Jump to content


Fotografije

Pocetnik, saveti ovo-ono


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#1 WastE

WastE
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 07 July 2009 - 12:29 AM

Zdravo svima... Nov sam na forumu, a registrovao sam se iz vise razloga. Pa, da krenem :
Zeleo bih prvo malo da se pozabavim voznjom. Znaci treba mi plan ( za APSOLUTNOG pocetnika- amatera :D ) koji obuhvata, sad sta znam kilometrazu, tempo , nesto kao sema za trening...
A zatim, neke linkove ili slicno ( textove, gluposti ... :D ) sa savetima o disanju, sedenju...
Bicu stvarnozahvalan ako mi neko pomogne u ovome... Zelim da se posvetim necemu, jer stvarno doslo zadnje vreme, ili cu da se istresem negde ili cu da se ubijem :D Dakle...
  • 0

#2 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 07 July 2009 - 05:17 AM

Pozdrav,
kao prvo probabraj malo po temama na forumu.Naci ces dosta korisnih tekstova o stvarima koje te zanimaju..http://www.cikloberz...wtopic.php?t=19,
http://www.cikloberz...wtopic.php?t=20,
http://www.cikloberz...wtopic.php?t=23.
Evo nekih za pocetak..samo napred :wink:
  • 0
..

#3 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 July 2009 - 07:37 AM

Uporedo sa naoruzavanjem teorijom o voznji, treningu... neka ide i znanje o samom bajsu (kako sta radi i kako se najlakse osposobljava, ako zapne negde u sumi).

Definitivno si izabrao pravo mesto za pocetak. Pozdrav i dobrodosao. n:bicycle
  • 0

#4 WastE

WastE
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 07 July 2009 - 11:59 AM

Moram reci da sam nesto od ovoga vec citao, ali sad sam se dopunio...
Ajmo dalje :D
  • 0

#5 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 July 2009 - 04:15 PM

Pazi ovako. U vezi teoretskog znanja ovde ćeš naći pregršt korisnih tekstova, slika, saveta..., ono što manjka su ljudi s kojima možeš to da sprovedeš u praksi. :D Naime, mi "amateri" nikako ne možemo da se uklopimo u njihove ture. Njihov tempo i količina pređnih kilometara prevazilazi prosečne ljudske potrebe #-o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. NIje da se netrude da te ubede da pođeš s njima na Avalu, Košutnjak ... uz obećanje da će biti lagana vožnjica... Njihovo "lagano" je za nas verovatno višednevna upala mišića uz lakše povrede naših ishabanih zglobova.. :D Ono što nam preostaje da se organizujemo između sebe (skup amatera, biciklista u pokušaju) i odvozamo neku turu. :lol:
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 July 2009 - 04:39 PM

Moram reci da sam nesto od ovoga vec citao, ali sad sam se dopunio...
Ajmo dalje :D

Nema šta tu puno dalje. Udri po kilometrima, pa pitaj ako ti nešto konkretno nije jasno.
Ako pak želiš da se ozbiljnije baviš biciklizmom onda se učlani u neki klub pa ćeš (ako odabereš neki pametan) dobiti i plan treninga koji ti se verovatno i neće svideti jer trening sezona počinje u novembru, a završava se negde u oktobru, kada se poslednje trke u sezoni završe.
Znači, ima treninga i po snegu i po kiši, vetru, suncu koje prži... u jednom periodu ne možeš navući dovoljno garderobe, u drugom misliš da treba saseći i dres bez rukava :wink:
  • 0

#7 WastE

WastE
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 07 July 2009 - 06:56 PM

Moram reci da sam nesto od ovoga vec citao, ali sad sam se dopunio...
Ajmo dalje :D

Nema šta tu puno dalje. Udri po kilometrima, pa pitaj ako ti nešto konkretno nije jasno.
Ako pak želiš da se ozbiljnije baviš biciklizmom onda se učlani u neki klub pa ćeš (ako odabereš neki pametan) dobiti i plan treninga koji ti se verovatno i neće svideti jer trening sezona počinje u novembru, a završava se negde u oktobru, kada se poslednje trke u sezoni završe.
Znači, ima treninga i po snegu i po kiši, vetru, suncu koje prži... u jednom periodu ne možeš navući dovoljno garderobe, u drugom misliš da treba saseći i dres bez rukava :wink:


Pa znas kako, ako nesto volis, uzivas u necemu, imas neki cilj, zaboravljas i hladnocu i vrucinu, samo gruvas... Nema tu ni 5, ni 6 ( nego 7 i 8 ) :D
Ja nisam profi vozac, daleeeeeeeeko od toga, ali zelim da poradim na svojoj kondiciji, pa za neku pomoc do ostvarenja tog cilja sam se regao ovde...
  • 0

#8 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 07 July 2009 - 07:38 PM

.. Zelim da se posvetim necemu, jer stvarno doslo zadnje vreme, ili cu da se istresem negde ili cu da se ubijem :D Dakle...


Nemoj da se ubijaš to nije sportski :)
Šalu na stranu, ako želiš da se baviš biciklizmom, mislim da je ovo što ti je Gamzy napisao sasvim ok, najbolje je da se učlaniš u neki klub i da počneš s redovnim treninzima (nisi doduše napisao koliko godina imaš), ali nikad nije kasno da voziš makar - za svoju dušu. Ako imaš takmičarskog duha, nadješ i neki ozbiljan klub dobićeš i pristojan bicikl za trening, ako se pokažeš kao perspektivan možda se pojaviš i pobediš na nekim trkama, a bilo je ljudi s ovih prostora koji su vozili i profi (ne doduše neku od velike trojke - Italija, Francuska i Španija), ali opet nije mala stvar dogurati do vožnje s profesionalcima. Ako nemaš takvih ambicija, onda se spremi da uložiš jedno 400-500 jura u neku pristojnu mašinu, odredi sebi kilometražu i koliko smatraš da treba da voziš i teraj za svoju dušu.
  • 0

#9 WastE

WastE
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 07 July 2009 - 07:52 PM

Pa imam 17 godinica, iz Krusevca sam. U Krusevcu ozbiljnih klubova nema (koliko ja znam) . Bio je jedan mtb cini mi se da se zvao Bela Stena ili tako nesto, mislim da je i to propalo. Sad mi kazu da postoji neki klub, drumasi, treniraju u zatvorenom.Mislim se gde u Ksh-u moze da se trenira u zatvorenom kad sve otislo u ... Tako da sam ja mislio da krenem nesto sam, pa ono...ako ide uclanim se negde... Sve je to ok, imam i zelju i volju, kinta je problemcic, ali da se resiti...
  • 0

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 July 2009 - 09:17 PM

Raspitaj se tamo za Srbu (Šustera) ili Branislava. On(i) ti mogu biti od pomoći za treninge.
Bela Stena nije propala ;)
  • 0

#11 WastE

WastE
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 07 July 2009 - 09:32 PM

I ako nije, situacija nije kao nekada. Ja zivim blizu Slobodista. Nekada ( davno ) tu su mnogi trenirali, bilo je bar 20 ljudi dnevno koji gazi po krugovima suma-slobodiste, prosle godine sam tu video dvojicu, danas nikoga. Slobodiste im je bilo dobro tolike godine za neki trening, a sada ne valja?! Mozda se ljudi rasturili pa svako vozi za sebe, nemam pojma... Tako da u to nisam bas upucen...
Za Srbu znam, pricao sam jednom sa njim, covek me lepo pita jel hoces da vozis, nego ja zamlata spremao prijemni, skola, frka ovo-ono, tako da tada od toga nije bilo nista.
Belu stenu je vodio cika sa bradicom :D Lapčević, ime nzm jbg, jel to taj Branislav? I ja sam pitao tog coveka o treniranju i on je rekao da ako se nije raspalo, to je kod Srbe sad...
Nisam ja imao tada ni volju, iskreno lepse je lezati i ne raditi nista :D
  • 0

#12 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 July 2009 - 09:40 PM

.. iskreno lepse je lezati i ne raditi nista :D


što važi za 90% populacije u Srbiji, ovih preko 20god. kad te vide da treniraš komentar je uglavnom "vid' budalu trči", vozi bajs ili šta već :)
  • 0

#13 WastE

WastE
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 07 July 2009 - 10:08 PM

Ima nas raznih... Sta ces...?!
  • 0

#14 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 July 2009 - 07:11 AM

Nije svakako kao nekada, ali klub i dalje postoji. Slobodno kontaktiraj Srbu pa se dogovorite.
Kako sam ja shvatio, neki članovi Bele Stene nisu bili zadovoljni u tom klubu pa su otišli. Srba će me ili ispraviti ili bolje objasniti.
  • 0

#15 WastE

WastE
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 08 July 2009 - 09:51 AM

Oke... Nije bitno da li je iko otisao, da li je nezadovoljan ili sta vec, vazno je da klub postoji i dalje...
  • 0

#16 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 July 2009 - 11:50 AM

Oke... Nije bitno da li je iko otisao, da li je nezadovoljan ili sta vec, vazno je da klub postoji i dalje...

Tačno tako. Ono što znam je da ako želiš da treniraš možeš tamo dobiti prave savete kako i šta trenirati.
  • 0

#17 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 08 July 2009 - 10:17 PM

prvi put kada sam vozi bike ove godine kada sam sisao sa bike noge nisam osecao sada kada vozim po 30km sa (3min)pauze ono nisu mi toliko teske noge kao pre tako da ono jedino sto placam danak nemam bidon pa uvek kada se vracam kuci osetim vodu ...
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 July 2009 - 11:10 PM

Samo tako nastavi, zdravo je to, a i što bi vukao dodatnu težinu vode i bidona :mrgreen: n:smil42d2
  • 0

#19 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 July 2009 - 05:46 AM

jedino sto placam danak nemam bidon

n:krstixf7

Telo sve pamti i sve će ti se vratiti...
  • 0

#20 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 09 July 2009 - 08:19 PM

prvi put kada sam vozi bike ove godine kada sam sisao sa bike noge nisam osecao sada kada vozim po 30km sa (3min)pauze ono nisu mi toliko teske noge kao pre

ta pojava sa nogama zna da bude opomena i za druge stvari;imao sam slican problem tokom duzih voznji na asfaltu,a sve sto sam trebao uraditi je da povremeno ustajem sa sedista(i tako poboljsam cirkulaciju kroz dva velika krvna suda u preponama-ne verujem da je profesionalcima ta pojava problem posto su utrenirani,ali bas mi je bivsi takmicar dao taj savet),vozim laksi prenos(veci broj obrtaja),istezem se posle voznje..meni je pomoglo.. :)
Naravno podrazumeva se da bulji treba neko vreme da se navikne na sediste posle zimske pauze(koja je daleko iza nas)i da je bajk podesen spram vozaca.Na licnom primeru sam osetio napredak kada sam se malo posvetio i ojacavanju misica(bz preterivanja)vezbama mimo bicikla-koje sam(na zalost) otkrio tokom,a pogotovo nakon povrede ligamenata,sto se tebi nece dogoditi ako poslusas dobronamerne savete ljudi koji imaju iskustva i sa takmicarskim zivotom(nisam jedan od njih).
Eto dosta od mene mudrovanja.
Vozi i uzivaj ako nadjes vremena od ovih monsunskih kisa :wink:
  • 0
..




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika