Jump to content


Fotografije

POLAR- DA ILI NE -


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
41 odgovora na ovu temu

#41 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 October 2009 - 05:10 PM

Tri strane vec po ovoj temi, a smisao se odavno izgubio, umesto saveta, sada idu medjusobna ubedjivanja ko i zasto nije u pravu...
Pitanje je prevashodno bilo oko NOVOG bajka - ono sto se u radnjama nudi je Planetov brend polar, Capriolovi modeli, Meride, Scott-ovi ( koji su realno skuplji od "domacih" kao uostalom i Cannondale. ).
Pitanje je da li bi covek uzeo u obzir odlican polovan bajk sa oglasa ili vec pominjani nov bajk sa oglasa ( ili nove bajkove sa oglasa kojih ima ), ili je izbor striktno limitiran na zvanicne radnje.
Nije nista cudno da pojedinci hoce iskljucivo nove bajkove i to iz radnji sa sve racunom, fiskalnim racunom i uredno popunjenim garantnim listom.
S druge strane, ja sam svih mojih 7 bajkova sklapao deo po deo i nikada nisam ni razmisljao da kupim kompletan u radnji ( cak ni kompletan na oglas ), jednostavno volim da licno sastavim "custom made" masinu - koliko kosta na kraju - ne zanima me.
Dakle, mogu li se naci na oglasima dobre ponude za tu kintu - mogu, sa jacim komponentama, treba biti samo strpljiv i cekati pravu priliku.
Sto se tice prodavnice - odnos cena-kvalitet za tu kintu namece Viper-a kao jedno od resenja, Meride mogu da budu nekome interesantna opcija, kao i Capriolo modeli ( tipa Lizard i sl ).
Elem, presaberi se jos jednom i odluci - radnja ili oglasi.
Shodno tome za sta se budes opredelio - ako ides na oglase treba ti iskustvo u proceni ukoliko je bajk polovan, ukoliko je nov - razmisljas samo o klasi delova koje ima. Naravno, ukoliko nisi iskusan svaki savet je dobrodosao, mada MNOGO saveta mogu napraviti vise konfuzije nego koristi. Na kraju - ti si taj koji ce ga voziti, ne mi, pa je na kraju to i tvoja licna odluka - kakva god ona bila.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#42 dario

dario
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 18 October 2009 - 05:42 PM

Moj stav je sledeci:
Za Polara - 500 evra
Nikad... [-X



e ovakvi kao ti su mi najjaci. do prije par godina niste ni znali sta je v break, ima li ste kantilever kocnice bog te.
pametnjakovicu otici u neki shop pogledaj viperov ram, i ram scott aspect40. skoro identicni.


Sine koji je tvoj problem :?:
Lepo sam napisao u prvoj recenici "MOJ stav je sledeci... bla bla"
Covek je lepo pitao za misljenje i ja sam izneo svoje. Vec 7 godina se bavim biciklizmom i za to vreme sam promenio 8 bicikli... 5 brdskih i 3 drumske. Najjeftinija je kostala 40 eura, a najskuplja 1500 eura. Znaci vozio sam sve i svasta i na osnovu iskustva mogu da kazem to sto sam rekao. Smatram da je Polar sranje i kraj filma. To je MOJE misljenje...
Anyway sledeci put se raspitaj pre nego sto pljunes po nekome na forumu, a sto se tice tih V-break kocnica mogao bi svima da nam pojasnis sta je to? Posto vecina nas ne zna... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


prijetelju vjerovatno si cuo za onu, nije bitno sta se price, nego ko prica. tako i tvoje misljenje o polaru.

TVOJ STAV?! ja bi ono prije nazvao baljezganjem, bez ikakve osnove. Reci da je polar sranje, bez i jednog argumenta je smijesno, ne ozbiljno.

ti 7god vozis?! e ja prijatelju pored toga sto vozim, i radim u tom poslu 7godina. tako da o kompententnosti je suvisno raspravljati.

al da zakljucimo temu, sto se mene tice, ovo je moj zadnji post.

ako kupujes u nekoj radnji, neces naci za te pare bolji bajk od vipera. a za ostalo me ne zanima
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika