Jump to content


Fotografije

Avid Juicy 3 - cesanje rotora


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#21 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 May 2010 - 02:12 PM

Namerno su je napravili tako, da se ne bi stavljali veci rotori. U suprotnom, moze brzo da se javi luft. n:bicycle2


ja mislim da je max. veličina određena samo radi toga, da se ne "otkine" mount za čeljust... luft ne bi trebalo da ima veze sa time
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#22 farmakos

farmakos
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 21 May 2010 - 04:25 PM

Moj rotor je 185mm i od viljuske prolazi na 1-1,5-2 mm (tesko proceniti), nema ostecenja na viljusci.
Slicno rastojanje imaju i vijci koji drze rotor. Ali nista ne kaci.
Upravo sam malo zavrteo prednji tocak, pa sam cuo zvuk zuljanja rotora o plocice.
Kao da rotor ima osmicu pa povremeno kaci plocice.
  • 0

#23 farmakos

farmakos
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 21 May 2010 - 04:33 PM

Kazi mi Acony: jel to isto TREK 6300?
Sve mi nesto poznato deluje.

I ja imam nable 475
  • 0

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 May 2010 - 05:01 PM

Upravo sam malo zavrteo prednji tocak, pa sam cuo zvuk zuljanja rotora o plocice.
Kao da rotor ima osmicu pa povremeno kaci plocice.


Pa ispravi ga :) Bajk naopako, svetla podloga, motocangle ili nešto slično lepo (idealno francuski ključ) i pomalo krivi na kontra stranu gde treba.
  • 0

#25 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 21 May 2010 - 05:23 PM

Moj rotor je 185mm i od viljuske prolazi na 1-1,5-2 mm (tesko proceniti), nema ostecenja na viljusci.


Pazi i kod mene je tako nekako (samo sto se ostecenja vide). Dakle kad vrtis tocak i zagledas sve super. Al u voznji je druga prica.

Kazi mi Acony: jel to isto TREK 6300?


Jeap...

Meni kaci malo paknove ali to nije nista strasno dakle to se u voznji necuje, a inace rekli su mi serviseri, da ga ganjam tako slobodno, mada licno mislim da ga je pametnije ispraviti.
Ja za to bas i nisam vican, pa...

Ljudi predlozi, za moj problem, da kupim rotor od 160 ili da probam ovu varijantu sa podloskom ?

Ps.
Danas na Avali je bas iritantno bilo to kresanje :D
  • 0

#26 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 May 2010 - 05:37 PM

Ne znam ko te je savetovao, licno ne bih vozio tako, da mi rotor mlati u vilu. Probaj s podloskom, ako ne, kupuj manji rotor. Ili menjaj vilu. :twisted:

P.S. Naravno da nije isto kad okrenes bajk naopako i zavrtis tocak. I kad sednes na njega, pa krenes u voznju.
  • 0

#27 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 21 May 2010 - 07:14 PM

Ne znam ko te je savetovao, licno ne bih vozio tako, da mi rotor mlati u vilu. Probaj s podloskom, ako ne, kupuj manji rotor. Ili menjaj vilu.


E nisu me savjetovali za to (vec da zanemarim kacenja rotora o paknove), nego nisu to mogli da izvale, bio sam i kod profe i isto je covjek rekao da ne kaci vilu (naravno nije jedini)...

Eh, vilu cu svakako da menjam al u oglasima nema nesto sto mi se cini zanimljivim trenutno, posto u obzir dolazi samo, reba ili neki foxic ili tako nesto....

Probacu pa cu da javim, nesto mi se ne stavlja manji rotor inace, al boze moj...
  • 0

#28 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 May 2010 - 09:15 PM

Ako je proizvodjac nekog proizvoda propisao nesto i i dao uputstvo za upotrebu onda se toga treba i pridrzavati.Ja bi bez razmisljanja stavio manji rotor.A ako je rotor dosao fabricki,neznam kako je tako veliki proizvodjac mogao sebi da dozvoli takav propust [-X .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#29 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 May 2010 - 09:45 PM

A ako je rotor dosao fabricki,neznam kako je tako veliki proizvodjac mogao sebi da dozvoli takav propust [-X .


To sam se i ja pitao. :-k
  • 0

#30 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 May 2010 - 09:49 PM

Verujem da bi vecini na forumu rotori od 160mm vrsili posao,neracunajuci takmicare i 100 kilase
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika