Jump to content


Fotografije

Treba mi savet oko spoljnih guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#21 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 15 September 2009 - 04:48 PM

Ma znam ja za pumpanje, provalio sam odma tu iglicu da je baš super, nema bežanja vazduha pri spajanju, može samo na unutra, a pritisak je drži zaptivenu i ništa ne treba da je pritisne kao kod auto ventila. Nego ne mogu da izmerim pritisak jer imam manometar za kola, ali nabaviću pumpu za presta i sa manometrom pa da bude sve u jednom i da ne nosam onaj adapter koji ću na prvoj vožnji da izgubim :).
Guma nije kriva, sve ok, malo sapunice, napumpao i super. A bicikl sad neverovatno lepo ide, samo klizi :shock: .
Jedino sad čudno izgleda, jako je omršavio pa dok se naviknem. I malo je manje stabilan, ne može više tako lako bez ruku, dosta vrda. Nema više autopilota :).
Hvala i pozdrav svima.

mene samo zanima kakvo dejstvo ima sapunica ?
  • 0

#22 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 September 2009 - 06:57 PM

Pomaže da sve ukliže gde treba (šav na obruču kod tjubeleski) ili da iskliže odakle ne treba (unutrašnja guma između spoljne i obruča).
  • 0

#23 sandook

sandook
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 15 September 2009 - 08:45 PM

ahha hvala na savetu....
  • 0

#24 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 September 2009 - 02:20 PM

Kada sam god montirao tubeless (a bilo ih je već mnogo), nebitno da li sam koristio sapunicu ili ne, uvek prvo naduvam svinjski (5bar - 5,5bar) da se guma namesti, pa zatim izduvam na oko 1,8 - 2 bara i na tom pritisku vozim.
Pri tom preduvavanju guma puca i zvoni kao da će da explodira :mrgreen:
  • 0

#25 SaleDUCATI

SaleDUCATI
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2009 - 04:30 PM

Mislim da nije off,ali odma se izvinjavam ako jeste.
Koja je guma najbolja za 85% asfalta i za 15% malo goreg terena,sljunak,ili off roud.
Sada teram neki sli,iskreno ne znam koja je marka ali radi posao,nije full slik,ali...
E sada odnos cena kvalitet sta treba kupiti a sta zaobici?
  • 0
Postavljena slika

#26 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 September 2009 - 05:54 PM

Ne znam koja valja, ali sam ja sebi obezbedio Michelin Wildgripper tubeless u 2,0 širini. probao proletos i ok drži za svoju klasu. Jedino što nemam predstavu koja je cena :?
  • 0

#27 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 September 2009 - 10:19 PM

Po stabilnoj podlozi može i polušanka da ide sasvim solidno off. Inače meni je već godinu i po pozadi na mtb michelin country trail, kotrlja se i po asfaltu i po terenu (samo se ČUJEEEE, posvedočiće vam shator), a napred menjam spram potrebe između neke 3/4 ćelave ričike i mišelinove XC/AT zveri - s njom znaš da je blato/mokro/klizavo samo po tome što odjednom krene da te šljiska, bicikl i dalje ide normalno. Naravno, to je greh akati po asfaltu - a nije ni jeftina...
  • 0

#28 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 October 2009 - 09:26 PM

Da se nastavim na svoju temu, samo sada mi trebaju kramponke pa da pitam za savet, ako ima uopšte ikakve razlike među jeftinim gumama. Vidim ima za 400-500 din nekoliko proizvođača i raznih šara, krampona... pa preporučite nešto za sneg, blato, kišu. Od kad sam se navukao na ove nove 1.25, ostalo me ni ne interesuje, pa ću ih koristiti samo koliko iz nužde, kad padne prvi sneg pa do proleća i jedno mesec/dva kad dok je sezona kupanja na Tamišu, jer dolmom često bude kaljuga i jako je grbavo (a s ovim tankim gumama i kad nalećem na malecke neravnine na asfaltu razbija mi zglobove i krutu viljušku).
Znači nešto široko, udobno, sa krampončinama. Pre sam imao 1.95, a vidim na unutrašnjim piše do 2.10 pa bih mogao i takve. Hoće li pasovati na felnu, jel trebam nešto da merim/proverim?
  • 0

#29 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 October 2009 - 09:45 PM

Paše sve... Armadillo je hvalio Kendu a one su u toj 500/kom ligi ali ne znam koji je model bio

Ovo je strašna šara za blato i ljigavo. Vidi ima li šta slično pa to uzmi.
Postavljena slika.
  • 0

#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 October 2009 - 09:15 AM

Hvala, sutra bi trebalo da idem za NS, pa konačno da se snabdem svime što mi treba, a nakupio se čitav spisak. Nabaciću sliku na telefon, pa ću videti ima li šta takvo.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika