Jump to content


Fotografije

Caribrodski MTB maraton 2009 (V)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#21 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 11 September 2009 - 10:06 PM

Sve što si napisao ima logike ali isto tako su to pitanja koja se godinama postavljaju a odgovora niotkuda! Maraton liga Srbije hteli vi to da priznate ili ne NE POSTOJI!!! I ne treba tu mogo da se polemiše, žalosno je ali je tako!!! Ja ne branim samo hobiste nego branim sve one koji će preći 500 i više kilometara za stazu od 30 km! Ugledajte se na Grke koji sve više prave Point to Point race jer su jedino one masovne. Mogu ja da pišem do sutra ali vidim da nema efekta. Radite šta hoćete i mašite pravilnikom koji smanjuje masovnost maratonu! Ja do pre mesec dana nisam uzeo licencu, i šta recimo da je nisam uzeo, vozio bi mali maraton??!!! PUSTITE SVE KOJI HOĆE DA VOZE STAZU KOJU HOĆE! To je samo pozitivna stvar a ne degradacija maratona i slično!

Pozdrav, Nemanja


U potpunosti se slazem sa tobom !!!!! ali 100posto !! evo ja sam hobista vec 3 god a redovno vozim bajk !!! jbg. uvek da uzmem licecu i sve zaboravim a kilometraza ako je u pitanju primer ja prelazim ipo 100km na treningu!!! ja sto imam 16 god a kamoli neki takodje hobysti koji su mnogo jaci od mene !!!
"PUSTITE SVE KOJI HOĆE DA VOZE STAZU KOJU HOĆE! To je samo pozitivna stvar a ne degradacija maratona i slično!
"
  • 0

#22 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 13 September 2009 - 08:10 PM

Ja sam bas uvredljive prirode... Ne znam samo odakle ti ta ideja :shock: Mora da masem nekom motkom, cekajuci da se pojavis na forumu :D Ako bas cenis da nije za javnost... imas PM, moj email... al cenim da oko ovakvih problema nema sta da bude privatno... Pogotovu sto je ova stvar prilicno jasna prema Pravilniku... Ispade da je problem sto neko hoce da postuje Pravilnik.

Obostrana volja? Pavle, izvini, a jel ja to masem nekom motkom? 8) :D
Zaista bih voleo da mi objasnis sta ja to ne razumem po ovom pitanju... ne bezim da nesto ne razumem...
A Nemanju tek sad ne mogu da skapiram, ako mu se ovo smetanje postova odnosilo na mene? Bojim se da spadam u poslednje forumase kojima neciji post moze da smeta....


Ne smeta meni tvoj post! Al lakše će ljudi da se informišu o maratonu kad ne budu čitali svašta ovde.
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#23 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 13 September 2009 - 08:39 PM

Ja samo smatram da neke stvari koje smatrate da su pogresne treba resiti na pravi nacin... Mislim da sam se uvek zalagao da se stvari koje nam smetaju, koje smatramo da ogranicavaju napredovanje MTB-a, treba privremeno skloniti iz Pravilnika... Mi moramo da se maksimalno zalažemo za poštovanje Pravilnika... Ovako smo dobili klinca od 16 godina, koji umesto da vozi, komentariše pravila... Ja verujem da njemu treba da se obezbedi da trenira i da vozi ono što sleduje prema godinama... a zna se ko treba da se bavi regulisanjem pravila...
Jednostavno organizator smatra da je njegova staza nebezbedna za takmičare koji nisu iskusni, to mu i UCI pravila nalažu... tako da... glupo je da se bavimo propozicijama... Maratone je uvek teško dobro pokriti lekarskim ekipama... da ne pričamo da je često samo helikopter jedino adekvatna prevozno sredstvo koje može da reaguje kako treba... Cak ni mali maraton u Dimitrovgradu nije naivna staza, a kamoli polumaraton, veliki maraton, gde se covek mnogo vise istrosi, lakse mu popusti koncentracija... To je glavni razlog zasto smatram da je Mikan u pravu sto je stavio ovakve propozicije... Kao sto mozda pomenuh... ko bude dosao u Dimitrovgrad imace priliku da dobije disk sa emisijom Potraga za adrenalinom, koju je snimio vojni reprezentativac u orijentiringu prosle godine na nasoj stazi... Ko je bio... zna kako je prosao...
Prema tome... nemojmo se igrati sa bezbednoscu... to je moja glavna zamerka na vase komentare
P.S.
Evo gledao sam Propozicije jedne PTP trke u Bugarskoj... Mogu da je voze i hobisti, ali samo sa pisanom saglasnošću i lekarskim uverenjem ne starijim od 5 dana... a znamo kako se kod nas daju uverenja...
  • 0
.

#24 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 13 September 2009 - 10:29 PM

Dobro mogu da ti kazem lepo si ti reko !!:) =D>
  • 0

#25 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 14 September 2009 - 10:05 AM

Ne upuštam se u polemiku jer volim da živim u miru, prijateljstvu i toleranciji, što kaže slogan jednog MTB maratona! Al iz gledišta „večitog Hobiste”, moram priznati bilo mi je malo krivo kad sam video da se Caribrodski maraton „pridržava pravilnika” što se tiče učešća u Velikom maratonu (i to prethodnih godina, čini mi se, ne samo ove). Valjda zato što sam, kao pomenuti večiti hobista, ipak malo ispekao zanat na jednom drugom maratonu - Fruškogorskom - koji se ne „pridržava pravilnika”, pa sam par puta vozio i Veliki. Na FG maratonu i potpuni amateri mogu da se „oprobaju” protiv Elite, (doduše, to se uglavnom svodi na pogled na Borisova leđa prvih 5s trke) i to je sigurno jedan od glavnih razloga popularnosti tog maratona. Ne mogu da kažem da sam baš ugrozio nekog iz Elite svojim performansama od oko 6:20 (mada sam završio ispred nekih licenciranih vozača, a i završio sam, što nisu svi :) ), ali mislim da nije ni loše, a da mi ta prilika nije pružana, ko zna da li bi se toliko zainteresovao za MTB uopšte - ja i mnogi drugi sigurno. Ne znam tačno kakav je Caribrodski maraton ali nagađam da je manje zahtevan od FG što se tiče visinskog profila. A opet, sa takvim vremenom sigurno neću u Elitu, a i da sam sat vremena brži, to opet ne znači da bih se nešto pokazao u trkama Lige, pa stoga mi deluje malo nefer insistirati na tom pravilu (pošto neki od nas možda nikad nećemo vaditi tu licencu). Ipak maraton nije isto što XC trka, a po svemu sudeći, maraton liga ionako baš nešto ne funkcioniše.

S druge strane mogu da razumem organizatore tog maratona koji, za razliku od Davosira, nemaju mogućnosti/volje/finansija/čega već da organizuju sudije koje će džedžiti na stazi ne 4 sata, nego 6, 7 pa čak preko 8 sati! To je ujedno jedini razlog koji mi pada na pamet zbog čega se inisistira na pravilniku, pa mogu čak i da razumem to. Ne bih toliko imao razumevanja da se radi o prostom „vežbanju strogoće” jer koliko taj maraton dobija na kvalitetu zbog strožijeg standarda, to gubi ono u čemu FG maraton ima prednost - taj masovni, pomalo „revijalni karakter”, koji verujem da osigurava i veliku posećenost i njegov finansijski uspeh na kraju krajeva.

Čisto kao predlog na kraju, mada ne znam kome bih ga uputio - zašto se ne bi primenjivao princip koji je inače dosta uobičajen, gde se vozačima zadaje ciljno vreme za koje moraju da završe npr. prvu polovinu maratona, pa ako ne prođu na vreme, isključuju se, usmeravaju na manji krug ili se upozoravaju da se sudije povlače do tada i tad pa bolje da odustanu, ili da izvezu za dušu do kraja bez broja, sa DNF, ko želi.

Uglavnom, verovatno će mene i mnoge druge na kraju i drugi faktori sprečiti da dođemo na Carigradski maraton - duuuuuga vožnja kolima mi pada na pamet... Ali da možemo da vozimo Veliki maraton, pa... ja bih barem ozbiljnije razmislio ;)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#26 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 14 September 2009 - 11:12 AM

Ne bih da odgovaram umesto Mikana, ali ovo nije treniranje strogoće, mada sam ja lično za strogoću po pitanju ovih stvari. Pogotovu kad u prijavama se napiše prema ovome i onome... A najjače mi je kada sam ja predlagao da se iz Pravilnika izbace stvari koje nisu realno moguće kod nas ili recimo upravo ova situacija - hobista ne može da vozi veliki maraton. Jel znaš kakv je bio komentar upravo Davosira? Ne može, tako je u UCI pravilniku i tako mora da piše... Obzirom da se recimo fruškogorski maraton vozi kao državno prvenstvo u maratonu... komotno neko može da ga poništi, jer se definitivno ne vozi prema UCI pravilniku, a nije našim pravilnikom drugačije regulisano... Neko će reći baš će UCI da se bavi time... e pa kad UCI neće da se bavi, zašto onda mi ne možemo našim Pravilnikom da dozvolimo ono što UCI nedozvoljava... a sigurana sam da može... Pre cenim da je poenta da neko ima potrebu da radi nešto kako nalazu pravila samo kad mu odgovara, a kad mu ne odgovara da ih ignorise... E to je osnovni razlog zašto ja ovde ovoliko lupetam o poštovanju pravilnika.

Ja znam da je jedan od glavnih razloga zašto organizator poštuje pravila - bezbednost... Dakle ne pravila kao pravila već bezbednost... Kod hobista zaista postoje ogromne razlike u znanju, veštini, iskustvu... Takođe cenim da je malo onih koji su ludi da se usude da voze veliki, da su koliko toliko pametni da znaju da procene svoje mogućnosti... ali opet... ostaje mogućnost, naročito kod mlađih hobista.
Nema te izjave da vozi na sopstvenu odgovornost koja može da ukloni osećaj odgovornosti organizatora... Ja nisam prošle godine bio na našoj trci, pa se ipak delom osećam odgovornim za pad čoveka koji je došao da snimi emisiju o MTB-u...
Naravno, o ovome treba razgovarati, doneti određene preporuke, odluke. To se kod nas nažalost obično ne dešava, a nema razloga da se ne desi...
Moja lična preporuka Mikanu bi bila da iskoristi bugarski model da oni koji žele da voze Veliki maraton dođu sa lekarskim uverenjima... Tako bi verujem bio i vuk sit i ovce na broju...

A za sledeću sezonu voleo bih da se svi hobisti koji su zainteresovani da ovako nešto bude prilagođeno stvarnim potrebama našeg MTB-a jave i uz pomoć klubova koji učestvuju u radu MTB sekcije predlože kako da se to uradi... Mislim da nema razloga da to ne bude tako...

Inače hvala na konstruktivnoj diskusiji... mislim da nema razloga da ne polemišemo o nečemu u čemu se ne slažemo, delimicno slazemo, apsolutno slazemo, ako će iz toga proizaći najbolje rešenje... Kamo sreće da je više ovakvih diskusija..
Sto se tice predloga

Čisto kao predlog na kraju, mada ne znam kome bih ga uputio - zašto se ne bi primenjivao princip koji je inače dosta uobičajen, gde se vozačima zadaje ciljno vreme za koje moraju da završe npr. prvu polovinu maratona, pa ako ne prođu na vreme, isključuju se, usmeravaju na manji krug ili se upozoravaju da se sudije povlače do tada i tad pa bolje da odustanu, ili da izvezu za dušu do kraja bez broja, sa DNF, ko želi.

mislim da je ok, ali kao sto ti rekoh, bezbednost je osnovni razlog... ali mislim da treba o tome razgovarati sa organizatorom, da je srece i sa clanovima predsednistva koji bi i trebali da imaju sluha za ovakve potrebe hobista... Ja licno cenim da je ovaj predlog i lekarsko uverenje dobra kombinacija da se organizator oseca sigurnije...
  • 0
.

#27 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 14 September 2009 - 12:10 PM

A da sam u pravu po pitanju Pravilinika i zloupotrebe istog... upravo govori to da sam malocas dobio plakat i flajer za Veliku planinsku trku u Cacku koja se vozi 19. septembra iako u kalendaru stoji 26. septembar i niko do danas nije ni pominjao trku 19. septembra... A organizator mi kaze da mu je kapija obezbedjena... pogodite odakle...
  • 0
.

#28 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 14 September 2009 - 02:54 PM

Steta, jer u tom slucaju Cacak otpada, jos nismo u formi da vozimo dva maratona dan za danom [-X :D
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#29 candus

candus
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts
  • LocationDimitrovgrad

Postavljeno 14 September 2009 - 05:59 PM

Ne upuštam se u polemiku jer volim da živim u miru, prijateljstvu i toleranciji, što kaže slogan jednog MTB maratona!


Caribrodskog cini mi se...:)... I ja ovo ne smatram polemikom vec otvorenim razgovorom... prijateljskim... :)...

Na FG maratonu i potpuni amateri mogu da se „oprobaju” protiv Elite, (doduše, to se uglavnom svodi na pogled na Borisova leđa prvih 5s trke) i to je sigurno jedan od glavnih razloga popularnosti tog maratona.


I ja sam hobista i kao takav zaista ne razumem zelju "oprobavanja" protiv elite ili protiv bilo koga. Hobisti, rekreativci ili kako bugari kazu ljubitelji su bas to... ljubitelji i smatram da treba da uzivaju u voznji, druzenju, upoznavanju... a ne da se trkaju. Trku prepustimo profesionalcima... :)...


... a da mi ta prilika nije pružana, ko zna da li bi se toliko zainteresovao za MTB uopšte - ja i mnogi drugi sigurno.


Iskreno za mene je MTB i ne samo MTB nego biciklizam uopste kao i cikloturizam mnogo vise od duzine, od trke od "oprobavanja"... MTB (biciklizm, cikloturizam) je filozofija zivota...:)...

Ne znam tačno kakav je Caribrodski maraton ali nagađam da je manje zahtevan od FG što se tiče visinskog profila. A opet, sa takvim vremenom sigurno neću u Elitu, a i da sam sat vremena brži, to opet ne znači da bih se nešto pokazao u trkama Lige, pa stoga mi deluje malo nefer insistirati na tom pravilu (pošto neki od nas možda nikad nećemo vaditi tu licencu). Ipak maraton nije isto što XC trka, a po svemu sudeći, maraton liga ionako baš nešto ne funkcioniše.


Ne znam ni ja kakv je Fruskogorski jer nisam ucestvovao, ali da li je i koji zahtevniji mogli bi da kazu oni koji su ucestvovali... Opet uopste nemamo nameru da budemo nefer prema bilo kome. Mozda cemo poceti da razmisljamo da pustimo rekretaivce na maratonsku stazu (86 km) ali sigurno ne bez lekarskog uverenja i uplacenog osiguranja ili ako se Pravilnik promeni... ali zaista je nefer ocenjivati nas napor kao nefer prema bilo kome jer nam nije namera da diskriminisemo rekreativce ali opet... 52 km za jednog rekreativca je savim dovoljno... A da li maraton liga funkcionise ili ne verujte da o tome uopste ne razmisljamo... O tome treba da razmisljaju drugi.
  • 0

#30 candus

candus
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts
  • LocationDimitrovgrad

Postavljeno 14 September 2009 - 06:02 PM

S druge strane mogu da razumem organizatore tog maratona koji, za razliku od Davosira, nemaju mogućnosti/volje/finansija/čega već da organizuju sudije koje će džedžiti na stazi ne 4 sata, nego 6, 7 pa čak preko 8 sati! To je ujedno jedini razlog koji mi pada na pamet zbog čega se inisistira na pravilniku, pa mogu čak i da razumem to.

Ocigledno se vidi da niste bas upoznati sa organizacijom naseg maratona i sa organizatorima jer se iz ovog vidi da nas bas uopste ne razumete niti poznajete...
Pogledajte rezultate proslogodisnjeg maratona. Poslednji u kategoriji hobi sport je vozio preko 8 sati, a maratonska staza ima samo 3 punkta vise od polumaratonske (pogledajte opis staze i kartu)... tako da je ta vasa konstatacija potpuno pogresna. Mi se zalazemo za entuzijazam i volonterizam i niko ko je na punktu nije placen i svako zna da mora da bude tu dokle god ne prodje i poslednji takmicar bez obzira da li je pala tzv. vremenska rampa ili ne... Za vasu informaciju prosle godine smo imali oko 70 ljudi (kontrolora na punktovima, radio-amatera, redara, ljudi na startu i cilju, policajaca, lekara) na stazi a od svih njih samo je 6 vezano samo za maraton... Zaista ne znam odkale vam ideja da nemamo volje, mogucnosti (finansije su tu nebitne)... Veorovatno iz neobavestenosti...

Uglavnom, verovatno će mene i mnoge druge na kraju i drugi faktori sprečiti da dođemo na Carigradski maraton - duuuuuga vožnja kolima mi pada na pamet...


Bice da je to osnovni razlog nedoalska, a da je duzina staze koja se vozi samo izgovor... :)...
Prosle godine smo imali slicnu situaciju prilkom prijavljivanja kada je jedan Djukin prijatelj ( neka mi ne zameri sto sam zaboravio ime ali...:) ) hteo da vozi maratonsku stazu. Posle razgovora ipak je pristao da se prijavi u kategoriji hobi sport i vozi polumaraton. Kada je stigao na cilj bio je odusevljen i polumaratonskom stazom tako da... Dodjite, vozite se, druzite se, uzivajte u prirodnim lepotama, a premeravnja ostavite geometrima...:)...
Da, nije Carigradski nego Caribrodski, Caribrod je staro ime Dimitrovgrada otuda i naziv...
Izvinjavam se sto sam morao da napisem odgovor iz dva dela... :)... ali sam osecao potrebu da pojasnim neke stvari...
Hvala Bojanu na razumevanju...:)...

Pozdrav,
Mikan.
  • 0

#31 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 14 September 2009 - 06:21 PM

Hvala na razjašnjenju - nije mi u stvari bila namera da sugerišem da vama nedostaje volje za nešto (kao što si rekao, nisam upoznat sa pozadinom celog maratona), već prvenstveno da navedem, kao moju (ipak izgleda pogrešnu) pretpostavku zašto se ne ide na takmičenje „otvorenijeg” karaktera činjenicu da bi to dovelo do poteškoća sa organizacijom i suđenjem. Bez obzira na vašu dobru volju, mislim da bi to bilo sasvim razumljivo, i sigurno se zato tako radi na nekim drugim trkama, pogotovo u belom svetu - sporiji vozači se isključuju i to je to (licencirani ili ne!), ništa lično, nego nema računice organizovati suđenje za toliko vreme. Doduše, kod nas se to drugačije gleda - malo roštilja, ovo-ono, i vidim da se sudije sasvim lepo zanimaju i po ceo dan, barem na FG maratonu!

Nego, nije sve to tako bitno, samo dajem svoju hobi-perspektivu, a na prvom mestu mi je žao što verovatno neću moći do Dimitrovgrada, jer sam čuo mnogo toga lepog o tom maratonu, uključujući i mišljenje da su prvih 50km ionako najlepši :)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#32 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 14 September 2009 - 07:43 PM

Heh... meni su rekli da i na tih dodatnih 30 km ima tek sta da se vidi :) tako da dodji ti da vidis prvo ovih 50, a iduce godine cemo da sredimo da vidis i ostalih 30... sto je inace i moja zelja, ali nikako da je realizujem...
U principu meni je apsolutno jasan tvoj pogled i uglavnom se slazem sa njim... Definitivno stoji da kad predjes 400,500 km treba to nekako "opravdati". Ali treba malo i gledati iz perspektive organizatora i njegovog pogleda na bezbednost. Fruska gora je mnogo urbanija od ovog kraja, mozda gresim delimicno... Ovde na velikom maratonu moze slucajno da se zaluta i u Bugarsku... Tacnije, to je teze, maraton je zaista dobro obelezen, za primer, ali opet postoji mogucnost... Doduse pojedinci na Durmitoru nisu videli jezero precnika par stotina metara :) :), ne bi bilo cudo da udju u cilj iz pravca Rile :)
Mislim da maratoni generalno trebaju da budu otvorenijeg tipa... ali na tome treba da pomognu svi, pre svega Savez (MTB sekcija), klubovi i hobisti... Ovo je sport koji u Srbiji ne uziva podrsku, pa organizatori zavise od mnogo faktora... Pitanje je i da li cemo voziti sledece godine ovaj maraton, jer znam kakve su probleme imali sa opstinom... Danas svi mere dal su te pare koje su date za organizaciju imale efekat, a mere ga obicno kroz broj takmicara. A kako stvari stoje... neko se debelo potrudio da napravi problem i Dimitrovgradu i Cacku...
  • 0
.

#33 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 14 September 2009 - 07:43 PM

Imam ja par pitanja za organizatore: kako najlakse dostaviti dokaz o uplati predprijave; mogu li na dan trke da kupim samo majcu (ako ne narucim u predprijavi); i jos jedno (mozda glupo): mogu li da potrazim odredjen startni broj :roll: - naravno ako nije zauzet :-k :-]* ?
Pozdrav, vidimo se u nedelju!
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#34 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 14 September 2009 - 07:50 PM

Cenim da ti je najlakse da skeniras uplatnicu i posaljes na email Mikanu... imas u propozicijama njegov email... Ovo kao neko moje iskustvo sa brzim dostavljanjem dokaza nekome...
Ostale stvari morace organizator da ti licno odgovori...
  • 0
.

#35 candus

candus
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts
  • LocationDimitrovgrad

Postavljeno 14 September 2009 - 08:10 PM

Imam ja par pitanja za organizatore: kako najlakse dostaviti dokaz o uplati predprijave;


Bojan je vec rekao, mada moze i da se slika digitalnim aparatom ili mobilnim ili... ma pustite masti na volju...:)... A i ne mora da se salje posto se vidi na izvodu za par dana, jedino ko uplati u cetvrtak kada je poslednji dan za pretprijave mozda nije lose da, ako se ne salje na mejl, uplatnica ponese i da se prilikom preuzimanja startnog broja...

Imam ja par pitanja za organizatore: mogu li na dan trke da kupim samo majcu (ako ne narucim u predprijavi);


Majice su vec narucene tako da evo bas sada razmisljam da izmenim propozicije i da se majice tako placaju kao dodatna startnina na dan prijavljivanja i preuzimanja startnog broja. Znaci odgovor je moze ukoliko ima dovoljan broj jer su vec narucene. Na zalost pretprijave ne funkcionisu kako treba i efekat koji je trebalo da se postigne se nije desio tako da... Ranijih godina su majice deljene besplatno svim ucesnicima, ali ove je moralo tako... Nadam se da ce svi koji zele majicu i dobiti, ali da li ce bas velicina biti zeljena to vec ne mogu da garantujem... :)...

Imam ja par pitanja za organizatore: ... i jos jedno (mozda glupo): mogu li da potrazim odredjen startni broj :roll: - naravno ako nije zauzet :-k :-]* ?
Pozdrav, vidimo se u nedelju!


Startne brojeve deli sudija i on ih pre nego krene sa podelom prvo razvrsta po kategorijama, 1- 20 elita, recimo i tako redom...
Mozda i moze ako je startni broj preko 500 recimo, ali opet moramo da pitamo sudije...:)... (salim se naravno)... :)...
Vidimo se u nedelju, nadam se u sto vecem broju...:)...
  • 0

#36 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 14 September 2009 - 09:42 PM

POzdrav svima !! e sad zanimaju me neke stvari posto sam nesto nestabilan sa prevozom ( svi neznaju dali ce da ideu i onda pred trku podju ) koliko je karta vozom nis dimitrovgrad i kolko ima kilometra ?? trebaju mi tako neke informacije da se osiguram ako ne bude ispalo ista od nekog prevoza :)))poz unapred hvala!
  • 0

#37 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 14 September 2009 - 10:45 PM

Sve aktivnosti vezane za ovu manifestaciju, fotografisanje, izveštavanje, prodaja biciklističke i druge opreme i sl. mogu se sprovoditi isključivo uz odobrenje organizatora.

Ovaj deo vezan za fotografisanje i izveštavanje je interesantan. Čemu?
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#38 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 15 September 2009 - 07:03 AM

Haha Mikan uvodi Copyright :) :) Nisam snimio taj detalj u propozicijama...
Racunam da se opet radi o bezbednosti... ali bilo bi dobro da organizator pojasni, mada ja cenim da je vise informativnog tipa... Javis se da te ne bi medjedi izjeli, ili da te ne uhvati pogranicna patrola... Malo sale, ali znam da jedan deo maraton vodi kroz pogranicnu zonu, a to mozda neki ne kapiraju sta sve to znaci... Ja kad vozim tamo bajk, uvek me upozoravaju na vreme i pogranicnu zonu, jer u nekom periodu popodne nije dozvoljeno kretanje kroz tu zonu....

U principu mislim da nije nista sporno da organizator hoce da zna gde sve ima ljudi koji su na ovaj ili onaj nacin vezani za maraton... A cak i mozes da dobijes informaciju gde imaju atraktivne deonice, pa da ne dangubis slikajuci start ili neki totalno sporedan deo maratona...
Tesko da je u pitanju onemogucavanje slikanja i izvestavanja...

To sto mi volimo da radimo mnogo sta samovoljno, ne znaci da je to bas ispravno (ja prvi imam obicaj da samovoljno odlutam na stazu da slikam i desavalo mi se, da zbog setnje po stazi, takmicarima pored zanimacije okretanja pedala ubacim i rebus izbegavanja objekata na stazi)... Mislim da ovaj detalj postoji na svim organizovanim dogadjajima, samo sto to niko ne primecuje, a neki i zaborave, pa ga ni ne pominju.

Hehe

Cemu?

pravi srpski komentar :) :) :)

Iskren da budem, ovaj detalj mi nikad ne bi pao na pamet, ali kad bolje razmislim, sa aspekta odgovornosti, ima smisla i verujem da je potpuno normalno da se javis organizatoru da ides negde na stazu... Ne zaboravimo da nama sve i svasta pada na pamet...
Odlican primer za neodgovornost nas koji ne ucestvujemo direktno na trci je DH prvenstvo prosle godine u Crnoj Travi kada smo na treningu krenuli da slikamo uz stazu... Vise puta su takmicari morali da zbog prolaznika koce i dolaze u opasnost zbog toga... A organizator je tom pridao relativan znacaj, tacnije ljudi su upozoreni da mogu da naprave problem, ali kad napravis problem dzaba sto te je neko upozorio... Mislim necu da kazem da su oni krivi, krivi smo mi jer se nonsalanto ponasamo i na svaki pokusaj organizatora da podigne nivo bezbednosti odgovaramo sa "Ti ces da mi kazes kuda cu da prolazim?" ili "Ma ovo nije trka kao u svetu, ovde mozemo da radimo sta hocemo", ali opet organizator mora da preduopredi ovakvo ponasanje... A ovo je samo jedna od trka gde sam bio posmatrac, ucesnik neodgovornosti ljudi koji nisu takmicari...

A za prodaju bicikli racunam da hoce neki harac :) :) :)
  • 0
.

#39 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Postavljeno 15 September 2009 - 09:26 AM

POzdrav svima !! e sad zanimaju me neke stvari posto sam nesto nestabilan sa prevozom ( svi neznaju dali ce da ideu i onda pred trku podju ) koliko je karta vozom nis dimitrovgrad i kolko ima kilometra ?? trebaju mi tako neke informacije da se osiguram ako ne bude ispalo ista od nekog prevoza :)))poz unapred hvala!
  • 0

#40 candus

candus
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts
  • LocationDimitrovgrad

Postavljeno 15 September 2009 - 10:46 AM

Broj telefona za rezervacije u hotelu "Balkan" u Dimitrovgradu je 064-3004085, Miki, upravnik hotela...
Pozdrav,
Mikan.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika