Jump to content


Fotografije
- - - - -

Treba mi vaša pomoć!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#1 Milosh_

Milosh_
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 22 March 2007 - 01:43 PM

Pozdrav svima!
Čitam vas već par dana i na kraju odlučih da i ja pazarim nešto pristojno. Zapravo, sve je počelo tako što sam poželeo da sredim moj stari MTB, koji je vozio brat i koji se sada raspada. Naletim tako i na vaš forum i shvatim da je sređivanje bicikle i nabavka delova, mnogo ozbiljnija stvar nego što sam mislio. I mnogo skuplja! Na kraju zaključim da je mnogo bolje da kupim nešto što vredi, nego da krpim ovu kantu.
Vidim da vam početnici traže savet oko kupovine i da je čest odgovor: "Kupi nešto polovno iz uvoza", ili "Sam sklopi, prema svojim potrebama". Što sam više čitao vaše komentare, više sam shvatao da o tog posla nema ništa bez stručne pomoći. Ako ga ja budem sam sklopio, neću stići ni do Ade! Zato vas molim za pomoć!
Bajs bih uglavnom vozio po asfaltu. Zanima me gde da nabavljam delove, koje i gde da ih kasnije sklopim u jednu celinu? Koliko love da spremim za nešto što valja? Eto toliko za početak.
Unapred hvala!
  • 0

#2 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 22 March 2007 - 03:27 PM

Pozdrav!

Bike za grad i vožnju po asfaltu možeš pazariti od
200-300 evra da vredi i da ti traje. Što se tiče pakovanja starog bajsa to ti je ubedljivo najskuplja varijanta i postoji mogućnost da na kraju ne budeš zadovoljan. Za kupovinu bajka moraš znati koja veličina ti treba to je od presudnog značaja. Znači napiši koliko si visok, da ti preporučimo veličinu bajka! Ovo ti je konfiguracija koju ja prodajem za 250 evar. Ram: NAKITA PRO racing veličina:45cm, viljuška:MANITOU SX1 ulje+elastomeri,Zadnji menjač XT, prednji menjač LX, glave:LX, Ručice menjača i kočnica:Deore, Čeljusti kočnica:LX. Trenutno je nešto zatišje na tržištu i ne zna se kad će stizati novi bajkovi! Ma možeš naći supr bajk ali moraš napisati do koliko novaca misliš da daš!
  • 0

#3 Milosh_

Milosh_
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 22 March 2007 - 08:58 PM

Po onome što sam ja izračunao, pomoću formule koju sam našao na ovom forumu, potreban mi je ram veličine 18,5". Pa hajde da prvo to rešimo! Za koju lovu mogu da nađem dobar ram te veličine i gde?
  • 0

#4 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 23 March 2007 - 09:28 AM

Pogledaj po oglasima na cikloberzi i na ciklonautu! Ja imam 58cm ram to je 19'' DINAMICS i sa šoljicama je 50 evra.Ako hoćeš poslaću ti fotku!
  • 0

#5 henk

henk
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 23 March 2007 - 11:39 AM

Pozdrav!

Bike za grad i vožnju po asfaltu možeš pazariti od
200-300 evra da vredi i da ti traje. Što se tiče pakovanja starog bajsa to ti je ubedljivo najskuplja varijanta i postoji mogućnost da na kraju ne budeš zadovoljan. Za kupovinu bajka moraš znati koja veličina ti treba to je od presudnog značaja. Znači napiši koliko si visok, da ti preporučimo veličinu bajka! Ovo ti je konfiguracija koju ja prodajem za 250 evar. Ram: NAKITA PRO racing veličina:45cm, viljuška:MANITOU SX1 ulje+elastomeri,Zadnji menjač XT, prednji menjač LX, glave:LX, Ručice menjača i kočnica:Deore, Čeljusti kočnica:LX. Trenutno je nešto zatišje na tržištu i ne zna se kad će stizati novi bajkovi! Ma možeš naći supr bajk ali moraš napisati do koliko novaca misliš da daš!


kao i Miloš, isto tako i sam planiram da kupim neki solidni polovni bajs do 250 eura za vožnju gradom, dakle asfaltom. Vajs, ova vaša konfiguracija super mi zvuči, i veoma sam zainteresovan. jedino je možda ram nedovoljno velik za moju visinu (175cm).

sve u svemu, voleo bih da pogledam taj vaš bajs, ili ako imate neki drugi koji bi bio primereniji vožnji gradskim ulicama.

vi, čini mi se, ne živite u Beogradu?
  • 0

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 March 2007 - 07:21 PM

zvuči, i veoma sam zainteresovan. jedino je možda ram nedovoljno velik za moju visinu (175cm).


Malo toga se može zaključiti samo na osnovu 'visine'. Nju je lako regulisati šticnom, ali pitanje je i koliko je bajk dugačak i koliko ti uopšte leži geometrija rama, kako za planirani tip vožnje tako i ergonomski - uvek je najbolje najahati na njega i probati ga malo.

// Opet podsećam da zainteresovanima nudim integrisane deore 510 ručke menjača i kočnica (besprekorne)+ deore menjač koji je izkrzan ali funkcionalan. :) //
  • 0

#7 Milosh_

Milosh_
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 24 March 2007 - 01:08 PM

Vajs, gledao sam na ovim stranicama i nema gotovo ničega! Kako se vi ljudi snalazite za delove uz ovako slabu ponudu?!
Molio bih da mi neko objasni sledeće:
Šta znače oznake LX, XT, i XTR?
Da li su kompatibilni delovi sa različitim oznakama (npr. XT i XTR)?
  • 0

#8 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 24 March 2007 - 04:02 PM

epa ovako.LX XT XTR su ti tipovi menjaca od prozvodjaca SHIMANO.razlikuju se u kvalitetu pa i u preciznisti menjanja brzine.XTR je najjaci i najkvalitetniji.koriste ga profi vozaci.moze izdrzati bilo koju voznju.zatim ide XT.malo slabiji no izuzetno kvalitetan.koristi ga najvise amaterska populacija(u koju spadam i ja).i moze izdrzati sve sto zeli jedan amater.LX je najslabiji od ovih 3.moze se reci i najnekvalitetniji od ovu zbirku mernjaca.ali nemoj da te to zalaze.ipak je dovoljno kvalitetan da izdrzi tvoju voznju po asvaltu.pa i prefise kvalitetan.
na kraju sve serije se razlikuju i po cenama.naime XTR najskuplji,LX najjeftiniji.
i za sam kraj ceo program shimano-a je kompatibilan izmedju sebe.znaci moze se kombinovati XT i XTR
  • 0

#9 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 March 2007 - 05:37 PM

treba napomenuti da ispod lx-a imas i Deore, Alivio, Acera, Altus i Sis.

Lx, Xt, Xtr spadaju vec u top klasu pocevsi od LX-a koji je namenjen ozbiljnim rekreativcima.

Posto se kod nas za male pare moze dobiti dobar bajk, onda smo se razmazili pa nam valja samo Top end klasa.
Svaka od ove tri klase je odlicna i koji god da uzmes neces se prevariti.

Za kraj da citiram Njegosa: "U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita" :D
  • 0

#10 Milosh_

Milosh_
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 24 March 2007 - 08:54 PM

Dakle ova kombinacija bi bila dobitna:

Kaseta:Shimano XT 9sp M760
Pogon: Shimano XT Splined 9sp & Rings M751
Prednji menjač: Shimano XT E-Type BB Mount M760
Zadnji menjač: Shimano XT Rapid Rise M760

To bi me zadovoljstvo koštalo nekih 215$, po cenama koje sam našao na http://www.chainreactioncycles.com. E, sada neka mi neko kaže, da li postoji varijanta da se to nabavi u Americi po nekim povoljnijim cenama i da se na kraju isplati donošenje istih u Srbiju, kada me svi klepe. Nadam se da ću u maju u Ameriku, pa zbog toga pitam.
  • 0

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 March 2007 - 12:08 AM

e sad pazi ovamo.
http://www.bas-bg.com. to ti je internet strana jedne radnje u bugarskoj.tj sofija.cene sum im sasvim ok.feftinije ne moze biti.ali rade sa sram-om.zamena od sram-a za shimano-ve xtr,xt i lx su ti x0,x9, i x7.i sad dolazi najbolje.naime ova prodavnica daje 25% popusta na svakom prijavljenog clana na netu(laka stvar-isto ko sto si se zaclenio u forum) na danu rodjenja(rodjendan),i n kraj ti bugari vrate pdv od 20% kolko kosta kod njih.na kraj sve to izadje po neverovatnoj ceni.(+30-40e za put i vizu).a ako ti rodjendan proso tada....................................
  • 0

#12 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 25 March 2007 - 06:54 AM

Brate ako ides za vec za ameriku, to je super jer mozes zesce jeftino da prodjes tamo. Ja skoro svu opremu sam doneo iz USA. Tj doneli su mi odande. Najjefiniji ti je Price Point i Beyond Bikes, odatle ja porucujem . Cak i ako si negde na teritoriji USA postarina od San Dijega te izadje 13 $ do bilo kog odredista u americi.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#13 Milosh_

Milosh_
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 25 March 2007 - 09:55 PM

Washington je u pitanju, no to nije bitno. Pitanje je kako to doneti za Srbiju i koliko ću da puknem za carinu i te gluposti? Zna li neko nešto o tome?
  • 0

#14 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 26 March 2007 - 05:49 AM

Pa samo ti to dobro ususkaj i ako te pitaju to su tvoji delovi korisceni i teraj. Meni su brate preneli pressure siut 661, full face kacigu 661, Hope kocnice, tockove, i ceo Marzocchi 888 za DH pa ti vidi.......
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#15 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 26 March 2007 - 06:01 AM

Ja mislim da se carina ne placa ako je vrednos robe do 100evra.
  • 0
Nemanja Glisic

#16 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 26 March 2007 - 08:39 AM

Ovo sto sam ja preneo preko grane vredi 1500 evra.Znas kako se kaze. cutis i smrdis, sve izvadis iz originalne kutije, rasporedis, nesto stavis u drugu torbu, pogon rasturis u delove i svu opremu koja moze i voalaaaa, eto ti idealan sverc.
Ako te pitaju el ovo novo, kazes:"Di to , el si lud vidi kako je u delovima rastureno, to staro 3 godine nego sam sentimentalno vezan za tu polomljenu glupost". Pali veruj, jer nemaju pojma o bajkerskoj opremi.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#17 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 26 March 2007 - 09:02 PM

Ja mislim da se carina ne placa ako je vrednos robe do 100evra.


to je bilo ranije... bilo je price o ovome negde na forumu..
  • 0

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 March 2007 - 11:07 PM

Kad smo tu - kako doneti amort iz US?
  • 0

#19 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 27 March 2007 - 06:07 AM

Pa ja sam moj doneo u originalnoj Marzocchi torbi, nadam se da znas kako izgleda, koju sam dobio uz amortizer 888. Kupio sam ga u prodavnici u San Dijegu 600evra me iznelo , znaci morao bih da platim carinu.Pitali me sta ti je to, ja se malo pravio lud, kao, neki deo za bajs, pitali jel novo, ja rekao "ma kakvi novo" i prosao na aerodromu.
Ortaci su mi preneli ostalu opremu.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 March 2007 - 03:33 PM

A na onoj strani grane, tj kod njih?
Cimanje s prtljagom, povratak poreza, štagod..?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika