Jump to content


Photo

japanac [MTB] + [drumas]


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#61 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 14 July 2010 - 01:39 PM

The Maillard Helicomatic Hub

http://www.sheldonbrown.com/velos.html

Postavljena slika


http://www.yellowjer...org/helico.html

Postavljena slika

...šta ima? :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#62 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 14 July 2010 - 01:46 PM

The Maillard Helicomatic Hub

http://www.sheldonbrown.com/velos.html

Postavljena slika


http://www.yellowjer...org/helico.html

Postavljena slika

...šta ima? :D


e na ovom mom bajsu je 600SH sa 5zupcanika. ovo "...sta ima?" ne kapiram. nemam taj kljuc sa lancem,radapciger i francuski kluc. te 3 alatke mi fale.
  • 0

#63 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 14 July 2010 - 02:20 PM

Vi se šalite al, majkemi, švajs aparat je mnoooogo korisna stvarčica maltene kao kombinirke, stalno je potreban, malo-malo pa kažem "e da mi je švajs aparata sad..." da nisu toliko skupi baš bi uzeo jedan :mrgreen:

E, da, ja sam takođe našao gooooooomile vido snimaka na youtube-u gde je precizno objašnjeno bukvalno sve oko servisiranja bajka i kako ide postupak rastavljanja/sastavljanja nečega, i koji alat treba koristiti .... mnogo dobra stvar.
  • 0

profilepic.gif


#64 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 14 July 2010 - 04:29 PM

:D :D :D :D
...da, da... u pravu si za švajs aparat... ja ne znam kako neke porodice uopšte opstaju bez njega. U našoj porodici švajs aparat je kao član porodice, i mi se svakodnevno oslanjamo na njegove usluge. On je naš drug, prijatelj i brat.

...a i taj jubitu. Svašta pametno se može tamo naučiti. Samo ne valja se tamo puno zadržavati, postaneš prepametan, pa te onda ljudi gledaju na sasvim novi, neobičan način... Kada prelaziš ulicu, ljudi, žene i djeca bježe na drugu stranu ulice...

:D :D :D :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#65 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 14 July 2010 - 05:56 PM

sve je to lepo ali ja nisam uspeo na yt da nadjem bas onaj snimak sto meni moze da pomogne.
  • 0

#66 milanbike

milanbike
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts

Posted 14 July 2010 - 06:40 PM

hahhahhhahhhhahhahhhahhhahhhahhhahhhahahhhahhhahha
hahhhhaha
h :shock: :shock: :shock: :shock:
h [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
hah
ahahhhalolollololollooll
#-o #-o #-o #-o #-o #-o
hhahhhahhahhahhahahahahhha
hhahhhahahhahahahahah
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

umal ne umreh
ciko ciko a gde ima taj švajs aparat i ja bi jedan uzeo, ako moze u plavoj boji, pa da šetam kroz grad
  • 0

#67 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 14 July 2010 - 07:34 PM

Samo danas u vašem gradu... Plavi švajs aparati
Domaćinov najbolji drug, domaćicina utjeha, dječija razbibriga...
Požurite.... još malo pa nestalo...
Postavljena slika
...naši švajs aparati su opremljeni i točkićima od kvalitetne gume, tako da ih možete i povesti u šetnju gradom, kao i u slučaju kad idete u posjetu rođacima. Ipak, on je naš drug, i mora se svakodnevno prozračivati iza stambene zgrade, ne manje od 4 sprata, u trajanju od 18 minuta, da bi elektroni u svakom trenutku bili postavljeni u smjeru sjever-jug, što dovodi do kvalitetnijeg vara.

Vaš Varioc d.o.o., Ulica plavih varilaca 14a, 745774 Varilno, tel/fax. 074/457-224
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#68 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 14 July 2010 - 07:39 PM

#-o
...al odoh u off.

....dosta je bilo zasmijavanja, ajmo malo da se uozbiljimo.

japanac, ako bi želio da podijeliš sa nama šta ti treba sa jubitua, pa da vidimo. Masa stvari, a pogotovo vezanih za one starije se ne može naći. Ali zato smo mi tu.

I polako skupljaj alat. Nije to baš toliko skupo.

pozdrav...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#69 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 14 July 2010 - 10:58 PM

Malo off-a, moram:
Ovi svi "noviji" aparati za zavarivanje (sem CO2) su losi do zla Boga. Naime, kalemi im nisu namotani bakarnom vec aluminijumskom zicom sto je lose(2h rada i pregreje se...lose vari..) Bolji su oni stari, neki polovan pa premotavanje, cena je ~50evra za aparat od 90 do 150A varenja trofazni.

Meni treba pomoc kako da skinem 600SH kasetu(zupcanike). Ima 5 zupcanika, a na najmanjem navoj.kako da ga skinem,u koju stranu ide navoj? Poz
  • 0

#70 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 14 July 2010 - 11:01 PM

Navoj je normalan,jer da je kontra odpali bi lancanici.Znaci odvrces ulevo.Ali ima da se pomucis posteno ako nikad nije skidano.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#71 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 14 July 2010 - 11:10 PM

Navoj je normalan,jer da je kontra odpali bi lancanici.Znaci odvrces ulevo.Ali ima da se pomucis posteno ako nikad nije skidano.

ovi ljudi sto su ga pre vozali zive u stanu a nemaju ni srafciger,a zadnje 2 god je bio kod mene pa mislim da nikad nije otvaran...bice sutra :x
  • 0

#72 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 15 July 2010 - 06:27 AM

...slažem se za ovo što reče za novije aparate za varenje...

...a odvrtanje, WD40, pa natopi, pa eventualno napraviš nekakav priručni alat za odvrtanje "lockring-a", kao i alat za skidanje kasete. On se može napraviti, pa vidi sliku.

Postavljena slika

...a evo i njihovog seta alata...

Postavljena slika

Evo ti link do fantastičnog sajta sa video tutorijalima o servisu bicikala: bicycletutor.com

...a evo i jedan sa jubitua:
[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#73 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 15 July 2010 - 09:47 AM

Nisam pratio ovu temu redovno.

Japanac imas prvu i poslednju javnu opomenu. Ljudi pokusavaju da ti pomognu a ti predlog prihvati ili ne, ali nemas pravo da vredjas bilo koga zbog drugacijeg misljenja.

  • 0

#74 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 15 July 2010 - 10:05 AM

...slažem se za ovo što reče za novije aparate za varenje...

...a odvrtanje, WD40, pa natopi, pa eventualno napraviš nekakav priručni alat za odvrtanje "lockring-a", kao i alat za skidanje kasete. On se može napraviti, pa vidi sliku.

Postavljena slika

...a evo i njihovog seta alata...

Postavljena slika

Evo ti link do fantastičnog sajta sa video tutorijalima o servisu bicikala: bicycletutor.com

...a evo i jedan sa jubitua:
[youtube_embed2][/youtube_embed2]


Zemljace hvala ti. Gleodao sam neke,mislim da cu uspeti ovo da sredim. Pozdrav
  • 0

#75 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 16 July 2010 - 09:55 AM

n2:smiley-angry019 **** ti biciklo! Nedaju se skinut oni zupcanici, kao da je sve iz jednog komada. **** patka, **** cu pa cu iz stavitu srafstuk(stegu) pa cemo videt cija keva crnu vunu prede, naravno da cu da poturim neke dascice pod zupcanike. ***** *** ****.

Izvinte zbog psovki ali sam poprilicno iznerviran,vruchincina a nedaju se skinut.

-----
admin: bez psovki, javi sta si napravio
  • 0

#76 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Posted 16 July 2010 - 10:09 AM

Bez stege ne može, naravno. =D>
  • 0

#77 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Posted 16 July 2010 - 10:30 AM

Ja bih probao cekicem i dletom.Lepo nadjes udubljenje pa udri Misko dok ne pusti.
  • 0
Postavljena slika

#78 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 16 July 2010 - 11:56 AM

Dok ne pocnu zbice da pucaju nista nisi uradio.Mozda se racna sama popusti ako vozis malo u rikverc :mrgreen: .Salim se naravno.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#79 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 16 July 2010 - 01:40 PM

Zivio BRENER! Posle doooobre muke i pomoci drugara nece da mrdne. Onda sam dohvatio brener i dobro zagrejao (pored ove vrucine,mozete misliti kako mi je bilo) i lako se odvrnulo. Kad sam skinuo 5-i zupcanik,na navoju ima neka zelenkasta npr pasta,poprilicno se skorila...sta li je ne znam ali mislim da moze biti neka tecnost protiv odvrtanja koja se posle nekog vremena stvrdne (oko 12h). Imao sam ja to nekad, ali se potrosilo....Zadatak izvrsen,jos samo ostaje temeljito ciscenje pa sastavljanje. Bice koja slikica. Hvala svima. Poz
  • 0

#80 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 16 July 2010 - 01:57 PM

Kad sam skinuo 5-i zupcanik,na navoju ima neka zelenkasta npr pasta,poprilicno se skorila...sta li je ne znam ali mislim da moze biti neka tecnost protiv odvrtanja koja se posle nekog vremena stvrdne (oko 12h).


Hahahah hohoho, dobar si, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ta zelenkasta "pasta" što se skorila je industrijska mast koju još proizvođač nekog dela stavlja, ako zaviriš u novi novcati zadnji menjač videćeš isto to, čik pogodi čemu služi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ne, nije tečnost protiv odvrtanja :D

Sve te delove potopiš u razređivač, očistiš nekom četkicom (za zube) i pre sastavljanja opet krkneš mast, ako nemaš neku specjalnu može i kolo-mast (isto je zelena) ili tovatnu mast ili kako god, samo nemoj onu belu, svinjsku :D

poz
  • 0

profilepic.gif





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users