Jump to content


Fotografije

MOTIP sprej za krpljenje guma - test


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#21 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 October 2009 - 11:55 PM

Evo, da osvezimo temu. Nasao Slime u Tigrovoj radnji, u ul. Dragoslava Srejovica (ima ga i u radnji tamo kod Arene, al ovo mi bilo blize). Kupih ono vece pakovanje od 16 oz (473 ml), sto bi trebalo da bude dovoljno za 4 gume. Sipam Slime u plasticnu casu, napunim spric od 20 ml-a i ubrizgam u unutrasnju gumu (auto ventil). I tako 6 puta, jer treba otprilike 120 ml-a za jednu gumu (moje 2.1). Napomena: Poklopac sa bocice sluzi ujedno i da se odvrti ventil za gumu.

Test: Napumpam gume kompresorom, na oko 3.5 bara, sivacu iglu u ruke i busim zadnju gumu. Pocinje da se cuje shhhhh (o ne, odee guma!), zavrtim pedalom malo i vise se nista ne cuje. Centrifugalna sila odradila svoje. E sad, da ne bude puka slucajnost :arrow: busim gumu jos 2 puta, na razmacima od po 1 i 10 cm, u odnosu na prethodnu rupu. Shhh...malo zavrtim, prestaje.

Posto nisam imao vremena za voznju, ostavljam bajs (to je bilo pretprosle veceri). Danas ga provozao, guma cvrsta, nema nikakvih problema. Pritisak ce kroz koju nedelju opasti sigurno, znajuci kvalitet unutrasnjih guma, ali to je uobicajeno, tako da malo dopumpavanja, kao i obicno, nece skoditi. :)
  • 0

#22 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 08 October 2009 - 05:53 AM

LOL, sad svi pune gume i odmah ih buse - da vide da li motip radi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#23 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 08 October 2009 - 10:58 AM

...napunim spric od 20 ml-a i ubrizgam u unutrasnju gumu (auto ventil) ...Napomena: Poklopac sa bocice sluzi ujedno i da se odvrti ventil za gumu.

Jedno pitanjce: koliko je teško sipati Slime u unutrašnju, da li si to radio klasičnim funkie-junkie špricem, i kako poklopcem odvrtiš ventil. Verovatno ima zareze koji pomažu, ali šta je sa presta ventilima onda?
  • 0

#24 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 08 October 2009 - 02:22 PM

LOL, sad svi pune gume i odmah ih buse - da vide da li motip radi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Bolje da me ostavi kod kuce, nego na ulici. :mrgreen:

Jedno pitanjce: koliko je teško sipati Slime u unutrašnju, da li si to radio klasičnim funkie-junkie špricem


Da, najbudjaviji spric je u pitanju i nije uopste tesko. Jbg, nisu imali veci od 20 ml-a u apoteci. Apotekarka je bila u fazonu, aj u redu sto se bodes, al sta ce ti vece od ovoga. :shock: :lol: Inace, dobije se neko pasticno crevce uz flasicu, koje nije duze od 10 cm-a, tako da nisam hteo da se igram njime, jer sam imao vece sanse da polovinu prospem, a ovako je i preciznije (tacno znam koliko sam sipao).

Verovatno ima zareze koji pomažu, ali šta je sa presta ventilima onda?


To sam se i ja pitao. :-k Ima li nekih guma sa presta ventilom, koji se mogu demontirati? Kao oni No Tube Stan's ventili?

Postavljena slika
  • 0

#25 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 08 October 2009 - 04:33 PM

Apotekarka je bila u fazonu, aj u redu sto se bodes, al sta ce ti vece od ovoga. :shock: :lol:


Mogu zamisliti njen izraz lica kada si trazio spricu vecu od 20ml! :D

To sam se i ja pitao. :-k Ima li nekih guma sa presta ventilom, koji se mogu demontirati? Kao oni No Tube Stan's ventili?


Mislim da nema guma sa kojih se mogu demontirati ventili, ali zato imas tockova! :)
(Mozes ti isjeci ali nije bas isto...)
Ventili su ovakvi: (Mavic UST ventili)
Postavljena slika

Ja imam jedan rezerve ako bi se neki zaje*ao... (sa drugih tockova sa kojih su skinuti ventili)
(Jedan mi je polomio rodjak duvajuci mini pumpom, ali bez oslonca, tj. oslonac mu je bio ventil, a on navalio... :D)

Razmisljao sam o tome kako bi se moglo sipati kroz presta ventile i dosao do resenja (valjda):
Navrnuti adapter za auto ventil i sipati pomocu njega! Mislim da moze, tj. trebalo bi moci sa obicnom spricom! :)

Ono sto mene jos zanima je : Da li je moguce staviti obicne (ne tubeless) gume na tubeless tockove bez zracnica ? (znam da moze sa zracnicama, ali nije to poenta tubeless-a)
Naravno, sipao bih nekakav sealant u njih...
(Stan's, Joe's ili Slime, koji bi nasao uopste)


Pozdrav
  • 0

#26 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 October 2009 - 06:49 PM

A zašto lepo ne ubrizgate taj bućkuriš špricem pravo u gumu? Okrpiće rupu...
  • 0

#27 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 08 October 2009 - 07:48 PM

Kad sam pomenuo demontazu, mislio sam na unutrasnju gumu za presta ventilom, ali da se moze odstraniti ona iglica iz njega (kao sto se moze sa auto ventilom). :? I da se razumemo, ovo je sistem: obicna spoljasnja guma + unutrasnja guma + slime. :wink:
  • 0

#28 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 08 October 2009 - 08:07 PM

Kad sam pomenuo demontazu, mislio sam na unutrasnju gumu za presta ventilom, ali da se moze odstraniti ona iglica iz njega (kao sto se moze sa auto ventilom). :? I da se razumemo, ovo je sistem: obicna spoljasnja guma + unutrasnja guma + slime. :wink:


Nisam shvatio sta si htio reci... Nebitno...


Opet da pitam, da li moze da se napravi "sistem" bez unutrasnje gume ako su tockovi tubeless ? :D


Pozdrav
  • 0

#29 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 08 October 2009 - 08:20 PM

Pa, trebalo bi da moze sa Stan's seal-antom. Ima valjda na njihovom sajtu koje sve obicne spoljasnje gume mogu da se odrade kao i tubeless. Ili, ovako nesto :arrow:

viewtopic.php?f=14&t=2404&p=35723&hilit=odradim#p35723
  • 0

#30 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 08 October 2009 - 09:12 PM

Inace, dobije se neko pasticno crevce uz flasicu, koje nije duze od 10 cm-a, tako da nisam hteo da se igram njime, jer sam imao vece sanse da polovinu prospem, a ovako je i preciznije (tacno znam koliko sam sipao).

Sa tim plastičnim crevcetom sam bez problema napununio 6 guma Slime-om, i samo jednom je isteklo par mililitara :).

Što se tiče preciznosti, sa zadnje strane nalepnice flaše je iscrtan marker koji pokazuje gde je polovina, tako da može precizno da se sipe i bez prljanja šprica i čaša, i mnogo je brže :). Barem ima markera na manjem pakovanju, a ne vidim što ga ne bi bilo i na većem.

Inače, ni ja ga nisam video prvi put, pa sam merio ukupnu visinu sadržaja u boci, pa sam je onda delio na pola :D.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#31 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 08 October 2009 - 09:37 PM

Boca je obelezena do pola. :) I ja sam mislio da je "merim", pa na kraju skontah da mi je ovako najlakse. :D
  • 0

#32 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 08 October 2009 - 10:07 PM

Zašto da bude jednostavno, kad može komplikovano? :D
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#33 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 08 October 2009 - 10:14 PM

Ili tako! :mrgreen:
  • 0

#34 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 October 2009 - 07:06 AM

@Stolegrom:
Hvala! Mada nije loša ideja da se na presta ventil navije adapter (autoventil) pa da se onda nalije slime-om...treba probati!
  • 0

#35 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 09 October 2009 - 12:06 PM

Ako budem imao vremena, to cu mozda probati danas. Jos nisam sipao u prednju gumu, posto mi je na njoj presta ventil. Al mislim da je u tom slucaju bolje prikaciti ono crevo direktno na adapter.
  • 0

#36 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 November 2009 - 07:02 PM

@Stolegrom:
Hvala! Mada nije loša ideja da se na presta ventil navije adapter (autoventil) pa da se onda nalije slime-om...treba probati!


Nisam probao taj sistem, ali je teoretski moguce samo ako se na adapter direktno nabaci crevce, koje se dobije uz flasicu.

Pre jedno 2 nedelje, provozao se malo po kraju i rekoh, aj da svratim do jednog ortaka. Uteram bajs kod njega u garazu. Kad je doslo vreme da se ide kuci, u garazu po bajs, zadnja guma legla. Rekoh, kako sad? Sve je bilo ok dok sam se vozio.:-k Posto nisam imao pumpu pri ruci, odguram bajs kuci i batalim. Sutradan, pumpu u ruke i rekoh da vidim sta se zbiva. Ili je vracam u zivot, ili bacam gumu. Napumpam malo gumu, cujem gde sisti, zavrtim tocak par puta i stade. Dopumpam do zeljenog pritiska, sednem na bajs i odem da se vozim. Sve u redu do danas danasnjeg.
Moja pretpostavka, da sam busnuo gumu negde u dvoristu (kod "srecnog" ortaka) dok sam gurkao bajs, pa zbog nedostatka centrifuge, guma kasnije ispustila skroz.

Totalni rezime: Zadnja mi je busna na 5 mesta, al se i dalje vozim. :mrgreen: n:bicycle
  • 0

#37 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 19 November 2009 - 09:28 PM

Totalni rezime: Zadnja mi je busna na 5 mesta, al se i dalje vozim. :mrgreen: n:bicycle


Znaci radi kao sat ! :)

Odlicno, jer bas planiram sebi kupiti 500ml Joe's NO Flats sealanta, ne znam tacno kakav je sto se tice kvaliteta, trebalo bi da je dobar, a i nemam bas mnogo izbora... :D
  • 0

#38 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2009 - 09:31 PM


Totalni rezime: Zadnja mi je busna na 5 mesta, al se i dalje vozim. :mrgreen: n:bicycle


Znaci radi kao sat ! :)

Odlicno, jer bas planiram sebi kupiti 500ml Joe's NO Flats sealanta, ne znam tacno kakav je sto se tice kvaliteta, trebalo bi da je dobar, a i nemam bas mnogo izbora... :D

joe's je broj 1 u svetu, nemas sane da pogresis sa njim
  • 0
........

#39 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 November 2009 - 10:41 PM

Znaci radi kao sat ! :)


Za sada da, pu-pu da ne ureknem. :)
  • 0

#40 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 28 December 2009 - 11:54 PM

Sjajna stvar!

Slime! :mrgreen: Zelen ko ovaj smajli, natochish u gumaru i ne mislis...:) danas sam probao, probusio gumu posle na tri mesta namerno da vidim sta ce da bude, i ono shishhhhhhhti... krenem da okrecem tocak, posle dva tri kruga samo MUK! nista se ne cuje... skinem tocak, potopim u kadu... nista... stavim na bajk izadjem napolje, nadrukam na 4 bara i vozim.... smanjim na 3.2 nista, sve normalno...uzimajte ljudi, genijalna stvar, za 500 kinti ima za 4 gume da napunis i traje kazu dve godine! Krpi rupe do 3mm... da ako se pocepa guma, tj ako je ogromna rupa, guma ce da rokne i sav zeleni SLIME eksplodira okolo... to je mana kazu na jutjubu...

Postoji poseban za tubeless i za obicnu gumu...

Uputstvo za aplikaciju>>>>>> ... re=related

eksplozija prilikom cepanja,... ... re=related

izvinjavam se ako ponavljam vec napisano, samo sam odusevljen :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika