Jump to content


Fotografije

MOTIP sprej za krpljenje guma - test


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 September 2009 - 04:11 PM

LM, neki dan mi se obre u rukama ona malecka doza 'za okrpiti tjubeleske'. Visio sam kod Profe, pitao sam ga kako se to pokazalo, on mi reče da nema baš nešto poverenja i da su komentari uglavnom negativni ali i da je to čudo neke ljude izvuklo iz bestragije. LM, dade mi dozu a na meni je bilo da je testiram.

Na sreću:?: (nikad maleroznija guma, ali nikad) nisam morao da se dovijam kako to da se nateram da probušim gumu - nabio sam trnčinu u zadnju gumu naspram Arene (?!?). Rupa od onih koje se skoro zatvore kad izvadiš to što ih je napravilo. Guma nije legla, ali nije ni daleko. Po uputstvu, ispustim je (skoro) do kraja, našrafim presta adapter - dobija se uz to, zgodno :) i istresem celu bočicu unutra.

Odmah mi je bilo jasno zašto kažu 'ispusti gumu' - u dozi ima dovoljno pritiska da rokne praznu 26x1.95 na 3 bara. U gumi i na ventilu je počelo da peni i divlja (umućeno belance pod pritiskom, recimo) i štagod da se unutra desilo, oslobodilo je još gasa, jer je guma očvrsla kao kamen.

Počelo je da penuša i na rupici od trna. Očigledno previsok pritisak. Pritisao sam rupu prstom i za koji sekund se sve zadihtovalo. Vau! Uz minimum zezanja guma okrpljena i naduvana.

Po uputstvu, trebalo je voziti 1 km da se tečnost ravnomerno rasporedi pa napumpati gumu (voziti ispuštenu?) i onda 'voziti prilagođenom brzinom'.
Naravno, nije mi padalo na pamet da ispuštamo onako lepo nadrukanu gumu. :D Sačekao sam još minut i krenuo.
Prvi kilometar je sve bilo ok, onda je guma odjednom odmekla (eto ti ga sad) i tako omekanjenu sam je doterao kući. I dalje je u tom stanju.
Da li čep koji se formira ne može da održi pritisak? Štaznam. Guma je u ovom stanju toliko meka da sam kucnuo felnu na prst visokom ivičnjaku. Ponašanje i pri najblažem bočnom opterećenju bolje da ne spominjem. Da se tako vozi po terenu, nema šanse. Samo asfalt.

Presuda? Konačnu ću doneti kad probam da je napumpam. Ako bude držala iole normalan pritisak (1,5-2 atm), može da prođe. Ovako... ispadne lakše okrpiti ili zameniti gumu nego se vući 16 na sat i nadati se da je do kuće/servisa/prodavnice sve kao pista.

Odavde - poslednja linija odbrane + dž. adapter za prestu :)
  • 0

#2 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 October 2009 - 05:13 PM

Ne znam kako taj Motip funkcioniše, ali znam kako radi Joe's Super Sealant i to savršeno.
Kada god mi se guma bušila (a da sam to primetio) se čuje šištanje, pa se zatim sama skrpi. I tako sve dok je (puj! puj!) propisno ne pokidaš. Tada mogu da rade samo flekice - preporuka za sve samolepljive i to što tegljivije, kao npr Park Tool i mooooožda Slime.
  • 0

#3 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 02 October 2009 - 07:10 PM

Ja sam sipao Slime u gume bicikle koju vozim po gradu još pre nekih tri-četiri meseca, i mogu da kažem da radi odlično. Kako to znam? Pa odmah sam izbušio obe gume :mrgreen:.

Uzeo sam onu iglu kojom se kače papiri na plutane panoe (sigurno ima ime, ali ga ne znam :D) i izbušio prednju gumu na dva mesta, a zadnju na jedno. Tek posle nekih dva meseca sam primetio da je pritisak u gumama malo opao, ali nije mi problem da dopumpavam gume svakih par meseci :).

Pre nedelju dana sam sipao Slime i u gume Polara zbog toga što je nova Kenda počela da ispusta sa unutrašnje strane gume, na 2cm od ventila, tako da nije bilo šanse da se zalepi kod vulkanizera, a šteta bi bilo da bacim gumu staru nekoliko dana, pa sam sipao Slime, napumpao gumu na 4.5 bara, i posle četiri dana i dalje drži isti pritisak.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#4 dare986

dare986
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts
  • Location.:.Krusevac-Nis.:.

Postavljeno 02 October 2009 - 07:28 PM

Ja sam sipao Slime u gume bicikle koju vozim po gradu još pre nekih tri-četiri meseca, i mogu da kažem da radi odlično. Kako to znam? Pa odmah sam izbušio obe gume :mrgreen:.

Uzeo sam onu iglu kojom se kače papiri na plutane panoe (sigurno ima ime, ali ga ne znam :D) i izbušio prednju gumu na dva mesta, a zadnju na jedno. Tek posle nekih dva meseca sam primetio da je pritisak u gumama malo opao, ali nije mi problem da dopumpavam gume svakih par meseci :).


Entuzijasta :D
  • 0
I close my eyes, only for a moment, and the moment's gone

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 October 2009 - 08:02 PM

Motip duplo golo definit.

LM, 'de ima se uzmu te sline i fleke?
  • 0

#6 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 02 October 2009 - 08:51 PM

Entuzijasta :D

Mora i to neko :mrgreen:

Mixi, imaš Slime program u Tigarovim prodavnicama. Imaju sve & svašta, i sve je skupo, ali makar radi :).
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 October 2009 - 09:35 PM

Meni se uvek više dopadalo da platim skupo nego jeftino+zajeb kad ne treba pa skupo... Taman, ionako moram do tigara da kupim nove čizme...
  • 0

#8 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 02 October 2009 - 09:54 PM

Imaju dobar izbor gumenih čizama u Nišu, baš onog dana kad sam kupovao Slime neka snajka ih isprobavala :mrgreen:

Pakovanje Slime-a za dve gume je ~360 din, a za četiri ~470 din.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#9 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 02 October 2009 - 10:00 PM

Vidim ja da će neko donositi Slime iz Niša... ako nema u Leskovcu! ;)
  • 0

#10 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 02 October 2009 - 10:08 PM

Nije problem, donosim željenu količinu :D.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 October 2009 - 10:27 PM

Imaju dobar izbor gumenih čizama u Nišu, baš onog dana kad sam kupovao Slime neka snajka ih isprobavala :mrgreen:

Pakovanje Slime-a za dve gume je ~360 din, a za četiri ~470 din.


Te sline dodju jeftine, moracu i ja ih nabacim. n:sick0018 n:happy0192 :mrgreen:
  • 0

#12 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 October 2009 - 08:37 PM

Odvezao se danas do 27. marta, gde je nekad bila velika Tigrova prodavnica. Kazem "nekad", jer je vise nema na tom mestu. ](*,) Videcu od ponedeljka, da pojurim u nekoj drugoj, ako ta firma jos postoji. #-o :)
  • 0

#13 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 03 October 2009 - 08:48 PM

Na Tigorovom sajtu imaš spisak prodavnica, pa pogledaj tamo gde se nalaze :)
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 October 2009 - 10:19 PM

Ima tigar shop na autoputu, onaj TC pre strava centra, s desne strane ka BGD. Tamo gde su one tehno radnje i kojekakvi kvaziautleti.
  • 0

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 October 2009 - 10:27 PM

Jes vala, ima ga tu. Pa kome je blize, nek skokne casom. :) Na njihovom glupom sajtu ne mogu naci spisak prodavnica. :|
  • 0

#16 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 03 October 2009 - 11:18 PM

http://lmgtfy.com/?q...isak prodavnica
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 October 2009 - 11:27 PM

Da, da..izguglao sam ja pdf spisak, al mi nesto neverovatno da imaju zavedene samo 3 prodavnice u Bg-u. Ima jedna i kod mene u kraju, al ta nema nista korisno za bajkere, sem unutrasnje 26x1.75-2.1. :idea:
  • 0

#18 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 04 October 2009 - 12:52 AM

U Nišu je radnja bila prilično puna robom, a čini mi se da su imali skoro kompletan Slime program.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#19 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 October 2009 - 02:26 PM

Gde je sad u Nišu Tigrova radnja?
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#20 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 04 October 2009 - 02:47 PM

http://lmgtfy.com/?q=tigar+spisak+prodavnica


  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika