Jump to content


Fotografije
- - - - -

Vetar


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
94 odgovora na ovu temu

#81 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 23 August 2009 - 01:43 PM

Pa teren dodje blago talasast po meni, ali to je najravnije sto imamo :) I jest mtb, ali zaboravih da kazem da jos nisam skinuo slik :oops: Mora to pod hitno da uradim ili cu da se navucem na drum #-o [-X :mrgreen:
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#82 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 August 2009 - 02:11 PM

Uh, isti problem...doduse, ja sam se vec vratio na krampone. I sad me koci, kako psiholoski, tako i prakticno. #-o :)
  • 0

#83 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 23 August 2009 - 02:36 PM

Nekada je kosava duvala samo u Oktobru, Novembru i u jednom delu Decembra, onda bi poceo severni vetar koji donosi padavine-sneg. Poslenjih 15-ak godina to se dosta promenilo, kosava duva u peolece i sve cesce u sred leta!!!! Da situacija bude uvrnutija pocelo je vise puta gosisnje da se desava da kisa pada dok kosava duva, to se nikada pre nije desavalo, ili je bilo toliko retko da se nije ni racunalo kao pojava u klimatskim dogodovstinama.
Pre neku nedelju drugar i ja krenemo iz Bg-a sa idejom da odvezemo do Valjeva, obojaca na MTB-ovima, on 45 ja 37 godina, obojca zamalo pa po 100kg svaki...i odvezli bismo da vetar nije bio sulud. Krenuli smo malo posle 7h ujutru, i vetar se dokazao tek kada smo krenuli starim obrenovackim, ali delom uz Savu. Tu smo jedva uspevali na trenutke da razvucemo uz samrtnicko pedalanje do 23km/h. Dosli smo do Obrenovca, ,amlo se provozali i zakljucili da ne zelimo da motmo do Valjeva po jakom vetru. Drugar se vrlo radovao jer se nadao vetru u ledja u povratku. Ja sam ga tu prekinuo sa pricom kako sam rodjeni baksuz i da mi se to u zivotu desilo jedva par puta, jer obicno pola dana vozim sa vetrom u lice, okrenem se i krenem nazad, tad se desi da je i vetar promenio pravac pa ga opet imam za protivnika. Tako se i desilo, gundjao je sve do kuce. Ipak smo izvezli 90 i neki kilometar al' smo crkli kao da je bilo duplo.
Vetar mi je ponekad nezgodniji od kise, kad je mokro i pljusti volim da vozim, jedino me kasnije smara detaljno ciscenje bajka i podmazivanje...
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#84 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 August 2009 - 03:11 PM

Ma, vetar ubija... čeoni jedva dovoljan da njiše lišče doda otpor za još 10 kmh. I dalje smatram vrhuncem svoje forme kad sam (davno :D) 20 km vozio protiv košave 25-26 na sat :)
  • 0

#85 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 02 September 2009 - 11:09 PM

Vetar je dobar test za kvalitet bicikle, naime, ako ste u solidnoj formi i vozite po ravnom, ako je sve ok (vetar nula) trebalo bi da se ide brzinom oko 50km/h i da se oseca samo kako vas koci vetar u grudi, ako nema toga, onda nesto nije u redu sa formom ili biciklom.
  • 0

#86 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 03 September 2009 - 08:25 AM

Ja bas nisam razumeo ovo :? :? :? :) Mozes li da pojasnis?
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#87 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 September 2009 - 09:13 AM

Vetar je dobar test za kvalitet bicikle ......... onda nesto nije u redu sa formom ili biciklom.

Milane, sorry, ali ni ja ne razumem tvoj post :roll: .Neki kažu da za dobru svinju nema loših pomija (izvinjavam se na vulgarnosti i brutalnosti upravo napisanog :oops: , jer ne nađoh kvalitetnije objašnjenje), pa kako bi onda vetar bio mera kvaliteta bajka?!?!? Dakle, ako bez vetra ne idem 50 kmh (nadam se da je drumaš u pitanju, jer na MTB treba DEBELO da se čovek pomuči da bi razmišljao o 50 kmh po ravnom) ili sam ja u defektu, ili bajk?
Inače, RESPECT za brzinu ako pretpostavim da je 58 iz nick-a godište!
  • 0

#88 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 03 September 2009 - 09:52 AM

Vetar je dobar test za kvalitet bicikle, naime, ako ste u solidnoj formi i vozite po ravnom, ako je sve ok (vetar nula) trebalo bi da se ide brzinom oko 50km/h i da se oseca samo kako vas koci vetar u grudi, ako nema toga, onda nesto nije u redu sa formom ili biciklom.

U "solidnoj" formi... drzati tempo 50km/h...
Svaka cast...
Kako treba da vozimo kad smo u odlicnoj formi :?:
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#89 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 03 September 2009 - 10:42 AM

Profilisane (bladed) žice i masa točka na ovo imaju ogroman uticaj. Jeste da bicikl učestvuje sa svega 7% u ukupnom otporu vazduhu, ali namestite teške točkove sa 36 čeličnih okruglih žica i plitkim profilom felne i točkove sa manjim brojem žica, lakše i sa dubljim profilom felne - pa se razlika i te kako oseti. Što je brzina veća - aerodinamika više dolazi do izražaja.
  • 0

#90 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 September 2009 - 11:19 AM

Neka je sve to tačno i svaka čast za brzinu i kondiciju i tako to, ali da li je gospodin milan58 pomislio kako će njegov post izgledati onima koji su početnici u biciklizmu? Pedeset na sat inače si škart jal' ti jal' bicikl? Da, a kome je manji od 19 bez glave može da zaboravi da će ikad imati dobar seks ili zgodnu devojku... Hrmpf.
  • 0

#91 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 03 September 2009 - 11:27 AM

Bilo bi lepo drzati tempo 50km/h sat vremena, ali dovoljno je i 1 min da bi se videlo sta pruza otpor; vetar ili bicikl, ako ide tesko a nema vetra u grudi znaci da nesto koci na bicikli. Ovo pravilo vazi za drumske specijalke, ima i detalja oko aero dinamike, u glavnom je poenta da se borite protiv vetra, a ne da se trosi snaga na trenje dotrajalih delova.
  • 0

#92 divlji

divlji
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 20 October 2009 - 03:32 PM

Pozdrav drustvo!

Kad smo kod vetra, najjaci vetar koji sam osetio u zivotu u opste(iako sam cetri godine ziveo u internatu na Tulbi u Pozarevcu) je duvao na Svatovskom Groblju, na 1950 m/nm na Bjelasici dok sam vozio letos turu po Crnoj Gori! Duvao je sigurno preko 150km/h! Jedno vreme sam se krio iza bisaga kod me nije oborio zajedno sa bajsem, koji je bio tezak 48kg.

Svako dobro
  • 0

#93 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 20 October 2009 - 05:49 PM

Neka je sve to tačno i svaka čast za brzinu i kondiciju i tako to, ali da li je gospodin milan58 pomislio kako će njegov post izgledati onima koji su početnici u biciklizmu? Pedeset na sat inače si škart jal' ti jal' bicikl? Da, a kome je manji od 19 bez glave može da zaboravi da će ikad imati dobar seks ili zgodnu devojku... Hrmpf.


Generiši ko Cancellara 600W izlazne snage pa ćeš ići ne 50 nego 60-65km/h po ravnom..
  • 0

#94 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 20 October 2009 - 06:12 PM

Neka je sve to tačno i svaka čast za brzinu i kondiciju i tako to, ali da li je gospodin milan58 pomislio kako će njegov post izgledati onima koji su početnici u biciklizmu? Pedeset na sat inače si škart jal' ti jal' bicikl? Da, a kome je manji od 19 bez glave može da zaboravi da će ikad imati dobar seks ili zgodnu devojku... Hrmpf.


Generiši ko Cancellara 600W izlazne snage pa ćeš ići ne 50 nego 60-65km/h po ravnom..

Ne znam sta je pisac hteo da kaze, tema je o vetru, ako se ne varam? Dakle, bez obzira na kondiciju i nivo u biciklizmu, ako vozimo po ravnom, a pri tom nas koci vetar u grudi onda ok, ako nema tog vetra a koci nas bajs, onda nesto nije u redu sa bajsem ili kondicijom, uzgred, ja sam rekao da mogu 50km kratko vreme, oni aktivni biciklisti u spic kondiciji idu taj prosek na hronometar.Koliko znam pocetnici kada sednu na ok specijalku svi od reda su odusevljeni kako lako ide i ne osecaju nikakav otpor, posle jedno vise godina treninga ce poneko i ici tih 50km sat vremena, ovako je dovoljno i 1min.
  • 0

#95 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 20 October 2009 - 10:15 PM

Vetar je dobar test za kvalitet bicikle ......... onda nesto nije u redu sa formom ili biciklom.

Milane, sorry, ali ni ja ne razumem tvoj post :roll: .Neki kažu da za dobru svinju nema loših pomija (izvinjavam se na vulgarnosti i brutalnosti upravo napisanog :oops: , jer ne nađoh kvalitetnije objašnjenje), pa kako bi onda vetar bio mera kvaliteta bajka?!?!? Dakle, ako bez vetra ne idem 50 kmh (nadam se da je drumaš u pitanju, jer na MTB treba DEBELO da se čovek pomuči da bi razmišljao o 50 kmh po ravnom) ili sam ja u defektu, ili bajk?
Inače, RESPECT za brzinu ako pretpostavim da je 58 iz nick-a godište!

Izvini, sada sam video pitanje. Ja sam 62god, ovo 58 je zbog zauzetog nicka milan. Ranije sam vozio trke, imao sam krs od bajsa, sve je kocilo pruzalo otpor, to sam tek video kada sam seo na nov bajs i ta prica da te onda samo vetar koci.Ovo vazi samo za drumske bajseva ne za mtb.Evo prosle godine sam imao ok colnaga, sa novim pogonom i tockovima, po ravnom se tacno osecao taj vetar u grudi, sada vozim nesto losije , nema tog vetra i ide se dosta sporije...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika