Jump to content


Fotografije
- - - - -

Vetar


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
94 odgovora na ovu temu

#21 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 27 April 2009 - 08:07 PM

Ja sam danas vozio 7-8km, vetar mi ne smeta toliko sa otezavanjem voznje, koliko mi znojenje i neadekvatna garderoba prave probleme... "Neadekvatna garderoba" podrazumeva potkosulju, majcu kratkih rukava i duks, eventualno tanku jaknu ili gornji deo trenerke preko. Problem je sto se oznojim, stanem, ohladim se i kad izadjem opet na vetar "umrem" od zime :( (danas sam isao bajsom da kupim neke sitnice za bajs :) - ne mogu da se preslvacim u prodavnici :D )
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#22 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 27 April 2009 - 08:20 PM

"Neadekvatna garderoba"

sam si odgovorio,..neki materijal sto dise,dres i kombinacija vise takvih slojeva(od kojih poslednji otporan na vetar) :D
  • 0
..

#23 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 27 April 2009 - 08:29 PM

Eh, to sve spada u probleme rekreativne voznje :), kad bike kosta 130eur (nov), onda se voza u trenerci, a ne u dresu :D :D :D
Mali off: Koliko kosta neka "adekvatna" garderoba, tipa dres?

Btw, poza "hronometar" zaista pomaze uz vetar, ali je meni na mom MTBu prilicno neudobna...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#24 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 April 2009 - 08:52 PM

kao što mi neko reče: "biciklisti ne znaju za vetar u leđa. ili im vetar tuče u grudi ili su baš taj dan u dobroj formi". :wink:
  • 0

#25 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 27 April 2009 - 09:12 PM

Pa skupi se što više, tj. gornji deo tela postavi što više u horizontalan položaj. Time smanjiš čeonu površinu i to je to - onako kako se vozi individualni ili grupni hronometar je najbliže aerodinamično idealnom obliku. Da su nam tela gradjena kao kod ptica ili kao kod delfina ovaj problem ne bi bio toliko izražen :)

dzabe da se skupljam kad vozim u trenerci i duksu tu ne pomaze nista...ne izmisljam izgovore jednostavno mrzim vetar i mrzim da hodam kad je vetar a ne da vozim... :evil:
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#26 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2009 - 09:14 PM

U zadnje vreme vetar mi toliko ide na zivce da nemam reci. Ajde sto duva u prsa kad idem na jednu stranu, nego sto promeni pravac kad se vracam i opet isto :evil:
  • 0

#27 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 27 April 2009 - 09:47 PM

U Vojvodini je to normalna stvar. 8)
  • 0

#28 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 28 April 2009 - 04:03 AM

U Vojvodini je to normalna stvar. 8)

....onamo duva u prsa a nazad u lice...
  • 0

#29 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 28 April 2009 - 05:50 AM

Ma u Vojvodini gde i da se okrenes vetar ti duva u grudi. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#30 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 28 April 2009 - 07:14 AM

Eh, to sve spada u probleme rekreativne voznje :), kad bike kosta 130eur (nov), onda se voza u trenerci, a ne u dresu :D :D :D


Bez namere da se svajdamo, samo lepo diskutujemo, ajde mi molim te objasni ovu recenicu, a posto zurim ja cu ti odg. na ovo veceras, posto je prilicno glupo.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#31 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 28 April 2009 - 08:53 AM

Eh, to sve spada u probleme rekreativne voznje :), kad bike kosta 130eur (nov), onda se voza u trenerci, a ne u dresu :D :D :D

kakve to veze ima koliko kosta bajs i to kako si obucen?Mislis da oni koji voze skuplji bajs bolje prolaze?slazem se sa gerijem jako glupa konstatacija!
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#32 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 28 April 2009 - 08:56 AM

Da smem bajsom u voznju sada,ne bi mi smetao vetar uopste :(
  • 0
..

#33 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 28 April 2009 - 08:57 AM

izbor opreme zavisi od načina voznje. ako idem ozbiljno da vozim bicikl obucicu full opremu, ako idem da se lagano provozam kejom i popricam sa nekim obucicu trenerku i patike.
  • 0

#34 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 28 April 2009 - 09:18 AM

Izbor odeće i te kako utiče - što na sebi imate više stvari koje "lepršaju" to je sila otpora veća. Ne prave se dresovi da budu pripijeni uz telo bez razloga. Otpor koji pri kretanju proizvodi bicikl je 7% a ljudsko telo ostala 93% - pa sad sami procenite koliko je svejedno u čemu vozite.
  • 0

#35 marra84

marra84
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Postavljeno 28 April 2009 - 10:14 AM

znam da je bitna aerodinamika ali kakve to veze ima sa tim koliko kosta bajs...evo ja imam bajs od 130e i sta sad?Jel to znaci da ne mogu da nosim full opremu???ili da ce meni mozda vetar vise da smeta nego nekom ko ima bajs od 1000e???to je bila poenta mog pitanja...
posto je tako nas dragi kolega "PRO" konstatovao... :roll:
  • 0
When I pull the wings off of the fly
The fly never wonders why I did it !!!

#36 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 28 April 2009 - 11:10 AM

Pa ne znači, ali ako nekome finansijska situacija dozvoljava da izdvoji 130jura za bajk teško je verovati da će dati još 50-60 jura za gaće i dres..Evro po evro, pa računica pokazuje da je biciklizam za naše uslove jako skup sport...
  • 0

#37 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 28 April 2009 - 11:28 AM

Nema potrebe da skacete odmah, to sto sam napisao se odnosi na mene, moj bajs i moje pare. A evo i na sta sam mislio.

@Gary
Poenta je bila u sledecem: ako sam za bajs imao/mogao da dam 12.000, malo je verovatno da cu dati 3000 za sorc, ili za dres itd. Mislim da ces se sloziti sa mnom, ljudi koji voze rekreativno (a takvih je verovatno 90% - ako brojis sve koji imaju bajs) se voze u obicnim (ne biciklistickim) sorcevima, majcama itd...

@Mara
Da imam (a imacu valjda nekad ;) ) 500 ili 1500eur za dobar bajs, verovatno mi ne bi bilo problem da dam jos 100eur za odgovarajucu odecu. Samo to i nista vise, nisam mislio da ti "ne mozes da nosis ful opremu" ili da ce "vetar vise da smeta tebi nego nekom ko ima bajs od 1000eur".

Koliko ljudi u Srbiji ima full odecu za voznju (neka to budu samo bici sorc, dres i kaciga) i neku kantu od bicikla (npr bajs od 150eur)? A da ne pricam o SPD pedalama/patikama, ili nekoj garderobi za hladnije vreme. Nazalost, nas standard je takav da vecina ljudi vozi bajs u garderobi koja nije namenjena za to, zato sto je to samo dodatni izdatak... i da ne idem dalje u off; ja odoh da okrenem krug po keju pre kise, u istoj trenerci od juce, i opet cu da se smrznem - ali, hej, meni je lepo, mene taj krug "radi", i to je to... Uzivajte u voznji, stace i ovaj vetar valjda ;)

p.s. Zaista mi nije bila namera nikoga da uvredim svojim postovima n:bye

Edit: Pretece me Gaja, bas na to sam mislio :)
Odoh ja da n:bicycle2 :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#38 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 28 April 2009 - 03:44 PM

@Gaja,Darkman

Ocigledno da ste vi pamet sveta, a ostatak je boranija.
Znam ja vrlo dobro da odeca utice na manji otpor i sl. ali je bitna potreba tj. svako uzima ono prema potrebama.
Ako ja vozim bajs i silazim svakih 10-tak km da dam pismo zasto da to radim u SPD patikama u kojima se jedva hoda + motanje po gradu (trotoaru) je vrlo nezahvalno za to.
Kad kazem svako prema svojim potrebama tu mislim na sve. Eto, G-dine Darkmane (pro), moj bajs sam platio preko 500e pre nekog vremena, a mogao sam da kupim i drumasa za 1400e pa nisam. Zasto ? Jer kad vozim bulevarom hocu da bez razmisljanja presecem sine, da sa 50 km/h mogu da slobodno predjem preko rupice,sina i sl. da uletim u park da zaobidjem guzvu, a da pri tome ne razmisljam da li ce da mi se izbusi guma, iskrivi felna i sl.
Kacigu ne nosim, kvari mi frizuru. (moj izbor i tu je prica zavrsena).
COvece, dres,sorc i sl. je za onog ko tako i vozi. Znaci ja imam obican sorc i pamucnu majicu sto mi je najbitnije. Zivimo u raspadnutoj zemlji gde je izbor toga jadan, u planetu nemaju nikakve casual free ride majice (kosulje) nesto opusteno...tako da vozim u ,da, obicnim majicama i sorcu.
Otpor ? Opet mesamo babe i zabe. Pa to da li cu ja sa MTB u Vojvode stepe ici 45 ili 50 me najmanje zanima, kao i da li cu ici 16 ili 19 na uzbrdici. Nisam na trci, ne vozim hronometar pa ne vidim sto bi se drkao sa tim. Kao i za gramazu, ali to je sada vec drugo. Da li mi je nesto 467g ili 443g. Pa to necu ni da gledam.
A sve ovo u poslednjim redovima za opremu,gramazu i sl. ima toliko slucajkeva koji sve to paze,imaju,nose i sl. ali samo da se pozerisu. Koliko puta sam na onoj adi ostavljao za krug sve te pozercine sa napucanim bajkovima i opremom samo da se to vidi.
Nije bitno sta imas, kako i sl. bitno je kondicija i tehnika i imati bicikl koji tvoje maks. zahteve moze da ispuni.

Prijatno i pozz.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#39 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2009 - 04:32 PM

Gary,stavi kacigu da ti ne bi nesto ovako ponovo palo na pamet :wink:

SRECA NEMA CENU,da nesto coveka cini srecnim i zadovoljnim (da pri tome ne ugrozava druge) je teznja svih nas i moze se manifestovati i kroz biciklizam!
Ako neko zeli karbonski Specialized,XTR opremicu,Lisicu,...a da mu biciklo sluzi za voznju do trafike po pljuge i petkom do pijace po paradajz i krastavac zasto da ne,ako ima kintu i to ga cini srecnim zasto mu krnjiti srecu???Mozda smeta jer ...na njegovom ramu pise Specialized a na tvom P...r,C......o,...je to problem u glavi!Zasto komsiji da crkne krava?

"Pa to da li cu ja sa MTB u Vojvode stepe ici 45 ili 50 me najmanje zanima, kao i da li cu ici 16 ili 19 na uzbrdici. Nisam na trci, ne vozim hronometar pa ne vidim sto bi se drkao sa tim. Kao i za gramazu, ali to je sada vec drugo. "
"Koliko puta sam na onoj adi ostavljao za krug sve te pozercine sa napucanim bajkovima i opremom samo da se to vidi. "

Kontradiktoran si,opusti se,uzivaj u voznji,boli te ....za sve(i svakog)!

IZBOR je divna stvar(kada postoji)!!!
"Kad bike kosta 130eur (nov), onda se voza u trenerci, a ne u dresu "
Citajte izmedju redova...130 je plafon,a vozim u odeci koju imam jer da imam novce kupio bih bolje biciklo a za odecu ne bih brinuo vec bih usao u radnju i rekao to,to i to...

Gary je lepo objasnio drugu stranu izbora,pored mogucnosti drumasa od 1400 uzeo je MTB od 500 i zadovoljan je(sto je i najbitnije),sreca je relativna stvar,ne usrecuje svakog XTR!

Zivi bili!
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#40 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 28 April 2009 - 06:01 PM

Gari, nisam siguran da smo se razumeli u samom pocetku. Preskocicu, ovaj put, tvoju ironiju, varijante "gdine" i "pro" - ja sam nov na forumu, znam koliko ne znam o ovoj tematici i mislim da se u skladu sa tim i ponasam.

U ovu temu sam se ukljucio i napisao da mi je problem kod vetra u tome sto se obucem toplije -> oznojim -> bude mi hladno; na to Lensovrodjak kaze da mi treba odgovarajuca garderoba (dres itd); a ja odgovaram da nemam para za to - zasto bih inace napisao da mi bike kosta 130Eur?

Zaista ne razumem gde si se ti nasao prozvanim u ovoj prici. Niti sam spominjao tezinu delova, niti otpor kretanja u zavisnosti od garderobe, ni tvoj izbor kako, sta i u cemu vozis.

Ako mislis da nisam u pravu kad kazem da mi je hladno jer se oznojim pa me vetar produva, OK, napisi to. Ali, molim te, nemoj da mi stavljas reci koje nisam rekao/napisao.

:wink:
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika