Jump to content


Fotografije

Ukraden Genesis


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 ceki

ceki
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 22 July 2010 - 11:23 PM

Veceras oko 22h ukraden Genesis TX Texas, 28'', teget boje, na Novom Beogradu.
  • 0

#2 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 23 July 2010 - 09:57 AM

Gde na Novom Beogradu?

Valjalo bi kad bi stavio neku sliku bajsa.
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#3 ceki

ceki
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 23 July 2010 - 01:22 PM

Sumnjam da bi slika pomogla... Da li ste vi uspeli nekad da pronadjete ukradene bicikle i gde ih trazite? Ta bicikla ce zavrsiti u podrumu i bice ofarbana, osim ako ne ide van grada, a ko se time bavi ima bar malo pameti da je ne nudi okolo... Ja sam objavila kradju da se zna , a ne ocekujem da ce se javiti "posteni" nalazac. Prva Pony bicikla koja mi je ukradena jos uvek nije nadjena, tako da sumnjam da ce se novi lopov javiti :mrgreen: A ako se cudo dogodi i meni bi bilo drago :wink:
  • 0

#4 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 23 July 2010 - 02:30 PM

Obavezno prijavi krađu policiji. Od internet portala, prijavi na Ciklonaut (možeš u oglase ovde http://www.ciklonaut...rangeFrange.htm).

Šanse da će neko od nas da "pronađe" tvoj bajs su male, ali postoje - ne vidim razlog zašto sebi da smanjuješ šanse...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#5 vucko

vucko
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 26 July 2010 - 09:45 AM

BICIKLI SVE ČEŠĆE NA METI LOPOVA U GRADU
Dnevno nestane bar jedan dvotočkaš


Svakoga dana bar jedan sugrađanin ostane bez svog bicikla. Lopovi ne biraju ni vreme ni mesto, pa bicikli nestaju i u po bela dana sa parkinga, iz podruma, ispred prodavnica, sa međuspratova u stambenim zgradama… Loša vest za sve bicikliste je da ne postoji savršena zaštita od krađe. Jedini siguran način da ćete svog dvotočkaša naći tamo gde ste ga ostavili je da ga držite u stanu.



Lopovi mesečno ukradu oko 40 bicikala u gradu, koji su mahom neobezbeđeni, ali ima i „izverziranih“ lopova koji lako savladaju svaku prepreku.

- Pre dve nedelje, ukrali su mi „bajs“ ispred Elektrotehničkog fakulteta. Bio je vezan i na vidnom mestu, a lopovu nije smetalo ni što je dan. Jako sam bio vezan za taj bicikl, ali nije imao neku materijalnu vrednost, pa nisam prijavio krađu. Mada, iskreno, ne verujem ni da bi se „cimali“ za nešto što vredi 80 evra - smatra student Saša Stokić. Sa druge strane, Daca Nikolić jeste pozvala policiju kad je videla da joj je ukraden bicikl sa dečjom korpom iz zgrade. Međutim, policajac joj je, kaže ona, rekao da ne izlaze na teren ako je vrednost bicikla manja od 15.000 dinara „ali da ona svakako treba da dođe u stanicu i prijavi krađu“.


Kako su nam rekli u policiji, bicikle najčešće kradu narkomani i prodaju ih „budzašto“, ali ima i onih lopova koji planski kradu skuplje, profesionalne bicikle. Na „crnom“ tržištu, preko „pravih ljudi“ i bez „suvišnih pitanja“ ukradeni „obični“ bicikli prodaju se za 30 do 80 evra dok se sportski profesionalni dvotočkaši mogu „uvaljati“ i za 500 evra.

Zbog sve češćih krađa, gotovo svaki kupac bicikla obavezno uzme i sajlu za njegovo vezivanje.

- U zavisnosti od materijala i kvaliteta, sajle koštaju između 150 i 3.500 dinara, a najpouzdanije su lančane sajle. Međutim, ni one nisu 100 odsto efikasne pošto se mogu preseći armiračkim klještima. I najbolji lanac ne znači mnogo za kradljivca kad se namerači na neki bicikl na ulici. Danas su lopovi obučeni da kradu automobile i sa “lavljom kandžom”, pa im lanac za bicikl ne predstavlja nikakvu prepreku - nisu optimistični u prodavnici bicikli „Kapriolo“. Noviji modeli bicikli kao meru zaštite od lopova čak imaju mogućnost delimičnog skidanja zadnjeg točka iz ležišta kako kradljivac ne bi mogao da ga vozi. Međutim, lopovi su naučili da izađu na kraj i sa tom preprekom. Tako je pre nedelju dana poznatom biciklisti Mikošu Rnjakoviću lopov ukrao bicikl vredan 3.000 evra, zakačenog na “parkingu” za bicikle ispred „Idee“ na Bežanijskoj kosi i odvezao se pošto je prethodno namestio poluizvađeni zadnji točak.

Sve ukazuje da još nije izmišljena fizička zaštita koja će sprečiti lopova u nameri. Ipak, bicikl svakako treba obezbediti na neki način, ako ništa drugo tek da oduzme vreme lopovu, ali pre svega treba voditi računa gde se bicikl ostavlja.

- Sajlu treba koristiti uglavnom kada se bicikl ostavlja na kraći vremenski period, na primer ispred prodavnice ili na Adi Ciganliji. Bicikl nikako ne bi trebalo tokom noći držati vezanog ispred zgrade ili u ulazu već samo u stanu, eventualno u podrumu - savetuju u prodavnici „Kapriolo“.

Vredi prijaviti krađu
Policija tvrdi da nije uzaludna prijava krađe, jer pronađu svaki drugi ukradeni bicikl na osnovu njegovog serijskog broja, opisa i eventualnih karakteristika u izgledu (boje, šare).
- Znamo ko se bavi preprodajom ukradenih bicikala, pa smo nemali broj njih našli na Buvljaku, ali i na autobuskoj stanici pre slanja u unutrašnjost. Dešava se i da tokom pretresa stanova nađemo bicikle. Prelistamo prijave i po opisu bicikla nađemo vlasnika, a to je moguće samo ako nam prethodno prijave krađu - ističe Uglješa Stešević, šef Odseka za suzbijanje teških krađa PU Beograd.
  • 0

#6 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 July 2010 - 04:28 PM

Najbolje da svi nosimo onaj alatić za skidanje lanca, pa lanac u džep a na vile nalepimo trakice napravljene od čaše jogurta pa kad krene neko da gura bajs a ono ko čegrtaljka :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#7 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 July 2010 - 05:34 PM

Najbolje da svi nosimo onaj alatić za skidanje lanca


još bolje powerlink :mrgreen:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#8 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 July 2010 - 05:58 PM

još bolje powerlink :mrgreen:


e, da, vidiš, to mi nije palo na pamet :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#9 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 26 July 2010 - 07:45 PM

još bolje powerlink :mrgreen:


e, da, vidiš, to mi nije palo na pamet :mrgreen:


jos bolje je da otkacis kocnice... ja kad idem sa durgarima u tresnje (krademo naravno) samo otkacimo kocnice. to je na vinik, brdo iznad nisa. vocnjaci su na vrhu, pa bilo gde da podje da bezi, ide nizbrdo :twisted: n:bicycle2 n:blackeye n2:mysmilie704
  • 0
Posted Image

#10 ceki

ceki
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 26 July 2010 - 09:09 PM

A ja mislim da je najbolje da bicikl vise i ne kupujem, jer onda niko nece moci da ga ukrade :mrgreen:
  • 0

#11 vucko

vucko
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 27 July 2010 - 11:33 AM

Kupis novi bajs i drzis ga pored kreveta ili iza trpezrijskog stola jbg. na zalost nasu i svih ljudi koji vole bajs to je istina ako nemas drugih uslova to ti je to.Inace ovaj tekst sam juce procitao ja mislim u blicu. Ne mozes nikad biti siguran sto posto od kradje jer ako hoce neko da ti ga mazne na kraju krajeva gurnuce te sa njega i oteti.pozdrav
  • 0

#12 ceki

ceki
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 12:25 PM

U pravu si! I super je tekst, bas mi se dopao, sve je opisano potpuno realno. E sad, onaj kome bicikl sluzi samo za sporsku ili rekreativnu voznju ne mora biti ukraden, odnosno mala je verovatnoca, osim ako te neko ne gurnje sa nje i otme je na silu, sto ti kazes. Ali ako se koristi i kao prevozno sretstvo, sto je meni u poslednjih godinu dana postalo i potreba i navika, velika je verovatnoca da ce nestati. Zato biciklu necu ponovo kupiti. Ili cu je kupiti jednog lepog dana, nesto extra skupo samo za voznju, i parking ce biti na zidu moje sobe, i to je to.
  • 0

#13 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 27 July 2010 - 02:40 PM

E sad, onaj kome bicikl sluzi samo za sporsku ili rekreativnu voznju ne mora biti ukraden, odnosno mala je verovatnoca,


vidiš upravo je suprotno, pogledaj kakve bicikle ljudi ovde imaju za sportsku i rekreativnu vožnju, maltene da nijedan nije izašao manje od 500 eura, sportskom i rekreativnom vožnjom se bave ljudi koji vole da voze i koji svoj bajs smatraju skoro pa ljbimcem (da ne kažem članom porodice :mrgreen: ) uglavnom, i lopovi su sada edukovaniji, znaju za šta se može dobiti veća para a šta ne vredi 5 para :mrgreen: a kad se bajs krade to se gotovo uvek radi iz koristi tj. profita. Veća je verovatnoća da ti maznu takav bajs za koji će dobiti 200-300 eura dok je vruć nego bajs za posao za koji neće izvući ni 50e...
  • 0

profilepic.gif


#14 ceki

ceki
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 03:56 PM

cena od 500 eura je srednja donja vrednost kvalitetne bicikle, inace odavno posecujem sajt, tako da....
mislim da bicikla koja vredi 1000-2000eura koristi se samo za rekreaciju, a ne kao prevozno sredstvo, uostalom to nije tema, tema je da je ukraden moj bike Genesis AX Texas!
  • 0

#15 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 04:37 PM

još bolje powerlink :mrgreen:


e, da, vidiš, to mi nije palo na pamet :mrgreen:


jos bolje je da otkacis kocnice... ja kad idem sa durgarima u tresnje (krademo naravno) samo otkacimo kocnice. to je na vinik, brdo iznad nisa. vocnjaci su na vrhu, pa bilo gde da podje da bezi, ide nizbrdo :twisted: n:bicycle2 n:blackeye n2:mysmilie704


E ovo ni malo nije humano, sada samo čekamo dase pojavi neka nevladina organizacija ili neko društvo za zaštitu nedužnih kradljivaca bicikala i da te tuže za ... ma smisliće oni već nešto za šta treba da te utuže :mrgreen:
  • 0
easy life, easy ride

#16 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2010 - 06:16 PM

Evo "kucice" za cuvanje bajka za koju kazu da je VEOMA sigurna - "Asgard Addition bike store"

http://www.bikeradar... ... =BRGENGEAR

Cena prava sitnica - 499 GBP.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 July 2010 - 06:52 PM

Bezveze. Zakljucava se samo u tri tacke, a pritom su vrata dvokrilna. Kao stvoreno za polugu. Plus, ne tako "specijalna" brava, verujem da je bilo koji bravar otvara bez problema. :)

Kucica pruza nejveci stepen zablude da je covek siguran od kradje. #-o
  • 0

#18 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 27 July 2010 - 07:02 PM

pa ovo ce da ti napravi svaki nas malo bolji limar za gajbu piva ili nekoliko litara dobre ljute. ovo je odlican nacin da se lopov brani kako ti nije ukrao biciklu, nego kucicu, a to sto je unutra je koleteralna steta. #-o :| :shock:
  • 0
Posted Image

#19 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2010 - 07:08 PM

Taj rad. Ako se namere na bajk ili kola - nece ih spasiti niko i nista...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#20 4n1jacar

4n1jacar
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 28 July 2010 - 01:31 AM

Nazalost, svi problemi koje imamo u vezi bicikala i kradji proizilaze samo iz jednog:

''Naseg ZAKONA!!''- Bezakonja!!!!!!!! n:anim_08 n:anim_08 n:anim_08
Ukrade se bicikl, i to je to ! Nikom nista ,! Ne juri se lopov, ne trazi se.... Pa eto kad se nadje u raciji!!!! :evil:
Do 15000 din. ide privatna tuzba :!: :?: :!: Kad ti ukrade Bajs, i uhvate ga, tuzis ga licno, da i advokati zarade na nama ili nikom nista....

Strasno, strasno!!! I iskreno, treba razmisliti i o krivici tih ljudi koji kupuje te bajkove od narkomana i kojekakvih ''odrpanaca'' za 20-30e :!: Mnogo su naivni i oni!!!!!

Strasno... Divna tema da se malo nerviram!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika