Jump to content


Fotografije
- - - - -

PRESTA vs SCHRADER


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
56 odgovora na ovu temu

#1 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 May 2010 - 12:44 PM

Pre nekoliko dana smo nas nekoliko "diskutovali" o tome koje su prednosti i nedostaci PRESTA i SCHRADER ventila (nismo došli do nekih previše razumnih zaključaka al nema veze :mrgreen: ) Interesuje me, koja su vaša mišljenja o ta dva (malo) različita sistema, i koja su vaša iskustva sa istim? :)

Attached Thumbnails

  • bcvalves.jpg

  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 May 2010 - 12:54 PM

Uzmi šredera, biće ti mnogo lakši život. Moraš da vucaraš adapter, teško da ćeš naći prestu na zajam u terenskim uslovima... Jedino zbog čega je presta zanimljiva je što se tjubeles točkovi rade s tim ventilom, bemligazašto.
  • 0

#3 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 04 May 2010 - 02:04 PM

Upotrebna razlika nikakva,sreder ima VELIKU praktičnu prednost da gume mozes naduvati pumpom za auto gume.
Ja sam moje skupe DT Swiss točkove,"deflorisao",i stavio sreder,pa kada vec pricamo o tome,pitanje:
Posto su moji 420 SL opciono Tubeless,a sad je otvor za ventil prosiren,da li bih mogao i kako da stavim Tubeless gume?
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 May 2010 - 02:55 PM

Ovako napamet, mislim da ti je OK i da zadihtuješ ventil 'pozajmljen' iz obične gume nekim dobrim lepkom .
  • 0

#5 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 May 2010 - 03:39 PM

Šreder, lakši je za pumpanje ako nekim čudom zaboravim pumpu uvek imam od kog da je pozajmim ili jednostavno svratim kod bilo kog vulkanizera.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#6 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 May 2010 - 06:12 PM

i ja sam za schredera, pošto sam oduvek vozio gume sa tim ventilom... i nekako mi je previše ranjiv taj presta, kad viri tako 2-4cm iz felne (a čuo sam i da su se isti pucali od udaraca kamenja i ostalih prepreka na terenu) ...tako da schreder, i gotova stvar :mrgreen: mnogo je prektičniji to je 1000% istina....

jedino za drumski mislim da je ok presta ventil, jer su te felne jako uzane, pa je valda tako bolje sa manjom rupom :P
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#7 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 May 2010 - 06:20 PM

Ja imam oba, mada vise volim Schrader, Presta koristim zato sto mi je prednja felna dosta duboka pa schrader viri jako malo i tesko ga je naduvati pumpom.
  • 0

#8 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 04 May 2010 - 06:51 PM

Postoji i duži šreder,tzv"sportski"tako da se i ta prednost presta ventila gubi
  • 0

#9 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 04 May 2010 - 08:29 PM

Presta uvek!

Lepši ventil, ne mora da se buši felna, brže se pumpa guma, auto ventil se zaglavi u rupi jer je presvučen gumom.
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#10 Bastado

Bastado
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 May 2010 - 08:40 PM

dosta felni je vec pripremljeno za schrader ventil, one koje nisu ne treba busiti nikako, a sto se tice gume oko autoventila, ima i njih koji su komplet u navoju ako i presta ventili, o estetici je glupo pricati :D
  • 0

#11 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 May 2010 - 08:04 AM

Presta!
Nema razbušavanja felne, estetika, a i svaka (mini) pumpa se za 5s konvertuje da duva prestu. Tubeless je težak budž bez preste, nije nemoguće ali ne verujem da može da bude super stabilno kao sa presta ventilom.
  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 May 2010 - 08:18 AM

Kako konvertuješ pumpu, ako ne misliš na našrafljivanje adaptera na ventil?
  • 0

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 May 2010 - 08:25 AM

Kako konvertuješ pumpu, ako ne misliš na našrafljivanje adaptera na ventil?

Odvrneš onaj krajnji deo "usta" (gde turaš ventil) izvadiš plastični i gumeni deo, obrneš oba, vratiš, zavrneš i konvertovao si pumpu ;)
  • 0

#14 cvimi

cvimi
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Locationns

Postavljeno 05 May 2010 - 08:35 AM

Kako konvertuješ pumpu, ako ne misliš na našrafljivanje adaptera na ventil?

Odvrneš onaj krajnji deo "usta" (gde turaš ventil) izvadiš plastični i gumeni deo, obrneš oba, vratiš, zavrneš i konvertovao si pumpu ;)


...i onda je nataknes na veoma osetljivi presta patrljak koji viri iz ventila i kad mini pumpom probas da naduvas gumu postoji velika verovatnoca da ces isti iskriviti a jednom mi se desilo i da se od cimanja pokida (kenda) unutrasnja na spoju ventila i gume...tako da ja uvek navrnem na ventil onaj mali dodatak i onda pumpam kao da je auto ventil...
Verovatno su tubeless sistemi kvalitetniji ali za sitem sa unutrasnjom gumom schrader ventil je zakon...cak mi je i klasican ventil (onaj sa ponike) bolji od preste.
A o estetici ventila mislim da je bespredmetno govoriti :D
  • 0

#15 zoranmr

zoranmr
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 05 May 2010 - 09:00 AM

Jel koristi neko prestu na felni sa rupom za auto ventil? Kod kuce mi stoji nekoliko novih unutrasnjih guma sa prestom i nikako da ih isprobam, jer neznam da li smeju da se teraju bez nekog posebnog adaptera na auto-rupi.
  • 0

#16 Bastado

Bastado
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 May 2010 - 09:03 AM

mislim da ovakav autoventil ni po kom osnovu ne zaostaje za presta ventilom :mrgreen: , a busenje felne je glupost niko o tome nije ni pricao.

http://upload.wikime... ... e_tall.jpg
  • 0

#17 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 05 May 2010 - 09:30 AM

Ja vec godinama koristim gume se presta ventilom i nisam imao ni jedan od ovih silnih problema koje neki navode. Sve je stvar navike i pravilnog rukovanja... ne kazem ni da je schrader los, ali je meni licno presta bolji sistem... 8)
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#18 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 05 May 2010 - 11:55 AM

Jel koristi neko prestu na felni sa rupom za auto ventil? Kod kuce mi stoji nekoliko novih unutrasnjih guma sa prestom i nikako da ih isprobam, jer neznam da li smeju da se teraju bez nekog posebnog adaptera na auto-rupi.


Stavi taj "posebni adapter" i uzivaj. Evo slika metalnog adaptera, ali ima ih i plasticnih... (a nisu ni skupi). Bez adaptera mozes da vozis ako ti je pukla guma i imas rezervnu prestu, da bi se odvozao do kuce. Ali za stalnu upotrebu nije.

Attached Thumbnails

  • adapter_2.jpg

  • 0

#19 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 05 May 2010 - 12:02 PM

Jos jedan glas za prestu (obavezno kupovati preste kojima se moze rasturiti ventil!).
Problemi pumpanja preste, ako uopte postoje, lako se otklanjaju - skoro sve novije pumpe"umeju" da pumpaju oba standarda.
Posto su svi kompresori (koje sam ja video) pravljeni za Schrader, ja na jednom od tockova (zadnjem) uvek imam navijen i adapter:

(kada kupujete adapter, odratite paznju da dolazi sa dihtungom - onom crnom gumicom koja se vidi na drugoj slici. Bez njega ne radi [-X, a na zalost neki to prodaju i bez gumice )

Attached Thumbnails

  • adapter_1.jpg
  • adapter_1b.jpg

  • 0

#20 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 May 2010 - 12:39 PM

Bravo za korisne informacije =D> .
Ja vozim već godinu dana prestu a rupe na felni su mi na auto, nisam ni mislio da to može da se nabavi. Jel ima u Planetu ili Capriolu? Dobro nisam zeznuo unutrašnju, jer pri pumpanju ručnom pumpom dolazi do cimanja, što cvimi već napisa.
Ovo za adapter i dihtung potpisujem. Jedino to radi posao, onaj sa prve slike drže u Planetu. Oni adapteri iz tri dela što imaju i iglu za pumpanje lopte, nemaju gumicu i ne funkcionišu, takav sam kupio u Vektoru ili Risu ne sećam se, a ima ih i Capriolo. Svakako mi je dobro došao za fudbalsku i košarkašku loptu, pošto imam još hobija osim bicikla :).
Bilo bi super, ako znaš, da nam kažeš i koje gume imaju prestu koja se rastavlja. Ili kako prepoznati. Ja nemam pojma, moje unutrašnje su mislim neke Kenda (jeftine 300tinak din), pa verujem da se ne može vaditi ventil.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika