Jump to content


Fotografije

Pitanje o menjaču


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
23 odgovora na ovu temu

#21 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 21 July 2010 - 08:27 PM

prebrojah ja zube na mojim zupcanicima i mali je sa 13 zuba a veliki ima 24... meni to deluje kao road :roll:

Pa recimo, ali ne postoje tu neke skroz precizne granice.Reecimo ovo sto druid vozi je klasicna drumaska kaseta, to na mtb ne ide nikako (sem ako neko ima bas posebne zelje), dok ova tvoja lici na klasicno navijacu koja se cesto nalazi na jeftinim mtb biciklama.

Ako je bicikl radio sa obicnim shimano sis menjacem (nekada radio) a menjac sam nema lufta onda i je mozda problem sa sajlom i/ili polugom.Sajlu mozes da promenis(zajedno sa buzirom) onu polugu da ocistis i dotegnes i to je, na kraj krajeva za neku povremenu rekreaciju taj sis je sasvim dovoljno resenje, ja sam ga pre dve godine namontirao na bajs osobi koja ga je koristila upravo na pomenuti nacin i radio je sasvim korektno.


Pre bih rekao da je klasicna 12-25... al dobro :)
  • 0
Potpis

#22 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 July 2010 - 09:03 PM

Ma taj sis mi ide na zivce ... skripi ko lud i neda se lepo stelovat da seta po svim zupcanicima.. il nece u najnize brzine ili ako to ustelujem pri okretanju pedala u nazad lanac zapinje i menja brzinu dja gore dja dole. BTW porucio sam SORU pa valjda necu se lupati po galvi sa tom masinicom...

Taj bajk sam kupio od nekog lika koji je skinuo neki njegov originalni menjac i zamenio sa tim sis menjacem nadam se da nije diro te zupcanike... (kad sam kupio bajk nisam imo predstave uopste sta kupujem pa kad sam skonto da me zezno bilo je kasno) :( :(


Meni ova situacija malo mirise da ti geometrija menjaca nije kako treba, tj sam njegov polozaj.Na modenijim ramovima postoji kuka menjaca koja se moze ispravljati, e sad ne verujem da imas tako sta, verovatno se tvoj kaci ili direktno na ram ili oko osovine.E sad pogledaj kako sam taj menjac lezi.

Pre bih rekao da je klasicna 12-25... al dobro :)

Pod klasicna sam vise mislio da sigurno nije mtb :D Inace 11-21 rula :lol:
  • 0
Postavljena slika

#23 blazo

blazo
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 22 July 2010 - 06:52 AM

Nemam stvarno toliko iskustva sa brbanjem dzidzabidza na biciklu :)
eh sad nije da lezi na ramu visi na nekom "adapteru zadnjeg menjaca" ili tako nesto .. ovako nekako izgleda Postavljena slika

Sad da te peitam oce li (po tvom misljenju) SORA raditi na mojoj kaseti? Mislim ako oce da se dzaba ne bakcem sa ovim krsom... neki dan sam izlizo one H-L safice koliko puta sam pokuso da ga namestim.

Ovako jedno glupo pitanje (kao da su ostala bila pametna #-o ) Mozes li mi objasniti ili dati neki link gde mogu sam to da saznam a radi se o tom odnosu broja zuba i menjaca, jednostavno mi ne ide u glavu kakva je razlika koliko ima zuba u odnosu na zadnji menjac kad se oni (zubci zupcanika) svakako ne sprezu nego ih lanac drzi povezane? I na samom pocetku ove moje price covek rece da je SORA soc klasa koja pije vodu al ako ne planiram vise od 2 sajbne napred.. nije da planiram al me zanima sto ... :D n:bicycle2
  • 0

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 July 2010 - 07:25 AM

http://www.sheldonbr...com/speeds.html :arrow: "Road" vs. "Mountain" Cassettes, Derailers and Hubs
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika