Jump to content


Fotografije

Ako smem da zapitkujem malo.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
50 odgovora na ovu temu

#1 BabaMara

BabaMara
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 17 June 2010 - 03:03 PM

Cao svima i unapred hvala na pomoci.
Nisam bila bas dobra ove zima i ugojila sam se. Naravno sada hocu da smrsam pa sam pocela da vezbam i zdravo se hranim.

Vezbam/treniram 2x dnevno. Ujutru vozim bajs, a poslepodne idu vezbe snage (nekada ruke/ramena, noge, ledja..)
Pijem 1 proteinski sejk dnevno i to 1h pre drugog treninga. Ono sto mi je problem je da sada jedva uspevam da izvezem 15-tak kilometra, bas se mucim. Nemam snage, ujutru se jedva budim, kao da mi treba preko 8h sna.

Sto se tice drugog treninga, taj mnogo lakse podnosim. Ne znam da li treba da recimo promenim ishranu ili pak da vozim bajs samo 2 dana za redom, pa dan pauze ... ?
  • 0

#2 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 17 June 2010 - 03:09 PM

pa slabo jedes moras da ubacis UH(ugljenih hidrata)gorivo krpompir testo(spagete-itd...)a pogotovo da ljudi koji voze bike vaznije je sta pojedu dan pred voznju(uvece)ako ti je puno 15km vozi po 10km a onda sub-nedelja odradio malo duzu turu 15-20km naravno sa svakih 10-15min treba popiti malo vode(izotonik)a taj proteinski sejk(koja firma?) bolje da pijes posle tog drugog treninga,naravno tu su uvek osnova dorucak ovesene(50-100g),pa posle riba,piletina+krompir(bareni)+kupus(100g+50-100g+100-200g)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#3 BabaMara

BabaMara
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 17 June 2010 - 03:15 PM

Hmmmm, a eto meni trener rekao nista UH. Jedem samo za rucak 1 parce tosta (znas kako je to tanko).
Za dorucak pre voznje jedem belancevine + jogurt.

E sada ako mozes da mi kazes, kada bih ja trebala da ubacim UH (u koji obrok) i da li cu time stvarno smanjiti sanse da smrsam? I naravno, da li bi smela banana da se ubaci u dorucak?

edit: pijem Scitec Nutrition jagodu.
  • 0

#4 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 17 June 2010 - 03:33 PM

Hmmmm, a eto meni trener rekao nista UH. Jedem samo za rucak 1 parce tosta (znas kako je to tanko).
Za dorucak pre voznje jedem belancevine + jogurt.

E sada ako mozes da mi kazes, kada bih ja trebala da ubacim UH (u koji obrok) i da li cu time stvarno smanjiti sanse da smrsam? I naravno, da li bi smela banana da se ubaci u dorucak?

edit: pijem Scitec Nutrition jagodu.


pa banana moze mada 100g-100cal-30g secera ima moze da probas i suvo grozdje 20-30g ako ti je trener rekao bez UH naravno da mozes ali ga pitaj "zasto nemas snage da vozis bajk"jako je bitno telo da se navikne na novu ishranu ali za to je potrebno vreme nista ne ide preko noci,naravno voce ne bi trebalo nocu jer secer koji se unese nema gde da se potrosi mozda bi trebalo da ti poslednji obrok bude taj sejk ,ali dobro ako imas svog trenera bolje da ti on kaze sta da jedes i kada =P~ =P~
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#5 BabaMara

BabaMara
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 17 June 2010 - 03:39 PM

Pa imam ja trenera, ali on i ne zna da ja vozim bajs. Ne svidja mi se da ga bas slusam da leti budem unutra. Te ne bajs, ne plivanje, ne nista od kardia samo tegovi. Zato ja samo vezbanje snage po njegovom, a ostalo sama. Zato i pitam da li i kada smem UH. Mogu li i ja pahuljice kao ti za dorucak? Podsecam samo ujutru vozim.
  • 0

#6 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 17 June 2010 - 03:57 PM

Pa imam ja trenera, ali on i ne zna da ja vozim bajs. Ne svidja mi se da ga bas slusam da leti budem unutra. Te ne bajs, ne plivanje, ne nista od kardia samo tegovi. Zato ja samo vezbanje snage po njegovom, a ostalo sama. Zato i pitam da li i kada smem UH. Mogu li i ja pahuljice kao ti za dorucak? Podsecam samo ujutru vozim.


ovesene ujutro obavezno ali ne one cokoladne nego one najgore bele je pakovanje providno i to mozes da mesasa sa sejkom ako imas blender(secko)uh unese za rucak,za veceru postoji stvar koja se zove Ella SIR ali on je Suv kao barut pa neki predlazu da se mesa sa vodom i STEP Sokic (iz kesice)ali u malim kolicinama cisto da ti da neki ukus(ja to ne volim)i kada sve to pomesas dobices kao neku pavlaku samo sa ukusom ja sam Ella-sir mesao sa 0.2 dl sok od borovnice.....ella sir je 140din 400g mozes iz 2 put da ga jedes jer kada se otovri rok trajanja mu je 3dana
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#7 petrovicivan

petrovicivan
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2010 - 05:56 PM

Ja ujutru od 7h do 9h vozim oko sat i po i obavezno mi se prispava negde oko 11h-12h. Pitam trenera šta da jedem da bih prevario tu dremku u sred radnog vremena a on mi kaže: pa legni 15-tak minuta :D jeste dovoljno, ali kako ta dremka izgleda ostalima u firmi... :mrgreen:

Ujutru jedem jedan sendvič sa kikiriki-puterom, pečenicom i kačkavalj, a drugi sa kikiriki-puterom i čemom. Ima i drugih kombinacija sa muslijem ili ovsenom kašom (ona lepa sa vanilom ili čokoladom :) ). Za više od toga bih morao ranije (od 6:30) da ustanem pa da se svari, ali to mi baš nije zgodno.

Nisam siguran čime sam doveo do ovog uspavljivanja, u početku mi nije bio problem. Možda je u pitanju težina pošto sada bez problema odem do Avale i nazad za 1:45, što ranije nisam mogao ni za 2h, ili što sam ranije grickao u toku vožnje, a što su mi opet svi savetovali da izbacim jer je 2h suviše kratko za „putni obrok“
  • 0

#8 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2010 - 06:55 PM

Za mršavljenje nikako ne treba piti proteinske napitke. Treba piti topljače masti: bilo šta sa L-karnitinom, i što više vode.
Proteini su za brži oporavak i za mišićnu masu, ne za snagu. Za energiju su UH koje mišići koriste kao gorivo dok rade.
Pozdrav za tog tvog trenera.... ili se možda niste razumeli (da ne pljujem čoveka bzvz)
  • 0

#9 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2010 - 08:41 PM

Te ne bajs, ne plivanje, ne nista od kardia samo tegovi.


Gde i šta radi taj tvoj trener? Jel treba da smršaš ili da povećavaš mišićnu masu? :roll:
  • 0

#10 petrovicivan

petrovicivan
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2010 - 09:07 PM

Ma pusti trenera, on je čovek starog kova...

Nego, nije ni malo lako napraviti jutarnji plan. Video sam ja šta jedu profesionalci u 7h kada im trka kreće u 10h, do tada je sve svareno i možeš da „vrtiš“ kol'ko 'oćeš... to mi je vikend program (a verovatno i većine) i tada nema problema. Radni dan je frka jer krećem u 7h ili 7:15. Znam da mora da se pojede nešto za sporo varenje (musli, ovsene...), slani i slatki sendvič i naravno voda za usput. Trening mi je oko 1000 spaljenih kcal, što ne unesem pre, a posle dovodi do umora kao i kod @BabaMare
  • 0

#11 Biki_B

Biki_B
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 17 June 2010 - 09:27 PM

@BabaMare ako vec radis sa tim trenerom onda ga slusaj, jer covek verovatno ima neki sistem po kome radi, a ti ako sada uzmes i oces da ubacis UH a on ti je rekao da to ne radis remeti citav koncept.
Prvo koliki ti visak imas da skines? Koliko je to uh sto ti unosis? Ako si na low carb - ili proteinskoj ishrani dovoljno ti je da imas samo trening u teretani i padace cm sigurno...samo sto ne ide sve to preko noci. Normalno je da ujutru nemas snage da vozis bajs 15km kada je to ogroman stres za organizam, pogotovo ako inace ne vezbas ujutru, a drugo nije prijatan taj osecaj kada krenes u aerobno bez uh u stomaku :mrgreen: (tako da se izrazim). I jos zasto to mora da bude bas 15km? i za koje vreme ti to izvozis?

Proteinski sejk pijes posle treninga za ocuvanje mase, da ti ne bi toliko stradali misici zajedno sa mastima, a sagorevaci i sl gluposti zaboravi...naravno voda je zakon...ali ne treba ni tu preterivati.

Ako vec zelis da vozis i bajk, gledaj da ujutru jedes ovsene sa jogurtom, ili pirinac sa bademom, ili neki musli, jaja sa dodatkom nekog bobicavog voca, mozes i pre treninga da pojedes parce crne cokolade sa min 70% kaka.
  • 0

#12 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2010 - 11:08 PM

1-Cilj je manje kg-a sa tegovima i bez kardia???-obavezno popricaj sa trenerom(pocni razgovor sa "Ja zelim..."),
2-misic je tezi od masti(nemoj se cuditi ako ti se u pocetku tezina poveca),
3-osnova je ishrana i od nje treba poceti(poseti nutricionistu),
4-postavi sebi pitanje koliko su ti kvalitetni treninzi kada mozes da ih radis dva puta dnevno.

P.S. Ishrana,trening i odmor(san)su jednako bitni i moras svome telu pruziti sva tri kako bi napredovala.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 June 2010 - 11:42 PM

Ljudi, ja sam bio na malo-UH-i-ne-mešaj-ih-s-mastima-u-istom-obroku dijeti u vreme kad mi je srce bilo u n:blackeye i kad sam morao da trepćem pažljivo i polako da se ne opteretim - i svukao sam 7 kila. Dakle, ako je samo do kilaže, katanac na usta za određene stvari a svaka vežba je bonus.
  • 0

#14 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 18 June 2010 - 02:19 AM

neminovno je da moramo unositi veoma raznovrsnu hranu, ali to da UH ne treba da se unose je cista glupost. to je naka gorivo koje moramo unositi ako hocemo snagu. ugljenim hidratima hranimo misice, uslovno receno, ali oni su potrebni da obnovimo zalihe glikogena u jetri koje trosimo za vreme treninga 'ako ga imamo uopste' seceri se ne unose u organizam pre treninga 1 sat i posle treninga najmanje 2 sata. razlog je taj sto prilikom unoska secera, insulin posne brzo da deluje i mi osetimo drhtavicu i glad, koja realno ne postoji. masne naslage se sporo i tesko tope. nepravlnom ishranom talozimo masne naslage, a ne zalihe glikogena koji nam je potreban. obnavlja se tako sto cemo posle treninga pojesti jednu bananu ili nekoliko keksica, ili 2 parceta hleba sa dzemom ili marmeladom. nikako sa medom, cokoladom ili bilo cime slatkim. marmelada bi trebala da bude domaca ako moze sa mnogo malo secera. posle toga bismo trebli jesti hleba, bareni krompir, kupus, grasak, voce. treba unositi dosta tecnosti. ako se nepravilno hranimo, automatski atakujemo na ceo organizam. nepravilna iskhrana talozi masne naslage, koje cemo jednom hteti da skinemo. topljenje 'sala' je vrlo tezak i bolan proces kako po nas, tako i po nas organizam. prvo mi bolujemo dok mrsavimo jer nam imunitet opadne. drugo lose utoce na jetru jer ona obradjuje masnocu koju topimo, da bi organizam dobio neophodnu energiju. dalje, lose utice na bubrege jer prilikom razgradnje masti, u organizmu ostaju takozvana ketonska tela koja se ne razgradjuju i metabolisu se putem mokrace, sto direktno utice na bibrege. znaci, prvi o osnovno je zdrava i redovna ishrana. drugo je zdrav trening. trece je poznavanje sebe i svojih mogucnosti. dobro je imati licnog trenera, ali ne svidja mi se sta ti je rekao, ako ste se dobro razumeli.
  • 0
Posted Image

#15 Biki_B

Biki_B
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 18 June 2010 - 08:33 AM

Moguce je smrsati samo sa teretnom i proteinskom ishranom, i nece doci do povecanja telesne mase, jer ce se gubiti masti, uostalom videce po obimima da mrsavi a misici ce joj postati 'vidljiviji'. Samo takav nacin ishrane je dosta zahtevan i puno restriktivan, jos ako imas problema sa bubrezima nije preporucljivo. Ione je u pravu jer ako ti zelis vise da se bavis aerobnim treningom tipa voznja bajsa ovo ono zaista je bolje da menjas trenera, jer ti ovaj ocigledno ne odgovara.

Nema ona dovoljno odmora i forsira sa treninzima cim ne moze da izdrzi, tj preteruje a time ce samo napraviti vise stete nego koristi.

Koliko sam ja mogla da shvatim prateci razne teme i forme oko mrsavljenja: ljudi koji se bave trcanjem,plivanjem, biciklizmom i sl sportovima zagovaraju jedan vid ishrane - sa zastupljenim UH u vidu prostih i slozenih secera - kao i nutricionisti, zajedno sa kardio vezbanjem , dok treneri u teretanam i sl. preporucuju uglavnom proteinsku ishranu sa malo UH, i samo trening u teretani do 1h.
Ono sto je sigurno jeste da radi i jedno i drugo posao, samo je pitanje ko sta vise voli i kakav izgled zeli - samo da smrsas ili da pored toga imas i 'zategnuto telo' sa manje bf.

Generalno imam utisak da je babamara samo 'pustila buvu' da cita kako se ljudi sa ovog foruma nerviraju :shock:
  • 0

#16 Biki_B

Biki_B
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 18 June 2010 - 08:40 AM

Jos nesto - nisi rekla koliko puta nedeljno ides u teretanu, generalno nema svrhe ici vise od 3x nedeljno (ukoliko ne vijas neku titulu :mrgreen:), pa mozes ostalim danima da ubacis bajs, i jedan dan da ostavis odmora. Kada ides da vozis bajs onda ubaci UH...

Nego ti nemas nikakvu 'punjenje' sa UH tokom te dijete preporucene?
  • 0

#17 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 June 2010 - 08:55 AM

Pa imam ja trenera, ali on i ne zna da ja vozim bajs. Ne svidja mi se da ga bas slusam da leti budem unutra. Te ne bajs, ne plivanje, ne nista od kardia samo tegovi.

Ostavi se ti tog trenera i idi u neki biciklistički klub gde ćeš mnogo više naučiti. Ne moraš se takmičiti, vozi radi sebe i svoje linije. Biciklom ćeš skinuti mnogo više kila nego što možeš u teretani, pogotovo uz topljače masti i pravilnom ishranom. Nikakvi proteisnki šejkovi i sl. ti ne treba. Eventualno neki isotonik i to je sve. Dovoljnu količinu proteina možeš uneti iz mesa.
  • 0

#18 BabaMara

BabaMara
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 19 June 2010 - 09:04 AM

Cao svima.

Bas sam se iznenadila kada sam procitala odgovore, uopsteno gledajuci ja sam negde u zadnjem delu mozga imala svest o tome da nije bas ok samo proteini/low-carb i bez cardia.

Nismo se lose razumeli (ja i moj trener), celo objasnjenje se svodi na ovo:
Ako radim kardio unisticu misice i usporicu metabolizam. A ako se predam samo 'bildovanju', dobicu iste i samom tim i sagorevati vise cak i dok odmaram.

Problem broj 1 - poznajem sebe i svoje telo (da tako kazem) i prosto ne napredujem, samo se gusim jer nekako nije to za mene. Ja bre volim prirodu, pentranje...sta god, a narocito po lepom vremenu.

Problem broj 2 - po konstrukciji sam vise Bionce tip nego Kate Mose, tako da ce to biti odvratno. Imam jake noge (tj. stvarno dosta misica) i mislim da mi ne treba da ih radim vise sa opterecenjem.

Tako sam pocela sama sebi da smisljam trening i ishranu. I BUM, vec ima napredka. Napredak u smislu da se ne osecam kao iscedjena krpa i 1cm (vode ili sta god), tako da opet mogu u moju dragu suknju (pantalone ce cekati bar jos 1 mesec ;) ).

Evo kako ja to sada radim.
3x nedeljno teretana - gornji deo tela (poslepodne).
6x nedeljno bajs (tako ispada jer idem 3 dana ze redom, dan pauze, pa opet 3)
Ostalih 4 dana poslepodne:
1 dan joga (osecam se odlicno: kicma, istezanje...) Power Yoga
1 dan radim total body p90x+ (ovo mi je extra otkrice)
1 dan radim p90x legs
1 dan radim plyometric

Tako nameravam jos 3 nedelje, a posle cu promeniti. Ako je bajs, onda samo bajs ali recimo 20km.
Ako ne vozim, onda vezbam, ali ne noge.

Sto se tice ishrane, ne znam zasto, ali sam se preporodila otkad veceram vocnu salatu od : 1 kivi, 1 pomorandza i pola banane. I mrsavim. Negde kapiram da sam time zbunila organizam i da se vise ne bori da sacuva masti vec ih trosi na oporavak (ako sam sada zesce lupila - izvinjavam se) , to je samo moja mali mozak tako doziveo.

Hvala vam svima na predlozima i savetima. Promenila sam dorucak na 2 jaja + pola integralne + kefir i mnogo je bolje.

P.S neko je pitao: imam 7kg viska (nemam, vagu vec znam po pantalonama). I predjem 15km za oko 45min.
  • 0

#19 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 June 2010 - 09:30 AM

prosto ubrzavanje metabolizma: jesti manje obroke na svakih 3-4h
prepodne unositi više UH
uveče više proteina
u vreme ručka jesti sve

sve ovo jesti sa što manje masti: malomasno mleko, Ella sir i sl, pileće belo, što više svežeg (sirovog) voća i povrća.
  • 0

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 19 June 2010 - 10:00 AM

Ako radim kardio unisticu misice i usporicu metabolizam.


n:happy0045 n:krstixf7
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika