Jump to content


Fotografije

Registar bicikala: bikeregister.com


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
58 odgovora na ovu temu

#21 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 17 March 2010 - 12:07 PM

Da, ali bi izlazak napolju trebao da se poklopi sa tajmerom koji je podesen u GPS-u. Ako sam ga podesio u 15h, molim Boga da i on izadje napolje u to vreme. Jel tako? :|

Stole, mislio sam na malo cesci interval. Na 15, 30 ili 60 minuta, na primer.

Na ostalo odgovaram cim dobijem informacije.
  • 0
.

#22 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 March 2010 - 12:19 PM

Stole, mislio sam na malo cesci interval. Na 15, 30 ili 60 minuta, na primer.


Ahaaa...e, to je vec nesto drugo. :)

Na ostalo odgovaram cim dobijem informacije.


Ocekujem dobre vesti. :wink:
  • 0

#23 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 17 March 2010 - 12:37 PM

Ponavljam da nisam strucnjak za ovo pitanje. (Nikad nisam ni imao u rukama GPS) Samo razmatram kakav bi to uredjaj bio i koje osobine bi morao da ima da bi bio isplatljiv.

1. Morao bi da bude razumno lagan, jer dzaba GPS od pola kile na bajsu od recimo 7kg.
2. Morao bi da bude razumne cene. Ako je bajs 1000E a lokator 500 onda nema puno smisla.
3. Morao bi da bude mali i da se skemba negde u bajs (recimo u cev u koju ide sticna) i da ne moze svako da ga izvadi bez posebnog alata ili tako nesto. Itd.
4. Morao bi da u tom rezimu (paljenje, citanje i slanje koordinata pa gasenje) radi neko razumno vreme bez menjanja baterija. Na primer 3 meseca ili vise.
  • 0
.

#24 Voyager

Voyager
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts
  • LocationTemišvar

Postavljeno 18 March 2010 - 05:35 PM

Evo informacija iz prve ruke..

Ni jedno osiguravajuće društvo ne želi da osigura bicikl, zbog njegove lako "ukradive" prirode odnosno nemogućnosti da se dokaže da je isti stvarno ukrade i sl.

Međutim, postoji zaobilazni, legalan i legitiman način na koji možete osigurati štošta, pa i bicikl.
Ukoliko vam je osiguran stan, a neko vam ukrade bicikl iz stana ili garaže koja pripada stanu, možete naplatiti štetu od osiguravajućeg društva. Čak ukoliko udarite nekog tim biciklom, odšteta se može naplatiti preko polise osiguranja stana ili kuće iz koje potiče taj bicikl :)

Vrednost bicikla se dokazuje računom i tada se iznos priznaje u celosti, a ukoliko račun ne postoji, uzima se 50% vrednosti koja je navedena u izveštaju policije. Policiju ne zanima da li je rečeni podatak o vrednosti ukradene robe tačan, a osiguravajuće društvo pokriva, kako rekoh, 50% prijavljene vrednosti.
  • 0

#25 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 March 2010 - 05:42 PM

Zvao sam par osiguravajucih drustva. Prvo, reakcija na moje pitanje je bila n2:loony n2:vid20budalepw9 Kao sto je vec pomenuo vojadzer, jedan iz osiguranja mi objasni "bicikl je lako ukrasti, samo ga neko stisne pod misku i ode". Mislim se u sebi, pa ne bih mu dozvolio da ga bas tako nosi. :shock: Citao sam negde za tu opciju, osiguranje uz stan ili kucu, ali se valjda mora navesti u polisi da zelis i bajs, pa se onda jos malo doplati. :?
  • 0

#26 Voyager

Voyager
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts
  • LocationTemišvar

Postavljeno 18 March 2010 - 06:11 PM

Moguće za navođenje. Nisam pitao. Čovek mi je samo rekao da postoje neka ograničenja kad se radi o većim količinama novca i nakita, ali da druge stvari nisu problem.
Spomenu premiju od 2000 dinara na godišnjem nivou.
  • 0

#27 Buda

Buda
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 18 March 2010 - 08:44 PM

Vidim ja da po pitanju bicikla samo vlasnik može da ga čuva :shock:
I jedino da ukradeni bicikl neko od nas prepozna i javi pravom vlasniku. Osiguranja ko svaka osiguranja u zemljama tranzicije, tu su da podignu profit osnivačima :(
A po pitanju procene, kako proceniti legalan bicikl, i koja će to kuća osigurati skuplje bicikle (dovoljno je samo da mi neko ko ne zna pokuša da mi skine točak sa Lefty-ja, eto problema) ...

Ja predlažem peticiju da i mi biciklisti imamo saobraćajne dozvole sa specifikacijom opreme :D
Dođe policija pogleda saobraćajnu, pogon XT, šifteri XT, menjač prednji XT, zadnji XTR... aha viljuška FOX .... pa čekaj malo tebi piše da imaš Hayes kočnice, a na bicikli Formula kočnice ... ovo je sumljivo ... moramo da proverimo ... :D :D :D

P.S.
Kao što neko od ekonomista reče na Kopu "firme u stečaju a banke beleže visoke profite".
  • 0

#28 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 March 2010 - 08:50 PM

Ja predlažem peticiju da i mi biciklisti imamo saobraćajne dozvole sa specifikacijom opreme :D
Dođe policija pogleda saobraćajnu, pogon XT, šifteri XT, menjač prednji XT, zadnji XTR... aha viljuška FOX .... pa čekaj malo tebi piše da imaš Hayes kočnice, a na bicikli Formula kočnice ... ovo je sumljivo ... moramo da proverimo ... :D :D :D

Tako bi mi se smučila bilo kakva nadogradnja... to nije rešenje...
  • 0

#29 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 18 March 2010 - 09:39 PM

da i mi biciklisti imamo saobraćajne dozvole sa specifikacijom opreme


Ne bi se to baš isplatilo....neki bi zbog sadržaja iste, menjali saobraćajne češće nego čarape :mrgreen:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#30 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 March 2010 - 09:41 PM

U tom slucaju, menjali bi dozvole cesce nego carape. 8-[
  • 0

#31 Buda

Buda
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 18 March 2010 - 09:52 PM

Ma bilo bi zanimljivo ...
Policija gleda tvoju "biciklističku" dozvolu ...
Bila bi to scena ko iz "Monty Python's Flying Circus" :D :D :D

Šalu na stranu, možda je to dobro za skupe bicikle.
Za nas smrtnike, sa ovakvom administracijom to je neizvodljivo :(
  • 0

#32 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 18 March 2010 - 09:57 PM

I je*** ti ja onda slobodu biciklizma kao moram da imam i saobraćajnu za njega!! :shock:
  • 0

#33 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 18 March 2010 - 10:03 PM

Skoro sam išao u Ljermontovu da nešto izmene u saobraćajno, ono je za plakanje od čekanja i drugog...sve to i za bike? Previše....odmah se setim Mishe_XTR sa svim njegovim makinama :mrgreen:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#34 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 March 2010 - 11:48 PM

Nekad davno je postojala biciklistička dozvola, ukinuto kad se omasovilo, valjda...
  • 0

#35 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 19 March 2010 - 06:27 AM

Kad vec pomenuste dozvolu...

Moje misljenje je da na ulici ne bi smeli da voze biciklisti koji nemaju polozen vozacki ispit, tj. vozacku dozvolu (A,B,C ili bilo koje kategorije). Nadam se daa ne treba da objasnjavam zasto.

Tu dolazimo do toga da sva deca ne bi smela da se voze ulicom. Jeste drasticno, ali bi to spaslo neko dete u buducnosti.

A kuda da se voze?
Van puteva i po biciklistickim stazama!
Nema staza!
Problem. Opet dolazimo do price o tome kako treba povezati naselja sa biciklistickim stazama.

Kad smo kod, nazovimo je saobracajne dozvole, tu bi registar bio neka vrsta "virtuelne" saobracajne. Naravno, ta dozvola ne bi bila obavezna, ali ko zeli, mogao bi da je ima, bez da ide u Ljermontovu ili bilo gde. Dovoljno bi bilo da sam popuni podatke sa svog bicikla.
  • 0
.

#36 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 19 March 2010 - 08:18 AM

Nekad davno je postojala biciklistička dozvola, ukinuto kad se omasovilo, valjda...

Pričala mi je drugarica koja je rođena u Švici, tamo svi moraju da imaju "vozačku" za bajs. Zaboravio sam kako se tačno polaže, ali svi koji se vozaju ulicama moraju da imaju položenju "vožnju bicikla". Nije to uopšte loša stvar, samo kad bi naša administracija bila normalna pa da možeš da je izvadiš za 5min, a ne 5 dana čekanja u redovima.
Pogledajte i sami, koliko ljudi kad odete na bici stazu, ili na Adu, nema pojma o vožnji bajsa? Kad nekog pretičem, a on/ona onako spontano skrene pod 90, pravo pred mene :evil:
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#37 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2010 - 08:30 AM

Kad nekog pretičem, a on/ona onako spontano skrene pod 90, pravo pred mene :evil:

Onda upotrebis svoj superiorni balans i izbacis sa staze n:kolce
  • 0
Postavljena slika

#38 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 19 March 2010 - 09:20 AM

Dozvola za vozača bi stvarno bila dobra stvar... ima ih toliko koji nemaju pojma o saobraćaju da je strašno!
  • 0

#39 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 March 2010 - 09:24 AM

U skolama sa kojima sam imao dodir u inostranstvu, u 4. razredu osnovne ides na poligon za bicikliste i ucis i polazes pravila kretanja u saobracaju sto na biciklu sto kao pesak.

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0

#40 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2010 - 09:26 AM

A u Srpskoj patriotsko/domacinskoj varijanti se poligonima koji su bili idealni za takvu obuku menja namena i postju komercijalizovani (Jagodina) ...
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika