Jump to content


Fotografije

japanac [MTB] + [drumas]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
101 odgovora na ovu temu

#1 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 05 July 2010 - 04:21 PM

Zdravo svima. Nov sam na forumu,pa rekoh da odmah predstavim moju makinu koja je nekad bila perfektna. 98-e sam je dobio na poklon od babe i dede. Shimano sa nalepnicom "passat",zvuci smesno..ali nije. Sva oprema je shimano i sve funkcionise savrseno. Prednja felna-tocak je prava ko strela, dok je zadnja imala burnu istoriju. Pre 1god mi je ukraden bajk, u zgradi kod babe i dede, da bih ga ugledao u gradu prislonjen kod jedne prodavnicemlepo sam prisao i uzjahao makinu i produzio kuci, s tim da sam jedva vozio. Zadnja felna je bila ispicala,kriva,pola zbica popicalo...da ne davim dalje..sve ja to zamenim,jedino sam uspeo naci Al felnu koja sad posle par rupa postane 8-ica. Pre 2 meseca je bajk opet ukraden. Drpio mi ga neki lik dok sam bio u prodavnici,da bi moj drugar video bajk na b pumpi. Opet sam ga vratio. E sad je palo farbanje.Stara farba+sare je bila crno ljubicasta kombinacija sa belim gromovima, sara je bila ekstra. Sad je bajk bele boje matiran. U zadnjih par dana imam enormnih problema, pojavio se luft u zadnjoj felni, u sr pogonu tj u glavi tamo kod pedala se cuje nesto kao da melje...kad usaltam na drugi zupcanik (prvi posle nejveceg) na zadnjem pogonu cuje se neko zveketanje...evo koja slika u sadasnjem stanju:
izvinite sto je malko prljav... http://img709.images...php?g=s0090.jpg Vozam ga po gradu i okolini, rupa ima na sve strane tj ne mogu da proberem. Znaci felne riknjavaju ocas posla. Kako da obezbedim da su ispravne na duze vreme?
A sad drumas: Dobio sam ga na poklon, tj ostavljen je kod mene da stoji jer je pukla guma i posle 2 god niko ga nije trazio pa sam ga posvojio :D Model je Pinarello, nije los po meni je super,samo je tvrd u pm, svaki kamencic osetim na bulji :D evo slikica: http://img339.images...php?g=s0086.jpg
Molio bih vas za komentare i tako to na tu temu... :)
Hvala svima unapred! Poz iz Loznice!
  • 0

#2 pavle93

pavle93
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationNis

Postavljeno 05 July 2010 - 04:42 PM

Nista im ne fali! Bitno da voze.
A felna na MTB - kupis nov tocak i resio si poso :mrgreen:
Pinarello specijalka je odlicna. Moj deda ima slican, samo Rog Ljubljana. Sad je to merak da se potera jos jedared. :D
  • 0
2010: 4215 km
2011: 6021 km
Google Picasa album: http://picasaweb.goo...avle.specijalac
Putopisi sa mojih ciklotura: http://pavlerandjelovic.wordpress.com/

#3 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 05 July 2010 - 04:59 PM

Jeste....kupim nov alu tocak i za neko vreme opet 8-ica....kakvi su oni plasticni sa 4 kraka,znate na koje mislim.....za odrzavanje,kvalitet... nesto ovako.. http://img.en.china.... ... 918d8c.jpg
Kako da resim problem u srednjoj glavi kod pedala? koja osovina je izdrzljiva?
Da napomenem da bajs kidam,voznja po gradu,skakanje,cimanje po ivicnjacima,naskakanje na ivice trotoara,i tako to...trebaju mi sto jace felne,tezina nije bitna pa Vas molim da mi predlozite neke modele..
  • 0

#4 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 05 July 2010 - 06:33 PM

Jeste....kupim nov alu tocak i za neko vreme opet 8-ica....kakvi su oni plasticni sa 4 kraka,znate na koje mislim.....za odrzavanje,kvalitet... nesto ovako.. http://img.en.china.... ... 918d8c.jpg
Kako da resim problem u srednjoj glavi kod pedala? koja osovina je izdrzljiva?
Da napomenem da bajs kidam,voznja po gradu,skakanje,cimanje po ivicnjacima,naskakanje na ivice trotoara,i tako to...trebaju mi sto jace felne,tezina nije bitna pa Vas molim da mi predlozite neke modele..


pa nije ni čudno što ti se felna pretvori u 8cu nakon kidanja, skakanja po ivičnjacima isl :mrgreen:
Točkove sa 6,4, 3 kraka bez spica odma zaboravi, to nisu točkovi za skakanje isl, em što su skupi em što to kad malo iskriviš nema ispravljanja, pravac kanta... za tebe su točkovi sa spicama i to što više njih, mislim spica ne točkova :mrgreen: neke alu varijante sa duplim zidom i ojačanjima za diskove (nema veze što nemaš diskove)...
Što se tiče srednje glave, nju treba otvoriti i zameniti lagere tj. venčiće, nema ona klasične lagere ali odma da znaš da ćeš je teeeeeeeeško otvoriti...
E, sad, ja sam nedavno bio pred sličnom situacijom, uzeti nove delove za sličan bajs u sličnom stanju i uraditi upgrade ili dodati lovu i kupiti novi bajs i mislim da si video kako se ta dilema završila 8)
kako god okreneš nikakav upgrade se tebi ne isplati, jedino što bi ja uradio u tvojoj situaciji je da bi pokušao da otvorim prednju i zadnju glavu, sve lepo očistim, zamenim sve venčiće, stavim novu mast i vozim dalje a točkove bi uzeo komplet, ima na berzi i za 40e što je super...
i obavezno, obavezno, oooobavezno
n2:Beach2
kad raskopaš prednju/zadnju glavu, pogon, menjače, kasetu i sve ostalo, lepo četku, neki razređivač i četkanje dok se ne usija sve, i jedan i drugi bajs, ti ovo nisi čistio od kad si krenuo da voziš :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#5 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 05 July 2010 - 07:04 PM

Eto, ja ču samo da pozdravim...
...dobrodošao...
...na pravom si mjestu...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#6 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 06 July 2010 - 10:35 AM

Hehe, ciscen (beli bajk) pre mesec dana, ali kako se voza tj tandrka svaki dan....isprljao se. A crveni nije jos uvek osetio krpu-cetku na sebi :D Uzecu vencice i ostalo. Znam da se veeeeeoma tesko otvara, zadnji put tj kad sam po 2-gi put nasao bajs sam menjao sr pogon. Negde se zaturio kljuc i morao sam viljuskastim da odvrcem, a mali prostor hvatanja za kljuc i kako sam cimnuo frk kjuc u arkadu iznad desnog oka, imam oziljak 2cm. Dali ima da se kupi onaj imbus sraf sto drzi volan? znate na koji muslim...:kad njega olabavim volan se pomera levo desno,gore dole...izjeo se tj nije imbus vec je dobio O oblik pa sam ga morao otpustat kirnerom :) Nisam sad sa tolikom lovod da menjam tockove, prednji je u redu a zadnji me muci. Ima 18 zbica na jednoj strani tj ukupno 36. Ima li neki "jaci" nacin pletenja zbica pa da to bude cvrsce?


P.S. Hvala na dobrodoslici!
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 July 2010 - 10:38 AM

Ljudi se takmice sa alu tockovima, pa ih ne pokrivise nakon par godina. Kako tebi uspeva?

1. Lose pletenje, lose niple, lose zice?

2. Tockovi nisu namenjeni za divljanje?

Dobro je dok se tockovi krive. Ako otkaze ram, vila i sl...bice n:bicycle2

Razmisli o tome.
  • 0

#8 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 06 July 2010 - 10:56 AM

More bit i 1 i 2. Za ram ne brinem,celicni je a nema ni najmanjeg znaka rdje posle 12godina....doduse ne znam jeli neki karbon-alu bolji od celika...

nasao sam na forumu ovde temu u kojoj ima link sa uputstvom za pletenje felne za tandrkanje,odoh u garazu sa odstampanom slikom da pletem,pa vam javim rezultate a pasce i malo pranja :D
  • 0

#9 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 07 July 2010 - 11:45 AM

krenulo lose.ne mogu da skinem pedalu sa pogona da bih dosao do lezaja....belaj u pm
nece ni da mrdne,kao da je zavarena.
mozda uzmem neki bajs do 50evra predlozite neki...pa prepakujem neke stvari...
  • 0

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 July 2010 - 12:16 PM

Pedalu odvrces u suprotnom smeru od kretanja noge prilikom voznje. Dakle, levu pedalu tako sto je natezes na desnu stranu, a za desnu obrnuto. Ako je bas zapeklo, uzmi neku suplju cev, da imas vecu polugu.

p.s. A zasto da skines pedalu, da bi prisao patroni?
  • 0

#11 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 07 July 2010 - 03:40 PM

nismo se razumeli. http://img227.images...98/17313226.jpg
ovo zaokruzeno hocu da otvorim i zamenim dotrajali deo(lezaj). Ali me zajebava pedala,nece da spadne,tj deo koji drzi pedalu (ova poluga...)
  • 0

#12 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 July 2010 - 03:46 PM

Ja sam te lepo razumeo, ali po onome sto si ti napisao. To nije pedala, vec kurbla. Treba ti radapciger da bi je skinuo, posto je nabijena na konus.

Postavljena slika

I malo iscukivanja, mozda pomogne. n:fighting0027
  • 0

#13 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 07 July 2010 - 04:14 PM

Naprskaj malo WD-40 na taj šraf pa posle 15-20 minuta pokušaj ponovo da ga odvrneš. Kada ga odšrafiš, onda kuckaj, kao što kaže Stole, sa unutrašnje strane uz pomoć šrafcigera i čekića da bi kurbla spala sa konusa.
  • 0

#14 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 07 July 2010 - 04:29 PM

Taman sam hteo da predložim WD40 :D
E vidiš, na isti problem sam i ja naišo i nije mi se dalo da se njakam previše pa sam odustao, dok ide = ide, kad stane ide na smeće i ćao-zdravo...
  • 0

profilepic.gif


#15 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 07 July 2010 - 07:35 PM

prskao sam wd,opet nece...cukacu pa dok ne spadne..
moze li mi neko reci....koliko amortizeri pomazu u ocuvanju tockova?(krivljenje...)
  • 0

#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 July 2010 - 09:34 PM

Amortizer ti pruza udobnost u voznji, mozes kriviti tockove i sa njime. n:bicycle2
  • 0

#17 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 07 July 2010 - 11:20 PM

Hvala. Uspeo sam da skinem obe kurble uz pomoc 2 cekica (300gr + 1,5kg) i kirnera. Pojavio se drugi problem, zupcanici srednjeg pogona imaju lufta 3-4mm, tj hodaju levo-desno (u pravcu okretanja zupcanika): http://img13.imagesh...?g=48333641.jpg
Kako ovo da resim?
  • 0

#18 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 08 July 2010 - 11:48 PM

Bajs je skoro kompletan. Farbanje je odradjeno,neka ga nek odstoji da se dooobro osusi. U ponedeljak stizu neki delovi da se zamene, pa kad uradim dajem opise i slike. Dok cekam delove probacu malko skockat drumasa..
  • 0

#19 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 09 July 2010 - 12:40 AM

Molio bih nekoga da mi pojasni ili da semu/sliku 3x pletenja tockova za mtb? HVALA!
  • 0

#20 japanac

japanac
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 09 July 2010 - 06:58 AM

??? Hajde ljudi pomagajte..... :lol:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika