Jump to content


Fotografije

problem


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#21 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 14 July 2010 - 01:59 PM

900 din centriranje u Kg minus 300 din centriranje u Ca jednako je 600 din benzina :mrgreen: .
  • 0
.

#22 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 14 July 2010 - 02:02 PM

900 din centriranje u Kg minus 300 din centriranje u Ca jednako je 600 din benzina :mrgreen: .

još pokupiš sve točkove od drugara u kraju i profitiraš :mrgreen:
Što bi rekla ona krava iz reklame za banku: "Što više trošim to više štedim." #-o
  • 0

profilepic.gif


#23 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 15 July 2010 - 07:27 PM

zaboravio sam da vas pitam,koliko traje balansiranje? odprilike
  • 0
Postavljena slika

#24 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 15 July 2010 - 07:32 PM

U Ns pletenje 400 kinti, a sto se tice trajanja... ja sam stavio novopletene tockove na drumasa, vozim po svakakvim terenima i drzi se doooooosta dobro za sada, sa njima sam presao oko 800 km
  • 0
Potpis

#25 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 15 July 2010 - 08:19 PM

pa mene zanima koliko traje da se uradi balansiranje??? nisam mislio koliko si presao.
  • 0
Postavljena slika

#26 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 15 July 2010 - 08:20 PM

MIslim da se pitanje odnosilo na to koliko vremenski traje sam proces balansiranja tj. centriranja.

Pod uslovom da majstor odma krene da radi tvoje točkove i zanemari sve ostalo ako ima nešto, mislim da neće trajati više od 20-30 minuta, zapravo dovoljno je 5 min/točak ali uglavnom se tu i priča tokom rada, pokazuje nešto, objašnjava pa to traje duže :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#27 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 July 2010 - 08:24 PM

pa mene zanima koliko traje da se uradi balansiranje??? nisam mislio koliko si presao.


Meni je ovo drugo mnogo bitnije od prvog. Tj. kako se majstorluk pokazao, moze li se izboriti sa nedacama koje putevi nose i sl. :?
  • 0

#28 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 15 July 2010 - 08:33 PM

To je teško reći jer je svaki točak svoja priča...neki krene dobro pa onda u "zadnjem krugu" pukne jedna, a nekad i druga...pa onda ukapiraš (serviser) da se više isplati staviti sve nove žbice jer se stare koje su bile na raznim temperaturama itd, itd... i nove baš i ne podnose najbolje...pa sve traje duže...
A bude i felni...sačuvaj me "Božo" pa nipla proleti kroz nju...
Nemoj da te zbunjuje sve ovo, samo želim reći koliko je teško serviseru reći koliko će tačno trajati...mislim može se i zbudžiti, ali verovatno ti to nije u interesu :mrgreen:
Ponekad centriranje traje i svega par minuta...kako god bilo, ne stoj serviseru za vratom dok radi, ...znam da to ne vole :mrgreen: (ako budeš jednom serviser, znaćeš zašto to kažem :wink: )
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#29 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 15 July 2010 - 08:33 PM

MIslim da se pitanje odnosilo na to koliko vremenski traje sam proces balansiranja tj. centriranja.

Pod uslovom da majstor odma krene da radi tvoje točkove i zanemari sve ostalo ako ima nešto, mislim da neće trajati više od 20-30 minuta, zapravo dovoljno je 5 min/točak ali uglavnom se tu i priča tokom rada, pokazuje nešto, objašnjava pa to traje duže :mrgreen:


super onda.

valjda cu moci sutra da vozim bajs,danas me je zezao nos i nisam hteo da vozim,videcemo sutra

pomozi boze :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#30 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 15 July 2010 - 08:35 PM

To je teško reći jer je svaki točak svoja priča...neki krene dobro pa onda u "zadnjem krugu" pukne jedna, a nekad i druga...pa onda ukapiraš (serviser) da se više isplati staviti sve nove žbice jer se stare koje su bile na raznim temperaturama itd, itd... i nove baš i ne podnose najbolje...pa sve traje duže...
A bude i felni...sačuvaj me "Božo" pa nipla proleti kroz nju...
Nemoj da te zbunjuje sve ovo, samo želim reći koliko je teško serviseru reći koliko će tačno trajati...mislim može se i zbudžiti, ali verovatno ti to nije u interesu :mrgreen:
Ponekad centriranje traje i svega par minuta...kako god bilo, ne stoj serviseru za vratom dok radi, ...znam da to ne vole :mrgreen: (ako budeš jednom serviser, znaćeš zašto to kažem :wink: )


ja cu da blejim po radnji da vidim sta ima od opreme,sta bi moglo da se stavi
  • 0
Postavljena slika

#31 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 16 July 2010 - 06:18 PM

uradio sam balans. sad cu malo da ga provozam pa cu da vidim ali pre tri dana to se culo posle 20km
  • 0
Postavljena slika

#32 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 16 July 2010 - 08:05 PM

I koliko je na kraju trajalo balansiranje/centriranje?
Isčekujemo izveštaj nakon vožnje :)
  • 0

profilepic.gif


#33 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 16 July 2010 - 08:35 PM

tako oko 20 minuta i vise mozda

danas sam provozao 7km uvece i za sad nista ali sutra vozim preko 20km pa javljam
  • 0
Postavljena slika

#34 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 17 July 2010 - 07:13 PM

sad sam vozio i nije se nista culo,presao 22km i nista
  • 0
Postavljena slika

#35 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 17 July 2010 - 10:33 PM

sad sam vozio i nije se nista culo,presao 22km i nista

Znači žice bileu pitanju, ja sam isto imao problem sa žicama i posle centriranja nije se čulo, ali prva terenska vožnja i malo maltretiranje točkova izazvalo je ponovno krcanje. Sada sam i odustao, znam šta zeza i ne mislim o tome
  • 0
easy life, easy ride

#36 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 July 2010 - 12:33 AM

Sta je bre to sa zbicama.Danas i meni pocelo da krcka,ali jako tiho.Sve su ok stegnute i nista nije krivo.Da nije to zbog nipli.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#37 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 18 July 2010 - 08:11 AM

mozda je nesto drugo osim zica

http://www.cikloberz...&p=63487#p63487
  • 0
Postavljena slika

#38 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 July 2010 - 08:35 AM

Ma zbice pucketaju,taj zvuk je jedinstven na biciklu.Nije ni blizu kao kad krcka patnona ili kad nesto drugo
  • 0
puno znoja,malo krvi

#39 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 18 July 2010 - 08:58 AM

Jes vala, a onda odeš na temu "lukavi prodavci i tako to..." i nađeš raspravu koja ide recimo ovako:

A: Da li su skupi ovi točkovi za 100e?
B: Ima to i jeftinije da se nađe.
C: Ima za 40e super točkova.
D: Ma može to i jeftinije.

Šta da vam kažem, nemojte se onda žaliti na pucketanje točkova, pogledajte i sami, 40 eura koštaju samo dve poštene gume.

P.S. Ne kažem ja da nam sad svima ostaje da kupimo točkove od 200 eura i rešimo problem pucketanja, već samo da ako kupite kineske patike za 700 dinara ne možete očekivati da će biti udobne i da ćete u njima prevaliti 100.000 km, za te pare one vam obezbeđuju da ne budete bosi i to je to. Udobnost, dizajn, kvalitet i trajanje niste platili pa ni dobili.
  • 0

profilepic.gif


#40 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 July 2010 - 10:05 AM

Ja se nisam zalio na jeftine tockove,i na lukave prodavce.Ove tockove imam vec 5 godina i uopste nisu losi za moje potrebe.Ako pogledas moju pimp sekciju videces i koji su tockovi u pitanju.Mavic,formula DT SWISS champion.
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika