga u oci, k'o tele u sarena vrata dosta puta je pomoglo, tj. par puta. Kao npr. sa ovim vuckom.
  • 0

#59 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 13 September 2011 - 02:27 AM

A sta kazete na moje iskustvo par postova iznad-kakvu srecu imah sa onim psom vodjom copora-onaj pas je cudo kako me je zgotivio, a velik pas stvarno velik. Uzivao je pored mene, sav se tresao, skakao, a bogami i ja sa njim...steta sto ga nikad vise necu videti...ali ga imam na slikama, namerno ga tada uslikah...cak i copor koji je posle isao ispred mene...neverovatno...
  • 0

#60 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 14 September 2011 - 11:35 AM

Negas po meni je to sreca,ili si im bio mozda simpatican. Ne znam,ali ja sad gledam po kraju ima toliko lutalica pa mislim u sebi odakle ste se vi odjednom stvorili. Kratkih sam zivaca i kad jednog budem napucao u tintatu i rascopao mu glavu to cu raditi i sa ostaima. PA posle neka me kaznjavaju i rade sta hoce. Ali vidi se da su svi psi ofucani,mozes im svaku kost prebrojati ali odakle im onda toliko snage da trce zamnom? Ne ide mi to u glavu. A grad po pitanju toga nista ne radi. Idioti. A valjda ce se i meni desiti da i ja sa svakim psom se sprijateljim pa da zajedno se druzimo...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika