Jump to content


Fotografije

POLAR- DA ILI NE -


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
41 odgovora na ovu temu

#1 alienproject

alienproject
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 17 October 2009 - 11:08 AM

Planiram da kupujem novi bike i za njega bih zeleo da odvojim oko 46000 din. Skupljam pare vec duze vreme i gledam koji bi bike uzeo.... Od vas zelim da mi kazete da li Polar Viper vredi ove pare (kosta oko 49000 din.) Na njega sam se okomio, ali ne zelim da se razocaram ako ga budem kupio...
Vozio bi po Kosutnjaku-znaci offroad, neki downhill... i po betonu, ulici itd. Samo mi recite da li je Viper dobar bajs-ima hidraulicne kocnice, dobar ram, richijevu lulu... itd, i da li za ove pare mogu mozda nesto bolje da nadjem i gde.....
U i jos nesto.... da li cene padaju van sezone.....???????

POZDRAV I UNAPRED HVALA..... XD :D

ovo su slicice...... crni ili crveni............?

Attached Thumbnails

  • 16700.jpg
  • 13734.jpg

  • 0
*|WbD|*|aLiEnPrOjEcT|*

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2009 - 11:21 AM

U veliko zavisi od stila voznje.Ako planiras pravi DH ona je dobar da te odvede u bolnicu, ako je pak rekreativna voznja po terenu u pitanju sasvim je OK.Sto se asfalta tice skroz je OK.

Sad pitanje je da li vredi te pare ili ne.Daklem ako posmatras trziste novih legalnih bicikala onda da svakako vredi, sa time sto bih ja radije pazario verziju sa v-brake nego diskovima.Ovi diskovi su nekakvo dno hidraulike sa kojim dobijes vise problema a manje prednosti.V-brake koji se pakuju sa viperom su sasvim OK, rade pouzdano a laksi su, jeftiniji i jednostavniji za odrzavanje.

Zamerke bi mogle da se upute i na viljusku, ali sad to u ovoj klasi bicikala ide pod teranje maka na konac.Sunotur koji se pakuje na vipera dobro radi ako vozis rekreativno a nisi tezak, ako planiras egzibicije ili te ima :D onda ga zaobidji.Kupovina pa modifikacija bicikla je potpuno neisplativ sport, sem ako ti nije bas zadovoljstvo da to radis.
  • 0
Postavljena slika

#3 alienproject

alienproject
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 17 October 2009 - 11:25 AM

hvala... ne nisam tezak, ali nisam znao da mu diskovi nisu kvalitetni....... jbg-a
  • 0
*|WbD|*|aLiEnPrOjEcT|*

#4 gripen

gripen
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 209 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 October 2009 - 11:31 AM

Pa za kosutnjak i nesto po gradu ja mislim da ti i ne treba bolji bajs... A sto se tice hidraulike slazem se sa pri3rak-om posto samo bi bacio pare na to a ne bi dobio nista kvalitetno...
  • 0
Postavljena slika

Postavljena slika

#5 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 17 October 2009 - 11:41 AM

Viper je "nabudzen" na pogresnim mestima. Hid. kocnice slazem se sa gore navedenim. A sta je sa recimo Capriolo Agama X.7?

Ako je ona tu negde priblizne cene (mrzi me sada da kopam) onda je bolje skupiti jos malo para, ali dobiti skoro sve bolje (RS Tora amort, BB7 kocnice...). U naslovu si naveo konkretno Polar. Izvini sto pitam za Capriolo, ali mozda nisi razmotrio tu mogucnost.

Sto se rama tice mislim da je zadovoljavajuci sto se izdrzljivosti tice (naravno noramalna XC upotreba).
  • 0

#6 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 17 October 2009 - 12:26 PM

A sta je sa recimo Capriolo Agama X.7?


Previse, 70.000 bez popusta... (ne znam koje akcije su sad aktuelne)
BICIKLI 902530 MTB AGAMA X-7 oranz-crna 69.999,00
BICIKLI 902540 MTB AGAMA LX oranz-crna 69.999,00
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#7 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 17 October 2009 - 12:38 PM

A sta je sa recimo Capriolo Agama X.7?


Previse, 70.000 bez popusta... (ne znam koje akcije su sad aktuelne)
BICIKLI 902530 MTB AGAMA X-7 oranz-crna 69.999,00
BICIKLI 902540 MTB AGAMA LX oranz-crna 69.999,00


Joj majko #-o . Stvarno mnogo.
  • 0

#8 kolabirant

kolabirant
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2009 - 01:13 PM

hvala... ne nisam tezak, ali nisam znao da mu diskovi nisu kvalitetni....... jbg-a


Veruj mi nisam ni ja! Moj poznanik ima bas takvog vipera i po meni bike nema slabu tacku za to koliko kosta. Inace ta hidraulika "koja ne valja" je shimano 486, sa centerlock shimano glavcinama i koci fenomenalno (ja probao sa svojih skoro 90 kila). Jedino sto bih ja promenio su pedale, odmah bi ih bacio i stavio neki spd. Sto se tice viljuske, bolje da je Rock shox ali toga nema za te pare, posebno sto ta suntour viljuska na viperu ima daljinsko zakljucavanje na volanu, sto je prilicno zgodno.

Nemoj da te brine hidraulika, to je shimano i to sljaka, samo kad bude doslo vreme za neki servis nemoj da ides kod nekih dundjera nego se raspitaj ko stvarno dobro radi servis.

A malo si me zbunio kada napisa DH, verovatno si mislio na voznju nizbrdo, ali na standardnu XC (cross country) voznju nizbrdo, ne na pravi Downhill, jer pravi bicikl za to nije bas lako naci u zemlji Srbiji.

pozz
  • 0

#9 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 17 October 2009 - 01:59 PM

Novo za te pare tesko da moze bolje,po mom misljenju za neku rekreativnu voznju sa vozacem do 75kg to je OK.Generalno samo vila tu malo SMRDI.Ako hoces diskove pa kupis V-brake verziju a planiras da stavis diskove onda ce te skuplje izaci nego da si kupio disk verziju(a da stavis neki disk koji je u rangu Shimano Deore).

ALi ako je ovo novo http://www.cikloberz...how.php?id=9852 ja bi za njega isao u Vlasotince.Giant XTC4 je masina za sve od Polara do Capriola a dobijes jedan izuzetan alu ram za XC,tacnije najbolji Giant alu ram :wink:
  • 0

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 October 2009 - 02:44 PM

Sto se tice tog oglasa, iscupao sam sledece na netu:

Frame AluxX SL aluminium, Fluid Formed
Fork RockShox Dart 2 100mm travel, TurnKey lock out
Handlebar Giant A5 aluminium O.S.riser
Stem Giant A5 aluminium ahead
Seat Post Giant A3 aluminium
Saddle Giant MTB Performance
Pedals Steel with resin body and toe clips
Shifters Shimano Deore 27 speed RapidFire Plus
Front Mech Shimano Deore
Rear Mech Shimano LX top normal
Brakes Giant MPH Root hydraulic disc, 160mm rotors
Brake Levers Giant MPH Root
Cassette SRAM PG950 11-34
Chain Shimano HG73
Chainset TruVativ ISOFlow 3.0 22/32/44
Bottom Bracket TruVativ Power Spline
Rims Alex DP-17 26"
Hubs Formula disc
Spokes Stainless Steel
Tyres Kenda Nevegal 26x2.1" stick-E front, DTC rear
Weight KG/LB 13.38/29.09

Izvor: http://www.wiggle.co...360042397/#more


Dakle, sudeci po slici sa oglasa, u pitanju je Giant XTC 4.5. E sad, ili je prodavac stavio sliku slicnog bajsa, reda radi, ili ne zna ni on koji bicikl zapravo prodaje. Al u svakom slucaju, nije na odmet raspitati se. :wink:

Ako hoces diskove pa kupis V-brake verziju a planiras da stavis diskove onda ce te skuplje izaci nego da si kupio disk verziju(a da stavis neki disk koji je u rangu Shimano Deore).


Lepo objasnjeno. Osecaj ruke na hidraulicnoj kocnici i v-brake ne mogu se porede (ne racunam one top level v-brake od 150 eur, sa lagerima i sl.) Ovako imas vec pripremjen bajk, pa ces jednog dana moci da nadogradis i boljom hidraulikom, ako bude bilo potrebno.
  • 0

#11 kolabirant

kolabirant
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2009 - 04:48 PM

Ovaj Giant je dobra opcija, ako je nov i ako ti odgovara velicina rama. To sto je stari LX na njemu nema nikakve veze, bike je super za te pare, a mozda mozes i da se pocenjkas jos malo.

A sto se tice hidraulike na tom bajku, Giant je inace poznat kao renomirani proizvodjac hidraulicnih disk kocnica :lol:
To je najverovatnije neka jevtinija Formula ili tajvanska Tektro kocnica koju je Giant "brendirao" , sto nikako ne znaci da ona radi lose. Dok je Giant stavio tu kocnicu u serijsku proizvodnju, znaci da su testirali i da to dobro radi i da je sigurno znatno jevtinija od Sram ili Shimano kocnice u istoj klasi.
Poenta je da se vozis i uzivas, i ne razmisljas odmah sta bi sutra zamenio i (mozda) bacio pare nepotrebno. Ja bih prvo vozio te kocnice, probao neke druge kako rade na tudjem bajku, vremenom bih formirao sopstveno misljenje, pa tek onda odlucio da li mi nesto treba ili ne...

pozz
  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 October 2009 - 08:32 PM

AKO hoćeš bicikl iz radnje, Viper je sasvim OK. Stvarno ne razumem ljude (koji su inače razumni) kad dođu s tim stavom 'ako nema takmičarske komponente onda je samo za asfalt, i to da ga voziš pažljivo, da ne pukne'.
  • 0

#13 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 17 October 2009 - 08:42 PM

Giant je XTC 4 koliko vidim a ne 4.5,razlike su male tu i tamo Deore Lx-Slx itd.XTC 4 za 440e je svakako bolji od Vipera(ovo se pre svega odnosi na ram).Dart nije mnogo bolji od Suntoura ali je bolji i pouzdaniji.Prodas Darta i dodas razliku u ceni Viper-XTC nadjes neku ocuvanu Toru i uiiiiiiiiiii :wink:
  • 0

#14 dario

dario
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 17 October 2009 - 08:45 PM

sa tim bajkom neces pogrijesiti. imao sam priliku da ga vozim, kolega ga ima, stvarno radi posao. a vi strucnjaci koji ste na bajku od 500evra stavili kao minus hidrauliku i viljusku, mogli ste covjeku odmah i reci, da mu bar 500evra treba da kupi iole kvalitetnu viljusku i hidrauliku.

za cijenu vipera nema sanse da kupis nesto u toj klasi, a da je brend. scott, specialized, trek... scott-ov bajk, sa skoro identicnim komponentama je oko nekih 30% do 50% skuplji.

sr suntour vilja koja ja na njemu, sa njom ces ima malo problema kada je hladnije vrijeme, inace radi sasvim ok

hidr. diskovi koji dođu na njemu, nisu bajni, al opet kazem, za tu cijenu bajka, nema sanse da nađes nesto bolje.

pozz

edit

dart2 nije niti jedne secunde bolji od ovog sr suntoura, na hladnijem vremenu isto se ponasa
  • 0

#15 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 17 October 2009 - 08:51 PM

sa tim bajkom neces pogrijesiti. imao sam priliku da ga vozim, kolega ga ima, stvarno radi posao. a vi strucnjaci koji ste na bajku od 500evra stavili kao minus hidrauliku i viljusku, mogli ste covjeku odmah i reci, da mu bar 500evra treba da kupi iole kvalitetnu viljusku i hidrauliku.

za cijenu vipera nema sanse da kupis nesto u toj klasi, a da je brend. scott, specialized, trek... scott-ov bajk, sa skoro identicnim komponentama je oko nekih 30% do 50% skuplji.

sr suntour vilja koja ja na njemu, sa njom ces ima malo problema kada je hladnije vrijeme, inace radi sasvim ok

hidr. diskovi koji dođu na njemu, nisu bajni, al opet kazem, za tu cijenu bajka, nema sanse da nađes nesto bolje.

pozz

edit

dart2 nije niti jedne secunde bolji od ovog sr suntoura, na hladnijem vremenu isto se ponasa


OOooooo polako :shock: niko ovde momka nije pogresno savetovao,svi smo mu dali misljenje za nove bicikle koje kostaju koliko on ima para a i manje.Scott sa identicnim komponentama koji je skuplji 30-50% kako kazes nije argument da momak kupi Vipera,mozda je nesto drugo ali to nije argument.
  • 0

#16 dario

dario
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 17 October 2009 - 08:58 PM

ne kazem da ga je neko pogresno savetovao, al slozit cemo se da je suvisno raspravljat o vilji i diskovima u ovom cenovnom rangu bajka.

usput, 5godina sam vozio polar miraga, sa ZOOM viljuskom, promax v breakom, altus zadnji menjac i pogon tx-70.
prosle sam godine stavio malo bolje delove, al znaci 4godine sam vozio sa navedenim dijelovima. asfalt, makadam, suma, potok... znaci svugdje. redovno sam ga odrzavao, otvarao nabe, sredinu, solje volana, stavljao mast. i bajk je radio odlicno

viper koji on hoce da kupi, je za 3klase bolji od bajka koji sam vozio
  • 0

#17 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2009 - 09:10 PM

dart2 nije niti jedne secunde bolji od ovog sr suntoura, na hladnijem vremenu isto se ponasa

O bogami gresis, bez obzira na isti koncept vile ulje opruga, slicne tezine dart jeste bolja vila.Suntour je mekana viljuska i ponasa se kao slina cak i na asfaltu, dok dart 2 ne, plus ima i rebound koji ipak znaci.Sto se ponasanja na niskim temperaturama tice, tu ni jedan ulje/opruga sistem ne sija, ali opet ni jadan nisam video da je bas neupotrebljiv u okviru realnih mogucnosti koje inace ima :)
  • 0
Postavljena slika

#18 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 17 October 2009 - 09:15 PM

usput, 5godina sam vozio polar miraga, sa ZOOM viljuskom, promax v breakom, altus zadnji menjac i pogon tx-70.
prosle sam godine stavio malo bolje delove, al znaci 4godine sam vozio sa navedenim dijelovima. asfalt, makadam, suma, potok... znaci svugdje. redovno sam ga odrzavao, otvarao nabe, sredinu, solje volana, stavljao mast. i bajk je radio odlicno

viper koji on hoce da kupi, je za 3klase bolji od bajka koji sam vozio


Nazalost :? ni to nije argument da kupi Polar Vipera.
Ovde komentarisemo neki ulazni nivo mtb-a.
Pa kaze,ako ima: bicikl <46000din(koliko kosta Viper) koji je:
1)nov
2)bolji u jednoj ili vise stvari od Vipera

Onda treba da razmisli i o tom biciklu,to je sve :mrgreen: .
  • 0

#19 dario

dario
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 17 October 2009 - 09:21 PM

usput, 5godina sam vozio polar miraga, sa ZOOM viljuskom, promax v breakom, altus zadnji menjac i pogon tx-70.
prosle sam godine stavio malo bolje delove, al znaci 4godine sam vozio sa navedenim dijelovima. asfalt, makadam, suma, potok... znaci svugdje. redovno sam ga odrzavao, otvarao nabe, sredinu, solje volana, stavljao mast. i bajk je radio odlicno

viper koji on hoce da kupi, je za 3klase bolji od bajka koji sam vozio


Nazalost :? ni to nije argument da kupi Polar Vipera.
Ovde komentarisemo neki ulazni nivo mtb-a.
Pa kaze,ako ima: bicikl <46000din(koliko kosta Viper) koji je:
1)nov
2)bolji u jednoj ili vise stvari od Vipera

Onda treba da razmisli i o tom biciklu,to je sve :mrgreen: .


za 46000 dinara ne moze da kupi bolji nov bajk [-X

i ne vidim da mu je neko naveo koji je to bolji bajk. osim filozofije o vilji i kocnicama

za dart2 ne grijesim, jer sam ga imao.
tek sa torom mozemo razgovarat o nekoj boljoj vilji. al za određenu nacine voznje. znaci xc...
a da kupi toru u radnji, treba mu oko 200evra ( manje-vise)... a cijena citavog vipera je 500evra :mrgreen:

edit
osim onog gianta, za kojeg jos treba utvrditi koji je model
  • 0

#20 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2009 - 09:29 PM

Pa ja vozio oba naveliko, zato ti kazem da gresis.Suntour u tim klasama pliva po putu i stvara osecaj nestabilnosti pogotovu u krivinama kada se plasticno ponasaje vile oseca jako lose, toga kod dart-a nema :) Da je tora iznad svega toga za klasu jeste, ali i cena je x2.5-3 u odnosu na dart-a i vise u odnosu na suntour-a pa je nakako i red da bude bolja :D
  • 0
Postavljena slika




1 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Google (1)