Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2936 odgovora na ovu temu

#21 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 14 December 2007 - 02:10 PM

Meni najveći problem predstavljaju idioti koji pretiču iako im idem u susret... U takvim trenutcima poželim da mogu da se transformišem u kamion i da dodam gas..
  • 1

#22 bozowic

bozowic
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 11 January 2008 - 08:45 AM

Jeste da je ova tema zamrela,

medjutim danas sam naisao na ovu temu pa rekoh da podelim i ja svoje iskustvo sa Vama o mom bliskom susretu sa drugim ucesnicima u sobracaju.

To je bilo posle bombardovanja kupio ja biciklu (tada se nisam bas razumeo, sto ne znaci da sam sada expert) stvarno ne znam sta je bilo od opreme samo znam da su mi nudili 500 DEM za nju, a ja je platio 150 DEM od nekog sanera (tada to nisam znao). Krenem ja sa drustvom u voznju i krenemo da se spustamo niz Trgovacku ulicu (Zarkovo - Cukaricka padina). U to vreme nije bilo guzve tj. nikoga na putu i mi smo se zaleteli, vozio sam iza mojih prijatelja i posto smo trebali da skrenemo levo prestrojili smo se u (2 kolovozne trake su upitanju u istom smeru) krajnje levu traku. Nakon kojeg minuta pri brzini od nekih 60 km/h prilazi mi vozac Beo Taxia (nisam ga iseko pri menjanju trake) i bukvalno vozi pored mene. Krenem lagano da kocim (sve se desava u trenutku) on otvara prozor i gurne me pri toj brzini i samo nastavi dalje. Srecom zakoni fizike (ili sta god) me nije oborilo na levu stranu gde je Cova (Covic politicar) ogradio drvenom ogradicom razmak izmedju dva putna pravca. Prilikom pada nisam slomio nista ali sam dobio duboku rasekotinu na desnom kuku gde i dalje imam oziljak, a na bicikli se iskrivila viljuska (tako da nije mogao da se okrece tocak).Posto nisam gledao u njega nego da se sto vise sklonim u levu stranu nisam video kako izgleda, ali i dalje pamtim njegov sat na ruci. Naravno slucaj sam prijavio policiji, koja naravno nije nasla pocinioca, a u kolima je imao stranke koje nista nisu prijavile. Drugovi posto su bili ispred mene nisu posumljali da me je Taxista gurnuo nego su mislili da sam sam pao.

Samo sam hteo da podelim svoje iskustvo sa Vama.

Pozdrav
  • 0

#23 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 January 2008 - 12:13 PM

Аууу, какав лудак.

Ја сам био сведок како се три ђилкоша закуцавају у бандеру тик испред мене. Да смо два другара и ја бициклама били само 10-15 метара испред, покупили би нас на хауби док су "дрифтовали" покушавајући да остану на друму. Пут је био сеоски, узан, и направили су два дрифта лево-десно, преко целе ширине друма, пре него што су схватили да имају нешто заједничко са бандером.

Епилог: Голф сав нагужван, бандери ништа (зна ПТТ какве бандере да ставља), њих двојица крвави (појас, шта је то појас?)... Ми још стали да видимо да ли су добро, а тај што возио није ни дозволу имао. Ако им је! Тако се убијају невини људи колима - боље у бандеру него преко пешака или бициклисте.

Иако живим у много мањем мравињаку од Београда, ипак преферирам да се возим друмовима где саобраћај чине веверице и по који трактор - дакле, ван града - пут села.
  • 0

--


#24 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 15 January 2008 - 11:29 PM

Od policije slaba vajda,u slucaju da nema "saobracajne nezgode"

Ja sam imao incident sa vozacem Lastinog zglobnog busa na Batajnickom drumu.
OK,incident je malo teska rec ;-) pre me je iznervirao ..

Jedan od onih kojem se ne koci zbog bicikliste,i koji moze da ceo autobus provuce
izmedju autobusa koji mu ide u sustret,i bicikliste.
Dakle vesti vozac za visedecenijskim iskustvom,sad dal u voznji ili cuganju loze u stanicnoj kafani,
MAJSTOR sto bi rekli :evil:
Prvo se zaukao da se na taj nacin provuce,a ja videvsi to u retrovizoru,
krenuo ka sredini (bezbedno) on prikoci malo jace,i zatrubi,i vidim ga kako peni iza musave sofer sajbne
i veravatno mi *be sve po spisku.
Ja njemu "whats up!?" gest,on meni nesto odgovara u stilu esi normalan,sklanjaj mi se s puta..
Kada se traka iz suprotnog smera oslobodila,ja se sklonim,i on prodje ostavivisi iza sebe oblak crnog dima.
Posle usporava zbog kolone koja upravo krece sa semafora,svi se tegle,
ja dam levi migavac i krenem u obilazenje ;) njega,jednog auta,i jos jednog gradskog busa.
Vracam se ka ivici i sve dalje uredno.
Posle nekog vremena pretice me bus,pretice i auto,kad eto njega opet,ali nemoze da se provuce.
Vise puta je pokusavao da "krene" ali se ja opet pomerim ka sredini,
jer on mesta za preticanje nema,a treba mu poprilicno,jer kad doda gas,ide mozda 20kmh brze od mene.
Onda mi je turirao tako na uvce 15-20 sekundi,i iskoristio i najmanji nagovestaj slobodne leve trake da krene u preticanje.
No,pretice on,i naravno da je vec na pola autobusa doslo vreme da on smota nazad u traku,
jer iz suprotnog ide kamion.
Morao sam da kocim kao manijak,i da sidjem sa asfalta na bankinu,
kako bi izbegao kontakt sa njegovim zadnjim delom.
Ostao sam na bajsu,i vratio se na asfalt i nastavio dalje.

Udarim ja lepo za njim,da mu se na*em mame.
Sve vreme sam ga imao na nekih 50 do 100 metara ispred,ali nikako da ga uhvati neko crveno svetlo ..
Ali konacno sam ga stigao na stanici na Zemunskom keju,taman putnici izasli,i ulaze novi za povratnu turu.
Dok sa ja bajs naslonio na banderu,on vec krece,valjda kasni ..
Lupim u prednja vrata,sa "koji je tebi .." recima
On kao iznenadjen,ne zna o cemu se radi ..

Pitam ga da li zna da me je udario zadnji krajem (naravno lazem,ale jade sad,ko da je bitno ;-)
i odjednom mu se secanje vraca ;)
Posle krace prepirke,tenzija mudju putnicima raste,i slazemo se da ja zovem pandure.
Putnicima porucuje da predju u drugi autobus,jer ovaj nece da krene :twisted:

Okrecem 92,kad ono cvrc,nece!
A da,treba 01192 :roll:
Javljaju se tamo neki u nekoj centrali,prebacuju me tamo nekok dezurnom,
ja mu pricam kako i sta ..
Pita covek jesam li povredjen,ja kazem nisam.Ima li materijalne stete - ne nema
A covek kaze,pa onda mi je zao,ali saobracajne nezgode nema :shock:
Znaci sta god da vam neko uradi,a vi prodjete bez stete,mozete da se zalite samo u crkvi.

Zapisao sam mu broj,i hteo posle da zovem njegove sefove u Staroj Pazovi,
da im kazem da imaju kretena koji vozi decu iz skole,al nisam uspeo da dobijem nikog "od nadleznih"
svi su vazda na nekim vaznim "sastanicma" kada treba neko da se pozali na "uslugu" koju pruzaju ..

Ako nista drugo,bar je zakasnio na voznju :twisted:
  • 0

#25 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 16 January 2008 - 08:03 PM

Ma mani se ćorava posla.. S idiotima koji učestvuju u saobraćaju ne vredi se kačiti moje je iskustvo da je najpametnije ako busu ne možeš da pobegneš da ga pustiš ili mu pokažeš rukom u fazonu obidji me.. Na žalost, idiota koji učestvuju u saobraćaju ima previše i ako ne možeš da mu utekneš (što baš na otvorenom drumu i nije za očekivati u gradu je već druga priča) onda je stvarno bolje ne kačiti se..A činjenica je da ih je na semaforu ili stanici moguće stići i onda čovek prosto dodje u iskušenje da ih pita - gde si se to zafurao pa vidiš da nisi toliko brz :lol:
  • 0

#26 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 23 January 2008 - 11:04 PM

A vidi ovo.. nisu uvek krivi ni vozaci automobila. Petak jutro, oko 5h, noc, u Cacku blizu Merkatora, krecem sa semafora i nakon nekih stotinjak metara ispred sebe osvetlim biciklistu na cesti bez iole svetla. Ajde pa ja skoro nikad ne vozim brzo pa mogu kontrolirati svoju voznju. Ali mislim da i ovo nije okej od nas ljubitelja dvotockasa.
Svetla nocu molim !!! :wink:
  • 1
....

#27 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 January 2008 - 11:23 PM

daleko od toga da su biciklisti cvećke.
  • 0

#28 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 January 2008 - 11:47 PM

nakon nekih stotinjak metara ispred sebe osvetlim biciklistu na cesti bez iole svetla.


Heh. Pre koju godinu, uključujem se noću, po snegu i ledu, na glavni put, zastanem pred raskršćem da ne isklizam pred nekog, i skrećem desno. Posle 5 m, farovi mi hvataju obris u mraku - stealth biciklista.

Pošto je noć, i rade mi farovi, i ja sam bio u raskršću, hajde neka mi neko objasni kako se taj frik tu stovrio ako nije napravio polukružno pred raskršćem i krenuo nazad gde je pošao. Jer kroz moje farove nije prošao. Jer sam, jbt, GLEDAO u raskršće.

I, da sam mu ga malo dao po gasu i istovremeno pogledao u radio jer na putu očigledno nema nikog...
  • 0

#29 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 20 March 2008 - 10:04 AM

Pogledajte i ovaj tekst...http://www.adventure-sport.net/ ... =60&rid=26
  • 0

#30 PrexNS

PrexNS
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 20 March 2008 - 10:56 AM

pored nosaca za vodu ubaciti nosac za jednu metalnu kuglu ...
pa kad bude povoljan trenutak iskoristiti tu metalnu kuglu ... samo ce biti problem nakupovati se tih kugli :D
  • 0

#31 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 March 2008 - 01:28 PM

Ne znam za druge gradove, ali meni se čini da je Novi Sad raj za bicikliste, s obzirom da na svim većim bulevarima postoje posebne biciklističke staze. Naravno mora i trebalo bi još mnogo toga da se uradi, ali veliki problem je kultura samih vozača kada u nedostatku praking prostora oni uzmu i nasade se direktno po stazi :x . Da li je to prekršaj i da li je zakonom kažnjivo ako neko zna i ako neko može da da predlog na koji način bi mogli da ih naučimo pameti :twisted: . Znači da li bi to bila neka javna akcija, peticija ili da pritisnemo nekako policiju da počnu da obraćaju pažnju na to :roll: . Mislim zašto ne bi bilo moguće ako je moguće da bude kažnjen biciklista u pešačkoj zoni .
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#32 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 21 March 2008 - 10:51 PM

Ajde i ja da napisem neki slucaj za bezobraznim vozacima.

Naime vracam se ja iz centra i idem kuci biciklom, i ispred jedne prodavnice stanem da kupim cokoladu da se malo osladim. I na ulici da ti bude neka flasa jogurta od 1 litar. Taman ja stanem ispred prodavnice i iza mene prolazi jedan tip sa Audi-jem i namerno zgazi flasu sa jogurtem i komplet jogurt zavrsi na mene. Tip stane sa Audi-jem nekih 200 metara duze na jednom parkingu. Ja takav ceo beo nakurcim se i u flasi u kojoj je bijo jogurt prebacim celu vodu iz bidona i u velikoj brzini bacim flasu na zadnje staklo. Da se malo osvetim. Ipak treba da uzvratite sa istom merom.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#33 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 22 March 2008 - 10:49 AM

juče sam vozio cross country sa drumašem da bi izbegao sudar sa kamionom...da ne citiram šta sam mu sve vikao.Samo sam ceradu zapamtio,siva je i piše SONJA....stariji kamion nije nova
  • 0

#34 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 13 April 2008 - 06:34 PM

Malo je van teme, ali pročitajte.
http://www.adventure... ... =10&rid=26
  • 0

#35 PrexNS

PrexNS
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 13 April 2008 - 08:23 PM

ma ne kukajte, ugledajte se na ljude :P

... re=related
  • 0

#36 do_jaja

do_jaja
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 19 June 2008 - 12:29 AM

znajuci kakvi ludaci voze i imajuci par loshih iskustava...maximalno se trudim da izbegavam prometne ulice( ili ulice uopshte)...

a posto se uglavnom vozim po gradu ovo malo staza i trotoari su mi za sada dovoljni...mada je i tu situacija dosta bzwze
  • 0
ma.... bajker do jaja :/

#37 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 17 July 2008 - 02:32 PM

Za malo da me juče pregazi neka tetka, izlazi sa parkinga i ne zanima je to što mora da prodje kroz mene i nekog tipa sa kolima, jedva sam se izvuko (možda mi je malo zakačila zadnji točak, ali nisam siguran)
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#38 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 20 July 2008 - 11:25 AM

Jucer sam, vozajuci se, naletio na saobracajku. Nisam vidio kako se dogodila, ali se desila par minuta prije nego sam naisao jer sam bio treca osoba na licu mjesta. Lokalni put, izmedju dva sela, relativno slabo opterecen, lada samara u jarku, na krovu, sa lijeve strane ceste. Sa desne strane ceste, bicikl. Na sred ceste deckic, 12-13 godina, sjedi i place, prilicno okrvavljen, jako ga bole ledja. Da ne duzim puno, niko nije bio ozbiljnije povrijedjen, suvozac je prosao prakticno bez ozljeda, vozac malo isjecen, povelika, 2cmx2cm, razderotina na lijevoj lopatici, ugruvan, ali, sustinski, dobar. Decko, biciklista, razbijena glava, posjekotine, i, preko cijelih ledja - dijagonalno, oko 2.5cm siroka i mjestimicno prlicno duboka razderotina. Bolno, ali na svu srecu, cini mi se nista ozbilnjno.
Sta se desilo,rekoh, nisam vidio ali sam uspio rekonstruisati iz price ucesnika. Decko je, sa drugarom, isao sa bazena, i kako put nije suvise frekventan, malo se opustio i sarao putem. Nije vidjeo kola, koja su mu dolazila iza ledja i presao je na lijevu stranu. Vozac je prvo pokusao da ga izbjegne, presavsi na lijevu stranu, a zatim i naglim kocenjem, postoje tragovi kocenja na LIJEVOJ strani puta. NIje uspio, decko se, vjerovatno, nastavio kretati ulijevo, i zadnjim dijelom kola je zakacio bicikl. Na biciklu je ulubljen lijevi seatstay. Kola su zavrsila u jarku, prevrnuta, decko na asfaltu, povrijedjen. Ledja su oderana od asfalta, glava, prije bih rekao, od udara u bicikl, nego u asfalt. Sreca u nesreci daje auto, cini se, isao vec dovoljno sporo kada je zakacio bicikl i da mali nije jace tresnuo u asfalt, nego je proklizao. Na srecu, ja nisam imao veceg posla nego da smirujem dijete, iako jos uvijek imam krvi na rukavicama. Jebi ga, nisam siguran ni da bi se znao izboriti sa vecim poslom :cry:
Sta hocu da kazem. Ma nisu uvijek automobilisti krivi, saobracajna kultura generalno nam je losa. Mi nismo reprezentativni uzorak, znamo se ponasati, ali i mi imamo tendenciju da zaboravljamo nase duznosti i obaveze, kada se pozivamo na nasa prava. I, mogu vam reci, kao vozac i bicikla i automobila, jedini gori ucesnici u saobracaju od biciklista koji ne postuju propise su biciklisti koji postuju, ili misle da postuju, propise.
Mozda malo ogorceno zvucim, ali jucer kada sam se vracao kuci, mislim da sam vise gledao iza sebe nego ispred sebe.
Pozdrav
  • 0

#39 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 20 July 2008 - 05:52 PM

daleko od toga da su svi biciklisti cvecke
  • 0

#40 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 September 2008 - 07:34 AM

[izvor]http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=56153[/url]. bez komentara...]

Pregazio biciklistu, pa pobegao

BEOGRAD - Za sada neidentifikovanog biciklistu, starosti oko 25 godina, u noći između nedelje i ponedeljka na Starom pančevačkom putu udario je automobil čiji vozač je pobegao i za kojim policija traga. Od zadobijenih povreda mladić je preminuo, a veruje se da je bicikl uzeo bahati vozač jer nije nađen na mestu nesreće.
Biciklista se vozio iz Pančeva ka Beogradu. Pretpostavlja se da je vozač svojim automobilom pokušao da pretekne vozilo ispred. Međutim, izgubio je kontrolu nad volanom, prešao na levu stranu puta i udario u biciklistu.
Biciklista je pao, ali se nesavesni vozač nije obazirao na njegove povrede. Nije pozvao Hitnu pomoć da pomogne mladiću, već se udaljio. Od zadobijenih povreda mladić je preminuo, a o nesreći su policiju obavestili vozači koji su prolazili tom deonicom. Kod bicikliste nisu nađena nikakva dokumenta, pa još nije poznat njegov identitet. Takođe nije nađen ni bicikl, pa se pretpostavlja da ga je odneo nesavesni vozač, a nije isključena ni mogućnost da je posle njega neko prolazio tim delom puta, video mrtvog biciklistu i odlučio da uzme bicikl.
Nađen je retrovizor, delovi okvira tablice koji su poslati na veštačenje. Nađene su i ljuspice farbe koje ukazuju da je biciklistu najverovatnije udario beli automobil.
  • 0
--




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika