Jump to content


Fotografije

Registar bicikala: bikeregister.com


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
58 odgovora na ovu temu

#1 Voyager

Voyager
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts
  • LocationTemišvar

Postavljeno 12 January 2010 - 03:27 AM

Gledajući ovaj video vidim da se spominje sajt http://bikeregister.com/ i usluga koju pružaju.

Da li ste ikada razmišljali da na taj način zaštitite svoj bajk?

Nude sledeće pakete... http://bikeregister.com/howitworks.htm
  • 0

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 January 2010 - 05:50 AM

Zanimljivo izgleda ali u Srbiji potpuno beskorisna usluga.Svaki muvator sa makar gramom mozga ce bicikl dignut ovde da rasparca u delove i tako proda.
  • 0
Postavljena slika

#3 Voyager

Voyager
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts
  • LocationTemišvar

Postavljeno 21 January 2010 - 12:38 AM

Ali, kako vidim po nekim pričama na forumu, bio je (barem jedan na koji sam naišao) slučaj da na ulici vlasnik prepozna svoj ukradeni bajk :)
U tom slučaju, iako je vlasnik već prijavio policiji i dao tačan opis bajka, nešto karakteristično, poput te registracije na ramu bi svakako pomoglo.

Možda ti to gledaš i iz ugla nekoga ko ima custom sklopljen bajk, pa nema šanse da neko drugi ima isti takav :)

Ništa, samo sam razmišljao na tu temu :)
  • 0

#4 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 21 January 2010 - 12:54 AM

Nisam na drogama zato sto cu ovo izgovoriti ali ja se slazem sa pri3rakom. NIje to za nasu banana zemlju. Ovde te i oni koji treba da te cuvaju od mnogo krupnijih stvari ne cuvaju, a sad ce da se brine neko o tvom bajsu, ili kao policija ce da trazi neki KTM ukraden sa neke terase...
Sto kazu, kada nepravda postane zakon, odbrana je tvoja duznost.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#5 Voyager

Voyager
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts
  • LocationTemišvar

Postavljeno 21 January 2010 - 01:19 AM

Gary, čestitke na 1111. postu :D

Postavljena slika

Da li ste čuli da je neko odavde sa foruma razmišljao o ugradnji GPS trekera u ram? Ne znam da li bi to uopšte bilo izvodljivo, zbog nedostatka napajanja za GPS.

Ali bi pomoglo, da lociraš ram, a onda možda i osobu koja ga je rasparčala, pa onda... n:fighting0030
  • 0

#6 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 21 January 2010 - 03:25 AM

Hahha ovo me podsetilo na moju stranu u srednjoj u dnevniku, rubrika iz matematike. hahaha bila su to dobra vremena...

btw, to sa GPS sam recimo ja razmisljao ali kad se udubis u tu varijatnu ugasis se sam kada kazes "Ma necu toliko da se zezam sa zastitom, nece se bas meni to desiti" linijom manjeg otpora ides....jbg...gps je kod nas skup, za nase uslove...

Dobra ideja, ali bolje imati noz kod sebe dok vozis, i kada VOZIS ne sedis po kaficima i ne ides na adu da se kupas a bajs ostavis na obali i sl. Ako drzis u stanu kad ne vozis, sanse da ti ga neko ukrade su zaista minimalne. Ako neces noz ima cak i bolje resenje koje od ove godine pocinjem da primenjujem (rupa u zakonu) tako da se ima nacina za odbranu.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#7 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 21 January 2010 - 08:39 AM

Bilo je nekoliko akcija policije, u kojima je policija ostavola "mamke" - bajseve vezane normalnim lancima za bajk, na javnim mestima u delovima gradova poznatim po "nestajanju". Akcije (bar ove za koje sam ja cuo) su bileuspesne, i deo bajkova je doveo policiju do "skladista" maznutih bajkova!

No, za razliku od takve akcije koju inicira policija, bojim se da je samostalno instaliranje tako necega ne realno iz vise razloga:
- napajanje (nama je to potrebno stalno, za razliku od jednokratne ackije policije koja traje par dana). Ne zaboravite da GPS treba i da transmituje koordinate, a ne samo "da zna gde je". Za to mu je potrebno vise struje...
- povracaj - u slucaju da je bajk maznut, i da vlasnik ima koordinate maznutog bajka, sta onda? Uzimanje zakona u svoje ruke nije legalno resenje (Gari, mani se nozeva...). Preostaje ici u policiju i ubedjivati ih da dodju (cak i ako zele, verovatno im treba nalog ako je to u nekom stanu, magacinu, garazi. Na osnovu cega da traze nalog? Na osnovu nase tvrdnje da je tamo maznuti bajk?
U celini, mislim da to nije bas Bog zna kako funkcionalno resenje.

Sto se sabe bikeregister baze podataka tice, jako sam skeptican. To je odlicno mesto za zloupotrebu - neko provali u bazu, i dobije spisak gde se koji bajk (tacan model) nalazi. Ako trazi nesto konkretno/egzoticno/skupo to je ozbiljnim lopovima najbolja baza podataka. Narkosima je sve jedno...
  • 0

#8 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 21 January 2010 - 01:49 PM

Nomad, manuo bi se ja njih da se osecam bezbedno na ulici. Vrlo prosto. Ako policija ne stiti mene kao gradjanina od budala, ja cu se sam stititi, i svakako da u nekoj konfliktnoj situaciji sigurno nece ni njima, ni meni biti zao neke narkomancine koja je htela da mi otme bajs. No, slazem se da je sve to ruzno da covek sam radi, ali ova bedna zemlja ti ne ostavlja izbora. Postoje stvari za koje bi sve uradio, tj. na sve nacine odbranio po bilo koju cenu to su - prijatelji, porodica i bajs.

Ja nemam nista protiv policije, cak naprotiv, ja ih u dosta slucajeva podrzavam, kao sto mi je jasno da oni ne mogu da prate sve nas dok vozimo i time se osecamo sigurno, ali sto ne hvataju te poznate narkice.

Poz :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#9 Voyager

Voyager
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts
  • LocationTemišvar

Postavljeno 21 January 2010 - 02:09 PM

Uhvati ga, ali šta onda sa njim. Pusti ga, jer je lik prodao nešto po 100x manjoj ceni. A dokaza za to nemaš, već samo znaš. Ista je priča bila i sa džeparošima. Znaš da su to oni, hapse ih, ali se ispostavi da su maloletnici, sud ih pusti, a oni istog dana opet u bus i hamzi ga hop, hamzi ga drp.
  • 0

#10 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 21 January 2010 - 05:21 PM

Prvo nije problem u policiji nego upravo u sudstvu. Znaci policija neke ljude ne moze da uhapsi jer nemaju dokaze, iako recimo svi znamo da su krimosi, ali treba prikupiti i dokaze. Drugo, i kad ih uhapse umesto da dobiju 35 godina, dobiju 5 od toga 3 uslovne.... O cemu mi pricamo... Evo ti ovaj uros, pa njega ne treba hraniti i trositi pare na talog. Metak u celo (ili srce) nek bira, ali u svakom slucaju takav olos, kao onaj sto je prebio onog Francuza, Australijanca i sad ovog decka iz Bora ne zasluzuje da dise...
POenta je ima mnogo sranja, a drzava svojim neradom to podrzava. Policija tu jos najmanje steti...
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#11 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 16 March 2010 - 07:31 PM

Izgleda da kako je krenula sezona, krenuo i lopovluk?

Ja se slazem da bi bilo dobro napraviti bazu podataka ali o tome nisam razmisljao do sad.
Posto se sa necim slazem a sa necim ne, odgovoricu samo na ono sa cim se ne slazem.

Ne slazem se sa mislju da "Zanimljivo izgleda ali u Srbiji potpuno beskorisna usluga.Svaki muvator sa makar gramom mozga ce bicikl dignut ovde da rasparca u delove i tako proda."

Mislim da nije beskorisno i slazem se da bajk moze da se rasparca. Za to ne treba mozak. :) Ali, ne moraju svi delovi da se registruju, zar ne? Mogu, ali ne moraju. Treba naci varijantu dovoljne zastite za razumnu cenu.
Stoga, kao gitare na primer, registrujes samo bitne delove. Neces registrovati buzire, ali hoces ram.
Evo, ja hocu da registrujem ram i rucice kocnica, na primer. Ram je lako, ima serijski broj, + mogu da ga obelezim na ko zna koliko nacina, ali rucice, recimo da nemaju serijski broj. Imam racun, par kocnica, nije bitno koje vrednosti. Meni su vredne i to je dovoljno. Neka bude srednja vrednost.

Sta bih dobio registracijom a sta bi izgubili lopovi? Nemojmo da razmisljamo sta bismo uradili sa lopovom, jer bi to verovatno uradili i sa nekim ko vam ukrade frizider. Cilj je da taj deo/bajs dodje ponovo vama u ruke. Kad-tad, bolje nego nikad. Sto brze, to bolje.

Vuk kaze: "Ovde te i oni koji treba da te cuvaju od mnogo krupnijih stvari ne cuvaju, a sad ce da se brine neko o tvom bajsu, ili kao policija ce da trazi neki KTM ukraden sa neke terase... i pomine nozeve. :)

Podsetio me na jednog Vuka koji je, kad ga je nesto policija rutinski kontrolisala, na pitanje imas li oruzje odgovorio "Imam". Gde je? Tu. I da ih vise ne zbunjuje, posle par sekundi, kaze. "Moje ruke su moje oruzje." :)
Oruzje, orudje, ne vazno. Svoje stvari cuvas kako znas i umes. Opet kazem, ajde da nam cilj bude da lopovima otezamo prodaju registrovanih delova i da sto pre dodjemo do istih.

Da to nema smisla, ne bi postojali registri pasa, gitara, bicikala i ko zna cega sve ne, i slozicemo se da ima bicikala koji su za registracijau i koji nisu.

Ako neces noz ima cak i bolje resenje koje od ove godine pocinjem da primenjujem (rupa u zakonu)
Svima treba zastitu bicikla bez nozeva ali ne razumem zasto bi bila "rupa u zakonu"?

Nomade, cudi me da ne postoji bolje resenje? (Ovo je samo za one koji imaju bas skupe bajseve i hteli bi da ih vrate odmah. To naravno, kosta malo vise.)
- napajanje (nama je to potrebno stalno, za razliku od jednokratne ackije policije koja traje par dana). Ne zaboravite da GPS treba i da transmituje koordinate, a ne samo "da zna gde je". Za to mu je potrebno vise struje...
Nisam strucnjak za elektroniku, ali za ne bi bilo dovoljno da se napravi GPS koji ce da se automatski upali, procita gde je, transmituje koordinate i ugasi se. Sa opcijom podesavanja vremenskog intervala. Sto redje, duze traju baterije, i obrnuto. Zar ne bi u takvom rezimu rada baterija trajala mnogo duze?
Nisam trazio po internetu, ali nemojte mi reci da tako nesto ne postoji.

A to da treba ubedjivati policiju da se pokrene ili ne, to je druga prica. Mislim da bi, na insistiranje, policija morala da posalje patrolu. Kazes im, ukraden mi je bicikl, znam gde je, tu sam da vam pomognem da uhvatite lopova i meni vratite bicikl. To im je posao.

Da se vratim, na bicikle bez GPS-a.

Registracijom olaksavamo pronalazacu bicikla (bila to policija ili neko drugi) da stupi sa vlasnikom u kontakt i da bicikl ponovo bude tvoj. Pa, kad uhvate nekog zato sto je ukrao televizor, i u stanu mu nadju bicikl, policajac Pera moze da kaze kaze: Proveri caskom da li je ram 123456 u bazi ukradenih bicikala... Jeste/nije Ako jeste, opa, odakle ti. Jbg-a, corno sam ga. OK, aj' vamo, i obavestite Miku, valsnika bajsa da dodje po bajs. (Ako uzme 100g kafe, super, ako ne, nikom nista. :))
A moze onaj sto je ukrao televizor da kaze "Prodao mi ga oratk Zika za 20 E. Aha, onda Pera kaze, nadjite mi Ziku, itd. itd.

Da bi tako nesto proradilo, neophodna je baza, a sada je verovatno situacija da kad Pera odvede lopova bajs ostane kuci i ceka da onaj izadje i proda ga" Necu da gresim dusu, mozda Pera otkrije da je bajs ukraden, ali ne zna kome da ga vrati pa ga gurnu u neku supu, dok se, i ako se neko javi...

A dokaza za to nemaš, već samo znaš.
Sta bi po vama bio dovoljan dokaz? Slika, vise slika, broj, nesto karakteristicno, sta jos?

A to sto policija i sudstvo pustaju lopove, to je problem za druge forume. Vazno je da ponovo dodjemo do bajse i da kradju bicikala lopovima ucinimo neisplatljivom.

Raspisah se, malo je zbrda-zdola ali eto koliko me iznerviralo sto su ukrali ovih nekoliko bicikala. (A i nemam trenutno pametnija posla) Ako neko hoce, mozemo od sutra da se igramo lopova i zandara. Ja cu da budem komjuteras u policiji zaduzen za bazu. Ko ce samnom, a ko ce da budu "lopovi"?
:mrgreen:
Zaboravih ovo:
To je odlicno mesto za zloupotrebu - neko provali u bazu, i dobije spisak gde se koji bajk (tacan model) nalazi. Ako trazi nesto konkretno/egzoticno/skupo to je ozbiljnim lopovima najbolja baza podataka.
Mislim da ovo treba zaboraviti, za sad jer onaj koji toliko dovoljno poznaje kompjutere nema potrebe da krade bicikle. I uvek nad hakerom postoji uberhaker.
  • 0
.

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 March 2010 - 08:44 PM

Nisam strucnjak za elektroniku, ali za ne bi bilo dovoljno da se napravi GPS koji ce da se automatski upali, procita gde je, transmituje koordinate i ugasi se


Ne znam kako stoje stvari s novim generacijama uređaja s ovim quad-helix antenama, ali ovi uređaji 'za smrtnike' su laku noć deco čim ih uteraš u zgradu ili sličnu konstrukciju punu čelika i betona. Drugim rečima, kupiš takvu (skupu, sigurno) spravu i nadaš se da će da je ukradu neki kojima je štek u daščari u dvorištu da bi dobio signal.
  • 0

#13 Buda

Buda
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 16 March 2010 - 09:03 PM

Mozda nije bas pitanje za ovu temu ali me nesto zanima. Da li osiguravajuca drustva mogu da osiguraju bicikl ?
  • 0

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 March 2010 - 09:29 PM

Cini mi se da mogu. Samo ne znam kako ce da utvrde vrednost sklapanog bajka. Racuni na videlo, ili kako? :-k Zamisli facu sluzbenica koje rade tamo; "taj bicikl vredi 1000+ eur?". n2:loony
  • 0

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 March 2010 - 09:45 PM

Jbg, onda na procenu u servis.
  • 0

#16 Voyager

Voyager
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 247 posts
  • LocationTemišvar

Postavljeno 16 March 2010 - 10:01 PM

Ako se mogu osigurati foto aparati ili kompjuteri onda ne vidim razlog zbog kog se bicikla ne bi mogla osigurati :)
Račun kao dokaz kupovine (ili neki kupoprodajni ugovor) i pravac u osiguravajuće društvo :)

Baš ću sutra pitati devojčinog starog, on je u DDOR-u.
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 March 2010 - 10:20 PM

Aj, raspitaj se, pa baci ovde stanje u par crta. Da znamo dalje sta i kako. n:anim_32
  • 0

#18 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 17 March 2010 - 06:10 AM

Ne znam kako stoje stvari s novim generacijama uređaja s ovim quad-helix antenama, ali ovi uređaji 'za smrtnike' su laku noć deco čim ih uteraš u zgradu ili sličnu konstrukciju punu čelika i betona.


Slazem se Mix. GPS svakako nije za vecinu nas koji imamo obicne bicikle. No, mozda profesionalcima koji imaju bas skupe masine od 2-3 hiljade ili vise GPS moze da posluzi kao pomoc. Slazem se da savrsena zastita ne postoji. Kradu se deca, a nece bicikli.
Sto se betona tice, dzaba mu bajs ako ga drzi u sobi. Kad tad ce valjda taj bajs izaci na vazduh a onda ce i signal biti dostupan. Mozda da ipak zanemarimo GPS za sada jer u SR danas mozda ima 10 bicikala u koje bi imalo smisla ugraditi GPS?

Mozda nije bas pitanje za ovu temu ali me nesto zanima. Da li osiguravajuca drustva mogu da osiguraju bicikl ?


Po meni, bas dobro pitanje. Moja supruga radi u osiguravajucem drustvu i vec sam je pitao. Tamo kazu da je neisplatljivo, verovatno misleci na obicne bajseve. Koja cena bicikla je, po vama, ispunila kriterijum da se taj bajs osigura? 1000, 2000, 5000?

Kad pomenusmo osiguranje, mislim da je mnogo vaznije osiguranje samog vozaca! Onaj ko vozi dosta verovatno ima vajde od osiguranja od povrede. (puj, puj, puj) Danas cu saznati podatke pa javljam.
  • 0
.

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 March 2010 - 10:48 AM

Sto se betona tice, dzaba mu bajs ako ga drzi u sobi. Kad tad ce valjda taj bajs izaci na vazduh a onda ce i signal biti dostupan. Mozda da ipak zanemarimo GPS za sada jer u SR danas mozda ima 10 bicikala u koje bi imalo smisla ugraditi GPS?


Da, ali bi izlazak napolju trebao da se poklopi sa tajmerom koji je podesen u GPS-u. Ako sam ga podesio u 15h, molim Boga da i on izadje napolje u to vreme. Jel tako? :|

Po meni, bas dobro pitanje. Moja supruga radi u osiguravajucem drustvu i vec sam je pitao. Tamo kazu da je neisplatljivo, verovatno misleci na obicne bajseve. Koja cena bicikla je, po vama, ispunila kriterijum da se taj bajs osigura? 1000, 2000, 5000?


Neisplativo, u smislu "smesna vam je ta bicikla, da bi nama zadavala posao oko izradjivanja polise osiguranja". Ili treba dosta da se plati? :?

Kad pomenusmo osiguranje, mislim da je mnogo vaznije osiguranje samog vozaca! Onaj ko vozi dosta verovatno ima vajde od osiguranja od povrede. (puj, puj, puj) Danas cu saznati podatke pa javljam.


Razmisljao sam nesto o tome i mislim da se ne bih osigurao. Onda bih imao u podsvesti to, pa bih se vozio lezernije. A ne bih da se opustam mnogo na putevima, znajuci da imam pokrice u nekom papiru. :mrgreen: I sta ako padnem, pa se oderem po jednoj strani. Treba mi kazu, malo ste se grebnuli, vidimo da ste prosli bez preloma. Isplata na osnovu psihicke traume...hmmm...nisam siguran. :-k
  • 0

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 March 2010 - 11:05 AM

Mislim da se osiguranje neće zamerati bilo čim što ne zahteva prisustvo hitne. Ili da budeš dovoljno slavan da budeš na naslovnoj časopisa kad god ogrebeš prstić na kraj sajle :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika