Jump to content


Fotografije
- - - - -

bike i zivotinje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#1 ivica74

ivica74
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 25 October 2010 - 01:24 PM

Od skoro vozim bajs(nisam znao sta propustam),kupio sam pre dva meseca polvni genesis g-max gammma,i vozim ga u okolini Vranja,ali Vranje mali grad zavrtis par puta pedale i vec si u nekom selu,a tu nastupaju problemi,gomila seoskih dzukaca juri za tvojim bajsom,nervozane macke skacu pravo pod tvoj tocak,na putevima krave,koze,kokoske,vrhunac svega je kad je na mene juce jurnuo gusan veci od mog bajsa.i tako na svaki km.
  • 0

#2 markoproma

markoproma
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 25 October 2010 - 01:34 PM

hahaha, pa.... to je dobar trening za promenu ritma
  • 0
http://www.proma.rs
skype: markoproma

#3 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 October 2010 - 03:53 PM

To je jedna mala stvar u biciklizmu,koja je mozda losa,ali opet,ume da bude zanimljivo,sva ta jurnjava sa zverinjem... :D
Problem nastaje kada se sa te "druge strane",tj. strane koja napada,nadjen COVEK,uglavnom to bude neki nadrkan vozac ili pak neko drugi,e sa njima se malo teze izlazi na kraj,dok sa psima,mackama i guskama samo lagano... :wink:
  • 0

#4 ivica74

ivica74
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 25 October 2010 - 04:05 PM

ja sam pocetnik i mene to strasno nervira,narocito zapenusani psi koji pokusavaju da ti zagrizu zadnji tocak,i macke koje ti na 45 km/h jure pod tocak.nadam se da cu i ja oguglati na to
  • 0

#5 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 25 October 2010 - 04:33 PM

Uzivaj u voznji sa zivotinjama! Ipak, nismo sami na planeti, delimo ih sa svim ostalim zivim bicima, ti si nekako jaci na bicikli pa malo pripazi na njih. Sto se tice paranoje u vezi sa psima, veruj, nece ti niti jedan ista, samo su nesrecnici zeljni paznje. Stani, i videces da te nece ujesti.
Mnogo je teze, stresnije i komplikovanije voziti kroz gust saobracaj sa sve autobusima, trolejbusima, trmavajima, kamionima i automobilima naravno... Kao sto ne bi voleo da neko od njih tebe nepaznjim 'cukne' tako i ti izbegavaj zvercice na putu. Neka ti to bude dodatna zanimljivost u voznji (kao u video igrama), zamisli samo kako bi dosadna i monotona voznja bila u 'sterilnim' uslovima?....
A kada smo kod toga, pre neku godinu kada sam se vracao kuci sa voznje, na Adi onako vec umoran i poluodsutan vidim labuda pored puta, bio je visine kao ja kada sedim na bajku.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#6 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 October 2010 - 04:37 PM

mene to strasno nervira,narocito zapenusani psi koji pokusavaju da ti zagrizu zadnji tocak

Sto se toga tice,iz licnog iskustva ti kazem...nemoj davati gas kad te pojure...sto???ne mozes pobeci..zato..
TI u punoj brzini,mozes da ides koliko,da kazem eto do 40 km/h,obzirom da vozis MTB,dok ONI,lagano moguda idu i preko 50km/h...e sad naravno zavisi i od rase psa,al ne verujem da ce ti civava juriti za bajsem... :wink:
Sidjes sa bajsa,guras ga polako,i UVEK neka izmedju tebe i psa,stoji bajs...malo vices na njih da odjebu,i to bas tako,jer su ovi nasi psi navikli po srpski "CIBE" ili "Mrs u p***u materinu",i videces,da ce izgubiti interesovanje posle kraceg natezanja...

i macke koje ti na 45 km/h jure pod tocak

Sto se tice njih,bar je lako,manevrisi... :mrgreen:
  • 0

#7 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 October 2010 - 04:49 PM

[...]zapenusani psi koji pokusavaju da ti zagrizu zadnji tocak[...]

tehnike za suocavanje sa psima: http://www.ciklonaut...ako/Psi/Psi.htm
  • 0
--

#8 ivica74

ivica74
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 25 October 2010 - 05:13 PM

gordane hvala za link
  • 0

#9 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 25 October 2010 - 07:35 PM

[...]zapenusani psi koji pokusavaju da ti zagrizu zadnji tocak[...]

tehnike za suocavanje sa psima: http://www.ciklonaut...ako/Psi/Psi.htm

Polovina ovih tehnika podrazumeva biber-sprej; pa nismo mi SWAT bre! :D
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D

#10 ele

ele
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 27 October 2010 - 02:28 PM

Ja sam letos imala incident kod Sajma,malo je falilo da dozivim bliski susret sa autom
bezeci u stranu od copora koji se okomio na mene.Nikada nije bilo ovako blizu,jednostavno-pas samo sto nije uleteo u prednji tocak a druzina iza...Jaaoj...Biber sprej,nema druge.
  • 0

#11 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 October 2010 - 02:51 PM

copora koji se okomio na mene

Iks takvih situacija...opkole te i sa jedne i sa druge strane i grickaju po malo...
Ja sam kod mene u kraju,imao jednu tzv. lokalnu bandu,koja je svakog napadala,bilo da je peske,bajs,motor ili kola...njih 5-6..i samo si mogao kamenjem da ih drzis na odstojanju...
Odatle sam se odselio,a oni su jos tamo,i dalje jure kad prodjem...istina desetkovani za dva tri clana,al imaju i podmladak... :?
2h74d93.jpg
I sad kako da se ti ponasas kad oni krenu ovako na tebe???? :mrgreen:
  • 0

#12 LepaHelena

LepaHelena
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 282 posts

Postavljeno 28 October 2010 - 02:59 PM

Rekla bih mu da ima karijes na petici. :mrgreen:
  • 0
"Život je komedija za one koji misle, a tragedija za one koji osećaju." H. Volpol

#13 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 October 2010 - 03:08 PM

Jel to profesionalna deformacija ili ostro oko? :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#14 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 October 2010 - 07:10 AM

A na ovoj slici su veseli psi a ne besni.To se vidi po jezicima koji su isplezeni.Kad je jezik napolje pas nije spreman da ujede vec se igra.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#15 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 12:36 AM

Meni malo nije jasno cemu ova prica "ne mozes da pobegnes od psa". Oni mozda mogu da trce 50 na sat ali su prilicne sanse da ih mrzi, iako potrce nece da traje 20 kilometara nego 100 metara. A i sve to na stranu vec pri 25 na sat nema sanse da te ujede, moze samo da trckara uz bicikl. Sad sto je "malo" tece voziti 25 uzbrdo .... :)
  • 0
.

#16 ele

ele
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 07:32 AM

Pa nije sve uvek idealno pa da se vozi 25km/h.Mene kad su napali kod Sajma-bila je kolona
automobila a copor nalece sa strane i ulece u tockove.
Drugi slucaj.Vracam se sa Ade,takodje pored sajma i pas podivljao,trci kao lud a ja moram stati na semaforu jer mi se upravo sleper nekakav ukljucuje sa desne strane.Tako da :roll:
Mrzim lutalice-a zbog ucestalih imcidenata na ivici sam da zamrzim pse uopste.
  • 0

#17 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 09:31 AM

Imate dve opcije, ili da malo bolje naucite da vozite bicikl pa da odsprintate taj deo gde su nedruzeljubivi psi, ili da izbegavate prolazak kraj njihove teritorije. Svako ko iole redovnije vozi bicikl odlicno zna gde ima pasa koji 'jure tockove'-na svega par mesta u gradu. Mnogo veci problem su debilni vozci motornih vozila koji ne da krsre propise, nego se igraju kamikaze svakodnevno-e njih nikada nece izbeci dok god zivite u gradu i cesce vozite drum nego sumu.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#18 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 30 October 2010 - 03:26 PM

Mene kad su napali kod Sajma-bila je kolona automobila a copor nalece sa strane i ulece u tockove.


Ta banda kod sajma jetamo skoro više od godinu dana. Mislim na put koji ide ispod Gazele ka Adi...
Prvo su bili posle isključenja za Gazelu u Savskoj a zbog radova su se kasnije preselili niže nakon semafora ispod Gazele...
I gotovo svaki put moraš odsprintati...ali se nedavno desilo da zbog gustog saobraćaja nemaš mesta odsprintati. Jedan je dotrčao, a nogu sam već iskopčao i čekao ga da priđe. Kad je prišao, usporih da lepo nalegne....bio je to gadan penal po njegovoj njušci. Volim životinje i poneku lutalicu pomazim koja je pitoma, ali ove divljake....
Hajde oni pušteni psi na selu...ali ovi u gradu u čoporima su najgori, a za sve je kriv grad, lutalica ima za izvoz! Dok ne iskasape neko dete, neće ništa uraditi...
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#19 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 October 2010 - 06:46 PM

Mrzim lutalice-a zbog ucestalih imcidenata na ivici sam da zamrzim pse uopste.


Pazi isto tako mozes da mrzis i rupe na putevima :) Ti kerovi rade ono sto im je bog kerova rekao.Izmedju ostalog i da zevzece ele-u :D Bolje pitanje je ko im je na zemlji omogucio to :) Manje vise drustva za "zastitu" zivotinja i gradska vlast koja prati trendove lelemudjenja po kvazihumanistickim "EU" principima.

Dok ne iskasape neko dete, neće ništa uraditi...


Nece ni onda.Takve nesrece su se vec dogadjale na zalost.Ali ako pokasape dete nekog sa tezinom, i cije dete vredi vise nego neko vec pokasapljeno, sve je moguce.
  • 0
Postavljena slika

#20 ele

ele
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 31 October 2010 - 08:37 AM

Imala sam istu situaciju kao sto je Dulijan opisao a ostalih-bezazlenih milion.
pri3rak-imam dva ujeda iza sebe kao pesaka-i dalje se ne plasim pasa jer ih taj
strah i razdrazuje ali eto,ta-nazovi-mrznja proizasla je iz tako nekih situacija.
Nije usmerena tamo gde treba,u pravu si.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika