Jump to content


Fotografije

Ako smem da zapitkujem malo.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
50 odgovora na ovu temu

#21 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 June 2010 - 10:14 AM

Ako radim kardio unisticu misice


Gledaj to sa vedrije strane, cak i da ti to nekako upali, muz ce ti se osecati bezbriznije n2:smiley-happy120

n2:naughty
  • 0
Postavljena slika

#22 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 19 June 2010 - 11:26 AM

@BabaMara

vrlo ces jednostavno pretpostaviti kakav ti je metabolizam.

koliko dnevno i kada ides u toalet na veliku nuzdu? koliko dugo sedis u toaletu? kakav je izgled, konzistencija i mozda zvuci cudno i odvratno, miris? tako ce se najlakse proveriti da li imas brz metabolizam ili ne. ubrzan met=ubrzano trosenje masti. ako uz svaki dorucak dodas mleveno laneno seme (npr. 1-2 supene kasike), ubrzaces ga. ako isto uz taj dorucak dodas malo vise vlakana, pospesices ciscenje organizna (creva) od visegodisnjuh naslaga. najpristupacnija vlakna koja se mogu konzumirati su psenicne mekinje. ako uz to dodas i mesavinu psenicnih, sojinih, razenih i jecmenih pahuljica (sve ukupno oko 3-4 supene kasike i to pomesati u 3dl mleka ili jos bolje u 0,5l jogurta) imeces dobar dorucak bogat ugljenim hidratima i vlaknima posle kog ces moci dosta da radis, bez zamora i gladi. naravno u toku vezbe je potrebna ili dekstroza ili bonzina ili izotonik.

posle par dana ces videti primenu i broju dnevnih stolica, na vagi, u kvalitetu sna, teksturi koze i najbitnije, svom trningu gde ces imati vece razultate.

p.s. da se ne ponavljam, ali voce ne neophodno uvek kako zbog povratka vode i vitamina, tako i zbog vlakana. dobrar je izotonik, ali je mnogo bolje plaka supica sa jednom pomarandzom, ali slozices se da je to malo nemoguce na bicikli ili u teretani, pa onda moras raditi nesto prakticnije.
  • 0
Posted Image

#23 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 June 2010 - 12:38 PM

Ako radim kardio unisticu misice i usporicu metabolizam.


Ovo prvi put čujem u životu. :roll:
  • 0

#24 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 19 June 2010 - 06:56 PM

e imas i ovo da kupis :)http://www.xsport.rs...page=14&pid=663
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#25 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 19 June 2010 - 09:48 PM

KLIK :D
  • 0

#26 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 20 June 2010 - 11:36 PM

juce sam vozio 136km za dorucak 2tosta i dzema na njemu 0.5 iztotonik+1bananu.34km sam pojeo bananu kada sam stigao do Vrsca(67km)gladan kao pas ,nasao sam pekaru kifla(dzem)kifla(krem)i paravac kuci kada sam stigao kuci i dalje sam bio sit....
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#27 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 21 June 2010 - 05:31 PM

juce sam vozio 136km za dorucak 2tosta i dzema na njemu 0.5 iztotonik+1bananu.34km sam pojeo bananu kada sam stigao do Vrsca(67km)gladan kao pas ,nasao sam pekaru kifla(dzem)kifla(krem)i paravac kuci kada sam stigao kuci i dalje sam bio sit....

....kad osetiš glad(gladan kao pas) već je kasno da jedeš,isto i sa vodom,kad osećaš žeđ znači da si dehidrirao...za duže vožnje treba da znaš kad da jedeš na kom kilometru,verujem da to nije isto kod svakoga...ja npr. ako vozim do 50km onda ne jedem,ako je oko sto km jedem na pola puta ako idem preko stotke onda bogami je već druga priča...eto ja sam tako iz iskustva naučio i nemam problema...po meni poenta je da nesmeš osetiti glad,pomalo uvek nešto (bonžite itd) zalogajati pogotovo kad se pedala 4-5 sati....da vidimo šta kažu ostali?
  • 0

#28 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 21 June 2010 - 06:52 PM

juce sam vozio 136km za dorucak 2tosta i dzema na njemu 0.5 iztotonik+1bananu.34km sam pojeo bananu kada sam stigao do Vrsca(67km)gladan kao pas ,nasao sam pekaru kifla(dzem)kifla(krem)i paravac kuci kada sam stigao kuci i dalje sam bio sit....

....kad osetiš glad(gladan kao pas) već je kasno da jedeš,isto i sa vodom,kad osećaš žeđ znači da si dehidrirao...za duže vožnje treba da znaš kad da jedeš na kom kilometru,verujem da to nije isto kod svakoga...ja npr. ako vozim do 50km onda ne jedem,ako je oko sto km jedem na pola puta ako idem preko stotke onda bogami je već druga priča...eto ja sam tako iz iskustva naučio i nemam problema...po meni poenta je da nesmeš osetiti glad,pomalo uvek nešto (bonžite itd) zalogajati pogotovo kad se pedala 4-5 sati....da vidimo šta kažu ostali?


ja sam usao u vrsac i bio sam gladan (kraj puta)i seo jeo i polako krenuo kuci
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#29 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 June 2010 - 09:07 AM

kad osetiš glad(gladan kao pas) već je kasno da jedeš,isto i sa vodom,kad osećaš žeđ znači da si dehidrirao...
....po meni poenta je da nesmeš osetiti glad,pomalo uvek nešto (bonžite itd) zalogajati pogotovo kad se pedala 4-5 sati....da vidimo šta kažu ostali?


U potpunosti tacno! 8)
  • 0

#30 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 22 June 2010 - 10:34 AM

danas dorucak tost(crni)malo dzema pancevo-beograd(50km)na 35km sam vec polako bio gladan
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#31 BabaMara

BabaMara
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 22 June 2010 - 01:03 PM

Update.

Poslusala sam savet i pocela da doruckujem ovsene mekinje, malo pahuljica i jogurt. Tek je 3 dana proslo ali vec sam prvog dana osetila poboljsanje u vidu energije, a i koliko sam sita bez nekog osecaja tezine. Juce sam pretrcala 6km, a danas cu na sobni bajs + snaga (vreme je uzas) .

Spavam duze nego inace (verovatno zbog nagle promene lencarenje, 1 trenung > u 2 treninga), spavam po 9h.

@NIon. Kada bih ja toliko 'prelazila' mogla bih svasta nesto da jedem. Ovako, 8-10h za racunarom i samo 2h za sebe (a to sve potrosim na trening).
Svaka cast!
Inace ja obozavam da isecem 2 parceta svezeg hleba, pa premazem pravim maslacem i onda preko med ili slatko od jagoda. Ali kada sam se navadila na to bas sam se ugojila + sto kada to jedem ili samo hleb i pastetu brzo ogladnim, a ako samo stavim neku salamicu na hleb drzi me bar 2h duze.

Onaj MALTODEKSTRIN sto si mi preporucio, kada to da uzimam i da li samo kada vozim bajs?
  • 0

#32 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 22 June 2010 - 01:19 PM

pa tako nesto posle bicikla uzmes,a samo hleb i dzem bes mascla,ja pisem sta sam jeo dobro upao sam kod tebe TEMU cisto da vidimo kako delujem na mene mada imam ja dosta(masti)tako i kada dodje glad imam sta da se trosi ali samo 1put drug put kada mi budem gladan onda je vec zeznutno jer kada sidjem sa bajka ne jedem ono sto treba nego ono sto ne treba :) kao danas pojeo sam tunjevinu(140g) i salatu za 30min ja sam opet bio gladan
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#33 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 22 June 2010 - 01:27 PM

sto kada to jedem ili samo hleb i pastetu brzo ogladnim, a ako samo stavim neku salamicu na hleb drzi me bar 2h duze


prilikom obrade mesa, nastane razni otpad koji kako zobg ekonomokih situacija, tako i zbog mozucnosti zarade se ne baca, pa onda kada vrse odabir sta se baca, a sta ne, kopaju po otpadu i pricaju: pa steta da se baci, e i ovo, pa steta da se baci i ovo pa steta da se baci i nastala je pasteta...

a salame nisu uopste dobre zato sto imaju dosta konzervanasa i aditiva. drugo, dosta su slane, a so nije dobra kako ljudima koji se ne bave sportom, tako i sportistima. umesto da se znojis, ti pijes vodu da bi izbacila so iz organizma.

zato treba izbegavati takvu hranu.

kao sto kazem, makro bioticka i mikro bioticka hrana nikad nije bila losa. makro bioticka znate sta je, a mikro bioticka je sve ono gde su bakterije ucestvovale u stvaranju. kiselo mleko, jogurt, kefir, kackavalj, pavlaka i slicno.
  • 0
Posted Image

#34 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 June 2010 - 01:53 PM

je, a mikro bioticka je sve ono gde su bakterije ucestvovale u stvaranju. kiselo mleko, jogurt, kefir, kackavalj, pavlaka i slicno.


:arrow: Kisokupus, sve turšije, pršute šunke kobasice slannnce i uopšte sve što visi s kuke na tavanu (domaće, naravno). Sve to je preguralo mlečnokiselinsku fermentaciju.
  • 0

#35 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2010 - 03:01 PM

...pastetu...salamicu na hleb


To najbolje zaboravi, to je masni otrov.
Prešaltaj se na posna mesa, pečena i dinstana, tunjevine, sardine i sl.

Ćao šećeru, donekle medu, pekmezu i sl., umereno s medom, dosta salate, svežeg voća, ništa iz kesice (slatkiši, grickalice).
Savetujem da zaboraviš i na hleb. Ja se poštapam integralnim dvopekom kad mi se baš jede nešto hlebasto. Ima da pucaš od energije.

Treba vremena da navikneš, ali se ispati.
Verujem da treba dosledno voditi računa i ne dopuštati sebi ni maaalko nezdrave 'rane kad već kreneš da paziš. Inače, mic po mic - ode mas' u propas', popuštaš sebi sve više i više dok se ne vratiš na staro :oops:
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#36 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 22 June 2010 - 03:16 PM

Kisokupus, sve turšije, pršute šunke kobasice slannnce i uopšte sve što visi s kuke na tavanu (domaće, naravno). Sve to je preguralo mlečnokiselinsku fermentaciju.


to sam zaboravio, domace mesiste, ali vrlo umereno.

imam ja jednu manu. pijem dosta kafu sto nije dobro. za dobru kondiciju i dobru liniju ne sme da se pije ni gazirano ni niskobudzetne sokove #-o

jbg, neki porok kao mora da se ima, mozda kao opravdanje :^o n:happy0045
  • 0
Posted Image

#37 BabaMara

BabaMara
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 22 June 2010 - 03:24 PM

Hvala vam stvarno svima. Sve sto napisete mi je i vise nego od koristi.

#@betelgez
Imam jednu molbu za tebe.
Da li mozes kada budes imao vremena da mi napises sta jedes tokom jednog dana. Bilo koji dan po izboru. Ili ako si vec negde pisao, da li moze link ?

@Nion
Samo ti pisi, a ja cu da 'prepisujem' .

Malo mi je sve ovo novo, pa zapravo trazim ideje za obroke.
Hvala jos jednom svima.

P.S koliko cesto smem ribu iz konzerve? Koliko je to zapravo zdravo. Ja sam pocela Oslic za rucak da jedem i nekako mi je posniji od onih u konzervi. Inace obozavam tunu.
  • 0

#38 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2010 - 03:52 PM

Opet ja da se ubacim:
UH doručak - pahuljice ili musli sa niskomasnim mlekom ili jogurtom;
dosta voća - akcenat na jabukama, pomorandžama, malo banana i sušenog voća;
kačamak sa nekim mlečnim proizvodom;
dvopek sa nekom boljom ribljom paštetom;

Ručak - nešto zdravo, frikombinuj prema gorenavedenim savetima (iz raznih postova iz teme).

Večera - meso (konzerva tune, sardine, neka piletina/ćuretina ili štaveć) i doosta salate;
dosta salate prelivene jogurtom ili kiselim mlekom (ono je masnije, zato njega ređe).

Ništa mi više zasad ne pada na pamet. :P
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#39 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 22 June 2010 - 03:58 PM

P.S koliko cesto smem ribu iz konzerve? Koliko je to zapravo zdravo. Ja sam pocela Oslic za rucak da jedem i nekako mi je posniji od onih u konzervi. Inace obozavam tunu.


pa riba jeste zdrava, ali kao sto sto je konzervirano i tunjevina nije bas preporucljiva. evo jednog recepta sto pravim od tunjevine. to mi je za dva obdoka, od jedne konzerve, ali samo da jos napomenem, da to mozda jedem jednom nedeljno i redje.

seckanu tunjevinu stavim u cediljku ili gazu i ulozim veliku snagu da istisnem svo ulje. stavim je u neku ciniju koja je malo dublja. za to vreme uprzim susam bez ulja ili bilo cega drugog, samo susam. przi se dok ne dobije zlatno zutu boju. (kolicina sussama je odokativna, oko 50 gr za jednu konzervu, moze manje, a moze i vise) sipam u ciniju sa tunjevinom, stavim jednu kafenu kasicicu semfa, sok pola limuna, moze malo suvog persuna. to se sve lepo izmesa i koristi se kao namaz za dvopek. kolicina je dovoljna za dva obroka.

inace jedan proizvoljno odabran dan sa manje vise slicnim raporedom je ovakav sto se tice hrane.

dorucak:
6 supenih kasika mesavine pahuljica (ovsene, razene, jecneme i psenicne), 1 supena kasika mlevenog lanenog semena i jedna psenicnih mekinja. pola litra mleka i 2x2dl jogurta.
jedna jabuka, kruska, breskva, kajsija, neko sezonsko voce, ali opet ne bilo koje. banane su dosta teske, pa se jede jedna posle treninga.

uzina:
2 parceta prepecenog hleba sa domacim dzemom od jabuka bez secera

rucak:
prvo jedna do dve jabuke koje su malo kisele, one za pise pa onda rucak, zato sto jabuka pre obroka pospesuje razgradnju masti koje se unose ruckom, a posle rucka samo lakse oslobadja secer i pospesuje efekat masti i secera.
bareno i suvo przeno belo pilece meso (oko 200gr), oko 3 parceta hleba i dosta povrca (koje je prethodno stajalo u rastvoru vode i sode bikarbone zbog prskanja)

uzina:
jedna cinija (oko 100gr) gliza sa malo secera i kakaom.

vecera:
vocna salata sa slagom
posle opet voce.

p.s. ne postujem uvek ovakav meni, ali od prilike ovako izgleda dnevni ucinak unosenja hrane

@BabaMara

ako hoces mogu da ti posaljem na pp neke recepte koje imam. jesam inzenejr, ali zelja od malena mi je bila, kao i sada da kuvam i spremam. cak sam hteo i da upisem kulinarsku srednju, posle gastronomski faklutet. dosta volim da spremam, tako da imam dosta recepata.
  • 0
Posted Image

#40 BabaMara

BabaMara
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 22 June 2010 - 04:31 PM

@jelchica
Jel sme za rucak nesto ovako:
1.uzmem mlevenu junetinu i od toga napravim male cuftice i ne przim vec ispecem u onom plehu za mafinse, i onda ubacim u paradajz sos i njupam. To mi je super jer imam za 2 dana.
2. Cureci file koji tanko isecem na vise snicli, zacinim, prelijem mesavinom kiselog mleka i susama.
...
3. sladak kupus
...

Inace ja ne koristim mnogo ulja, samo malo i to ono od koscica grozdja.


@betelgez
Molim te posalji mi te recepte. Slobodno koliko i sta imas. Ja sam malo, da kazem operisana od kuhinje. Umem nesto, ali nista bez recepta, a oni koje imam su 99% masni, bas kako moja mama sprema ( mmmm mamine sarme, ali to samo 3x godisnje kada odem u goste :) )
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika