Jump to content


Fotografije

PlanetBike organizuje testiranje Scott bicikala / 10-11.Okt


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#21 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 October 2009 - 04:34 PM

Dobio sam info od organizatora da će se sutra (nedelja) prezentacija i testiranje održati bez obzira na vremenske prilike. Dakle kakvo god vreme bude testiranja će biti. Staza u Košutnjaku je suva i obeležena.
  • 0

#22 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 October 2009 - 06:17 PM

Samo jos jedno pitanje, da li se test odrzava u klubu Aleksandar koji se nalazi na ski stazi?
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#23 peja_

peja_
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 10 October 2009 - 06:59 PM

da, tamo :)
  • 0

#24 drgisa

drgisa
  • Members
  • Pip
  • 24 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 October 2009 - 10:30 PM

Pozz svima, red je da bacim koji komentar o danasnjoj manifestaciji na Popovici. Mogu reci da sam prijatno iznenadjen sa celokupnom organizacijom i nacinom na koji su organizatori izlazili u susret vozacima. Sve je pocelo uvodnim predavanjima o samom Scott brendu i tehnologijama koje razvijaju. Posle iscrpljujuceg ali poucnog predavanja usledilo je to cuveno testiranje. Svi biciklovi koji su pomenuti bili su na raspolaganju. Bile su organizovane 3 staze, razlicite po karakteru kako bi se testirali kako XC tako i All Mauntain bajkovi. Imao sam priliku da testiram Scale 40 Al ram i Scale 30 carbon, i u potpunosti sam zadovoljan bajkovima. Iako na svom bajku imam gotovo celu Deore XT opremu, na samom prenosu, menjacima se i ne oseti znatna razlika za koju treba kesirati 1500e, mada Reba i Foks viljuske i hidraulika nadoknadjuju to. Jos jednom bi pohvalio i organizatore i bike klub Novi Sad sto je nesto ovako organizovano, i uvek cu doci da podrzim ovakve dogadjaje, a mozda sl put pazarim neko cudo. Jos jedna vazna stvar, Scott nudi 10-15 % popusta na sve modele 2009 god, ali najvaznije...Svi bajkovi koji su danas testirani idu za ko 50 % svoje cene tako da Scale 40 sa 1560e na testu iznosi 840e neverovatni Spark 30 je snizen sa 3500 na 1800e, svakako vredi otici, probati. Na licu mesta mehanicar dodatno podesava bajk i amort po karakteristikama vozaca sto je veliki +...
toliko od mene...nadam se da ce se u buducnosti organizovati slicne manifestacije gde cemo moci da testiramo i konkurenciju...KTM, Meridu, Cannondale....
  • 0

#25 drgisa

drgisa
  • Members
  • Pip
  • 24 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 October 2009 - 10:38 PM

Zaboravih napisati da k eorganizator izasao u susret svima i na svaki bajk montirao kombinovane SPD i normalne pedale, tako i da odete sa obicnoim patikama necete imati problema da provozate bajk. A sto se tice drumasa, mislim da su 2 Addicta imala SPD pedale i CR1 je imao drumaske pedale, ali su stavljali po potrebi i kombinovane SPD/normalne pedale....lep provod na kosutnjaku :D ...i ne stedite te bajkove...
  • 0

#26 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 11 October 2009 - 07:38 AM

Svi bajkovi koji su danas testirani idu za ko 50 % svoje cene tako da Scale 40 sa 1560e na testu iznosi 840e neverovatni Spark 30 je snizen sa 3500 na 1800e, svakako vredi otici, probati.

Iskreno, svasta sam ocekivao, ali ovo nisam. Jako prijatno iznenadjenje :)
p.s. ima li neko 800Eur na zajam (40 vec imam :mrgreen: )
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#27 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 October 2009 - 09:15 AM

Neverovatno. Nisam ocekivao da ce se kod nas organizovati nesto na tom nivou. Cekamo utiske iz BG-a. I 50% off je po meni fer.
  • 0

#28 fReEoRaNgE

fReEoRaNgE
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 11 October 2009 - 09:19 AM

50% =D> josh samo da to potraje =D>
da ovako bude svaki mjesec bilo bi odlichno
...da su samo najavili ovaj discount...smrc
  • 0

#29 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 11 October 2009 - 10:16 AM

50% =D> josh samo da to potraje =D>


Kamo srece, to snizenje je samo za modele (primerke) koji su juce i danas vozeni (nisu vise "novi")...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#30 drgisa

drgisa
  • Members
  • Pip
  • 24 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 October 2009 - 11:38 AM

Ma ljudi, ja sam vozio te azdaje. Ne brinite za to sto nisu novi, to je Scott i niko ih nije pokvario, valjda. Ja mislim da se isplati dobiti nov bajk koji jos zvanicno nije ni dosao na trziste jel su svi bajkovi modeli za 2010 godinu. Zasto izdvojiti puno para kada mozete 50% puno para :D, jedno od najboljih ponuda za drumase je novi Scott CR1, za soma modernih i jos pakuje DuraAce opremu. Pricao sam sa organizatorom i mislim da ce jos neko vreme ostati cena za test bajkove, treba samo njemu da se javite...jedino mi zao sto juce nije padala kisa, kombinacija kisa i hidraulika kao iz one reklame...to je svezina koju morate osjetiti....blago belogradjanima...
  • 0

#31 peja_

peja_
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 11 October 2009 - 12:23 PM

e pa zato je danas nama padala kisa :) ali s obzirom da sam ja testirao drumasa, to mi se bas i nije dopalo...i rekao si da su to modeli za narednu godinu, a koliko sam ja shvatio - nisu, to su modeli za 2009. godinu...(pricamo o modelima koji su testirani)

uglavnom, bilo je lepo...prvo prezentacija (mozda malo duza za moj ukus, ali dobro), zatim testiranje i onda...PASULJ :D (bio je odlican :D)
svako je stigao da istestira sta je hteo, doduse uz malo zbunjivanja oko toga ko je bio prvi, a ko drugi, ali niko se nije preterano naljutio...

moglo bi ovo cesce :)
  • 0

#32 cvimi

cvimi
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Locationns

Postavljeno 11 October 2009 - 02:02 PM

Evo i ja da se pridružim Dragiši na utiscima sa Popovice. Mogu samo da kažem da je cela akcija fenomenalna, da su mašine bile neverovatne i prosto ne verujem da nije bilo više ljudi jer se prilika da provozaš najnovije bajkove sa opremom o kojoj lično mogu samo da sanjam definitivno ne ukazuje tako često u zemlji Srbiji. Doduše ne znam koliko je ljudi moglo biti pre podne jer sam zbog posla bio u prilici da dodjem tek oko 3 sata. Iako sam prvenstveno imao želju da provozam Sparka i Džinijusa morao sam se zadovoljiti :D sa Skejlom 20. Prosto je neverovatno koliko je bajk lagan i krut, kad ideš uzbrdo kako sve "klizi", ali zato nizbrdo sam morao takođe da pazim jer kočnice zakucavaju skoro u mestu...sve u svemu savršen bajk za trke i agresivnu xc vožnju...Iako nisam bio u prilici da provozam još neki od izloženih primeraka bilo je pravo zadovoljstvo samo ih gledati kao i gledati klince iz kluba kako se lože i uživaju. Posle testiranja, kada sam seo na svoj bajk imao sam utisak da sam seo na "sumo rvača" jer mislim da je dh mašina - ransom lakša od mog hardtejla. :cry: Svaka čast organizatorima i Planet Bajku! Pokazali su da su u Srbiji br 1.
  • 0

#33 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2009 - 02:22 PM

dh mašina - ransom

ransom nije DH bajk vec AM :wink:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#34 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 11 October 2009 - 02:32 PM

takodje sve pohvale kako za prezentaciju tako i za mogucnost testiranja bicikala. kisa je zeznula drumase posto je na mokrom asfaltu bilo apsolutno nemoguce na pravi nacin istestirati one azdahe. zato je po sumi moglo da se cepa do mile volje. staza je bila odlicno obelezena celom trasom. mogu reci samo reci hvale za akciju i nadam se da cemo i ubuduce imati slicnih prezentacija.

fotografije danas, sutra.. :)
  • 0

#35 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 11 October 2009 - 03:08 PM

Zavidim vam :|
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#36 teratino

teratino
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationKotor, MNE

Postavljeno 11 October 2009 - 03:15 PM

Zavidim vam :|

me too :D
  • 0
It's a signature, not a ****ing novel
Posted Image
Posted Image

#37 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2009 - 04:34 PM

Evo i ja da se najlepse zahvalim organizatorima na odlicnom danu i prijatnoj atmosferi.Jako lep dogadjaj i organizacija.
Addict SL sa Dura Ace-om je stvarno elita, nema sta da se prica, treba probati.Kisa je dodatno otezavala na prvoj test voznji, ali sam posle probao i po suvom i posteno ga poterao.
Jako mi se dopao i CR1 model koji sa Tiagra groupsetom kosta negde oko 1020,00 eura, sto je po meni odlicna cena za full carbon ram.
Jos jednom sve pohvale i nadam se da cemo imati jos prilika da se ovako druzimo :wink: .
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#38 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2009 - 05:05 PM

Akcija je bila za svaku pohvalu, bicikli su bili ne samo srednja klasa Scott programa, vec i oni vrhunski ( pogotovu kod drumasa -addict serija ).
Scale, Genious, Spark, Ransom....su samo od nekih koji su mogli da se provozaju - za vecinou "obicnih" ljudi ( bajkera ) i jedinstvena prilika da probaju nesto do cega se bar u domacim uslovima traljave ekonomije veoma tesko dolazi, pogotovu tipa - dobar dan - koliko kosta bajk - ok, uzimam ga.
Staza je bila lepo obelezena ( doduse, nama koji vozimo Kosutnjak cesto oznake nisu bile neophodne ), pa tako oni koji su dosli sa strane, kao i oni kojima Kosutnjak nije poznata teritorij nisu imali nedoumica kuda i kako da voze.
Servisna ekipa je bila tu da pomogne u setup-u bajkova, pa je svako mogao da prilagodi bajk za sebe i oseti kako se i ponasaju u voznji bas prema njegovim performansama, ovo vazi pogotovu za FS setovanja.
Vreme koje se iz sata u sat kvarilo je sigurno doprinelo da dosta onih koji su imali nameru da se provozaju odustanu, kisa je pocela da pada nesto pre 13h, pa stala pa opet pocinjala, da bi oko 15h pocelo vec da biva neprijatno, pa se i sama prezentacija zavrsila nesto posle 15h.
Svako ko je zatrazio, dobio je cenovnike, naravno i cene ovih bajkova koji su bili na testu koje su umanjene, pa ko voli - zna gde su Planet-ove radnje :)
Lepo organizovano, dobri bajkovi za test, jedino sto je zasmetalo a ne ide na dusu organizatora ( tacnije eventualno je moglo da se o tome povede racuna od strane onih koji su izdavali bajkove, ali je to sa moje strane njima oprosteno ), da su neki klinci stisli bajkove "kao slepac kobasicu" po sistemu - test je do 16h i ja cu ga dotle i testirati, a ostali......pa koji ostali.....pa se recimo Genious vozikao vise od sat vremena kod jednog te istog decacica, Scale 20 je imao slicnu sudbinu......svakom ponaosob na dusu to sto nisu bili nimalo kolegijalni i pustili i druge da probaju i dozive FS na terenu. Ako budu citali oni koji su odgovorni - nek malko prozbore sa svojim pulenima o kolegijalnosti u ovakvim situacijama.
Zakljucak - ovakve manifestacije su jedno veliko osvezenje na ovim prostorima, na zapadu se ovo regularno sprovodi vec duuuugo godina unazad - da pomenem samo da je svojevremeno Trek u USA slao i na kucne adrese bajkove onim koji su hteli da ih testiraju...ali da sad ne preterujemo, bilo bi lepo kada bi ovo postala redovna praksa, a sto da ne, ne samo Scott brenda vec ukoliko je moguce i Cannondale-a, ali i Polar-a - brenda koji je Planet razvio.
Slike u galeriji:
http://www.cikloberz...ew ... 26mem=95

U skorije vreme mozete ocekivati i detaljne prikaze Spark-a i Genious-a...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#39 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 11 October 2009 - 05:39 PM

http://www.cikloberz...ew ... 26mem=95 koliko su para bile ove specijale posto ste rekli da ce biti na prodaji za 50 %%%
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#40 cvimi

cvimi
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Locationns

Postavljeno 11 October 2009 - 05:50 PM

ransom nije DH bajk vec AM :D


Uh, sad mi je malo lakše :D Možda ipak moj bajk i nije toliko podgojen...sad mogu da kažem da imam ht - xc bajk sa allmountain težinom :mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika