Jump to content


Fotografije

POMOC OKO KUPOVINE BIKE-a!??!?!?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
52 odgovora na ovu temu

#21 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 April 2010 - 09:55 AM

Ahaaaa..pa ne znam ni ja da li su iste specifikacije, ove za wheeler sam nasao na netu...oticu uskoro jos jedno da pogledam i jedan i drugi...nisam nesto popricao sa momkom u Planet Bike-u jer je bila guzva a i ja sam zurio...mrzilo me da cekam.. pa cu da vidim sta tacno ima koji.... Hvala ti!
pOzzzzzzzz
  • 0
...Carpe Dies...

#22 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2010 - 02:44 PM

BIo sam danas do Planet Bike...POLAR-AVALANCE..kad sam ga malo pogledao bolje ..i kad mi je covek vrlooo lepo i strpljivo objasnio o svim detaljima...mnogo mi se svideo...alo trenutno nema model sa disko kocnicama nego samo V-brake koja kosta 32.000din, a uskoro stize za nedelju dana model sa diskovima...i moze da se zakljuca suspenzija...koja kosta 37.000din!
Rekao mi je isto info da se diskovi tj. pakne il plocice trose brze nego v-brake ( da traju 10000km) a diskovi 5000km... nije mi logicno..pogotovu sto sam ogroman kad bi se spustio niz Iriski venac...ne bi ostalo od V-brake nista! :P
Ostaje Polar AVALANCE ( 32.000din -nema disk kocnice ) i taj Wheeler Pro 29 ( 35.000din + ima disk k. )!?
Ostaje mi da skupim pare i pazarim neki od ta dva!!!
  • 0
...Carpe Dies...

#23 MojoJojo

MojoJojo
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 20 April 2010 - 03:47 PM

Postavljena slika


Ne bih da te razočaram, ali...

Ja sam imao ovakvu viljušku na svojoj meridi. Viljuška je katastrofa. Nema damper i ponaša se kao pogo stick. Kada sam se "spuštao" niz brankov most usled poprečnih žlebova višljuška je počela toliko da poskakuje da sam jedva stao.

Moglo je da bude buć... n2:Smiley_FalconLJ
  • 0

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 April 2010 - 04:16 PM

model sa disko kocnicama nego samo V-brake koja kosta 32.000din, a uskoro stize za nedelju dana model sa diskovima...i moze da se zakljuca suspenzija...koja kosta 37.000din!


Diskovi (za disko kočnice ne znamo, za disko cigare već nekako) ili da budu hidraulika ili avid mehanika, sve sotalo je svircen qrcen. A da nisi ti dodao koju nulu viška na trajanje pakni/pločica? 'Ajde 2-3 hiljade, ali 5, 10? Na kolima ne traju tol'ko :D :D
  • 0

#25 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 April 2010 - 04:39 PM

Nije mi jasno, kako je neko mogao izjaviti da toliko i toliko km-a paknovi traju. ](*,) Zavisi od toga gde vozis i koliko kocis. Mozes da ih "pojedes" za 1000...ili za 5000km-a. :?
  • 0

#26 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2010 - 10:01 PM

model sa disko kocnicama nego samo V-brake koja kosta 32.000din, a uskoro stize za nedelju dana model sa diskovima...i moze da se zakljuca suspenzija...koja kosta 37.000din!


Diskovi (za disko kočnice ne znamo, za disko cigare već nekako) ili da budu hidraulika ili avid mehanika, sve sotalo je svircen qrcen. A da nisi ti dodao koju nulu viška na trajanje pakni/pločica? 'Ajde 2-3 hiljade, ali 5, 10? Na kolima ne traju tol'ko :D :D


Kontam kontam...znam i meni je jako cudno bilo sta covek mi rece...ni auto ne moze toliko :shock:
Ne znam....sludiste me sa ovim informacijama...pogotovo MOJOJOJO sto kaze da su na Wheeler-u lose viljuske! Na Polar AVALANCHE-u su viljuske marke nesto na S.... zaboravio sam...nisu lose..jbg koliko para toliko muzike... Voleo bih misljenje oko tih suspenzija na Wheeleru i Polaru ( ko zna kako se tacno zove)...!?!?
Thx
  • 0
...Carpe Dies...

#27 papasfritas

papasfritas
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 20 April 2010 - 10:20 PM

Ja sam skoro pazario Avalanche sa V-brake i prezadovoljan sam, ostaje uvek mogucnost da se kasnije ugrade neke disk kocnice ali ja uopste ne vidim potrebu (barem za moje zahteve), dobro koci pri svakakvim nizbrdicama. A za viljusku mogu da kazem da nije kao pogo-stick viljuska od Wheelera sto kaze MojoJojo mada ja imam 80kila...
  • 0

#28 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2010 - 10:27 PM

Ja sam skoro pazario Avalanche sa V-brake i prezadovoljan sam, ostaje uvek mogucnost da se kasnije ugrade neke disk kocnice ali ja uopste ne vidim potrebu (barem za moje zahteve), dobro koci pri svakakvim nizbrdicama. A za viljusku mogu da kazem da nije kao pogo-stick viljuska od Wheelera sto kaze MojoJojo mada ja imam 80kila...


Koje su viljuske na Polaru !?

2-1 za POLAR AVALANCHE :mrgreen:
  • 0
...Carpe Dies...

#29 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 April 2010 - 06:10 AM

ako se nevaram na polaru je sr suntour xct v2 sa zakljucavanjem ali na modelu za 2009 godinu,na starijim modelima nema zakljucevanje.A sto se tice kocnica uzmi taj sa v-brak-eom jer sto kaze i MIXI koce ti mex diskovi ko k....Dobre mexanicke kocnice nove kostaju oko 10000 dinara9AVID BB7),A AKO DODAS JOS 3000 DINARA KUPIS NOVE JUICY 3 KOJE SU OPET BOLJE OD MEXANIKE.Uzmi ti lepo polara sa v-brake i ne sekiraj se.Da rezimiramo,polar ima bolje rucice menjaca,bolju viljusku,prednji menjac,ima shimano m-421 kocnice(imam ih i uopste nisu lose),za pogon nisam siguran ali nije losiji nego na tom vileru,bolju cenu i ram je HFS.Meni bi to bilo dovoljno da vise ne razmisljam.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#30 popedja

popedja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 255 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2010 - 07:07 AM

ako se nevaram na polaru je sr suntour xct v2 sa zakljucavanjem ali na modelu za 2009 godinu,na starijim modelima nema zakljucevanje.


Upravo tako. Ja i dalje guram viljusku sa starog avalanche-a (SR Suntour XCM v2, nema lockout).
  • 0

#31 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 21 April 2010 - 07:38 AM

Kao sto ti i slika kaze...
Postavljena slika
Ovaj bajk ja pretezno za muvanje po tvom dvoristu, moze do skole a ponekad i do bake i deke na selu.
Ali to je po nekom standardu koji je realno daleko vise iznad nasek. Tako da je kod nas kupiti takav nov bajk veoma skupo i da kazem neisplativo jer ti placas po nekom potpuno drugom standardu od onog u kome zivimo.Po meni je bolje da malo budes strpljiviji i da pratis sajtove kao sto je ovaj i ciklonaut i usput se raspitujes ko je kakav. Primetices nekoliko ljudi koji prodaju polovne bicikle u skoro fabrickom stanju, naravno uz njih retko kad ces dobiti garantni list ili racun ali dobices ih po ceni relativno srazmernoj nasem standardu a po kvalitetu neuporedivo bolji od bicikla koje mozes kupiti u radnji za istu cenu. E sad je na tebi da odlucis da li ces sacekati ili po menu malo euforicno kupiti prvi lepsi bajs koji vidis u izlogu.

A vidim i da se vodi debata izmedju 29. i Avalancha i ja dajem jedan vote za lavinu(Avalancha)! :)
  • 0
.

#32 papasfritas

papasfritas
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 21 April 2010 - 08:14 AM

Polar Avalanche ima viljušku Suntour XCM v2 i kao piše ima zaključavanje ali nema, ja okrećem one kružiće i nikakvu razliku ne prave ali nisam ni video neku potrebu za zaključavanjem.
Polar Mirage Pro ima XCT, tek na Viper-u imaš XCR sa daljinskim zaključavanjem.
  • 0

#33 popedja

popedja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 255 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2010 - 08:29 AM

Polar Avalanche ima viljušku Suntour XCM v2, ja okrećem one kružiće i nikakvu razliku ne prave ali nisam ni video neku potrebu za zaključavanjem.


Kruzici (+/-) sluze da podesis tzv. preload. Ako ih okreces u pravcu kazaljke na satu (--> +) bice potrebna veca sila da se viljuska pokrene i krene da "radi". Na ovo utice i vrsta terena i tezina vozaca. Preporuka je da odvrnes oba do kraja (- <---) i onda ravnomerno zatezes.

E, ovo je teorija ... u praksi, kada je ova viljuska u pitanju skoro da nema razlike kako god da je podesis :mrgreen:
  • 0

#34 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 April 2010 - 11:07 AM

koliko sam ja video, a video sam na modelu za 2009 godinu polar avalanche ima preload sa leve strane(kruzic)i sa desne strane ima polugicu(plave boje) on-of koja sluzi za lock ali ne daljinski (koliko sam ukapirao).Ali sam mozda i pogresio,mozda je ipak xcm v2, izgleda kao ovaj.

Attached Thumbnails

  • V2LO.jpg

  • 0
puno znoja,malo krvi

#35 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 April 2010 - 11:53 AM

A evo i snimak kako radi,nadam se da zvuk nije od viljuske :shock:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#36 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 April 2010 - 01:30 PM

Hvala vam ljudi pravi ste!!! Onda definitivno ovaj loodi Polar Avalanche ...fin je bajs za 32.000din....
Na modelu iz 2009 nema zakljucavanja....bice na ovom modelu sa disko kocnicama.... skontao sam da ove disk kocnice nisu neke..tj. lose su... pa cu kad skupim para uzeti neke diskove i bolje vile da sure!

Jedno pitanjce...ovako beze...koja je najpotrebnija oprema kad si van grada!?
Sta je nejpotrebnije imati kod sebe!?!? Neke blatobrane...da ne budem kao crnac kad se vratim!? :P
oprema za krpljenje guma i tako to....
Hvala jos jednom momci!!
  • 0
...Carpe Dies...

#37 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 21 April 2010 - 03:12 PM

bice na ovom modelu sa disko kocnicama.... skontao sam da ove disk kocnice nisu neke..tj. lose su... pa cu kad skupim para uzeti neke diskove i bolje vile da sure!


Ako neces da vozis po nekom blatu i kisi mislim da ti nece trebati disk kocnice(osim za extra izgled)!
Kupovina samih diskova ti nece nista promeniti znaci treba ti ceo set: rucice,creva,kljesta i rotori(diskovi) koji ce te najmanje kostati 100e nove.
Po mom misljenju je bolje da se odlucis za V-brake varijantu.
  • 0
.

#38 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 April 2010 - 05:39 PM

Kupovina samih diskova ti nece nista promeniti znaci treba ti ceo set: rucice,creva,kljesta i rotori(diskovi) koji ce te najmanje kostati 100e nove.


+ novi tockovi. :wink:
  • 0

#39 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 21 April 2010 - 06:20 PM

Ako mislis da kupis nov bajs pa da sve to menjas onda je bolje u startu da kupis bolji bicikl i ne boli te glava :wink: .
  • 0
.

#40 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 April 2010 - 06:41 PM


Kupovina samih diskova ti nece nista promeniti znaci treba ti ceo set: rucice,creva,kljesta i rotori(diskovi) koji ce te najmanje kostati 100e nove.


+ novi tockovi. :wink:


Ne bih morao da menjam ceo tocak zvog disk kocnica !? Video sam da na vilama ima dodatak na koji se nakace diskovi !? Ne znam da li na Polar-u ima to...zaboravio sam!


Ako mislis da kupis nov bajs pa da sve to menjas onda je bolje u startu da kupis bolji bicikl i ne boli te glava :wink: .


JBG nemam bas toliko para...kad bi imao 500-600E onda bi kupio neki bolji od ova dva sto se dvoumim!
  • 0
...Carpe Dies...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika