Jump to content


Fotografije

Nestao Scott Scale 30 [Novi Sad]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
47 odgovora na ovu temu

#21 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 September 2010 - 09:46 PM

Nije NS grad sa najviše lopova, već grad sa najviše dobrih bajkova, pa lopovi dolaze tu da kradu.


Ili lale jos zive u iluziji da se zlocin ne isplati, da je pravda spora ali uvek dostizna i da je kriminal prakticno izumrla forma u Vojvodini, dok mi ovde juzno branimo telima svoju tesko stecenu alu/titanijum/karbon imovinu :wink: :wink:
A mozda je na delu neki moderni Robin Hud pa krade skupe bajkove i daje siromasnima koji to ne mogu sebi da priuste...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#22 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 September 2010 - 09:50 PM

Užas!
I ja mislim da se radi o organizovanom kriminalu i da će policija hteti to da reši tek posle nekog velikog pritiska... možda ako nađu nekog lopova obešenog o banderu.
Gledam i ja, ali sve više sumnjam da ću nešto videti.
Ovo je baš sumorno.
Ne, nisu ravničari naivni, nego ovde ima više bajkova per capita nego tamo kod vas, pa su se i lopovi evolutivno prilagodili.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#23 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 September 2010 - 09:50 PM

Nije NS grad sa najviše lopova, već grad sa najviše dobrih bajkova, pa lopovi dolaze tu da kradu. :wink:

Sto je lali milo to joj se i snilo :)

NS ima opusteniju atmosferu, u BG-u ces jako tesko naci valjan bajs tek tako negde zakacen makar i na minut, jer ovde se zna da i oci iz glave nestaju ...
  • 0
Postavljena slika

#24 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 12 September 2010 - 10:25 PM

Nije NS grad sa najviše lopova, već grad sa najviše dobrih bajkova, pa lopovi dolaze tu da kradu. :wink:

Pa, ono drugo implicira ovo prvo!!! Ja sam samo izvukao zaključak :mrgreen:
Nego, novosađani su previše miroljubivi ljudi i sad su se našli u čudu, u situaciji u kojoj nisu ranije bili, a lopovi znaju ako ih u beogradu neko zatekne da mažnjavaju dobiće u najmanju ruku batine ako ne i metak. Novosađani su više za priču kao, "ljudi smo - dogovorićemo se", dok su Beograđani više u fazonu: "vidi, tamo neko nekog bije, ajde da se pridružimo i bijemo ga i mi" :mrgreen: i to im spašava bajkove :mrgreen:

Oprostićete mi, moram malo da okrenem na humor, previše sumornih tema ima u zadnjih nekoliko dana...
  • 0

profilepic.gif


#25 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 13 September 2010 - 12:07 AM

E bane a jel znas odakle su mu ukrali ? iz kuce/stana ili .... ?
  • 0

#26 555555

555555
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 14 September 2010 - 07:31 PM

Da li je moguce da ovoliko kradu bicikle u novom sadu iii to samo najskuplje ...... :cry:
  • 0

#27 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 14 September 2010 - 07:42 PM

mislim da nije to, nego se nesto navukli na ns. u nisu ima mnoooogo skupih bajkova, ali za sada, da cuknem vodrvo, nema ih (mislim na lopove) inace desava se da se po nekad povampire, ali retko i kratko. za sada su bar nalazili skupe bajkove, ali pod uslovom da osteceni pokrene tuzbu, ovako neceni prstom da mrdnu.
  • 0
Posted Image

#28 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 September 2010 - 08:10 PM

Da li je moguce da ovoliko kradu bicikle u novom sadu iii to samo najskuplje ...... :cry:

Nije samo Novi Sad u pitanju, kradu i u Beogradu, tačnije Novom Beogradu. :wink: Ma kradu svuda gde ih ima, samo što se na ovom forumu javljaju uglavnom novosađani (i beograđani) sa takvim temama.

Btw, iako sam i sama odgovarala na temu "Gde čuvate vaše ljubimce?" i u predstavljanju (Pimp my bike)... iskreno mislim da ove teme treba definitivno ugasiti, jer nije isključeno da "neko" sa lošim namerama prati ovaj forum, a sve ima "na gotovo" i iz prve ruke.
  • 0

#29 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 14 September 2010 - 09:08 PM

Btw, iako sam i sama odgovarala na temu "Gde čuvate vaše ljubimce?" i u predstavljanju (Pimp my bike)... iskreno mislim da ove teme treba definitivno ugasiti, jer nije isključeno da "neko" sa lošim namerama prati ovaj forum, a sve ima "na gotovo" i iz prve ruke.


Sad kad bolje razmislim, pitanje je KO je i KAKVIM namerama pokrenuo upravo te dve teme :mrgreen: , još fali samo tema "Čime zaključavate/obezbeđujete bajk" :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#30 krstivoje

krstivoje
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 16 October 2010 - 10:57 PM

Meni su ukrali bicikl sa 7 sprata zgrade, bio je zavezan za gelender. Dosao lopov, presekao sajlu i odneo. Ja ujutru primetim, nema mi bicikla. Šok... Napominjem da lift ide samo do šestog, i da je morao da ga nosi niz stepenice. Još je bio januar, mraz, nemam pojma kako ga je oterao. Milicija, broj rama, prijava,i naravno nista... Dosao posle 7 dana, ukrao i komsijin, sa istog mesta. Avaj posle jedno godinu dana, kupim drugi. Posto vise ne verujem u kineske sajlice, odem na najlon, kupim lanac od jedno 1cm debljine, uvucem ga u crevo da ne grebe bajs i sve zakljucam banetovim masivnim "socijalistickim" katancem. Ajde probaj ovo da obijes... Avaj. Juce u 1~1:15, znaci u po' bela dana odem u malu menzu na Bul. Mihajla Pupina. Zavezem ga za drvo (bilo ih je bar jos 5 vezanih za okolno drvece i bandere), udjem, sednem pored prozora ali okrenut ledjima bicklu. Bio sam unutra ne duze od 15 minuta. Kad sam izasao, ni bicikla, ni lanca, ni katanca... Ne mogu da verujem, obilazim ostalo drvece da budem siguran da je to moje drvo... Katastrofa... Zovem muriju. Nema ih... Trebalo im je 65 minuta da dodju. Tu u centru, pored izvrsnog veca, Gondole. Naprave kao neki zapisnik, salju me na najlon da ga trazim, po gradilistima kaze profdaju kradene bicikle radnicima za 1000 dinara.... Ne znam sta da radim vise!? Nije bio neki skup bajs, Deltina Cobra, iz Tempa, 6500, i jedan i drugi! Ocigledno ne vredi zakljucavati nicim, sve obijaju, seku, nose. Dokle cu ja kupovati bicikle drugim ljudima?
  • 0

#31 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 October 2010 - 10:25 AM

Ako budes kupio treci bajs, znaces sta ciniti s njim. Gde tvoje dupe tu i on! Bio si u zabludi, da ako ostavis bajs na 40-om spratu vezan za gelender, bezbrizan si. Masi ljudi se desilo da ga sutra ujutru ne nadje na istom mestu. #-o

Ovo drugo je vec ozbiljnije. To sto nisi nasao ni lanac ni katanac, potkrepljuje sumnju da je u pitanju organizovana ekipa koja hara po NS-u. Nece dzankiji da vuku alate, oni zgrabe samo sto je na izvolte. Brza kradja, za brzu lovu.
Jos jedan dokaz price o kojoj smo diskutovali, da nikakva gvozdjurija ne pomaze. Ako je lopov resio da ti ukrade bajs, pa odnece ga sa sve tobom. :idea:
  • 0

#32 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 October 2010 - 11:24 AM

Dogod bude ljudi koji vezuju iole vredne bicikle i ostavljaju ih na izvolte lopovima, dotle će postojanje specijalizovanih lopova koji kradu bicikle biti osigurano. Jednostavno ponuda i potražnja.
Kad bismo svi po gradu ostavljali krševe koji ne mogu da se prodaju ni za 1000 dinara, lopovi bi se preorijentisali na nešto smislenije.
Nemam ništa da dodam osim da se složim sa Stoletom i bar desetak drugih forumaša. Ako želiš da imaš bicikl, ne skidaj dupe, ruku, pogled sa njega.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#33 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 17 October 2010 - 11:36 AM

Dokle cu ja kupovati bicikle drugim ljudima?


dok god se ne složimo kao oni sa paintball puškama
n2:club n2:2zrqneq n:fighting0028 n:fighting0030 n:character0022 n2:war_sniper n:anim_08
i ne rastavimo nekoliko lopuža uhvaćenih na delu tako da ni hirurzi ne znaju kako da ih sastave, posle da kenjaju u kesu i pišaju na lakat do kraja života, jbg, mora neko da bude primer drugima, ili jednostavnije kažemo delijama da su to pederi, za ostalo će priroda da se pobrine n2:hahaha
  • 0

profilepic.gif


#34 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 17 October 2010 - 11:34 PM

ja sma licno protiv nasilja i napadanja. ali...
uvek postoji ali.
ako sam ja u pitanju, ne bih tako mislio. sad nisma pametan sta da nekom kazem. jedno je sigurno. u novom sadu se ne preduzima nista povodom tih kradja.
u nisu je bilo mnooogo lopova. krali su na svakom koraku. to je bilo sve dok se nismo skupili tako da ako se vidi neki lopov na delu, bude lincovan. obicno on zove muriju da ga spasu. to je trajalo nekih mesec dana. jednom drugaru us ukrali biciklu (cigani). lik koga znamo (u daljoj prici nije bitno ko je) je pokupio nekoliko prijatelja, otisoa u cigan malu i napravio masakr (niko nije poginuo) ali su svi bili toliko polomljeni da je bilo strasno. s obzirom na to da su vecunu kradja pocinili cigani, redje dzankeri zbog dopa, kradje su se pororedile. desavaju se, ali sigurno nije nacinjeno od strane nasih dragih sugradjana, dimnjenih srba. inace sve ovo je bilo mnogo dublje isplanirano i pobuda za takve reakcije nisu bile ukradene bicikle, vec i njihovi problemi sa njima, ali je to, vrlo neocekivano, i nama donelo vise slobode sto se toga tice. vec par godina nis je veoma miran po pitanju kradja, sto se da videti i na forum da se skoro niko ne zali. ovo mogu da prokomentarisu i ostale kolege nislije.
  • 0
Posted Image

#35 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 21 October 2010 - 09:55 PM

Nije NS grad sa najviše lopova, već grad sa najviše dobrih bajkova, pa lopovi dolaze tu da kradu.


Ili lale jos zive u iluziji da se zlocin ne isplati, da je pravda spora ali uvek dostizna i da je kriminal prakticno izumrla forma u Vojvodini, dok mi ovde juzno branimo telima svoju tesko stecenu alu/titanijum/karbon imovinu :wink: :wink:
A mozda je na delu neki moderni Robin Hud pa krade skupe bajkove i daje siromasnima koji to ne mogu sebi da priuste...


izvinjavam se... [-X
ali mala ispravka koja nema veze sa temom,LALE su ljudi iz Banata a ne iz cele Vojvodine,postoje dakle: lale(Banat),bachvani(logicno iz Backe) i sremci(jos logicnije iz Srema).... :D
http://www.facebook.... ... 3623079472

Postavljena slika
Pozdrav...
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#36 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 21 October 2010 - 10:13 PM

Sto se tice fatanja osumnjicenih za drpisanje biciklova,imate moju podrsku! n2:2zrqneq n:character0022 n:fighting0032 n2:757 n2:war_sniper n2:Dizzy n2:ninjastyle n2:smiley-angry011 posto od n2:smiley-char022 nema leba!
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#37 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 October 2010 - 06:56 PM

Manite se nasilja, već nemojte ostavljati bajkove nigde, ni zaključane, pa lopovi neće moći da ih kradu. Šta je tu još nejasno!? n2:smiley-happy120
  • 0

#38 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 October 2010 - 07:07 PM

Ljudi ne koriste bajseve za rekreaciju, vec sa njim i obavljaju svakodnevne potrebe (odlazak u prodavnicu, na posao, skolu...). Zato moramo negde ostavljati bicikle i razmisljati kako da ih najbolje zastitimo. Naravno necemo skupe bajseve koristiti za to, vec neke jeftinije, ali ne mogu svi da imaju i bajs za do prodavnice i za rekreaciju i za sve ostalo...
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#39 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 23 October 2010 - 11:00 PM

Manite se nasilja, već nemojte ostavljati bajkove nigde, ni zaključane, pa lopovi neće moći da ih kradu. Šta je tu još nejasno!? n2:smiley-happy120


Tebi ocigledno nijedan bajk nije dobio "noge",ne daj boze da ti se to i desi pa ces videti da ti nista odjednom nije jasno "...pa kako??pa zar moj??ma samo sam ga ostavio na 2min??pa gde je sad??..." :cry:
Takodje slazem se sa Astroduletom ali ja sam moju skolu vec platio...
Sada imam jedan polar matrix od 50jura pa ako ga i maknu da` bog da im se raspao na pola puta i sve zube sazvakali!!! :evil:

Naravno nije sve u nasilju ali ako se koristi u edukativne svrhe,racunajte na mene... n:dwarf
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#40 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 October 2010 - 01:21 PM

Nasilje je uvek edukativno.
Jedino kad ubiješ čoveka možeš da budeš siguran da ništa nije naučio.
Mada, ako se zna da oni koji budu ubijeni služe za primer drugima, možda ni to nije loše rešenje. Jedan fasuje da drugi nauče na lakši način... hmmm...

n2:war_sniper
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika