Jump to content


Fotografije

problem


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#1 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 11 July 2010 - 06:23 PM

danas mi se desilo kad sam brzo vozio i tad sam naravno brzo motao pedale da pocinje nesto da mi skripi pa prestane a kad pocnem da vozim uzbrdo ponovo pocinje i ne prestaje do ravnice. mislim da je do srednjeg dela ali nisam siguran. svaki dan imam neki novi problem sa biciklom i skoro sam vise vremena proveo u servisu nego u voznji.

bajs sam uzeo prosle godine i platio 11000din i ja sumnjam da je do cene i kvalitet mnogo los,prosle godine nije bilo tih problema. ove godine je pocelo da se javlja. menjali su mi lanac,srednju glavu i mnogo drugih stvari

jednog dana ima da isecem biciklu na delove i da pobacam sve u ku*ac koliko se nerviram
  • 0
Postavljena slika

#2 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 11 July 2010 - 06:56 PM

jednog dana ima da isecem biciklu na delove i da pobacam sve u ku*ac koliko se nerviram


...uštedim pare i kupim pošten bicikl... :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#3 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 11 July 2010 - 07:12 PM

a ja pomisli da si mi da odgovor na pitanje,mada ni ovo nije los odgovor :D

sta mislis o capriolo cobri?
  • 0
Postavljena slika

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 July 2010 - 07:17 PM

Svi bajkovi ispod 160€ su, nažalost, sistem radi dok radi. Uštekaj ~200€ i gledaj da udomiš nekog Polara ili nešto polovno.
  • 0

#5 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 11 July 2010 - 07:20 PM

200 evra nema sanse. da ne pricamo vise o bajsu

sta mislite za problem?
  • 0
Postavljena slika

#6 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 July 2010 - 08:31 PM

Ne znam koji je baj u pitanju ali za 11.000 mogu da predpostavim... to su bajsevi koji nisu predviđeni za njakanje nego za laganu vožnju na posao i nazad, do prodavnice, može i 10-15 km u cugu ali laganije vožnje znači ništa offroad isl. Svašta može da škripi, na mom starom bajsu je škripao zadnji amortizer pa sam ga skidao i zezao se s njim svakih 50km dok nisam popi**eo i zatego ga toliko da sam dobio hartail ALI barem nema škripanja...
Nema tu mnogo filozofije, skineš sve delove koji se pomeraju, očistiš ih lepo, podmažeš, ponovo sastaviš, dobro zategneš i voziš.
200 evra bi sigurno mogao da uštediš, ako si školarac nađeš neki posao sledeća 2-3 meseca, građevina ima koliko oćeš, premeštaš blokove iz tačke A u tačku B, pa šta, dva meseca rintaš a posle kupiš lep novi bajs i vozaš se kao gospodin-čovek :) , ako si zaposlen još bolje, ostaviš od svake plate 3000 na računu i za godinu (i po) imaš za lep bajk.

To je surova istina, kao što je mixitron napisao, koliko para toliko muzike.
Ako voliš da voziš neće ti biti teško da sakupiš, ja sam lepo od svake plate ostavio 30-50-70 evra i uzeo nov bajs za ~700 evra, nisam profesionalni vozač, ne takmičim se (mada bi voleo :mrgreen: ) ali volim da vozim, svaki dan 10-30km nekad i više, uživancija. Žao mi je samo što nisam bliže beogradu pa da se vozam po kališu i što nemam negde u blizini neku ofroad stazu.
  • 0

profilepic.gif


#7 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 11 July 2010 - 08:37 PM

http://www.venerabik...e/scout/MAG262/

to je taj bajs.

ne mogu da radim zato sto treniram kosarku.

ja ga vozim samo po asvaltu,ne vozim offroad.
  • 0
Postavljena slika

#8 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 July 2010 - 09:26 PM

Ja lično ne volim baš nešto caprilove bajseve ali vidim da ih ljudi kupuju (kada je reč o modelim do 20/25k din).

ne mogu da radim zato sto treniram kosarku.

Ne znam odna šta da ti kažem, ti treniraj da budeš profi pa kad odigraš nekoliko utakmica, pobedite kao tim, dobijete nagrade (novčane :mrgreen: ) pa kupiš bajs. Bilo koji sport je velika investicija koja se isplati tek nakon dosta godina tek kad postaneš profi pa i zarada bude "profi" dotle je sve po sistemu "seci uši-krpi dupe" sema ako ti roditelji nisu lovatori a da jesu onda ne bi pitao ovde šta da uzmeš :mrgreen:
Batali ti kupovinu novog, bolje daj 20-30 eurića za full komplet dobar servis.
  • 0

profilepic.gif


#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 July 2010 - 09:37 PM

Pošto je servis takvih krševa obično = zamena problematičnog dela :mrgreen: makar stavi BOLJI deo. Bicikl je samo ram na koji se pakuje sve ostalo. Ako te muči neki loš deo i ako staviš isti taj - šta možeš da očekuješ?

Ovo sam već pominjao, od moje ortkainje ćerka dobila pre koju godinu Alpinu na poklon, patron se razvalio za 400 km/jedno leto. Iskopam iz kutije vozan patron koji je 550 din nov i zamenim, kraj problema s tim dok traje bicikl.
  • 0

#10 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 11 July 2010 - 09:59 PM

razmisljao sam se da promenim pogon ali nemam pojma kako da znam da li moze taj na moj bajs
  • 0
Postavljena slika

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 July 2010 - 10:04 PM

Prvo teba utvrditi gde puca. :arrow:

viewtopic.php?f=3&t=1849&p=63487#p63487

Ako resis nesto da menjas, javi, pa da ti damo neki savet. A ne da odes u servis, pa ti kazu da je najeftiniji pogon 5000 i sl. :)
  • 0

#12 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 11 July 2010 - 10:11 PM

e meni se neki zvuk cuo kad sam vozio uzbrdo i naravno vise opterecujes i kad sam vozio brzo(preko 25kmh),kao onom na temi

pipao sam danas zice na zadnjem tocku i primetio sam da su mi dve labave. kazacu da se zategnu

imao sam problem pre 2 nedelje,kad sam vozio pri bilo kojoj brzini cuo se neki zvuk kao da meljes nesto. ja sam ostavio bajs kod njih,menjali srednju glavu,nesto na zadnjem tocku i lanac i nije se vise culo
  • 0
Postavljena slika

#13 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 12 July 2010 - 05:27 PM

taman da idem po podne,ono se naoblaci i poce kisa. valjda nece sutra kisa
  • 0
Postavljena slika

#14 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 13 July 2010 - 09:01 PM

ljudi isao sam danas do servisa i rekao da mi zategne zice na zadnjem tocku

on meni kaze: ne mogu da ti zategnem zato sto ce tocak da ti se iskrvi,moram balans da uradim a to je 450din

ja nisam ni radio to,hteo sam da cujem vase misljenje i nisam imao para

danas se taj zvuk cuo kad sam presao preko 20km voznje
  • 0
Postavljena slika

#15 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 13 July 2010 - 09:15 PM

Ispravno ti je čovek rekao, ne mogu tek tako da se zategnu žice (bilo par njih bilo sve), mora da se odradi balansiranje jer ako jedan kraj zategneš a drugi ne onda se krivi točak a ako zategneš sve onda može da se desi da ti pukne felna tu gde je nipla tj. da se nipla "izvuče" kroz felnu i razvali je.
Sad, za cenu to će ti reći kolege forumaši koji imaju iskustva, ja to uglavno sam odradim :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#16 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 13 July 2010 - 09:23 PM

ma nema veze cena,nego me samo zanimalo da li je dobro rekao,da me nije zeznuo

koliko je bajs komplikovan,svaki dan naucim nesto novo :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#17 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 13 July 2010 - 09:53 PM

U zavisnosti na vrstu pletenja i zategnutost žica mora da bude odgovarajuća. Ako su neke žice upadljivo labavije od drugih onda to znači i da točak nije lepo centriran, ništa ne znači ako balansiraš (centriraš)točak i neke žice ostanu labavije primetno od drugih, to znači da kada sedneš da voziš, točak će ti se iskriviti.
Najoptimalnije je da žice budu slične zategnutosti. Iskreno mislim da se danas svako prodaje da zna da cenrira točak. Meni ovde to u čačku radi jedan čovek i samo on.
Cena za centriranje od 450 dinara je možda OK, ali kod nas ima dosta servisa tako da je konkurencija oborila cene na 150 din centriranje a 400 čak pletenje točka.
Vodite računa kome poveravate svog dvotočkaša. Ja sve sam servisiram na bike-u osim sređivanja točkova. To i ne pokušavam da savladam jer mislim da učenje centriranja zahteva upropašćavanje velikog broja točkova i ne bih da se igram. Ima ozbiljlnih ljudi koji to rade "pismeno" i ne bih da im se mešam.
  • 0
easy life, easy ride

#18 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 13 July 2010 - 10:21 PM

ima 2-3 zice koje su bas labave
  • 0
Postavljena slika

#19 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 14 July 2010 - 11:52 AM

Cena za centriranje od 450 dinara je možda OK, ali kod nas ima dosta servisa tako da je konkurencija oborila cene na 150 din centriranje a 400 čak pletenje točka.

Pa meni se isplati da sednem u kola i donesem tockove na centriranje u Cacak. Kostace me isto kao da sam ih radio u Kragujevcu a jos sam bio u Cacku :mrgreen: .
  • 0
.

#20 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 14 July 2010 - 12:29 PM

zaboravio si benzin :D
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika