Jump to content


Fotografije

Caribrodski MTB maraton 2009 (V)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#1 candus

candus
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts
  • LocationDimitrovgrad

Postavljeno 06 September 2009 - 10:28 PM

Eto... dočekasmo i peti po redu Caribrodski MTB maraton koji će se održati 20. septembra u Dimitrovgradu. Start je u 10.00 časova na Trgu Dr Zorana Đinđića (centar grada).
Pozdravljam vas i nadam se da ćemo se okupiti u što većem broju...
Evo i propozicija:

Propozicije

Naziv: „5. caribrodski MTB maraton“,
Trka mira, prijateljstva i tolerancije
Lokacija: Dimitrovgrad
Datum: Nedelja, 20.09.2009. godine
Organizator: PD “Caribrod”- Dimitrovgrad, http://www.pdcaribrod.8m.com

Nastupaju: Licencirani i nelicencirani takmičari
Kategorije:
Licencirani takmičari:
Elite
U 23
Juniori
Kadeti
Masters
Women elite (otvorena kategorija)
Nelicencirani takmičari:
Hobby Sport
Hobby Fun
Hobby Fun ispod 18 godina
Hobby Women
Staza: Kombinacija asfalta, makadama i šumskih puteva dužine: 86 km za maraton, 52 km za polumaraton i 34 km za mali maraton
Start: 10.00 časova, Trg Dr Zorana Djindjića (Centar grada). Start je zajednički za sve kategorije.
Cilj: Sportski centar Park, na sredini atletske staze na stadionu, ispred tribina - http://www.todimitro... ... e/park.htm .

Oprema takmičara: Svi takmičari moraju nositi zaštitne kacige i imati tehnički ispravne bicikle. Trka se vozi isključivo na MTB biciklima.
Pravila: Trka je MTB maraton. Vozi se po tehničkom pravilniku UCI, MTB Pravilniku Srbije, odlukama BSS i po ovim propozicijama. Svi takmičari učestvuju na sopstveni rizik i svojim startom usvajaju ove propozicije. Organizator ne odgovara za postupke učesnika prema samom sebi ili prema drugim licima, kao ni za eventualnu materijalnu štetu nastalu tokom takmičenja. Učesnici maratona su dužni da na putevima sa asfaltnom podlogom poštuju pravila ponašanja u saobraćaju.
Troškovi: Organizator snosi troškove organizacije trke i nagrada
Nagrade: Svi učesnici koji završe maraton dobijaju diplomu. Za tri prvoplasirana takmičara u svim kategorijama predviđene su medalje i diplome; novčane nagrade i to za elitu: 1. mesto 8500,00 dinara, 2. mesto 6000,00 i 3. mesto 3500,00, za ostale licencirane kategorije (osim kadeta) i hobby sport: 1. mesto 3000,00 dinara, 2. mesto 2000,00 dinara i 3. mesto 1000,00 dinara i robne nagrade za kategorije kadeti, hobby fun, hobby fun ispod 18 godina i hobby women. Dodela nagrada je u 17.00 časova.
Prijave : Pretprijave do 17.09.2009. do 24.00 časa, i prijave na sam dan maratona do 09.00 časova. Pretprijave su validne samo ako se organizatoru dostavi dokaz o uplati startnine*.
Startnina: Iznos startnine za sve kategorije u pretprijavi je 250,00 dinara bez majice odnosno 500,00 dinara sa majicom, a posle toga je 500,00 dinara (bez majice), odnosno 750,00 dinara sa majicom, pod uslovom da ima dovoljan broj majica. Kadeti, žene i hobby fun ispod 18 godina ne plaćaju startninu.
Podaci za uplatu startnine: Primaoc: PD „Caribrod“ – Dimitrovgrad, Račun primaoca: 180707121000993829, Alpha banka, Svrha uplate: Startnina, Poziv na broj: 3-2009.
Napomena: Maraton vozi samo elita i U 23 (znači samo licencirani takmičari).
Polumaraton voze juniori, mastersi, women elite (otvorena kategorija) i hobby sport.
Mali maraton voze kadeti, hobby fun, hobby fun ispod 18 godina i hobby women.
Licencirani takmičari ne mogu da voze u nelicenciranim kategorijama.
U nelicenciranim kategorijama mogu učestvovati samo takmičari stariji od 18 godina**.
Za sve učesnike maratona je obezbeđen ručak.
Startni brojevi se vraćaju i ne smeju se namerno oštećivati.
Smeštaj:
U planinarskom domu „Greben“ u selu Poganovo (Kontrolni punkt broj 2) za 45 takmičara. Dom se nalazi na 25 km od Dimitrovgrada (od Starta). Za smeštaj u domu je potrebno poneti posteljinu ili vreću za spavanje. Za učesnike maratona noćenje u domu je besplatno.
U hotelu „Balkan“ u Dimitrovgradu , tel. 010-363-188.
U hotelu „Amfora“ u Dimitrovgradu, http://www.hotelamfo...o.rs/indexs.htm
Ukoliko ima zainteresovanih postoji mogućnost organizovanja bajk kampa u sportskom centru «Park». Ko želi da kampuje mora da ponese kompletnu kamp opremu (šator, vreću...).
Parking prostor za automobile kojima dolaze takmičari i pratnja je na gradskoj pijaci gde se nalazi i sanitarni čvor.
Prostor za pranje bicikla i tuširanje takmičara je na cilju. Bicikle se peru pored tribina, a tuširanje je u svlačionicama unutar tribina.
Sve aktivnosti vezane za ovu manifestaciju, fotografisanje, izveštavanje, prodaja biciklističke i druge opreme i sl. mogu se sprovoditi isključivo uz odobrenje organizatora.
Organizator zadržava pravo izmene i dopune propozicija, o čemu će blagovremeno obavestiti takmičare, najksanije pola sata pred start trke.
Sve detalje vezane za lokaciju održavanja maratona, kao i za samu stazu, uz najnovije vesti vezane za organizaciju, možete naći na sajtu caribrodskimtbmaraton.awardspace.com.
Prijavljivanje možete izvršiti na web adresi http://prijave.escbounty.com/ ili na mejl [email protected].
Kontakt:
Mikan Andreev, tel. 063/103-76-98 ; mail: [email protected]

*Podaci za uplatu: Primaoc: PD „Caribrod“ – Dimitrovgrad, Račun primaoca: 180707121000993829, Alpha banka, Svrha uplate: Startnina, Poziv na broj: 3-2009. Novac uplaćen na račun PD «Caribrod», a na ime pretprijave se ne vraća ukoliko takmičar iz bilo kojih razloga ne učestvuje na trci.
**U malom maratonu, u kategoriji hobby fun mogu učestvovati i mladji od 18 godina uz pismenu saglasnost roditelja i potpis punoletne osobe koja ih prati i za njih u potpunosti odgovara. Ta punoletna osoba će da se potpiše na izjavi koju svaki takmičar potpisuje na samom startu pre dobijanja startnog broja.

Dodaj prilog


  • 0

#2 djorzgul

djorzgul
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts
  • Locationplaneta Zemlja

Postavljeno 07 September 2009 - 05:22 PM

Sta da uradim da postanem licenciran vozac, da bih mogao ovaj od 85km da vozim :) ?
  • 0

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 September 2009 - 05:41 PM

Sta da uradim da postanem licenciran vozac, da bih mogao ovaj od 85km da vozim :) ?

Pristupiš u neki klub, obaviš lekarski pregled, platiš osiguranje i ako se dobro sećam, treba ti 2 slike... sve u svemu, ne verujem da ćeš završiti za ~2 nedelje...
  • 0

#4 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 07 September 2009 - 08:10 PM

Naravno trebaju ti i godine da bi mogao da vozis taj maraton... Veliki maraton voze kategorije U23 i Elita, znaci moras da imas vise od 18 godina...
  • 0
.

#5 djorzgul

djorzgul
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts
  • Locationplaneta Zemlja

Postavljeno 07 September 2009 - 10:45 PM

Godine nisu problem, jedino brzina te registracije... hmh... ajd videcu dal' ce me neko primiti u klub :D
  • 0

#6 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 08 September 2009 - 10:24 PM

E to je vec... nesto za gurku... Obzirom da smo mi imali problema da preregistrujemo clana u prelaznom roku... U principu mi s jedne strane drago, jer su ispostovali to sto je kasnio sa ispisnicom, pa im je opravdanje da ne moze bilo sasvim na mestu... Sto se tice registracije, koliko mene sluzi secanje... registrovanje novih clanova je hmhmhm... mozda i lupima, al ja mislim samo prve nedelje u mesecu, a mozda i nije moguce... Zovi BSS i proveri.. .tj mogao bi gamzi da ti proveri sa Subicem posto je on glavni u Registracionoj komisiji...
  • 0
.

#7 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 09 September 2009 - 07:14 AM

Napomena: Maraton vozi samo elita i U 23 (znači samo licencirani takmičari).

Ovo mi je glupo do bola! Ima hobista koji licencirane takmičare jedu za doručak, a da ne zaboravim na nekolicinu dobrih mastersa kojima će biti glupo da pređu 300 i viđe km za polumaraton!

Sad je vreme da promenite mišljenje a ne na dan starta!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#8 berg

berg
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 September 2009 - 07:48 AM

U potpunosti se slazem sa Nemanjom! I za dorucak i za ostalo...

... Organizatori - razmislite malo, i uvazite sugestiju!

Mozda je predlog da napravite slobodnu (otvorenu) varijantu, naravno da se ispostuju neki limiti kod mladih takmicara, dok ostali neka voze po slobodnom izboru.
  • 0

#9 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 09 September 2009 - 09:00 AM

Sale iz Nisa (mozda ga znate kao Danac) je vozio veliki maraton i ako nije bio licencirani takmicar, pre 2 godine. Nije bilo nikakvih problema da vozi veliki maraton, samo sto ne znam sta se onda desavalo sa nagradama, da li ucestvuje u generalnom plasmanu sa elitom ili ne... Ne verujem da neko od rekreativaca moze da bude medju prva tri na velikom maratonu, mada nikad se ne zna.

A i niko ne moze da vam zabrani da se vozite koliko i kako hocete? zar ne? :D
  • 0

#10 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 09 September 2009 - 09:24 AM

U potpunosti se slazem sa Nemanjom! I za dorucak i za ostalo...

Ima i dorucak??? =D> n:party0021 :mrgreen:
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#11 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 September 2009 - 09:25 AM

Kontam da svi maratoni treba da imaju za uzor organizaciju Fruškogorskog maratona što se tiče takmičarskog dela. Bar kad nemamo zvaničnu maraton ligu.
  • 0

#12 candus

candus
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts
  • LocationDimitrovgrad

Postavljeno 09 September 2009 - 03:19 PM

Napomena: Maraton vozi samo elita i U 23 (znači samo licencirani takmičari).
Ovo mi je glupo do bola! Ima hobista koji licencirane takmičare jedu za doručak, a da ne zaboravim na nekolicinu dobrih mastersa kojima će biti glupo da pređu 300 i viđe km za polumaraton!


Kakvi su to hobisti koji licencirane takmicare jedu za dorucak? Zasto takvi hobisti nisu licencirani? Zna se sta je hobi, a sta profi kategorija. Elita i U 23 su profi kategorije, bar kako ja razumem takmicarski MTB. Ako ima rekreativaca, tj. hobista koji su bolji od njih, a nisu licencirani onda tu nesto ne stima. Zahvaljujuci takvom razmislajnju cemo i imati po 10 - 15 takmicara u eliti na trci. A sto se mastersa tice ako je bilo koji masters na pocetku sezone vozio maratonsku stazu, a ne polumaraton kako je pravilnikom odredjeno onda on moze i kod nas da vozi tako, jer po MTB pravilniku moze da se vozi u jacoj kategoriji ali cele sezone.

Kontam da svi maratoni treba da imaju za uzor organizaciju Fruškogorskog maratona što se tiče takmičarskog dela. Bar kad nemamo zvaničnu maraton ligu.

Izvod iz kalendara BSS:
Septembar
1 - 6. World Championship XCO/DHI/4X Elite, juniori Canberra - AUS
12. XCO#8 - XC Liga:
Trofej opštine Pantelej sve kategorije BK Železničar MBN- Niš
20. XCM#4 - XC Maraton Liga:
Caribrodski XC maraton sve kategorije PD Caribrod - Dimitrovgrad
26. Velika planinska trka sve kategorije Kablar, BK Borac - Čačak
27. Dani čistih planina Rajac 2009 sve kategorije PD Pobeda

Kako je nas maraton u kalendaru BSS 4 trka u maraton ligi ako ne postoji zvanicna maraton liga. Ili se mozda ona ne priznaje...

Elem... ima jedna stara srpska poslovica koja keze "Lako je tudjim k. gloginje mlatiti". Tako da...
lako je pustiti rekreativce na stazu od 86 km ali kada neko drugi to organizuje... Da li rekreativac ima lekarski pregled, osiguranje... to uopste nije bitno... Sta ako se neko preforsira na stazi pa mu se desi nesto... lose... ne daj Boze... Zasto uopste postoje licencirane kategorije ako svako moze da vozi sve...?
Zasto postoji MTB pravilnik, ako svako pravi trku kako se njemu cefne...?
Zasto onda ne pustimo i kadete na maratonskiu stazu (86 km)...?
Zasto onda uopste postoje tri staze za maraton, jedna, maratonska, je sasvim dovoljna...
A sto se tice kilometraze... I prethodnih par godina su bila ista pravila ("glupa do bola") pa je bilo takmicara koji su prevaljivali i vece kilometraze da bi vozili 52 ili 34 km...
Moto naseg maratona je Mir, prijateljstvo i tolerancija... Novac je sporedan...
Pozdrav...
Mikan.
  • 0

#13 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 09 September 2009 - 05:02 PM

Sve što si napisao ima logike ali isto tako su to pitanja koja se godinama postavljaju a odgovora niotkuda! Maraton liga Srbije hteli vi to da priznate ili ne NE POSTOJI!!! I ne treba tu mogo da se polemiše, žalosno je ali je tako!!! Ja ne branim samo hobiste nego branim sve one koji će preći 500 i više kilometara za stazu od 30 km! Ugledajte se na Grke koji sve više prave Point to Point race jer su jedino one masovne. Mogu ja da pišem do sutra ali vidim da nema efekta. Radite šta hoćete i mašite pravilnikom koji smanjuje masovnost maratonu! Ja do pre mesec dana nisam uzeo licencu, i šta recimo da je nisam uzeo, vozio bi mali maraton??!!! PUSTITE SVE KOJI HOĆE DA VOZE STAZU KOJU HOĆE! To je samo pozitivna stvar a ne degradacija maratona i slično!

Pozdrav, Nemanja
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#14 candus

candus
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts
  • LocationDimitrovgrad

Postavljeno 09 September 2009 - 05:17 PM

... Ugledajte se na Grke koji sve više prave Point to Point race jer su jedino one masovne.
Pozdrav, Nemanja


Da... i amerikanci prave trku RAAM - Race Across America - najteža ultra maraton trka na svetu, procitao sam ovde na cikloberzi...

:)...
  • 0

#15 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 September 2009 - 09:23 PM

Maraton liga Srbije hteli vi to da priznate ili ne NE POSTOJI!!!

Upravo na to ciljam, nikoga neću da omalovažavam.
Na kraju sezone se prozivamo u savezu samo za XCO ligu i to je sve. Niko tada ni ne spomene nikakav maraton.
  • 0

#16 candus

candus
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts
  • LocationDimitrovgrad

Postavljeno 10 September 2009 - 12:45 PM

Cena nocenja bez dorucka u hotelu "Balkan" u Dimitrovgradu, za ucesnike maratona je 730,00 dinara.

Pozdrav...
Mikan.
  • 0

#17 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 11 September 2009 - 12:06 PM

Kako mozete da pricate ovde o tome kako hobisti treba da voze veliki maraton?!?!? Hocete da drndate one koji kukaju zasto se cekaju ljudi sa velikog maratona, da ne pricamo o odgovornosti organizatora da pokrije kako treba stazu u doba kada love nema ni za organizovanje, a kamoli za neke dodatne egzibicije... Znaci Nemanja i Pavle... apsolutno vas ne razumem... Mozda sam i ja do pre dve godine slicno razmisljao, mozda bih i ja vozio veliki maraton da me mine zelja... ali nema nikakve logike da se hobistima dozvoli da voze Veliki maraton... pa bio taj maraton u svojstvu zvanicnog ili nezvanicnog takmicenja... I koliko znam hobi klasa vozi 56, a ne 30 km... Kome je do uzivanja po tim predelima... neka mi se javi... pa cemo zajedno da odemo da napravimo mnogo bolju turu od maraton rute...
Sto se tice postojanja Maraton lige... koliko me sluzi secanje, nisam licno bio prisutan, ali su mi drugi preneli... prosle godine je bilo proglasavanje pobednika Lige... Neka me ispravi neko ko ovo zna 100% tacno...
Sto se tice pravilnika... necu da nista pricam, ko nece da ga postuje... ne mora... ali ne mora ni da pljuje one koji se trude...
Dovoljno sam u zivotu popio samara i pljuvanja za svoju pricu oko toga... tako da... ostavljam vam da se bavite time... Kad se dogovorite, isplanirate, nadjete ljude... javite sta i kako ste smislili, ako smatram da je ok, ako vam treba podrska... imacete podrsku Bounty-ja... ako ce to da opet bude smuti pa prospi... nema razloga da u zivotu ponavljam greske...
Inace cenim da iduce godine necemo imati ni XC Ligu...
  • 0
.

#18 berg

berg
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 September 2009 - 12:36 PM

Bojane...

Oticemo daleko... Nikome od nas nije to potrebno... Neshvatas me, jer nerazumes neke stvari, pokusao bih to da ti objasnim ako bude postojala obostrana volja. Nemoj da se uvredis zbog ovoga, izvini.

Pavle.
  • 0

#19 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 11 September 2009 - 06:43 PM

Moji postovi bolje da se obrišu! Da ne smetaju nekima!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#20 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Postavljeno 11 September 2009 - 08:49 PM

Ja sam bas uvredljive prirode... Ne znam samo odakle ti ta ideja :shock: Mora da masem nekom motkom, cekajuci da se pojavis na forumu :D Ako bas cenis da nije za javnost... imas PM, moj email... al cenim da oko ovakvih problema nema sta da bude privatno... Pogotovu sto je ova stvar prilicno jasna prema Pravilniku... Ispade da je problem sto neko hoce da postuje Pravilnik.

Obostrana volja? Pavle, izvini, a jel ja to masem nekom motkom? 8) :D
Zaista bih voleo da mi objasnis sta ja to ne razumem po ovom pitanju... ne bezim da nesto ne razumem...
A Nemanju tek sad ne mogu da skapiram, ako mu se ovo smetanje postova odnosilo na mene? Bojim se da spadam u poslednje forumase kojima neciji post moze da smeta....
  • 0
.




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika