Jump to content


Fotografije

Pocetnik, saveti ovo-ono


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#21 Akimiljkovic

Akimiljkovic
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 21 August 2013 - 05:25 PM

Ljudi pomagajte, pukao mi je alu ram, vario sam ga i opet je pukao. Sta da radim ima li mu leka. Ako ima neko ko bi mi prodao samo deo kroz koji prolazi viljkuska naravno da je od aluminijuma neka mi javi.

Attached Thumbnails

  • 2013-08-21 19.31.21.jpg

  • 0

#22 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 21 August 2013 - 05:38 PM

Fotkaj i postavi fotke da se to vidi sve crno na belo, a mogu i fotke u koloru. :D

Nego, ako je pukao i posle varenja, tu su 2 razloga - loš var ili loš kvalitet rama tj. aluminijuma. Kako god da okreneš, dok ne postaviš fotke šta je tačno puklo i koliko je puklo... sve su to nagađanja da l' se isplati dalje cimati se.

edit: sad vidim sa fotkom.

Mislim da je on svoje odradio. Eventualno, ne znam da l' te to varenje ispada skupo ili ne, vari ponovo i okolo tog dela koji je pukao, stavi 2-3 šelne koje neće dozvoljavati ramu da se opet tako rascepi. Jeste, izgledaće k'o Frankenštajnovo čudovište, al' će verovatno odraditi posao dok ne naiđeš na drugi ram. U svakom slučaju, menjaj ti ram.
  • 0
Postavljena slika

#23 Akimiljkovic

Akimiljkovic
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 21 August 2013 - 06:10 PM

Hvala, varicu opet u krug skroz i stavicu selne pa cu da vidim sta ce da bude. Hvala u svakom slucaju.
  • 0

#24 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 August 2013 - 06:56 PM

Ljudi pomagajte, pukao mi je alu ram, vario sam ga i opet je pukao. Sta da radim ima li mu leka. Ako ima neko ko bi mi prodao samo deo kroz koji prolazi viljkuska naravno da je od aluminijuma neka mi javi.

Mislim da bi trebalo da kupiš drugi ram, ima na berzi jeftinih ramova, pa prepakuj bajs...
  • 0

#25 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 22 August 2013 - 01:23 AM

Hvala, varicu opet u krug skroz i stavicu selne pa cu da vidim sta ce da bude. Hvala u svakom slucaju.


Pozdrav, neka ti zavari kao sto je prvobitno uradio pa neka postavi prsten od aluminijuma skroz u krug i zavari ga u krug odozgo i odozdo....

Varenje ne sme da traje duze od 30 sekundi pa onda hladjenje da ne bi doslo do pregrevanja aluminijuma....To sto se tebi dogodilo verovatno je posledica pregrevanja.....

Samo da znas da ne podrzavam varenje head tube jer njegovo prskanje moze dovesti do ozbiljnih povreda....


Kada uradis baci slike da vidimo kako je ispalo....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#26 Akimiljkovic

Akimiljkovic
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 22 August 2013 - 05:16 PM

Na varenju je pa ce da ce da vidimo, slike izbacujem sutra, hvala na savetima.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika