Jump to content


Fotografije

POMOC OKO KUPOVINE BIKE-a!??!?!?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
52 odgovora na ovu temu

#41 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 21 April 2010 - 06:51 PM

Skuplje ti izadje varijanta da kupis novo pa vozis. Pa skines delove i prodas ih u pola cene pa jos kupis sve novo da bi kompletirao bajs. Ali ako (kao sto to obicno biva) finansije diktiraju kupovinu onda kako mora... :wink: .
  • 0
.

#42 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 21 April 2010 - 07:09 PM

Ne bih morao da menjam ceo tocak zvog disk kocnica !?

Neke felne su samo za diskove (nemaju kočionu površinu po kojoj koči v-break); a neke nable nisu za diskove (pa samim tim ni taj točak; a ako menjaš samo nablu, plaćaš i pletenje točka; itd, itd...)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#43 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 21 April 2010 - 07:37 PM

Ne bih morao da menjam ceo tocak zvog disk kocnica !?

Neke felne su samo za diskove (nemaju kočionu površinu po kojoj koči v-break); a neke nable nisu za diskove (pa samim tim ni taj točak; a ako menjaš samo nablu, plaćaš i pletenje točka; itd, itd...)


Koliko vidim on hoce da kupi Avalancha sa disk kocnicama sto znaci da ih tockovi,vile,ram podrzavaju.
Nema potrebe za novim tockovima ali ima za novim kocnicama. A ako sumnja da ce ga V brake kocnice uspesno zaustavljati tu je Darkman sa Avidovim da nam kaze iskustva! 2 500din u odnosu na 4 000din koliko je skuplji avalanche sa diskovima je mnogo isplativije ali ne izgleda LEPO.
Pa sad biraj izmedju lepote i kvaliteta ali imaj u obzir i koliko para te kostaju ti estetski dodaci.
Nemoj da me shvatis pogresno i ti diskovi ce ti raditi posao samo kako i koliko dugo ne znam da ti kazem.
Poenta je u tome da je isplativije uzeti sa V brake kocnicama pa po potrebi kupiti neke jace,bolje(skuplje) V-brake nego kupiti ovaj sa diskovima.
  • 0
.

#44 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 April 2010 - 08:16 PM

Cini mi se da nisi ukapirao sta je Darkman hteo da kaze. Ako kupi Avalanche sa v-brake kocnicama, da bi posle stavio diskove, trebace mu sve ono smo vec nabrojali. :wink:
  • 0

#45 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 April 2010 - 06:34 AM

Ma druze kupi taj polar sa v brake kocnicama i ne razmisljaj puno.Inace sve te bicikle u toj klasi dolaze recimo sa nekim jeftinim zbicama koje pri velikim silama kocenja disk kocnicama pucaju ko lude.Tako ti lepo uzmes taj sa v brake-om i kako budes imao para tako ces pakovati nove delove.Usput ces nauciti dosta o kvalitetu delova i mehanici.Pa lepo sledece godine nabacis nove tockove za disk sa kvalitetnim zbicama(DT SWISS recimo),i neke kvalitetne nable i bog da te vidi.Inace te kocnice na polaru imam i ja na bajsu.Bio sam ubedjen da cu prvo to menjati,a kako vreme prolazi vidim da za tim nema potrebe.Jedino sam stavio druge pakne koje i po mokrom koce dobro i ne skripe.To nije velika investicija a dobra je.Ako budes mogao da nadjes neko kool stop pakne za v brake kupi odmah,a ako nemozes od srca preporucujem corratec pakne.Ima ih u capriolu i kostaju ne vise od 800 dinara komplet.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#46 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 22 April 2010 - 08:34 AM

bice na ovom modelu sa disko kocnicama.... skontao sam da ove disk kocnice nisu neke..tj. lose su... pa cu kad skupim para uzeti neke diskove i bolje vile da sure


Danilo je rekao da se razmislja da uzme Avalancha sa disk kocnicama pa da posle kupi neke bolje. E sad, ja sam mu rekao da je bolje(jeftinije) da uzme onaj sa V kocnicama pa po potrebi da kupi neke bolje kocnice.
Po mom misljenju bolje da uzme V brake varijantu.

@Stole

Znam sta je hteo Tamni da kaze ali izgleda da nije on video da se Danilo odlucio za Avalancha sa disk kocnicama pa da posle kupi neke bolje kocnice i vilu.

@Vorda

Pazi ali nas Daca je 110kg. :wink:
  • 0
.

#47 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 April 2010 - 11:19 AM

Hvala Davore ...kontam da cu taj da uznem..samo jos parice da se nakupe...pa onda malo voznjice!
Nisam ja sad neki zahtevan vozac a ovaj Polar ce dobro doci da se usemim malo za pocetak!
Vozio sam bajs 10 godina...jos ko klinja i pole u srednjoj al dosao faks i druge stvari postale interesantne...tako da ce biti lepo opet vratiti se na bajs!
Hvala svima ...stvarno nisam mogao bolju pomoc da nadjem! =D> =D> =D>
  • 0
...Carpe Dies...

#48 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 April 2010 - 12:24 PM

Mozda sam dosadan ali danas sam bio do lokalnog servisera i prodavca biciklova da uzmen neke sitnice i gle cuda,polar avalanche 29700 dinara sa v brake kocnicama a 33000 sa diskom.Tako da bi bilo dobro da obidjes i neke manje radnjice po gradu.Mozda jos negde imaju manju cenu od planetbike-a
  • 0
puno znoja,malo krvi

#49 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 April 2010 - 09:31 PM

Mozda sam dosadan ali danas sam bio do lokalnog servisera i prodavca biciklova da uzmen neke sitnice i gle cuda,polar avalanche 29700 dinara sa v brake kocnicama a 33000 sa diskom.Tako da bi bilo dobro da obidjes i neke manje radnjice po gradu.Mozda jos negde imaju manju cenu od planetbike-a


Kako je to moguce kad je Planet Bike ...zastupnik tih bajsova...nidje veze!!?!?
Raspitacu se! Thx!
  • 0
...Carpe Dies...

#50 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 April 2010 - 06:01 AM

Pa recimo kod ovog lika su i neki delovi jeftiniji op planetbike-a a od njih uzima.Placa ih po vp.ceni a verovatno ide na manju marzu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#51 danilosubotic

danilosubotic
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 April 2010 - 11:09 AM

Da da da...kupuje po veleprodajnoj ceni!!! Vidicemo! Poz
  • 0
...Carpe Dies...

#52 wiseman

wiseman
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 20 June 2010 - 04:44 PM

Ljudi moji kao što mi username kaže da ne bi previše pametovao nisam hteo da pokrenem novu temu nego ću da se nadovežem na ovu :). Jurim da kupim biciklo pa sam između ostalog razmišljao i o dotičnom POLAR AVALANCHE s tim da imam par pitanja. Bajs vozim uvek kada mi se ukaže prilika (ako nema kiše i snega) min. 25 km na posao i nazad, vikendom, ako nisam u stisci sa vremenom oko 60 km i to Novi Sad - Fruška gora (po asfaltnim putevima 90 % možda malo makadamima nikako po jarugama, ipak ja sam amater, svestan svojih granica :D ). E sad neki mi kažu da meni u principu za ovu moju vožnji i ne treba MTB, mada mi jedan poznanik reče da je bolje da ga uzmem jer je univerzalan. Razmišljam da kupim neku varijantu Cros biciklova sa 28 gumama kao što je http://www.cikloberz...ow.php?id=19295, koji mi je umakao bukvalno za 2 h :( . Nešto nemam baš poverenja u ove amortizere mislim niže klase, radije bi možda uzeo krutu vilu, mada uzimajući u obzir stanje ivičnjaka i staza u NS, pa i puteva valjala bi. Koje je vaše mišljenje, da li da uzimam MTB, neki treking bajk, ili ove tzv. cros varijante, sa ili bez amortizera i koliko treba da me brinu amortizeri, ako uzimam polovan bajk i da li bi ste mogli da mi preporučite prodavce solidnih polovnjaka u NS i BG? Budžetom sam ograničen na nekih 300 evara. Izvinjavam se ako ne vladam najbolje terminologijom :). U bre baš sam se raspisao, previše mudrujem :lol:
  • 0

#53 wiseman

wiseman
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 20 June 2010 - 06:40 PM

Još jedno pitanje da li je neko imao iskustva sa Suntour NCX LO amortizerom? Imam ponnudu da kupim jedan treking bajk sa tim amortizerom koji je star 1 god. Lik kaže da je malo vožen i da nema lufa i da je sve tehnički ispravno. Dosta sam čitao po forumu da Suntour i nije neki, ali da radi posao, da je tako loš ne bi ga valjda stavljali gotovo svi proizvođači biciklala, konkretan slučaj KTM (ili bi :) )
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika